Ruda Sfora

Ruda Sfora
4.05
Ocena 4.05 na 5 możliwych
Na podstawie 38 ocen kanapowiczów
Dyraj Bogoj lazł przez las niezgrabnie, niczym wielka, na wpół ślepa krowa. H...
Dyraj Bogoj lazł przez las niezgrabnie, niczym wielka, na wpół ślepa krowa. Hałas, który czynił, wybijał ze snu duchy i irytował ziemię. Nawet bagno burzyło się nieprzyjaźnie, słysząc odgłos stąpania nowego szamana. - Dojdu Iczczite nic nie przesadziła - pomyślał Ergis. - Więcej mocy można znaleź...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788360505366
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

Ruda Sfora
Jeśli chcesz dobrej polskiej fantastyki sięgnij po Kossakowską - tak brzmiały wielokrotnie powtarzane słowa. Bądź co bądź ta autorka uplasowała się dość wysoko w liście polecanych przez innych czytelników. Więc kuszona obietnicą kawałka dobrego fantasty sięgnęłam po "Rudą sforę", obiecująca okład...
Dokąd pójść, aby odlaeźć duszę?
Co "Ruda sfora" ma wspólnego z "Siewcą wiatru"? Co łączy ją z "Władcą pierścieni"? Nie zapominajcie też o "Niekończącej się historii"! Maję Lidię Kossakowską poznałam dawno temu, kiedy w ręce wpadł mi "Siewca wiatru". Zakochałam się w nim po uszy, jednak z powodu konsekwetnie realizowanej przeze...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Maynard
@Maynard 2010-06-07
Ciekawe spojżenie na mity jakutów, niezbyt znane polskiemu czytelnikowi. Książka jest rodzajem baśni, gdzie główny bohater tuła sie po zaswiatach i co krok napotyka wciąż nowe i nowe postacie. Przypomina trochę przewodnik po mitologii ludow Syberii, więc od pierwszych stron wiemy, że na drodze glównego bohatera musi pojawić się prawie kazdy demon. półbóg lub inny duch. niespodzianek nie ma. duzym plusem a zarazem minusem, jest właśnie mnogośc kopytnych, rogatych i magicznych istot, których nawal może zniechęcic do dalszej lektury. Ksiązka poprawna, mogło być lepiej ale moglo i gorzej. Zdecydowanym atutem są zamieszczone w książce ilustracje w olówku Dominika Brońka.
@Faledor
@Faledor 2013-10-12
Moje pierwsze spotkanie z autorką uważam za początek fascynującej przygody. "Ruda sfora" to historia jaką lubię. Pełna baśniowego nastroju i niesamowitych istot wprost z mitów i legend syberyjskich. Interesujący bohaterowie i zagadka, którą muszą rozwikłać aby uratować swój świat, siebie i przyjaciół sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem i zaciśniętymi kciukami za powodzenie całego przedsięwzięcia.
@sylwia1693
@sylwia1693 2010-07-02
Za pierwszym razem po przeczytaniu kilkudziesięciu stron odłożyłam tą książkę z powrotem na półkę, ale po jakimś czasie znowu po nią sięgnęłam i było warto. Kossakowska zręcznie gra na uczuciach czytelnika, trzyma w napięciu, opisy mocno działają na wyobraźnię. Wykorzystanie mitologii Jakutów było niecodziennym pomysłem, opowieść przez to uzyskała oryginalny charakter i klimat.
@Mjuz
@Mjuz 2011-06-29
Przeczytane (2011-01-01)
Geniusz, istny totalnie wyjechany w kosmos geniusz! Uwielbiam to zamiłowanie Kossakowskiej do czasów apokaliptycznych w przeróżnych religiach. Ta książka to ogromna skarbnica wiedzy o kulturze i wierzeniach jakuckich. No bomba, po prostu. Warto przeczytać!
@estern
@estern 2009-11-14
Przeczytane (2008-04-17)
Zaczęłam czytać jakoś rok temu. Nie mogłam wogólę się skupić, po prostu książka do mnie nie trafiała. Moja przyjaciółka za to przeczytała całą i bardzo jej się podobała. Ja do dzisiaj nie skączyłam jej czytać i nie zamierzam kończyć :)
@dustfinger
@dustfinger 2010-01-23
Przeczytane (2008-04-17)
I nie musisz. Mi się podobało, ale nie zamierzam nikogo zmuszać. Tylko trochę pogmatwane to było i nie jestem pewna, czy dobrze wszystko zrozumiałam.
@Kordyn
@Kordyn 2012-09-22
Przeczytane (2012-09-22)
Piękna. Mimo, że można pomyśleć, że to jakaś tam głupia fantastyka, to tak na prawdę zmuszą do zastanowienia się w pewnym temacie.
@moor
@moor 2012-12-26
Przeczytane (2012-12-26)
Okładka mnie zainteresowała.Treść zmęczyła.
Współtworzący tę stronę
puchar @nutkab @nutkab pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Maja Lidia Kossakowska
Debiutowała w 1997 roku opowiadaniem Mucha zamieszczonym na łamach czasopisma "Fenix". W 2000 roku otrzymała Nagrodę Pisarzy SF – "Srebrny Glob" w kategorii opowiadanie roku za utwór Beznogi tancer...
Inne książki:
Książka Demony
Książka Obrońcy Królestwa
Książka Księga smoków
Książka Zbieracz Burz, tom II