Mocna więź

Magdalena Majcher
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Mocna więź
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Wielka miłość, wspaniały ślub, narodziny córki – nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Ania miała wszystko to, o czym marzyła i do czego dążyła przez całe swoje życie. „Ona od zawsze była taka rodzinna” – mówią dziś jej koleżanki. Była. Bo nie żyje. Została zamordowana przez tego, którego kochała najbardziej.

Michalina nigdy nie przypuszczała, że któregoś dnia o jej dramacie będzie rozprawiać cały kraj. Była zwyczajną kobietą, matką, żoną, babcią. Pewnego dnia jej życie legło w gruzach. Jej ukochana córka Ania zaginęła bez śladu. Po miesiącach żmudnych poszukiwań i niesłabnących nadziei stało się jasne, że Ania nie wróci.

Inspirowana prawdziwą historią Anny Garskiej i jej mamy Michaliny powieść o potędze matczynej miłości i o zbrodni prawie doskonałej.

Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-280-8498-8, 9788328084988
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 448
dodana przez: chudini0505

Autor

Magdalena Majcher Magdalena Majcher
Urodzona 13 września 1990 roku w Polsce (Czeladź)
Autorka poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym i historycznym. Jak sama przyznaje, pisze o tym, co ją interesuje, a że ma rozległe zainteresowania, czytelnicy nigdy nie mogą być pewni, czym ich zaskoczy w kolejnej książce. P...

Pozostałe książki:

Obcy powiew wiatru Dzień, w którym Cię poznałam Miłość z widokiem na Śnieżkę Wigilijne opowieści Cud grudniowej nocy
Wszystkie książki Magdalena Majcher

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Aniu wróć!

5.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Bez wątpienia Magdalena Majcher należy do moich ulubionych polskich pisarek. Wszystkie opowiadanie przez nią historie cechuje niezwykła głębia emocjonalna oraz znakomite portrety psychologiczne. Mówi się, że życie pisze najlepsze scenariusze, tylko dlaczego bywają one tak niewyobrażalnie bolesne? "Mocna więź" jest powieścią obyczajową, opier... {} Recenzja książki Mocna więź

@coolturka104@coolturka104 {}× 11

Gdy rzeczywistość jest gorsza niż fikcja

29.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dnia 7 lipca 2012 roku po raz ostatni widziano Annę Garską. Według męża, wyszła z domu po tym jak się pokłócili, zostawiła dwuletnią córkę Dominikę. Powieść podzielona jest na rozdziały "przed" i "po". Dzięki temu możemy poznać Annę właściwie od dnia jej narodzin aż po finał poszukiwań. Powiem szczerze, że właśnie z początkowymi rozdziałami miała... {} Recenzja książki Mocna więź

@Anmar@Anmar {}× 7

Nadzieja umiera ostatnia.

1.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ostatnia zawsze umiera nadzieja - tam mogłabym podsumować tę powieść. Książkę, która dla mnie, czytana z perspektywy matki, była ogromnie emocjonalna, trudna i bolesna. To właśnie matka, jej pełne bólu uczucia, jej determinacja, upór w odsuwaniu od siebie tragicznej prawdy to główna bohaterka i wątki tej powieści. Co czuje matka, kiedy traci włas... {} Recenzja książki Mocna więź

Wstrząsająca

1.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Więź między matką i córką jest najsilniejszą z możliwych. To relacja niezwykła, wyjątkowa, niepowtarzalna, zapewniająca poczucie bezpieczeństwa, jak i dodająca wiary, siły. Co jednak, gdy zostaje ona w brutalny sposób przerwana? Czy przełamane na pół serce może jeszcze normalnie funkcjonować? Jak wiele cierpienia i bólu doświadczy dusza matki nieo... {} Recenzja książki Mocna więź

Moja opinia o książce

Opinie

@anna_strzelczak
2021-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Przeczytanie "Mocnej więzi" skłoniło mnie to zgłębienia okoliczności sprawy, dotyczącej tajemniczego zniknięcia głównej bohaterki, która przecież jest postacią prawdziwą. Zajrzałam na profil stworzony przez Panią Michalinę na FB, a nawet obejrzałam kilka reportaży z okresu, kiedy sprawą żyła cała Polska. Tak.. naprawdę tak było .... sprawa odbiła się głębokim echem w całym kraju. Jestem w tym samym wieku, co główna bohaterka, więc w 2012r. pewnie nawet nie oglądałam wiadomości, żyjąc w innym, dobrym świecie. Wielki szacunek dla autorki, za to, że tak wiele autentyczności wniosła do tej książki. Historia Ani zmusza do refleksji ... jak niesprawiedliwe i nieprzewidywalne jest czasem życie. Jak ktoś, kto jest dla nas całym światem... ten świat nagle odbiera. Zaintrygowała mnie osoba Ani męża. Oskarżonego i ostatecznie skazanego za jej zabójstwo, pomimo, że nigdy nie znaleziono ciała ofiary. Wszystkim, którzy przeczytali "Mocną więź" polecam obejrzenie wyżej wskazanych przez mnie reportaży, który dla mnie są nie jako dopełnieniem obrazu "kata" a jego wywiad zmusił mnie do zastanowienia, czy naprawdę człowiek jest w stanie odebrać życie drugiej osobie... żonie/mężowi i zaprzeczać temu w sposób tak chłodny i spokojny.

{}× 1 | Komentarze (1) | link |
@zetbasia27
2021-03-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Powieść oparta na faktach. Wstrząsająca, wzruszająca i przerażająca. Budzi wiele skrajnych emocji.
Ania to zwyczajna młoda kobieta, bardzo rodzinna, mocno związana z matką i starszą siostrą, na zabój zakochana w przystojnym mężu policjancie, wpatrzona w córeczkę, na którą długo czekała. Podejrzewa męża o romans, bo ten coraz więcej czasu spędza poza domem, jest zimny i obcesowy, czuły jedynie dla córki.
Nagle Ania znika bez wieści, a jej mąż kompletnie się tym nie przejmuje. Matka i siostra Ani rozpoczynają poszukiwania na własną rękę, dopiero po jakimś czasie zaczyna działać policja. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zginęła z ręki męża. Proces jest długi i wyczerpujący psychicznie dla rodziny Ani.
Jakim psychopatą trzeba być, by zabić matkę własnego dziecka? Przerażające!
Podziwiam siłę mamy Ani, że dała radę wszystko opowiedzieć autorce książki.
Trudna lektura gdy ma się świadomość, że to się wydarzyło tuż obok nas, w zwyczajnym domu.

{}× 1 | link |
CZ
2021-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam

"Mocna więź" to opowieść o wielkiej tragedii, poruszająca historia oparta na faktach - 7 lipca 2012 roku zaginęła Anna Garska. Według zeznań jej męża, wyszła z domu i nie powróciła, zostawiając maleńką córeczkę. Po 6 latach sąd wydała wyrok - Annę zamordował mąć, policjant, skazany na 25 lat. Do chwili obecnej nie odnaleziono zwłok Anny.

O dramacie rodziny było głośno w całym kraju. O sprawie zaginięcia Anny w 2012 roku informowały media, rodzina zatrudniła do poszukiwań detektywa Rutkowskiego. Informacje o Annie Garskiej można znaleźć w internecie, ukazał się również reportaż w telewizji na ten temat.

Autorka przedstawiła w powieści życie Anny w rozdziałach "Przed 7 lipca 2012" oraz "Po 7 lipca 2012".

Polecam lekturę - to wyjątkowa książka, czyta się jednym tchem, wzbudza wiele emocji. Powstała przy udziale matki Anny, która podzieliła się informacjami o życiu córki i udostępniła materiały dotyczące aktu oskarżenia.

{}× 1 | link |
PD
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Świetna!
Takie książki z literatury obyczajowej chce się czytać! 🤩
Mimo, że sprawę kryminalną na podstawie której, została napisana książka, to jednak szokowała tak samo.
Co może czuć matka, która czuje, że jej ukochana córka nie zaginęła? Że przeczuwa, iż została zamordowana? I to przez kogo?
Prawdopodobnie przez zięcia. Ale to tylko domysły...

Czytając powieść, musiałam robić przerwy, bo miałam wrażenie, jakbym czytała spisane wspomnienia najbliższych Ani.
Ani, nie Anny... Bo po przeczytaniu książki, czuję niesamowitą pustkę po osobie, która niczemu nie zawiniła. A po prostu znikła...

Polecam obejrzeć materiały, które są dostępne w sieci.

https://www.instagram.com/pierwszadamaoksiazkach/

{} | link |
@Marguerita
2021-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Nie ma silniejszego uczucia niż miłość matki do dziecka. A historia opowiedziana nam przez panią Michalinę, matkę Ani, to udowadnia. To właśnie matka od momentu zaginięcia Ani nie dawała za wygraną i szukała na wszelkie możliwe sposoby swojego dziecka. Tylko nie spodziewała się, że to osoba z najbliższego otoczenia stoi za jej największą stratą.
Takie historie jak ta powinny dziać się tylko w książkach. Niestety ta wydarzyła się w prawdziwym życiu.
„Mocna więź” zostawiła w moim sercu ślad na zawsze.

{} | link |
@kama.1979
2021-04-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@przewracam_strony
2021-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@Anmar
2021-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@zaczytana_mama_dwojki
2021-03-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@ewazia64
2021-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Lirith
2021-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
PA
2021-03-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@anettaros.74
2021-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@ksiazka_pachnie_kawa
2021-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@coolturka104
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Mocna więź”- Magdalena Majcher

Pocztówki
Pocztówki Agnieszka Lis
{}6.9/10
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce j...
Widoki
Widoki Agnieszka Lis
{}7.1/10
Dziesięć lat temu wspólne wakacje na Wyspach Kanaryjskich z...
Kto je porwał?
Kto je porwał? Cara Hunter
{}7.7/10
Pierwsza dziewczyna wróciła. Druga może nie mieć tyle s...
Blask choinki
Blask choinki Agnieszka Lis
{}6.1/10
Te święta będą naprawdę wyjątkowe Zaprzyjaźnione rodziny Kl...
Kobiety nieidealne. Magda
Kobiety nieidealne. Magda Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles
{}7.4/10
To nie jest polska Bridget Jones ani polski Seks w wielkim m...

Cytaty z książki

O nie! Książka Mocna więź. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe