Cyberpunk Girls. Opowiadania

Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Agata Suchocka, Krystyna Chodorowska ...
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Cyberpunk Girls. Opowiadania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Polska literatura science fiction cyberpunkiem stoi. Osiem premierowych opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych, i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.


Keira

Pandemia wcale się nie skończyła, ale rozciągnęła w czasie tak bardzo, że nauczyliśmy się z nią żyć, a przynajmniej zbyt szybko nie umierać. Nieustanne obostrzenia, nakazy i zakazy sprawiły, że świat się zmienił. Ale jak? Półżywa po zakażeniu koronawirusem, spłukana, bez jakichkolwiek perspektyw na legalne zatrudnienie czy opiekę medyczną kurierka walczy o każde uderzenie serca.

Rita

Stany Zjednoczone po ataku, inwazji, ekspansji i odparciu obcych Termeszów budujących tajemnicze struktury Kopca. Rita McGee prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych porwań małych dzieci. Tajemniczych, bo dzieci chętnie wychodziły z przedszkola z fałszywym opiekunem. By dotrzeć do przestępcy, policjantka będzie musiała skorzystać z pomocy soreniczki, wykorzystującej technologię obcych.

Tyana

Świat, w którym każdy nosi maskę. Dosłownie. Tyana w króliczej masce jest kurierką, najczęściej przekazuje informacje, sama będąc ich nośnikiem. Pewnego dnia podczas zwyczajnego zlecenia odkrywa pewne załamanie, szczelinę i podąża jej tropem. Czy każdą tajemnicę zawsze należy odkryć?

Amber

Obszar Europa, 2121 rok. Amber mieszka na wyspie odciętej od świata po wielkim tsunami, które zatopiło pół Europy. Zdobycze współczesnej cywilizacji są tylko nic niewartymi artefaktami wyławianymi spod wody niczym cudowne skarby. Czy Amber pisane jest szczęście u boku Milana?

Rubble

Zakazany świat podziemnych gangów i wyścigów motocyklowych. Rubble, należąca do gangu Chimer, zaryzykuje wszystko, by wygrać Dobówkę. Wszczepi sobie nawet niedozwolony dopalacz, byle tylko stać się legendą.

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-280-8335-6, 9788328083356
Wydawnictwo: Uroboros
Stron: 448
dodana przez: dominika.nawidelcu

Autor

Martyna Raduchowska Martyna Raduchowska
Urodzona 16 lipca 1987 roku w Polsce (Wrocław)
Martyna Raduchowska – polska pisarka science fiction i fantasy, psycholog i kryminolog. Debiutowała w 2007 roku w antologii „Kochali się, że aż strach” którą tworzyli również, między innymi: Aleksandra Janusz, Daniel Greps i Andrzej Sawicki[1]. Abs...

Pozostałe książki:

Szamanka od umarlaków Demon Luster Harda Horda Wigilijne opowieści Fałszywy Pieśniarz Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Cyberpunk Girls. Opowiadania Łzy Mai Spektrum Harde Baśnie Inne nieba Kochali się, że strach Szepty - charytatywna antologia na rzecz WOŚP Nawiedziny
Wszystkie książki Martyna Raduchowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cyberpunkowe oderwanie od rzeczywistości nie tylko dla kobiet

WYBÓR REDAKCJI
9.11.2020

Cyberpunk Girls to zbiór cyberpunkowych opowiadań napisanych przez autorki, z których nie wszystkie są znane szerszej publiczności, a uważam, że ten zbiór pokazuje, że na polskim rynku zdecydowanie jest miejsca dla nowych osób. Chętnie poczytałbym niektóre z tych historii w znacznie dłuższej formie. Cyberpunk jako gatunek staje się ostatnio coraz ... Recenzja książki Cyberpunk Girls. Opowiadania

@piratksiazkowy@piratksiazkowy × 4

Cyberpunk w bardzo, bardzo dobrym wydaniu

28.11.2020

Siedem opowiadań. Sześć autorek... i cyberpunk w bardzo, bardzo dobrym wydaniu - to właśnie "Cyberpunk girls" wydawnictwa Uroboros. Jak każdy zbiór opowiadań i ten ma swoje mocniejsze i słabsze części. Opowiem kilka słów o każdym opowiadaniu, później parę zdań o całości. "Heartbyte" - Martyny Raduchowskiej Pierwsze opowiadanie w tomie - pewnie ... Recenzja książki Cyberpunk Girls. Opowiadania

@Orestea@Orestea × 4

Przyszłość w cyberprzestrzeni

1.12.2020

Kilka godzin temu zakończyłem czytać tom opowiadań "Cyberpunk girls". Siedem opowiadań tematem których jest życie na granicy świata realnego i cyberprzestrzeni. Oczywiście głównymi postaciami tych opowiastek, jak wskazuje tytuł, są młode kobiety. Dwa wyżej wymienione punkty nie są jedynymi wspólnymi problemami poruszanymi w "Cyberpunk girls". Samo... Recenzja książki Cyberpunk Girls. Opowiadania

@adam_miks@adam_miks × 4

Cyberpunk kobiecym okiem.

21.11.2020

„Cyberpunk Girls. Opowiadania” to, jak sugeruje już sam tytuł, zbiór opowiadań, w którym znajdziecie historie napisane przez grono polskich autorek. Siedem opowiadań, siedem niepokojących wizji rzeczywistości. Napisanie recenzji takiego zbioru nie jest zadaniem łatwym, gdyż opowiadanie opowiadaniu nierówne. Jednak w tym przypadku wszystkie histori... Recenzja książki Cyberpunk Girls. Opowiadania

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Wilczekczyta
2020-11-23
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2020

Świetnie się bawiłam przy tej książce. W sumie na te siedem opowiadań tylko jedno nie przypadło mi do gustu. Autorki odwaliły tutaj świetną robotę. Zwłaszcza Martyna Raduchowska (w książce pojawiły się jej 2 opowiadania), która swoim stylem zachęciła mnie do sięgnięcia w przyszłości po jakąś jej książke.

× 2 | link |
@marek.wasinski.king
2021-03-15
8 /10
Przeczytane

Science-fiction nieodłącznie kojarzy mi się przede wszystkim z wielkimi autorami takimi jak Frank Herbert, Stanisław Lem, Philip K. Dick, czy William Gibson. Może zabrzmi to trochę szowinistycznie, ale niedawno zorientowałem się, że nie miałem okazji czytać twórczości kobiet w tym gatunku, a przecież napisały one wiele fantastycznych utworów. Dziś jednak to się zmienia, gdyż w moje ręce wpadł niezwykły napisanych przez polskie autorki.

Sześć autorek i siedem opowiadań, to dwa wspólne mianowniki dla opowiadań zawartych w najnowszej pozycji wydawnictwa Uroboros. Wszystkie są z gatunku cyberpunk, skupiającego się m.in. na wpływie zaawansowanej technologii na funkcjonowanie ludzkości, ale nie tylko, o czym najlepiej przekonacie się po lekturze książki. Jeśli chodzi o tematykę opowiadań, to jest ona bardzo różna, ale zarazem bardzo ciekawa. Obca cywilizacja po cichu próbująca przejąć kontrolę nad światem, niebezpieczny wyścig z wielkimi ambicjami w tle, wirtualna rzeczywistość jako pułapka bez wyjścia, czy walka o własne życie spowodowana przez technologię, która miała je uratować. To tylko niektóre z historii, jakie będziecie mieli okazję poznać.

Co ciekawe, te wyżej wspomniane tematy w większości są związane z wydarzeniami, z którymi czytelnik może bardzo dobrze się utożsamić. Wystarczy powiedzieć, że już na wstępie otrzymujemy opowiadanie pod tytułem Heartbyte, w którym panuje koronawirus i to właśnie on pow...

| link |
@bookjedenwie
@bookjedenwie
2021-03-20
4 /10
Przeczytane

Zazwyczaj w swoich recenzjach nie chcę skupiać się za bardzo na rzeczach negatywnych, więc kiedy mogę to tego unikam. Lepiej w końcu polecić jedną świetną książkę niż zjechać dziesięć złych. Dlatego w dzisiejszej recenzji skupię się na pozytywach.
"Cyberpunk Girls" to zbiór opowiadań polskich autorek. Każde trochę inne wprowadza ze sobą coś nowego. Sięgnęłam po tę książkę głównie ze względu na panią Martynę Raduchowską. Pierwsze opowiadanie było takie sobie, jednak drugie niemal zwaliło mnie z nóg. "Mindblow" liczy sobie niecałe dwanaście stron, co mnie zdziwiło i zasmuciło jednocześnie, ponieważ pozostawiło we mnie pewien niedosyt. Nie mówię, że było złe, bo nie było. Było świetne - fabuła, wykreowany świat, bohaterowie... Było po prostu zbyt krótkie jak dla mnie i trochę się tym rozczarowałam. Mimo to język, jakim zostało napisane opowiadanie jest świetny, czyta się z zapartym tchem. Autorka dawkuje czytelnikowi informacje mimochodem, za każdym razem pobudzając jego ciekawość, ale nie zaspokajając jej do końca, przez co czytamy z coraz większym zapałem.
Drugim opowiadaniem, które niezmiernie mi się spodobało (i było dłuższe!) to "Dziewczyna, której nie było" autorstwa Magdaleny Kucenty. Pierwszy raz spotykam się z twórczością tej autorki i muszę przyznać, że skutecznie zachęciła mnie do dalszego czytania jej prac. Fabuła krąży wokół Tayany, która jest kurierką przekazującą informacje. Ludzie na co dzień noszą na twarzach maski, w mieście rządzą 'Technobogowie',...

| link |
@temptershell
2021-02-14
7 /10
Przeczytane


Totalne rozczarowanie konwencją opowiadań w Cyberpunk girls. “Prawdziwego cyberpunka” to tam dużo nie ma, mówię oczywiście o tym oldschoolowym cyberpunkiem w klimatach Neuromancera. Neocyberpunk przebija się trochę w kilku historiach. Historie są bardzo ciekawe ale zbiorczy tytuł nie pasuje mi do utworów. Poziom jest bardzo różny, realia oscylują wokół niedalekiej przyszłości, a tematyka silnie trzyma się zagrożeń społeczno/ekonomiczno/przyrodniczych jakie doskwierają nam w ciągu ostatnich 10 lat. Mogło być lepiej bo liczyłem na prawdziwą jazdę bez trzymanki, a tutaj ledwie przejażdżka na karuzeli.

na skalach:
goodreads: 2,8/5
lubimyczytać: 5,6/10
u mnie: 56/100

| link |
@mysilicielka
2021-02-26
5 /10
Przeczytane Fantastyka Audiobooki Porzucone

W pełni przesłuchałam tylko pierwsze opowiadanie, reszta szybko mnie znudziła. Nie moje klimaty. Doceniam w pierwszym tytule ciekawe splecenie dwóch rzeczywistości - aktualnej pandemii i cyberpunku, niestety zakończenie było kiepskie.

| link |
@Polin
@Polin
2022-06-25
2 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2021-02-24
7 /10
Przeczytane
@alexaluxwell_books
2021-01-31
5 /10
Przeczytane Posiadam ♥️ Przeczytane w 2021! nakanapie.pl Współpraca
@Ewik
2021-01-08
7 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2020-12-18
8 /10
Przeczytane
AB
@Ayla_Black
2021-01-03
7 /10
Przeczytane
@Nastka_diy_book
2020-12-07
6 /10
Przeczytane
@Orestea
2020-11-28
7 /10
Przeczytane
@pleasebetasty
2020-11-20
7 /10
Przeczytane Mam
@adam_miks
2020-12-01
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Cyberpunk Girls. Opowiadania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl