Prawda przychodzi nieproszona

Magdalena Majcher
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Prawda przychodzi nieproszona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Zajrzyj za zamknięte drzwi luksusowych domów!
Osiedle Pogodne – poznaj jego tajemnice.
Magdalena starannie ukrywa swoją przeszłość przed światem. Sama nie wie już, co jest prawdą, a co kłamstwem. Nie radzi sobie z nasilającymi się zaburzeniami lękowymi i naciskami męża, aby zdecydowali się na dziecko.
Magdalena musi wreszcie skonfrontować się z samą sobą i historią swojej rodziny.
Co tak naprawdę wydarzyło się w jej rodzinnym domu?
Kto był prawdziwą ofiarą tragedii, która na zawsze odmieniła życie kobiety?

Data wydania: 2020-01-15
ISBN: 978-83-8103-562-0, 9788381035620
Wydawnictwo: Pascal
Cykl: Osiedle Pogodne, tom 1
Stron: 400
dodana przez: Justyna_K

Autor

Magdalena Majcher Magdalena Majcher
Urodzona 13 września 1990 roku w Polsce (Czeladź)
Autorka poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym i historycznym. Jak sama przyznaje, pisze o tym, co ją interesuje, a że ma rozległe zainteresowania, czytelnicy nigdy nie mogą być pewni, czym ich zaskoczy w kolejnej książce. P...

Pozostałe książki:

Wigilijne opowieści Mocna więź Obca kobieta Małe zbrodnie Najgorszy dom
Wszystkie książki Magdalena Majcher

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

może tak, może nie

23.01.2020

Główną bohaterką książki jest Magdalena- korporacyjna tłumaczka, uciekła przed wspomnieniami z wiejskiego domu dziadków do wielkiego miasta. Magda ma męża, ale absolutnie nie chce mieć dzieci, po prostu twierdzi, że nie nadaje się na matkę. Magda ma też tajemnice, o których powie koledze z pracy, ale nie powie własnemu mężowi. Ta tajemnica ... Recenzja książki Prawda przychodzi nieproszona

@jelonka11@jelonka11 × 3

Prawda przychodzi nieproszona

24.01.2020

Zajrzyj za zamknięte drzwi luksusowych domów! Osiedle Pogodne – poznaj jego tajemnice. Magdalena starannie ukrywa swoją przeszłość przed światem. Sama nie wie już, co jest prawdą, a co kłamstwem. Nie radzi sobie z nasilającymi się zaburzeniami lękowymi i naciskami męża, aby zdecydowali się na dziecko. Magdalena musi wreszcie skonfronto... Recenzja książki Prawda przychodzi nieproszona

@iza.81@iza.81 × 2

Moja opinia o książce

Opinie

KA
2021-04-05
8 /10
Przeczytane

Książka ma wysokie oceny w serwisie i jak dla mnie są one w pełni zasłużone. Na pewno nie jest to książka, którą szybko się zapomina.
Magdalena jest kobietą, która z pozoru ma wszystko, a więc dobrą pracę, dom na strzeżonym osiedlu i kochającego męża. Jednak w jej głowie panuje chaos. Od lat ucieka od wspomnień, przeprowadza się z miejsca w miejsce i nie nawiązuje bliższych relacji. Coraz częściej nachodzą ją stany lęku napadowego, nad którymi nie może w żaden sposób zapanować. Lęk paraliżuje całkowicie jej ciało, nie może oddychać i zdarza się, że w takich chwilach omdlewa.
Magda zdaje sobie sprawę, że źródłem jej problemów może być jej przeszłość. Nawet mężowi nie wyznała prawdy o swoim dzieciństwie i unika jak może odwiedzin u babci i dziadka, którzy ją wychowywali. Zaburzenia lękowe są coraz częstsze, przy czym dodatkowo mąż namawia ją na dziecko, a ona sama czuje się osaczona. Pomóc jej może terapia psychiatryczna, na którą długo nie może się zdecydować.
Książka jest niesamowita. Przez cały czas zastanawiałam się co tak naprawdę wydarzyło się w jej rodzinnym domu, gdy miała 5 lat. Terapia sprawia, że Magda powoli zaczyna odkopywać wspomnienia. Po latach decyduje się również na spotkanie z ojcem. Okazuje się, że prawdą nie zawsze jest to co przekazują nam najbliżsi. Nie zawsze ofiara jest osobą całkowicie niewinną. Nie można również zabójcy wskazać jako osobę winną skoro nie wiemy i nie znamy dokładnie motywów jego działania.
Mnie najzwyczajniej książ...

| link |
@edyta.kyziol
2022-02-01
8 /10
Przeczytane

Książkę przyniosłam ostatnio z biblioteki, tak na próbę. Nigdy nie czytałam żadnej książki Magdaleny Majcher, więc nie wiedziałam, czego się spodziewać. Do tego jest to pierwszy tom serii Osiedle Pogodne. Więc sobie pomyślałam, że jak będzie spoko (przepraszam za to słowo, ale słucham w drodze do pracy audiobooka "Więcej czerwieni" i tam jedna z bohaterek, Klementyna, ciągle tak mówi i chyba na mnie przechodzi 🤣), to następnym razem zaopatrzę się w kolejną część.
I wiecie co?
Na pewno tak będzie.
Książka wciągnęła mnie niesamowicie.

Na początku myślałam, że skoro to Osiedle Pogodne, to poznam tu losy części jego mieszkańców, że ich życie będzie się przeplatać i wogóle...
Zdziwiłam się, bo poznałam tylko jedną rodzinę, z jednego domu na obrzeżach Bielsko-Białej (tak przy okazji, to planuję jechać zwiedzić to miasto, ciekawe, czy to osiedle tam naprawdę jest?). Jest to Magdalena i jej mąż Michał. Niby zwyczaje małżeństwo, a jednak kryje w sobie tyle tajemnic, że ja bym chyba oszalała, musząc z tym żyć na co dzień.
Książka piękna, ciepła, dotykająca poważnych problemów, zarówno zdrowotnych jak i życiowych.
Im dłużej ją czytałam, tym bardziej mnie zaskakiwała.
Polecam.

| link |
@m_opowiastka
2022-02-08
8 /10
Przeczytane

Książka, która zostaje w pamięci czytelnika na długo. Autorka ukazuje bowiem ludzki dramat przeżywany za zamkniętymi drzwiami. Dosłownie i w przenośni. Za drzwiami luksusowego domu w prestiżowej dzielnicy, ale przede wszystkim za zatrzaśniętymi drzwiami ludzkiej samotności, wyobcowania i niezrozumienia. Powieść doskonale ukazuje proces dochodzenia do prawdy i samoświadomości. Bez zbędnych komentarzy, z wyczuciem, po ludzku.

Książka „Prawda przychodzi nieproszona” to jakby swoiste studium przypadku. Tyle tylko, że diagnozę poznajemy stopniowo, kolejno odkrywając poszczególne aspekty sprawy. Strategia postępowania przedstawiona jest modelowo, nadano jej jednak ludzką twarz. Postać Magdaleny skupia w sobie traumę z dzieciństwa, samotność, stratę, lęk przed światem i samą sobą, a jednocześnie wielkie pragnienie miłości, potrzebę kochania, tęsknotę za drugim człowiekiem oraz odwagę, by zawalczyć o samą siebie.

Magdalena Majcher stworzyła powieść, która od pierwszej strony całkowicie mnie pochłonęła. Świat bohaterki stał się na chwilę i moim światem. Niemal natychmiast pojawiła się we mnie potrzeba poznania prawdy, rozwiązania zagadki.

| link |
@ewazia64
2021-05-17
8 /10
Przeczytane
@lidia411
2021-01-27
7 /10
Przeczytane
@kama.1979
2021-01-09
8 /10
Przeczytane
@justyna_
2020-12-29
5 /10
Przeczytane
CZ
2020-06-30
10 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2020-06-10
5 /10
Przeczytane Romans/obyczajowe/sensacja Z biblioteki 2020
@malgosia311
2020-05-26
9 /10
Przeczytane
@monika.majdecka
2020-04-29
9 /10
Przeczytane
@ulenstwo1990
2020-04-12
8 /10
Przeczytane
@iza.81
2020-01-24
10 /10
Przeczytane
@jelonka11
2020-01-23
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Magdalena przeszła tak wiele, że zdążyła się już przekonać, iż w życiu nie ma nic ważniejszego niż właśnie święty spokój. ”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Życie oparte na kłamstwach
Życie oparte na kłamstwach
Magdalena Majcher
7.9/10
Sprawdź, co kryje się za kolejnymi drzwiami luksusowego domu! Osiedle Pogodne – poznaj jego tajemni...
Nie czas na tajemnice
Nie czas na tajemnice
Magdalena Majcher
7.4/10
Otwórz kolejne drzwi luksusowego domu! "Osiedle Pogodne" – poznaj nowe tajemnice mieszkańców. Kl...
Małe wielkie sekrety
Małe wielkie sekrety
Magdalena Majcher
7.8/10
Otwórz drzwi kolejnego luksusowego domu! Osiedle Pogodne – poznaj nowe tajemnice mieszkańców. Mo...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl