Mocna więź

Magdalena Majcher
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 35 ocen kanapowiczów
Mocna więź
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 35 ocen kanapowiczów

Opis

Wielka miłość, wspaniały ślub, narodziny córki – nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Ania miała wszystko to, o czym marzyła i do czego dążyła przez całe swoje życie. „Ona od zawsze była taka rodzinna” – mówią dziś jej koleżanki. Była. Bo nie żyje. Została zamordowana przez tego, którego kochała najbardziej.

Michalina nigdy nie przypuszczała, że któregoś dnia o jej dramacie będzie rozprawiać cały kraj. Była zwyczajną kobietą, matką, żoną, babcią. Pewnego dnia jej życie legło w gruzach. Jej ukochana córka Ania zaginęła bez śladu. Po miesiącach żmudnych poszukiwań i niesłabnących nadziei stało się jasne, że Ania nie wróci.

Inspirowana prawdziwą historią Anny Garskiej i jej mamy Michaliny powieść o potędze matczynej miłości i o zbrodni prawie doskonałej.

Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-280-8498-8, 9788328084988
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 448
dodana przez: chudini0505

Autor

Magdalena Majcher Magdalena Majcher
Urodzona 13 września 1990 roku w Polsce (Czeladź)
Autorka poczytnych powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym i historycznym. Jak sama przyznaje, pisze o tym, co ją interesuje, a że ma rozległe zainteresowania, czytelnicy nigdy nie mogą być pewni, czym ich zaskoczy w kolejnej książce. P...

Pozostałe książki:

Dzień, w którym Cię poznałam Miłość z widokiem na Śnieżkę Wigilijne opowieści Obca kobieta Małe zbrodnie
Wszystkie książki Magdalena Majcher

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Aniu wróć!

5.03.2021

Bez wątpienia Magdalena Majcher należy do moich ulubionych polskich pisarek. Wszystkie opowiadanie przez nią historie cechuje niezwykła głębia emocjonalna oraz znakomite portrety psychologiczne. Mówi się, że życie pisze najlepsze scenariusze, tylko dlaczego bywają one tak niewyobrażalnie bolesne? "Mocna więź" jest powieścią obyczajową, opier... Recenzja książki Mocna więź

Książka pisana emocjami

8.01.2022

Skończyłam Mocną więź Magdaleny Majcher dzisiaj w nocy. Miałam zamiar zrobić to wczoraj wieczorem, ale niestety bateria w czytniku odmówiła posłuszeństwa. Obudziłam się pare minut po północy i myślę sobie: dobra przeczytam ze dwa rozdziały. Tak jasne, z dwóch rozdziałów zrobiło się 20 i skończyłam książkę pare minut po 2. Potem oczywiście nie mogł... Recenzja książki Mocna więź

Gdy rzeczywistość jest gorsza niż fikcja

29.03.2021

Dnia 7 lipca 2012 roku po raz ostatni widziano Annę Garską. Według męża, wyszła z domu po tym jak się pokłócili, zostawiła dwuletnią córkę Dominikę. Powieść podzielona jest na rozdziały "przed" i "po". Dzięki temu możemy poznać Annę właściwie od dnia jej narodzin aż po finał poszukiwań. Powiem szczerze, że właśnie z początkowymi rozdziałami miała... Recenzja książki Mocna więź

@Anmar@Anmar × 7

Poruszająca do głębi

16.02.2022

Reportaże związane z tematyką kryminalną stały się moją codziennością, ale te fabularyzowane wzbudzają we mnie mieszane uczucia. Na pewno są łatwiejsze w odbiorze, czyta się je płynniej, jednak dają też autorom dużą swobodę w przedstawianiu zdarzeń, dostosowywaniu ich do własnych wyobrażeń. Myślę, że określenie "powieść oparta na faktach" jest bar... Recenzja książki Mocna więź

Moja opinia o książce

Opinie

@anna_strzelczak
2021-03-13
9 /10
Przeczytane

Przeczytanie "Mocnej więzi" skłoniło mnie to zgłębienia okoliczności sprawy, dotyczącej tajemniczego zniknięcia głównej bohaterki, która przecież jest postacią prawdziwą. Zajrzałam na profil stworzony przez Panią Michalinę na FB, a nawet obejrzałam kilka reportaży z okresu, kiedy sprawą żyła cała Polska. Tak.. naprawdę tak było .... sprawa odbiła się głębokim echem w całym kraju. Jestem w tym samym wieku, co główna bohaterka, więc w 2012r. pewnie nawet nie oglądałam wiadomości, żyjąc w innym, dobrym świecie. Wielki szacunek dla autorki, za to, że tak wiele autentyczności wniosła do tej książki. Historia Ani zmusza do refleksji ... jak niesprawiedliwe i nieprzewidywalne jest czasem życie. Jak ktoś, kto jest dla nas całym światem... ten świat nagle odbiera. Zaintrygowała mnie osoba Ani męża. Oskarżonego i ostatecznie skazanego za jej zabójstwo, pomimo, że nigdy nie znaleziono ciała ofiary. Wszystkim, którzy przeczytali "Mocną więź" polecam obejrzenie wyżej wskazanych przez mnie reportaży, który dla mnie są nie jako dopełnieniem obrazu "kata" a jego wywiad zmusił mnie do zastanowienia, czy naprawdę człowiek jest w stanie odebrać życie drugiej osobie... żonie/mężowi i zaprzeczać temu w sposób tak chłodny i spokojny.

× 3 | Komentarze (1) | link |
@zaczytanaangie
2022-02-16
10 /10
Przeczytane

Reportaże związane z tematyką kryminalną stały się moją codziennością, ale te fabularyzowane wzbudzają we mnie mieszane uczucia. Na pewno są łatwiejsze w odbiorze, czyta się je płynniej, jednak dają też autorom dużą swobodę w przedstawianiu zdarzeń, dostosowywaniu ich do własnych wyobrażeń. Myślę, że określenie "powieść oparta na faktach" jest bardziej adekwatne dla tego typu historii, bo pozwala twórcom trochę pofantazjować bez oszukiwania czytelników.
Magdalena Majcher kojarzyła mi się z literaturą obyczajową, dlatego nawet nie zwracałam uwagi na zapowiedzi jej kolejnych książek, dopiero z recenzji dowiedziałam się, że jej twórczość zaczęła ewoluować w kierunku, który mógłby mnie zainteresować.
"Mocna więź" inspirowana jest historią Anny Garskiej. Wiedziałam, czego się spodziewać, gdyż to bardzo głośna sprawa w świecie true crime. Jest bezprecedensowa w wielu aspektach, porusza do głębi i nie sposób o niej zapomnieć. Ta książka pomaga jednak odłożyć na bok to, co może wydawać się interesujące, a nawet wzbudzać sensację, kładąc nacisk na to, o czym często się w takich przypadkach zapomina - każda zbrodnia wiąże się z cierpieniem, którego nie da się opisać czy złagodzić. Żaden wyrok nie odda sprawiedliwości ofierze ani tym bardziej tym, którzy ją opłakują.
Fabuła, choć nie wiem czy to odpowiednie słowo, toczy się dwutorowo - przed i po zaginięciu Anny, a większość wydarzeń poznajemy jakby z perspektywy jej mamy, choć w narracji trzecioosobow...

× 1 | link |
@Bibliotecznie
2022-03-07
7 /10
Przeczytane

Chociaż "Mocna więź" została zakwalifikowana na Lubimy Czytać do gatunku literatura obyczajowa, to jest to powieść relacjonująca prawdziwe wydarzenia, fabularyzowany reportaż. Autorka przyznaje, że niektóre fragmenty nakreśliła jej wyobraźnia, jednak większość wydarzeń zawartych w książce to pokłosie rozmów z rodziną głównej bohaterki i analizy dokumentów dotyczących sprawy zaginięcia, a w końcu zabójstwa Anny Garskiej.

Wycofana i niewierząca w siebie Ania to młodsza córka Michaliny Kaczyńskiej. Bardzo związana z matką, marząca o wielkiej miłości i dziecku. Nic nie było dla dziewczyny tak ważne, jak prawdziwe uczucie i szczęście rodzinne. Kiedy w końcu poznała mężczyznę, z którym zapragnęła spędzić życie, odbył się piękny ślub i rozpoczęło się życie jak w bajce. Z czasem jednak w związku pojawiły się ciemne chmury, kiedy młodzi coraz dłużej czekali na owoc ich miłości. Badania, leczenie i życie kręcące się wokół spłodzenia potomka w końcu przyniosły efekt - na świecie pojawiła się córeczka państwa Garskich, Dominika. Ania była najszczęśliwszą kobietą na świecie. Radość jednak nie trwała długo. Między nią a Markiem coś zaczęło się psuć. Co było powodem problemów? Zazdrość Anny o inne kobiety? Znikanie Marka z domu? Romans mężczyzny? Skupienie Ani na córce?

Akcję możemy śledzić w dwóch torach czasowych: przed zaginięciem Anny i po tym wydarzeniu. Rozpoczynając lekturę, poznajemy Michalinę i jej rodzinę, kiedy kobieta w grudniu 1982 r...

× 1 | link |
@zetbasia27
2021-03-31
7 /10
Przeczytane

Powieść oparta na faktach. Wstrząsająca, wzruszająca i przerażająca. Budzi wiele skrajnych emocji.
Ania to zwyczajna młoda kobieta, bardzo rodzinna, mocno związana z matką i starszą siostrą, na zabój zakochana w przystojnym mężu policjancie, wpatrzona w córeczkę, na którą długo czekała. Podejrzewa męża o romans, bo ten coraz więcej czasu spędza poza domem, jest zimny i obcesowy, czuły jedynie dla córki.
Nagle Ania znika bez wieści, a jej mąż kompletnie się tym nie przejmuje. Matka i siostra Ani rozpoczynają poszukiwania na własną rękę, dopiero po jakimś czasie zaczyna działać policja. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zginęła z ręki męża. Proces jest długi i wyczerpujący psychicznie dla rodziny Ani.
Jakim psychopatą trzeba być, by zabić matkę własnego dziecka? Przerażające!
Podziwiam siłę mamy Ani, że dała radę wszystko opowiedzieć autorce książki.
Trudna lektura gdy ma się świadomość, że to się wydarzyło tuż obok nas, w zwyczajnym domu.

× 1 | link |
CZ
2021-05-03
10 /10
Przeczytane Posiadam

"Mocna więź" to opowieść o wielkiej tragedii, poruszająca historia oparta na faktach - 7 lipca 2012 roku zaginęła Anna Garska. Według zeznań jej męża, wyszła z domu i nie powróciła, zostawiając maleńką córeczkę. Po 6 latach sąd wydała wyrok - Annę zamordował mąć, policjant, skazany na 25 lat. Do chwili obecnej nie odnaleziono zwłok Anny.

O dramacie rodziny było głośno w całym kraju. O sprawie zaginięcia Anny w 2012 roku informowały media, rodzina zatrudniła do poszukiwań detektywa Rutkowskiego. Informacje o Annie Garskiej można znaleźć w internecie, ukazał się również reportaż w telewizji na ten temat.

Autorka przedstawiła w powieści życie Anny w rozdziałach "Przed 7 lipca 2012" oraz "Po 7 lipca 2012".

Polecam lekturę - to wyjątkowa książka, czyta się jednym tchem, wzbudza wiele emocji. Powstała przy udziale matki Anny, która podzieliła się informacjami o życiu córki i udostępniła materiały dotyczące aktu oskarżenia.

× 1 | link |
@czytam_book
2021-08-03
10 /10
Przeczytane

Witam.
Przychodzę do Was dziś z książką „Mocna więź” Magdalena Majcher. Powieść ta sięgnęła głęboko do serca, wywołała wiele emocji, smutek, wzruszenie, żal, gniew.
Fabuła oparta jest na prawdziwej historii, ludzkiej tragedii, która miała miejsce 7 lipca 2012. Główna bohaterka Anna Garska wieczorem po burzliwej kłótni z mężem spakowała do walizki kilka swoich rzeczy i wyszła z domu. Zostawiajac męża i śpiącą dwuletnią córeczkę Dominikę. Od tego czasu nikt już nie widział Ani, nie kontaktowała się z córeczką, nie zadzwoniła ani do mamy, ani siostry, nie odbierała telefonu. Czy na pewno Ania wyszła z domu? Czy kochająca matka, żona wyszła by z domu porzucając cały swój świat? Sąsiedzi nie słyszeli kłótni? A z domu po dwóch dniach zaginięcia Ani zaczęły znikać jej rzeczy?
Zaginięcie Ani to jedna z trudniejszych spraw kryminalnych, która wydarzyła się w Polsce.
Magdalena Majcher w książce „Mocna wież” opisała nie tylko samo zaginięcie, ale także pozwoliła nam poznać Anie w latach dziecięcych, nastoletnich, a później w życiu dorosłym na podstawie wspomnień mamy bohaterki. Autorka przedstawiła nam historię opartą na ludzkiej krzywdzie, której scenariusz napisało samo życie. Ania znika, nie ma żadnego śladu, a jej najbliższa rodzina wytrwale prowadzi poszukiwania, codziennie żyje nadzieją, że ich córka, siostra pewnego dnia stanie w drzwiach, uśmiechnie się i powie dzień dobry. Bo nadzieja umiera ostatnia, a codzienny dramat Matki, Ojca, ...

| link |
PD
2021-03-23
7 /10

Świetna!
Takie książki z literatury obyczajowej chce się czytać! 🤩
Mimo, że sprawę kryminalną na podstawie której, została napisana książka, to jednak szokowała tak samo.
Co może czuć matka, która czuje, że jej ukochana córka nie zaginęła? Że przeczuwa, iż została zamordowana? I to przez kogo?
Prawdopodobnie przez zięcia. Ale to tylko domysły...

Czytając powieść, musiałam robić przerwy, bo miałam wrażenie, jakbym czytała spisane wspomnienia najbliższych Ani.
Ani, nie Anny... Bo po przeczytaniu książki, czuję niesamowitą pustkę po osobie, która niczemu nie zawiniła. A po prostu znikła...

Polecam obejrzeć materiały, które są dostępne w sieci.

https://www.instagram.com/pierwszadamaoksiazkach/

| link |
@Marguerita
2021-05-03
9 /10
Przeczytane

Nie ma silniejszego uczucia niż miłość matki do dziecka. A historia opowiedziana nam przez panią Michalinę, matkę Ani, to udowadnia. To właśnie matka od momentu zaginięcia Ani nie dawała za wygraną i szukała na wszelkie możliwe sposoby swojego dziecka. Tylko nie spodziewała się, że to osoba z najbliższego otoczenia stoi za jej największą stratą.
Takie historie jak ta powinny dziać się tylko w książkach. Niestety ta wydarzyła się w prawdziwym życiu.
„Mocna więź” zostawiła w moim sercu ślad na zawsze.

| link |
@mol.nad.molami
2021-09-06
7 /10
Przeczytane

Początkowo podchodziłam do tej książki sceptycznie.... O pewnie kolejna książka o zaginionej kobiecie i o bólu jej rodziny ale nic mylnego.
Książka fajnie napisana wciągała od samego początku co prawda trochę zbyt rozciągliwe opisy scen z sali sądowej ale właśnie o to w tym chodziło żeby pokazać ta sprawę od podszewki. Polecam mi ogólnie książka się podobała szkoda tylko że sprawa nie do końca została rozwiązana.

| link |
KS
2021-09-03
7 /10
Przeczytane B/STW 2021

Prawdziwa historia. Książka wciągająca i ukazująca wiele bólu i cierpienia. Cieszę się, że napisała ją ta autorka.

| link |
@jelonka11
2021-09-08
Przeczytane

Zaczynam się bać swojego męża po tej lekturze..

| link |
@weronika_mazurek
2022-04-13
8 /10
Przeczytane
@Busia1904
2022-04-02
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2022
KR
2022-02-18
8 /10
Przeczytane
@rudemysli71
2022-01-08
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Mocna więź. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl