Samozwaniec, tom 4

Jacek Komuda
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Samozwaniec, tom 4
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Zdobyliśmy Moskwę! Wydany w 2009 r., tom pierwszy powieści Samozwaniec, rozpoczyna duży cykl powieściowy Orły na Kremlu, którego akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606. Samozwaniec, to opowieść o największej awanturniczej wyprawie Polaków, porównywalnej z podbojami hiszpańskich konkwistadorów. Czterotomowa powieść nie jest politycznie poprawnym dziełem, w którym bijemy się w piersi za grzechy przodków, ani pobożną, antymoskiewską agitką. Powieść ukazuje zarówno wstrząsające okrucieństwo wojen polsko-moskiewskich, jak i posępną wielkość owych niespokojnych, ale jakże barwnych czasów, gdzie szabla i fantazja znaczyły więcej niż słowa na papierze. Główną postacią powieści jest polski szlachcic Jacek Dydyński. Poznajemy go jak spieszy do umierającego ojca by wydrzeć dla siebie jak największą część spadku i przypadkiem ratuje życie Dymitrowi Iwanowiczowi. Jacek Komuda w swoich książkach stosuje prostą i chyba genialną zasadę – historia jest sama w sobie barwna, co powoduje, że jest doskonałą podstawą do pisania książek. Autor udowadnia, że w realiach historycznych można umiejscowić naprawdę porywającą fabułę, którą czyta się jak najlepszy kryminał. I taka historia Polski jest znacznie ciekawsza od tej, którą znamy z podręczników szkolnych. (za Fabryka. Słów)
Data wydania: 2013-09-13
ISBN: 978-83-7574-870-3, 9788375748703
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Orły na Kremlu, tom 4
Kategoria: Fantastyka
Stron: 488

Autor

Jacek Komuda Jacek Komuda
Urodzony 23 czerwca 1972 roku w Polsce
Jacek Lech Komuda – polski pisarz, z wykształcenia historyk. Zafascynowany jest historią Rzeczypospolitej szlacheckiej, autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek D...

Pozostałe książki:

Bohun Wilcze gniazdo Banita Czarna szabla Czarna bandera
Wszystkie książki Jacek Komuda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Samozwaniec, tom 4 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@PonuryDziadyga
2021-12-25
10 /10
Przeczytane 2013

Heh, spełniły się moje oczekiwania. Przy okazji pisania o części trzeciej, wróżyłem że ostatni tom może być piekielnie dynamiczny i naładowany akcją. I, na czarcią pytę, tak jest w istocie!
Liczyłem też na to, że stron będzie więcej. I co? I pan Jacek sprezentował nam ponad pół tysiąca pierwszorzędnego, historycznego easternu.
Kolejny raz mamy okazję zachwycać się potężną dawką akcji, gdzie panowie bracia bigosują Moskali ile wlezie. Osobną kwestą w sprawie konstruowania napięcia jest ostatni rozdział ("Kolęda Moskiewska")- w początkowej fazie, to wręcz przypomina.. thriller. I to taki, gdzie grupa psychopatów z obłędem w oczach nurza się w cudzych bebechach. Absolutnie miażdżący fragment. Fabuła nie zwalnia nawet na chwilę, słychać tylko świst szabel, huk wystrzałów i głuchy łoskot wydawany przez Rosjan tłukących czołami o ziemię.
Fantastyczne opisy strojów, obyczajów, ceremonii, miejsc. Czujesz opór, gdy brniesz po kolana w śniegu, aby dotrzeć do zapomnianej niemal wsi, gdzie przywitają cię nie tylko posępne, brodate, srogie oblicza, ale i na poterczuki, tudzież insze dziwowiska możesz się nadziać.
Oj tak, Święta Ruś ma swoje tajemnice.
Wszystkie niemal wątki zostają zakończone, a te przy których pojawia się trochę niejasności, są furtką pana Komudy- zostaną najpewniej wykorzystane w następnych jego książkach. Jeśli będą się tak kapitalnie prezentować, to jestem jak najbardziej za.
Wiem, że ostatnio słowo "epickie" jest mocno wykorzystywane i ta...

| link |
@frodo
2013-09-21
10 /10
Przeczytane

Kolejna świetna książka imć Pana Jacka z Dydyńskim w roli głównej. Wino się leje, krew tryska, a Moskwa wrze. Ostatni rozdział to istny majstersztyk. Po prostu świetny cykl o naszej szaleńczej Dymitriadzie. Z niecierpliwością czekam na "Moskiewską ladacznicę". Polecam miłośnikom naszej historii i dobrej lektury. 5/5.

| link |
GA
2021-07-01
3 /10
Przeczytane
@dvdevil_2
2021-01-05
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Samozwaniec, tom 4. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Samozwaniec. tom 1
Samozwaniec. tom 1
Jacek Komuda
7.3/10
Rok 1605. polskie wojska wkraczają do moskwy. fantastyka? nie! najprawdziwsza prawda historyczna! op...
Samozwaniec, tom 2
Samozwaniec, tom 2
Jacek Komuda
7.9/10
Oto historia straceńców, którzy wrogów liczyli dopiero po bitwie. Zabitych... Oto historia ludzi tak...
Samozwaniec. Tom 3
Samozwaniec. Tom 3
Jacek Komuda
6.9/10
Trzeci tom bestsellerowej, powieści, która zapoczątkowała cykl Orły na Kremlu. Poza "Samozwańcem" w ...
Samozwaniec. Tom 1. Moskiewska ladacznica
Samozwaniec. Tom 1. Moskiew...
Jacek Komuda
7.3/10
W porę, gdy kwitły kwiaty, a trawy wzbijały wysoko, moskiewski mir wywlókł ciało cara Dymitra związa...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl