Światło, które rozjaśnia mrok

Magdalena Majcher
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Światło, które rozjaśnia mrok
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Dalsze losy Alicji, bohaterki książki "Światło, które nigdy nie gaśnie".

Alicja próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Coraz więcej czasu spędza w rodzinnym domu. Początkowo wydaje się, że jedyną przyjazną jej osobą jest jej siostrzenica Agnieszka, ale z biegiem czasu Alicja nawiązuje nić porozumienia również z siostrą Agatą. Chciałaby znowu się z nią zaprzyjaźnić. Czy więzy krwi okażą się silniejsze od poczucia krzywdy i zdrady?

Niestety na jaw wychodzą kolejne rodzinne tajemnice. Alicja i Agata próbują odkryć, kim jest młoda kobieta, z którą spotyka się ich ojciec. Czy uda się wreszcie poznać całą historię rodziny?

Już pora zapomnieć o przeszłości, wybaczyć krzywdy i zacząć cieszyć się życiem!

Data wydania: 2021-10-27
ISBN: 978-83-8103-827-0, 9788381038270
Wydawnictwo: Pascal
Cykl: Światło, które nigdy nie gaśnie, tom 2
Stron: 352
dodana przez: ejwa1960

Autor

Magdalena Majcher Magdalena Majcher
Urodzona 13 września 1990 roku w Polsce (Czeladź)
Autorka poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym i historycznym. Jak sama przyznaje, pisze o tym, co ją interesuje, a że ma rozległe zainteresowania, czytelnicy nigdy nie mogą być pewni, czym ich zaskoczy w kolejnej książce. P...

Pozostałe książki:

Dzień, w którym Cię poznałam Wigilijne opowieści Mocna więź Obca kobieta Małe zbrodnie
Wszystkie książki Magdalena Majcher

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Światło, które rozjaśnia mrok

WYBÓR REDAKCJI
27.11.2021

"Światło, które rozjaśnia mrok" jest kontynuacją powieści "Światło, które nigdy nie gaśnie". Jednak od tamtej różni się osadzeniem fabuły w pięknej, zimowej scenerii. Idealnie więc wpasowuje się w zbliżający się okołoświąteczny czas. Ponownie gościmy w Kołobrzegu. Wszystkie te opisy tego miasteczka i morza sprawiają, że będę w końcu musiała się t... Recenzja książki Światło, które rozjaśnia mrok

@iza.81@iza.81 × 6

Moja opinia o książce

Opinie

CZ
2022-03-21
7 /10
Przeczytane Posiadam

"Światło, które rozjaśnia mrok" to kontynuacja losów Alicji. Została sama, spodziewa się dziecka, jej mąż jest w areszcie. Alicja postanowiła wrócić do rodzinnego Kołobrzegu. Czy w obecnej sytuacji poprawią się jej relacje z rodziną, z siostrą i jej mężem? Na jaw wychodzą nowe rodzinne tajemnice. Okazuje się, że bardzo skomplikowane są jej losy. Czy z każdej trudnej sytuacji jest wyjście? Okazuje się, że tak.

"Każde światło kiedyś zgaśnie, jeśli nie będzie się go podtrzymywać".

Polecam, z przyjemnością przeczytałam obie części. W tej książce znajdziecie dużo emocji. To kolejna książka autorki, którą zdecydowanie polecam.

× 2 | link |
@bookaholic.in.me
2022-03-12
8 /10

Kontynuacja losów Alicji w scenerii pięknego Kołobrzegu i akompaniamencie Bałtyku niesie ze sobą wiele emocji i niespodziewanych zakrętów, które przybiera fabuła. Życiowo, melancholijnie i wbrew wszystkiemu toczy się codzienność bohaterów powieści. W nie zawsze sprzyjających okolicznościach stają do walki z własnymi demonami, rodzinnymi tajemnicami, niezażegnanymi od lat konfliktami, ale przede wszystkim ta walka toczy się o ich własny spokój, zakorzeniony głęboko w sercu. Podobno czas leczy rany, rodzicielstwo zmienia ludzi, a wybaczenie jest najwyższą formą miłości. Czy Alicji i jej rodzinie uda się przetrwać wszystkie szalejące wokół sztormy i śnieżyce, by dostrzec światło, które rozjaśni panujący mrok?
Alicja aktualnie nie przechodzi najłatwiejszego okresu w swoim życiu. Choć powinna cieszyć się upragnioną ciążą i przygotowywać do narodzin pociechy to rzeczywistość ją przygniata. Nie do końca dociera do niej, że niebawem jej rodzina się powiększy, ciąża nie przebiega lekko, a ona sama nie potrafi nawiązać emocjonalnej więzi z rozwijającą się w jej brzuchu istotą. Ciągle waha się jak postąpić w sprawie małżeństwa z Józefem, choć czuje się zdradzona i poszkodowana sytuacją w jakiej ją postawił, nie potrafi jednoznacznie go przekreślić. Choć w Kołobrzegu czuje się doskonale i powoli dociera do niej, jak przywiązana jest do tego miasta, to sytuacja rodzinna nie napawa jej optymizmem. Jej zatarg z siostrą nadal nie doczekał się wyjaśnienia, a do tego pojawiają s...

| link |
M.
2022-03-28
7 /10
Przeczytane 2022 Majcher Magdalena biblioteka Ligota T.
@ewazia64
2022-01-20
8 /10
Przeczytane
@Busia1904
2022-01-02
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2022
@elutka_a
2021-12-02
8 /10
Przeczytane
@iza.81
2021-11-27
10 /10
Przeczytane
MA
2021-11-21
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Każde światło kiedyś zgaśnie, jeśli nie będzie się go podtrzymywać.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl