Śpiew morzycy

Jagna Rolska
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Śpiew morzycy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Po brawurowej ucieczce ze średniowiecza Gina i Markus trafiają do 1899 roku. Hel w tym czasie zaczyna zdobywać sławę nadmorskiego uzdrowiska. Nowoczesny świat przeraża pirata, który niczego nie pojmuje, wszystko jest mu obce. Tym razem Gina musi sama stawić czoła wszystkim wyzwaniom epoki i zatroszczyć się o ukochanego. Oboje ukrywają się przed światem w Kusfeldzie, małej rybackiej wiosce na Półwyspie Helskim. Dziewczyna ma nadzieję, że to pomoże Markusowi przystosować się do nowego życia. Jednak miejscowy ksiądz oraz gospodarz, od którego Gina wynajmuje pokój, mają wobec tych dwojga zupełnie inne plany. Wraz ze sztormami nadciągają kłopoty. Kim jest morzyca, czarna kaszubska syrena, i jak wpłynie na życie Giny? „Śpiew morzycy” to II część cyklu „Pajęczyna czasu”.
Data wydania: 2024-04-10
ISBN: 978-83-68005-00-4, 9788368005004
Wydawnictwo: Mięta
Cykl: Pajęczyna czasu, tom 2
Stron: 368
dodana przez: KamCzyta

Autor

Jagna Rolska Jagna Rolska Jagna Rolska – absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Dotychczas opublikowała dwie powieści: "SeeIT", nominowaną w konkursie na powieść roku organizowanym przez „Lubimy czytać” w kategorii powieści fantastycznych, i "Testament życia", ...

Pozostałe książki:

Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Kaprys milionera Gorąca gwiazdka Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Cyberpunk Girls. Opowiadania Klątwa kani Powrót milionera Upadek milionera Sekretny składnik Tajemnice ogrodu Foksal Śpiew morzycy Córki stolicy Dzieci fortuny Synowie wojny SeeIT Gorące sekrety Kiedy budzą się motyle Odcienie życia Testament życia TakeIT
Wszystkie książki Jagna Rolska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magiczna historia o Helu

17.05.2024

@Obrazek Góry czy morze? U mnie zawsze wygrywa morze, ponieważ to nad nim się wychowałam. W każdej wolnej chwili mogłam przejść się z rodziną nad zatokę lub nad morze. Najmilsze wspomnienia z dzieciństwa to zawsze jest szum wzburzonego morza. Dlatego nie mogłam przejść obok cyklu Pajęczyna czasu Jagny Rolskiej, nie tylko ze względu na morze a... Recenzja książki Śpiew morzycy

Trochę fantastyki, przygody, historii i dawnych wierzeń

4.06.2024

„Śpiew morzycy” to intrygująca kontynuacja cyklu „Pajęczyna czasu”, która tym razem przenosi bohaterów i nas razem z nimi do końca XIX wieku, do czasów, kiedy Hel zaczyna zdobywać sławę jako nadmorskie uzdrowisko. Gina i Markus po dramatycznej ucieczce ze średniowiecza muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. To właśnie Gina, dzięki swojej zn... Recenzja książki Śpiew morzycy

Śpiew morzycy

20.05.2024

Prawie rok temu miałam przeczytałam "Klątwa kani" Jagny Rolskiej i przepadłam. Była to piękna książka, której kontynuacji nie mogłam się doczekać. Miesiąc temu, dokładnie 4 kwietnia została wydana druga cześć Pajęczyny czasu - "Śpiew morzycy". Jak ja na tą część czekałam, to nie macie pojęcia ! W końcu mogłam kontynuować Razem z Giną jej wędrówkę ... Recenzja książki Śpiew morzycy

Wciagający Śpiew Morzycy!

25.05.2024

To co tu się wydarzyło przeszło moje najśmielsze oczekiwania❗ Akcja goniła akcję, które wciągnęły mnie w wir wydarzeń od pierwszych rozdziałów 🔥 Śledziłam zmagania bohateró z zapartym tchem i próbowałam razem z nimi znaleźć odpowiedzi 💫 Zaskakująca, wyjątkowa i pełna wiary 💓 Jestem pod ogromnym wrażeniem pióra i wyobraźni autorki @jagnarolska kt... Recenzja książki Śpiew morzycy

EF
@dariazofians

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2024-05-04
8 /10
Przeczytane

Bardzo dobry romans fantasy, połączony z podróżami w czasie, okraszony wątkami wierzeń Słowińców i Kaszubów. Tym razem akcja toczy się na Helu przełomu wieków XIX i XX.

× 7 | link |
BA
@basia_brd
2024-05-19
10 /10

Lubicie motyw przenoszenia się w czasie? Jest ktoś fanem Outlander’a i szuka czegoś podobnego?
Jeżeli tak, to przedstawiam Wam historię o influencerce Ginie i jej średniowiecznym piracie – Markusie. „Śpiew Morzycy” to druga część cyklu „Pajęczyna czasu” napisana przez Jagnę Rolską.
Jest to fantastyczna historia oparta na dawnych wierzeniach kaszubów, tak więc poznajemy demony morskie w które wierzyli oraz sporą dozę historycznych informacji. To właśnie dzięki tej książce dowiedziałam się, że kiedyś istniał Stary Hel i to właśnie tam tętniło życie- który został zatopiony przez cofanie się linii brzegowej. Podobno w bezwietrzną pogodę po dziś dzień słychać dzwon zatopionego kościoła.
Akcja tej części rozpoczyna się w momencie kiedy Gina i Markus przenoszą się ze średniowiecza w trochę bliższe współczesności czasy, trafiają bowiem do roku 1899. Wydawać by się mogło, że życie „ w przeddzień” XX wieku będzie proste- przynajmniej dla Giny. Nic jednak bardziej mylnego :) Podczas gdy bohaterowie próbują się odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zaplanować co dalej w ich życiu pojawiają się morscy przyjaciele i wrogowie – ale trudno się połapać kto jest kim.
Po przybyciu do Kusfeltu, Markus adaptuje się do nowej rzeczywistości, całe dnie spędza na nauce czytania przez co jest wycofany. Trochę brakowało mi jego humoru i sił witalnych z części pierwszej, jednak im bliżej końca tym chłopak wraca do formy.
Był moment kiedy pogubiłam si...

| link |
@etiudyliterackie
2024-05-22
8 /10

Czy będąc nad morzem wsłuchujesz się w otaczające Cię dźwięki? Szum fal, wiatr, odgłosy ptaków… uważaj na śpiew morzycy, stworzenia o magicznych mocach, bo jej zwodniczy głos płata figle… może ukarać każdego, kto wejdzie jej w drogę.

Klątwa trwa, z czasów średniowiecza razem z Giną i Marcusem przenosimy się do roku 1899. Hel wygląda zupełnie inaczej, pirat nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, za to Gina dzięki książkom, które czytała poniekąd wie, jak powinna się zachowywać, ale czy to wystarczy? Dlaczego znaleźli się w tym okresie, jakie przeszkody będą musieli pokonać? Na każdym kroku czyha na nich niebezpieczeństwo, będą musieli się rozdzielić, będą musieli być bardzo ostrożni, czy uda im się wyjść z tego bez szwanku, kto za wszelką cenę chce pokrzyżować ich plany i skłócić parę kochanków?

Niezwykle intrygowały mnie wspomnienia rozmów Giny z jej matką. Każdy fragment stanowił poradę życiową dla dziewczyny. Cały czas się zastanawiam jaką tajemnicę skrywa rodzicielka. Rąbek tajemnicy został już uchylony, ale nic jeszcze nie jest w pełni wyjaśnione, kim więc w zasadzie była? Co przez całe życie chowała w sobie, czego nie powiedziała Reginie?

W tej części historii dzieje się dużo więcej, sztorm powoduje szybkie i gwałtowne zmiany, tu do głosu dochodzą stworzenia, o których nawet Ci się nie śniło, a morskie odmęty skrywają ich w sobie wiele…. To nieustająca walka ze złem, szeptami pojawiającymi się w głowie Giny. Tu musisz mieć oczy d...

| link |
@vaneskania07
2024-05-08
8 /10
Przeczytane

Średniowiecze, a XIX wiek to wielki przeskok czasowy. Jak poradzi sobie Markus - średniowieczny rycerz w nowej epoce?

W tej części Gina i Markus znajdują się w Helu, ale trafiają do roku 1899. Dziewczyna wie dużo o tym czasie, ale Markus nie potrafi nawet czytać. Gina musi zająć się wszystkim sama. Ukrywają się w Kusfeldzie u miejscowego księdza. Okazuję się, że on również będzie bardzo ważnym elementem układanki.

W tej części poznajemy dużo nowych osób i stworów. Ciężko stwierdzić kto jest wrogiem, a kto sojusznikiem. Wszystko się co chwile zmienia. Przede wszystkim poznajemy morzyce, która nie do końca wiadomo po której jest stronie. Sieje wielki chaos w całym mieście. Wchodzi do głów bohaterów i daje im rady, jednak nie zawsze na ich korzyść. Pojawia się również tajemnicza Judyta, która niesamowicie zamiesza w relacji Giny i Markusa. Czy ich związek przetrwa tę próbę? Czy ich uczucie jest na tyle silne, aby przetrwali rozłąkę?

Autorka świetnie wplata wierzenia kaszubskie do lektury oraz oddaje charakter epoki. Relacje między ludźmi, statusy, wydarzenia historyczne. Widać, że Pani Jagna Rolska wie o czym pisze i historia Helu nie jest dla niej obca. Końcówka szokuje i zostawia wielkie pole do popisu autorce, dlatego mam duże oczekiwania, jeśli chodzi o trzeci tom ;)

Jest to świetna lekka seria fantasy z wątkiem romantycznym i wierzeniami kaszubskimi, którą można skończyć w kilka godzin. Okazuje się, że każdy jest ze sobą połączony, p...

| link |
@izuu_i_ksiazki
2024-05-18
Przeczytane

Lubicie smaczki historyczne w książkach?

Jeśli tak, to pióro @jagnarolska powinno się Wam spodobać.

W swoim cyklu #pajęczynaczasu autorka w ciekawy sposób do świata fantasy wplata elementy z historii polski.

"Śpiew morzycy" [współpraca reklamowa @wydawnictwo_mieta ]przenosi Nas do roku 1899, kiedy to Hel cieszy się wielkim powodzeniem wśród turystów, jako nadmorskie uzdrowisko.

Bohaterowie zostali rzuceni w świat, którego nie znają i o ile Gina już wie jak radzić sobie w takich sytuacjach, tak Markus czuje się nieswojo i ciężko mu się przystosować do czasów, w których się znalazł.

Jagna Rogalska po raz kolejny udowodniła,że polskie fantasy da się lubić. Fabuła jest naszpikowana niespodziankami, przez co akcja dzieje się bardzo dynamicznie, ani przez moment nie poczujecie się znudzeni. Wszystkie wątki spinają się w logiczną całość ( a ja dosyć często czytając fantasy potrafię się pogubić- w tym wypadku tego nie odczuwałam). Zakończenie otwiera furtkę na kolejną książkę.

Próżno tu szukać długich i nużących opisów- na czym zyskuje styl. Pozycja należy do tych, które się "łyka na raz", więc warto zarezerwować sobie trochę więcej czasu na jej czytanie, aby nie musieć się wybijać z rytmu.

Do książki dołączony był miły upominek od firmy @visplantispolska - sól do kąpieli stop o przyjemnym miętowym zapachu, za co pięknie dziękuję 💚

| link |
@Chwila_pauli
2024-05-18
9 /10
Przeczytane Recenzenckie

Wow, ale to była dobra książka 🤩. Co też ta Gina musiała przejść w swoim życiu, podróże w czasie, wydarzenia, w których brała udział. No jestem pod ogromnym wrażeniem jak Autorka fajnie poprowadziła tę historię. Zdecydowanie polecam tę serię 😊.

Ale, może postaram się wam trochę przybliżyć tę historię. Jak czytaliście pierwszy tom, to zapewne już wiecie, że Gina ponownie miała skok w czasie, tyle że tym razem przeskoczyła razem ze swoim ukochanym piratem, Markusem. Jednak tutaj Morzyca miała inny plan na Ginę i rozdzieliła dziewczynę z jej ukochanym.

Lepiej rozumiemy także mamę dziewczyny, i dowiadujemy się, że i ona miała tę moc "przeskakiwania" w czasie i podobnie jak Gina teraz, ona też kiedyś otrzymała zadanie do wykonania, w skutek czego wszystko zostało jej odebrane.

Jednak nasz pirat jakby trochę stracił na piratości 🫣. Był jakiś taki rozmemłany moim zdaniem 🤭. Zupełnie innego poznaliśmy go w pierwszej części.

No jestem pod ogromnym wrażeniem tej serii, bardzo dobrze się czytało. Cieszę się i dziękuję bardzo Wydawnictwu za zaufanie i możliwość poznania tej serii 💜.

Teraz czekam na trzeci tom. Bo będzie trzeci tom, prawda? Ta historia jeszcze się nie skończyła 💜.

| link |
@zakaz_czytaAnia
2024-05-14
10 /10

Zacznę tak CZYTAJCIE, CZYTAJCIE!!! Ta opowieść ma wszystko: genialnych bohaterów, którym nie można odmówić charakterowi, przygody w różnych wiekach, magiczne stwory prosto z Bałtyku, magię, miłość no czy ja muszę mówić coś więcej. „Śpiew morzycy”, bo o tej książce mowa autorstwa Jagny Rolskiej to jak na razie moje odkrycie roku. Seria Pajęczyna czasu to coś genialnego. Ja potrzebuję kolejnych tomów na już. Jak czytaliście pierwszy to wiecie, CO TAM SIĘ DZIAŁO to uwierzcie mi, że w drugim tomie dzieje się o wiele więcej. Tę historię ubóstwiam całym sercem. Coś genialnego.
Polska autorka, którą musicie poznać. Jak dalej zastanawiacie się, czy sięgnąć po nią, to jest ten moment, by iść do księgarni, bo naprawdę warto. Drugi tom się zaczyna i nie wie się, kiedy kończy, bo jest się tak bardzo w akcji, że przerzucanie kolejnych stron to odruch. Najgorsze, w tym jest to, że nagle dochodzimy do ostatniej strony, a wcale tego nie chcieliśmy.
Nie jesteście gotowi na tę historię, a po jej zakończeniu może brakować wam słów na opisanie tego wszystkiego.
Także ja powiem tylko CZYTAJCIE.
Kac książkowy gwarantowany.

| link |
@maitiri_books_2
2024-06-04
8 /10
EF
@dariazofians
2024-05-25
8 /10
Przeczytane
@Nastka_diy_book
2024-05-17
8 /10
Przeczytane
@werciajakubiak
2024-05-09
7 /10
Przeczytane
@candyniunia
2024-05-07
7 /10
Przeczytane
@feyra.rhys
2024-05-15
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Śpiew morzycy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Klątwa kani
Klątwa kani
Jagna Rolska
8/10
Gina, znana gdyńska celebrytka, traci władzę w nogach w wypadku samochodowym, w którym ginie jej ma...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl