Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Christopher Berry-Dee
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Książka Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów
Książka Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów

Opis

Mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, rozmowy z najniebezpieczniejszymi zabójcami na świecie i przerażające odkrycie, że seryjni mordercy niejednokrotnie nie mają nawet najmniejszych wyrzutów sumienia.

Książka, która uzmysłowi czytelnikom kim naprawdę są bezlitośni oprawcy i udowodni, że horror może być bliżej niż nam się wydaje.
Tytuł oryginalny: Talking with Psychopaths and Savages
Data wydania: 2020-04-15
ISBN: 978-83-8143-228-3, 9788381432283
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 288
dodana przez: Chassefierre
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W umyśle psychopaty

{} WYBÓR REDAKCJI
2.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jest tuż obok. Uśmiechnięty, pewni siebie. Wygląda zwyczajnie, jak intelektualista. Chłopak z sąsiedztwa. Nikt by nie pomyślał, że to okrutny psychopata pozbawiony wyrzutów sumienia. Christopher Berry-Dee w „Rozmowach z psychopatami” wędruje w ciemne zakamarki umysłów ludzi, którzy nie mają żadnych skrupułów. Mają za to na swoim koncie liczne, ... {} Recenzja książki Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

@Zaneta@Zaneta {}× 7

Fascynujące i przerażające

{} WYBÓR REDAKCJI
26.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W czasach zarazy przerażają mnie wiadomości. Wolę już czytać o seryjnych mordercach. Na okładce „Rozmów z seryjnymi mordercami” Christophera Berry-Doe znajdziemy hasło: „Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców” i nie ma w tym ani kropli przesady. Książka wydana przez @Link jest naprawdę przerażająca. Czasami, czytając thriller, mamy ciarki... {} Recenzja książki Rozmowy z seryjnymi mordercami

@Zaneta@Zaneta {}× 5

Wejdź do głowy psychopaty

18.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lubicie reportaże? A takie, które w jakimś stopniu wywołują dreszcze? Ja, ponieważ uwielbiam kryminały, a im bardziej krwiożercze tym lepsza historia, ale nie o nich dzisiaj. Na tapecie "Rozmowy z seryjnymi psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów." Drugi już wydany reportaż słynnego Christophera Berry-Dee od wydawnictwa Czarna Owca. Jestem... {} Recenzja książki Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

@Bookmaania@Bookmaania {}× 12

Rozejrzyj się, każdy z nas może okazać się psychopatą…

27.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Rozmowy z psychopatami” autorstwa Christopher Bery-Dee to niesamowity reportaż o tym, do czego zdolni są ludzie. Mówi się, że tylko 1% społeczeństwa spełnia kryteria dotyczące psychopatii bądź socjopatii. Rozejrzyj się. Okazuje się, że „oni” są jak kameleon, wtapiają się w społeczeństwo, rzucają na nas urok, ich nie da się nie lubić. Co jeśli kob... {} Recenzja książki Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2020-05-13
Przeczytane

Christopher Berry-Dee to światowej sławy kryminolog. Książka ta, w formie reportażu, jest zbiorem wieloletnich badań, korespondencji, rozmów i spotkań z najniebezpieczniejszymi zbrodniarzami.
Przybliża nam sylwetki kilkorga z nich i przedstawia popełnione przez nich zbrodnie, jednak autor nie skupia się na szczegółach tychże lecz na analizie psychiki zabójców.
Jedno jest pewne: ich postrzeganie świata diametralnie różni się od naszego. Oni nie znają znaczenia słowa "przepraszam", a charakteryzuje ich całkowity brak empatii. Słowo BRAK ma w odniesieniu do tych osób diametralnie znaczenie, bowiem to co najbardziej przeraża autora to właśnie BRAK wyrzutów sumienia, skruchy czy żalu za swe uczynki.
Otaczają nas socjopaci, którzy często piastują różne kierownicze stanowiska są to prezesi banków czy korporacji, politycy, przywódcy religijni.
Prawdziwi psychopaci, często trafiają za kratki by ponieść zasłużoną karę.
Jedynych od drugich odróżnia to, że socjopaci w eleganckich garniturach mogą wyrządzić niemożliwe do oszacowania szkody, zniszczyć wiele ludzkich istnień a pozostaną bezkarni.
O ile pierwsza część książki jest czysto teoretyczna i naukowa, zupełnie niczym podręcznik o tyle pozostała część jest zdecydowanie ciekawsza, opisuje zło w najczystszej postaci, zło w ludzkiej skórze, które z człowieczeństwem nie ma nic wspólnego.

"Ludzie bywają bardzo dobrze albo bardzo źli, musimy się po prostu z tym pogodzić".

{}× 9 | Komentarze (1) | link |
@ksiazkowa.gladys
2020-04-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Tytuł jest trochę mylący, bo nie znajdziemy tutaj typowych wywiadów z mordercami. Autor miał okazję przeprowadzić z nimi wywiady i na tej podstawie powstała właśnie ta publikacja. To nie tylko książka, która opowiada o seryjnych mordercach, ale również o nieudolnym wymiarze sprawiedliwości przez amerykańskie służby. Takiej książki potrzebowałam. Niezwykle ciekawa i brutalna. Należy jednak pamiętać, że ta książka Christophera Berry-Dee została wydana w 2003 roku.

Wielki plus za to, że w książce znajdziemy zdjęcia seryjnych morderców. Każdy rozdział został poświęcony innemu mordercy. Każdy był w ciekawy sposób opisany i co najważniejsze w zrozumiały. Mimo, ze wszystkie historie morderców były ciekawe to najbardziej zaintrygował mnie Wyniki wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania w sieci Ronald DeFeo Jr. Pewnie większość z nas słyszała o filmie Amityville. I jak się okazuje film a fakty mijają się z prawdą.

Książka jest dedykowana dla osób o mocnych nerwach i lubiących takie klimaty. Dla innych może być za bardzo brutalna. Ja z niecierpliwością czekam na kolejną część, tym razem "Rozmowy z psychopatami".

{}× 3 | link |
@lukrecja84
2020-05-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

#RozmowyZpsychopatami @christopherberrydee @wydawnictwoczarnaowca

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz i możliwość przedpremierowo zrecenzowania książki "Rozmowy z psychopatami." Podróż w głąb umysłów potworów. Christopher Berry-Dee. 😘❤
Reportaże kryminalne zawarte w tej książce są wstrząsające.😱 Opowiadają zarówno o psychice potworów jak i o ich makabrycznych zbrodniach. Autor stara się nam ukazać prawdziwe oblicze bestialskich psychopatów, znanych z najgłośniejszych zbrodni w USA oraz Anglii. Omawiani są między innymi : Neville George Clevely Heath, Dennis Nilsen, Harold Shipman, zapewne dobrze wam znany mistrz paraolimpiady Oscar Pistorius i wielu innych.
Przemiany zachowania psychopatów można zaobserwować w kilku etapach:
1. obserwacja
2. stalking
3. małe wykroczenia obyczajowe
4. gwałt
5. seryjny gwałt
6. morderstwo
7. seryjne morderstwo
Duża część opisanych przypadków popełnia nekrofilię. Większa część bestialskich psychopatów uzależnia się od pozbawienia życia bliźnich. Każdy list napisany do autora od seryjnych morderców przyprawia o dreszcze. Berry-Dee z niektórymi potworami widział się na żywo w więzieniu lub na wolności. W języku psychopatów nie istnieje pojęcie "sumienie". Niektórzy z nich mają rozdwojenie jaźni lub sprytnie ją udają przed psychiatrami. Mają syndrom narcyza. Uwielbiają być podziwiani. Często o zbrodnię obwiniają Boga - On im kazał to zrobić. Jak rozpoznać psychopatę? Przeczytasz o tym...

{}× 2 | link |
@Natula
2020-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Zjawy, upiory i inne stwory Przeczytane 2020 Reportaże, wywiady

Bardzo dobry reportaż. Gwoli ścisłości, nawiązując do tytułu, to nie są rozmowy, a opisana krok po kroku przestępcza działalność dziesięciu seryjnych zabójców wraz z analizą psychologiczną. Fakt, rozdziały oparto o wywiady, które autor przeprowadził z mordercami, jednak finalnie jest to szczegółowy rys od narodzenia, dorastania, poprzez mordercze czyny, prowadzące do zatrzymania i wyroku. Warto wziąć pod uwagę, że pierwsze wydanie książki miało miejsce w 2003 roku, dlatego zakładam, że część informacji, zwłaszcza po wysypie tytułów dotyczących psychopatów i seryjnych morderców, dla fanów tematyki może nie być odkrywcza. Nie zmienia to faktu, że publikację czyta się ze ściśniętym żołądkiem i niedowierzaniem, że człowiek może być zdolny do tak okrutnych czynów. Co prawda dla mnie tego typu literatura nie jest obca, mimo wszystko nie jestem w stanie zrozumieć tego, co musi dziać się w głowie człowieka (nie wiem czy to określenie pasuje do opisanych osób), który bezlitośnie i bez wyrzutów sumienia zabija, często w sposób przekraczający wszelkie granice.

''-Nie jest pani przykro, że kogoś zamordowała?(...)
-Szczerze mówiąc, zabijanie ludzi jest zabawne (...) Gdybym mogła, prawdopodobnie znowu bym to zrobiła. Wiem, że brzmi po wariacku, a nie uważam się za wariatkę, ale to dobra zabawa. Trochę jak jazda kolejką górską."*

Ciekawe w tym reportażu jest też to, jak pokazano opieszałość, niekompetencję i korupcję w polic...

{}× 2 | link |
@ksiazka_w_pigulce
2020-06-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane


Zastanawiam się, w czym tkwi problem autora. Zdawałoby się, że temat świetny, chwytliwy, dający spore pole do popisu, a kolejną już książkę Berry-Dee czytało się jak po grudzie. Wcześniej nie zwróciłam uwagi, a teraz widzę, że typowych rozmów w rozmowach jest jak na lekarstwo.

Autor od wielu lat skupia się na badaniu przyczyn popełniania makabrycznych przestępstw. Pracę swą opiera na rozmowach z mordercami, którzy bez litości i wyrzutów sumienia odebrali życie wielu niewinnym osobom. Bulwersuje fakt ofiar w postaci kobiet, w tym ciężarnych, niejednokrotnie również dzieci stają się ofiarami bestialskich czynów, o czym można przekonać się w "Rozmowach z psychopatami". Na pozór normalni ludzie, elokwentni, inteligentni, o wysokim poziomie IQ; ludzie, którzy być może są naszymi sąsiadami, leczą nas w ramach poradni lekarza rodzinnego, czy są paraolimpijczykami wzbudzającymi współczucie. Niejednokrotnie to tylko pozory, złudna powłoka, za którą kryje się bestia.

Umęczył mnie autor tą książką. I tak jak w "Rozmowach z seryjnymi mordercami" było to jeszcze do przełknięcia, tak tutaj nieustanne nawiązywanie do innych książek autora, delikatne acz widoczne sugerowanie, że to dzięki Christopherowi i jego dyskusjom ze skazanymi udało się dokończyć wiele niewyjaśnionych do końca zbrodni, a przede wszystkim mnóstwo, mnóstwo psychologii umysłu mordercy zamiast skoncentrowania się na faktycznych rozmowach czyni tę pozycję trudną do przełknięcia pigułką. Z jednej ...

{}× 2 | link |
@paulina.wozna91
2020-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Jesteście ciekawi co dzieje się w głowach najbardziej przerażających seryjnych morderców? Jakie wydarzenia z dzieciństwa kształtują ich w taki sposób, że są zdolni do bezlitosnego pozbawienia życia istoty ludzkiej? Dzięki temu szokującemu reportażowi kryminalnemu mamy taką możliwość. Odważycie się na tę lekturę? Ja szczerze się obawiałam i muszę przyznać, że moje obawy były słuszne. Jest to pozycja dla czytelników o mocnych nerwach. Ja niestety do ich grona nie należę, jednak ciekawość odegrała tu silniejszą rolę. W pewnym stopniu interesuję się kryminologią, zatem nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki.

Christopher Berry- Dee przybliża nam sylwetki dziewięciu potworów. Jakie były ich główne motywy? Pieniądze, seks, zabawa... Poznajemy genezę ich szaleństwa, bądź śledzimy narodziny prawdziwego, wręcz nieludzkiego okrucieństwa. W pewnym momencie życia trafiają na mroczną drogę, z której nie ma już odwrotu. Reportaż nie jest jedynie szczegółowym zapisem krwawych zbrodni, gdyż autor przybliża nam niekiedy przejmujące historie bezlitosnych morderców. Głównie pochodzą oni z rozbitych rodzin, zaznali w życiu maltretowania psychicznego albo fizycznego od najbliższych im osób. Zostali również ofiarami wykorzystywania seksualnego. Ich dzieciństwo i start w dorosłość były przeważnie wyjątkowo trudne. Dlatego skutkiem jest wypaczona moralność.

Autor opisuję każdą z postaci w sposób obiektywny. Nie ocenia ich poczynań. Otwiera nam bramy do tego mrocznego świ...

{}× 1 | link |
@kamilaxddd
2020-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Smallbookworld
2020-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@izka91201
2020-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@MonikaKrysa
2020-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@_sapphiresoul
2020-06-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@opisujeksiazki
2020-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@panzksiazka
2020-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@zkotemczytane
2020-05-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Julka_2
2020-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Jeśli ktoś łamie prawo, musi ponieść karę. ”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}