Sekretny składnik

Izabella Frączyk, Jagna Rolska
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Sekretny składnik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Prawda ekranu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Właśnie taką lekcję dostaje od życia zakopiański kucharz amator, który wskutek dramatycznych wydarzeń podejmuje w swoim pensjonacie grono gwiazd kulinarnego show. Czy stroniący od ludzi Klemens odnajdzie się przed telewizyjnymi kamerami? Co zrobi z niechcianym uczuciem do Liliany, bezwzględnej, prącej jak taran celebrytki? Czy mądrość ludowa babci Marii zdoła ostudzić skrajne nastroje panujące w telewizyjnej ekipie? Witajcie w piekiełku stołecznego show-biznesu przeniesionym wprost na spływające błotem przedwiosenne Podhale, gdzie zaroiło się od kulinarnych osobowości. Wielu telewidzów zabiłoby za możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. A tymczasem celebryci zabijają się sami…
Data wydania: 2023-02-08
ISBN: 978-83-965582-0-6, 9788396558206
Wydawnictwo: Bookend
Kategoria: Komedia kryminalna
Stron: 384
dodana przez: landrynkowa

Autor

Izabella Frączyk Izabella Frączyk
Urodzona 4 lipca 1970 roku w Polsce (Kraków)
Mężatka, matka dwójki dzieci. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Przez lata poświęcone pracy zawodowej zajmowała się zarządzaniem i organizacją działów sprzedaży w krajowy...

Pozostałe książki:

Kobiety z odzysku Dziś jak kiedyś Kaprys milionera Upadek milionera Powrót milionera
Wszystkie książki Izabella Frączyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Smakowy niuans

WYBÓR REDAKCJI
3.03.2023

𝑆𝑧𝑦𝑏𝑘𝑜 𝑠𝑝𝑟𝑜𝑤𝑎𝑑𝑧𝑖ł𝑎 𝑛𝑖𝑒𝑑𝑜ś𝑤𝑖𝑎𝑑𝑐𝑧𝑜𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑚𝑎𝑟𝑘𝑒𝑡𝑖𝑛𝑔𝑜𝑤𝑐𝑎 𝑛𝑎 𝑧𝑖𝑒𝑚𝑖ę. 𝐿𝑢𝑑𝑧𝑖𝑒 𝑧 𝑗𝑒𝑗 𝑧𝑎𝑠𝑖ę𝑔𝑎𝑚𝑖 𝑤 𝑠𝑜𝑐𝑖𝑎𝑙 𝑚𝑒𝑑𝑖𝑎𝑐ℎ 𝑛𝑖𝑒 𝑝𝑟𝑜𝑚𝑜𝑤𝑎𝑙𝑖 𝑛𝑖𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜 𝑧𝑎 𝑝𝑎𝑟ę 𝑔𝑟𝑎𝑡𝑖𝑠𝑜𝑤𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑘𝑜𝑟𝑢𝑝 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑑𝑜𝑧𝑔𝑜𝑛𝑛ą 𝑤𝑑𝑧𝑖ę𝑐𝑧𝑛𝑜ść 𝑝𝑟𝑜𝑑𝑢𝑐𝑒𝑛𝑡𝑎. Telewizja prześciga się w emitowaniu wszelkiego rodzaju show kulinarnych, takich programów na przestrzeni lat pojawiło się już wiele. Telewizyjne programy kuli... Recenzja książki Sekretny składnik

@gala26@gala26 × 27

Moja opinia o książce

Opinie

@kuklinska.joanna
2023-02-26
8 /10
Przeczytane

Programy kulinarne lubicie, oglądacie? Ja mam jeden ulubiony, w którym latają talerze. Lubię gotować, a jeszcze bardziej jeść. Kiedyś słyszałam nawet taką maksymę: Ciebie lepiej ubierać niż żywić. Coś w tym jest. Izabella Frączyk i Jagna Rolska kolejny raz połączyły swoje siły i wspólnie napisały książkę. Jak myślicie, co z tego wyszło?


Zakopiański dorobkiewicz Gustaw Groń zaprosił do swojego hotelu plejadę telewizyjnych gwiazd. To właśnie tutaj ma zostać nakręcone telewizyjne talk-show. Groń ufundował nagrodę dla Kulinarnej Osobowości Roku. Praktycznie od samego początku mnożą się problemy. Ostatecznie uczestnicy programu lądują w zupełnie innym hotelu. I tak trafiają do kuchni Klemensa. Jak wypadnie konfrontacja kucharza-amatora z celebrytami? Czy Klemens ma szansę dorównać gwiazdom kulinarnego show? Jedno jest pewne Lilianna, Sebastiano i Karol nieźle namieszają w życiu Klemensa. Uczestnicy zaczynają sobie rzucać kłody pod nogi w przenośni i dosłownie. Jeden z nich ginie w tajemniczych okolicznościach. Policja wszczyna śledztwo, a atmosfera wśród celebrytów robi się coraz bardziej nerwowa. Takiego finału programu nie przewidział nikt. Słupki oglądalności szybują w górę. Kto zostanie zwycięzcą?


Dawno się tak nie uśmiałam podczas czytania książki. Autorki świetnie sparodiowały znane gwiazdy kulinarnego show. Sebastiano jak dla mnie jest najlepszy. Jego tekstów i języka nie podrobi nikt. Kulinarne show pokazan...

× 3 | Komentarze (1) | link |
@Monika_2
2023-03-13
7 /10
Przeczytane

Lubicie oglądać programy kulinarne? Macie swoich ulubionych kucharzy występujących w telewizji?
Autorki Sekretnego składnika w interesujący sposób przedstawiły świat celebrytów programów kulinarnych, gdzie umiejętności są ważne, ale tak naprawdę liczy się również prezencja i zdolność dążenia do celu.
Czasem z pozoru miła aparycja sugeruje przyjazny i towarzyski charakter.
Czy jednak na pewno?
Niejednokrotnie to wrażenie jest mylne, a zachowanie poza kamerami i traktowanie współpracowników z lekceważeniem i powiedziałabym arogancją jest domeną bohaterki tej powieści - Lilianny Krasnodębskiej. Przypomina wam to kogoś...?
Tymczasem telewizyjne show pretendujące do nagrody Gustawa Gronia, w którym mają wziąć udział najlepsi kucharze show- biznesu odbędzie się na terenie urokliwego Podhala.
Jednak od samego początku nic nie idzie tak jak planowano, a nieprzewidziane okoliczności doprowadzą do wielu niefortunnych zdarzeń, jak i kulinarnych odkryć.
Na skutek dramatycznych wydarzeń zakopiański kucharz, nieznany nikomu, Klemens Smrek Kotelnicki otrzymuje propozycję goszczenia warszawskich celebrytów w swoim pensjonacie.
Czy Klemens da sobie radę przed telewizyjnymi kamerami?
I co zrobi z niespodziewanym uczuciem do bezwzględnej gwiazdy?
Nie będę wam jednak zdradzać wszystkich szczegółów.
Polecam przeczytać książkę osobiście.
Jest to świetna lektura, która pozwal...

| link |
@basiaa22.86
2023-02-02
10 /10
Przeczytane

Czytałam już poprzednie książki duetu autorek.Dzięki temu wiedziałam,że mogę liczyć na świetna historie spod ich pióra.
Ta książka to coś nowego,świeżego,humoru,intryg,rywalizacji,sensacji oraz niecodziennych sytuacji,które powodują,że ciężko było oderwać się od lektury.Lekkość historii połączona ze świetnymi postaciami,których polubiłam od razu-niektórych więcej lub mniej-spowodowały,że czytałam w pełnym skupieniu.Chciałam dowiedzieć się z czym muszą się zmierzyć,aby wygrać.

Autorki wspaniale opisują rzeczywistość kontra telewizyjny show przed kamerami.Widać,że to są dwa różne światy.Przed kamerami wszystko jest idealne,a gdy światła gasną relacje pomiędzy ludźmi są zupełne inne…

W powieści znajdujemy elementy kuchni góralskiej,która jest przepyszna i warta poznania.Klemens swoimi umiejętnościami czyni cuda w kuchni.Pokazuje,że świeże warzywa i zioła można mieć cały rok.Trzeba tylko dobrze zaplanować.

Przerażała mnie ilość intryg,który były spowodowane chęcią sławy i wygrania.Jestem w pełni świadoma,że dzisiejszy świat tak funkcjonuje.Tylko pewnością siebie można osiągnąć sukces i nie patrzyć się wstecz.Pewien „incydent” mnie zaskoczył…tego nie przewidziałam,bo wprowadziło nutę niebezpieczeństwa i dochodzenia,kto się do tego przyczynił.
Nie brakło gorących scen podgrzewających atmosferę.

Miły czas spędzony z książka gwarantowany-POLECAM.

| link |
@gala26
2023-03-03
8 /10
Przeczytane 2023 Literatura współczesna Luty 2023 Moja prywatna biblioteczka Obyczajowe Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie Wyzwanie 2023
@Danuta_Chodkowska
2023-02-26
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sekretny składnik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl