Szkarłatna głębia

Krzysztof Bochus
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Książka Szkarłatna głębia
Książka Szkarłatna głębia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Zima roku 1934. W elbląskim domu modlitwy zostają znalezione okrutnie okaleczone zwłoki Wima Oxelrode, starszego gminy mennonickiej na Mierzei Wiślanej. Wkrótce w równie makabrycznych okolicznościach ginie kolejny członek wspólnoty. Radca kryminalny Christian Abell staje przed podwójnie trudnym zadaniem. Musi przełamać zmowę milczenia w hermetycznej społeczności żyjącej na obrzeżach cywilizacji i odnaleźć nieuchwytnych zabójców. Abell niestrudzenie tropi morderców. Ale w tym śledztwie nic nie jest oczywiste i wciąż mnożą się prowadzące donikąd tropy. Obłąkańcze idee, niewygasłe namiętności, walka o władzę, zwykła chciwość. Wszystko może okazać się prawdą lub tylko jej pozorem. A gdy Abell wreszcie zbliży się do sedna sprawy, na jego drodze stanie przeciwnik podbijający wciąż stawkę w grze o życie lub śmierć, równie zdeterminowany i przenik liwy jak on sam… W tle sugestywnie odmalowany klimat lat 30. w Prusach Wschodnich. Marszruta zbrodni wiedzie przez niemiecki Elbląg, katedrę we Fromborku i skute mrozem mennonickie wioski na Mierzei Wiślanej.
Data wydania: 2018-05-09
ISBN: 978-83-287-0959-1, 9788328709591
Wydawnictwo: Muza S.A.
Cykl: Christian Abell, tom 3
Stron: 416

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Z całego serducha polecam wam "Szakrłatną głębię".

"Szkarłatna głębia" to bardzo dobry kryminał retro. Cenię sobie bardzo książki, które oprócz rozrywki pomagają odświeżyć bądź poszerzyć wiedzę. A ta książka właśnie taka jest. Zapewnia bardzo dobry relaks oraz towarzystwo wielce charyzmatycznego i niebezpiecznie pociągającego Christiana Abella, dod... czytaj dalej »

Retro kryminał z klasą

WOW! WOW WOW! Otwieram książkę i cóż moje oczy widzą? Rzecz dzieje się w moim rodzinnym mieście! Elbląg nie jest miastem, o którym zazwyczaj się pisze, więc była to dla mnie ogromna niespodzianka i zdecydowanie zachęta do zapoznania się z treścią. Rok 1934 i okrutne morderstwo przywódcy wspól... czytaj dalej »

Krwawe bursztyny

Szkarłatna głębia to kryminał policyjny retro, którego fabuła umieszczona została w roku 1934 na terenach Elbląga, Gdańska i okolic Mierzei Wiślanej. W elbląskim domu modlitwy zostają znalezione zwłoki starszego gminy menonickiej. Okrutnie okaleczone świadczą o tym, że oprawca był bardzo brutalny. ... czytaj dalej »

@ewfor @ewfor

Moja opinia o książce

Opinie
@sandrajasona
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
To już trzecie spotkanie z Christianem Abellem. Jak zawsze udane.
Zostaje zamordowany w okrutny sposób przywódca wspólnoty mennonitów, śledztwo zaczyna prowadzić radca kryminalny Abell, niedługo zostaje zamordowany w podobny sposób syn jego przeciwnika. Abell ma odkryć kto zabił i dlaczego. W międzyczasie poznaje ekscentrycznego Mossa i ludzi związanych z przemysłem bursztynowym. Ktoś też się chce zemścić na jego najbliższych.
Abell jak zawsze dystyngowany i szarmancki, ale też mściwy, polubiłam też wachmistrza Kukułkę. Mam nadzieję, że w czwartej części Christian wreszcie zwiąże się z ukochaną.
Nie ukrywam, że polubiłam cały cykl właśnie za historię, tutaj mamy dużo informacji o...
{}× 6 | link |
@Sargento_Garcia
2019-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Trzeci tom przygód radcy kryminalnego Christiana Abella. Głowa część akcja książki ma miejsce w 1934r. w okolicach Elbląga a dokładniej na Mierzei Wiślanej. Czytelnik wraz z głównym bohaterem trafia do małej, zamkniętej i izolującej się od otoczenia wspólnoty wyznaniowej gdzie popełnione zostają brutalne morderstwa, pojawia się również korupcja i żądza władzy. To już i tak skomplikowane śledztwo dodatkowo jeszcze utrudniają zawirowania polityczne wynikające z umacniającego swoją pozycję w Prusach faszyzmu.

Autor wszystko to doskonale ze sobą łączy, dawkuje i wyważa, tworząc spójną i ciekawą historię, którą bardzo dobrze się czyta.
{}× 5 | link |
@beata87
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Najukochańsze
Rewelacyjny trzeci tom cyklu kryminalno-historycznego o Christianie Abellu. Powieść genialnie napisana, skonstruowana wciągająco i bardzo dramatycznie… sprawa kryminalna jest tylko osnową, na której autor rozsnuwa tło historyczne i obyczajowe lat 30-tych w Wolnym Mieście Gdańsku i na Żuławach: zarówno sytuację polityczną po dojściu do władzy Hitlera, jak i obyczajowość tamtych czasów, no i przybliża nam życie Mennonitów. P. Bochus doskonale pokazał sytuację ludzi popierających oraz przeciwnych polityce kanclerza III Rzeszy, a swoistą ciekawostką jest historia wydobywania bursztynu na Pomorzu Gdańskim. Zaskakujące zakończenie.
Powieść napisana pięknym językiem, każda informacja, każde zda...
{}× 4 | link |
@Bibliotecznie
2019-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Trzeci tom przygód komisarza Christiana Abella przeniósł mnie w lata trzydzieste XX wieku. Mamy mroźną zimę 1934 roku, a w Elblągu, w domu modlitwy mennonitów, zostają znalezione zwłoki starszego gminy, Wima Oxelrode. Śmierć ta nie jest naturalna, mimo podeszłego wieku mężczyzny. W krótkim czasie ginie kolejny członek wspólnoty i choć tym razem jest to młody chłopak, makabryczne okoliczności nie pozostawiają wątpliwości. Jego również zamordowano. Radca kryminalny Christian Abell rozpoczyna niezwykle trudne i zagmatwane śledztwo.

Dochodzenie prowadzone przez głównego bohatera ewoluuje z każdą stroną. Wciąż wypływają nowe wątki i mnożą się ślepe tropy. Abell ma pełne ręce roboty, a m...
{}× 2 | link |
@ewfor
@ewfor
2018-06-07
Przeczytane
Bardzo realnie ukazany świat w przededniu wybuchu II W.Ś., w którym liczą się koneksje, pieniądze i władza, to z pewnością duży plus tej powieści. Realizm tego okresu, ukazany jest tak naturalistycznie, że wystarczy zamknąć oczy, i człowiek przenosi się w lata 30. ubiegłego wieku. Wciągająca fabuła w połączeniu z ciekawymi dialogami i wyjątkowymi osobowościami bohaterów to coś, co nie pozwoliło mi na zbyt częste przerwy w czytaniu. I chociaż ja, istota bardzo wrażliwa na ból i cierpienia innych z ciężkim sercem wczytywałam się w sceny opisujące bardzo brutalne, wręcz makabryczne, to muszę przyznać, że autor opisał je dość obrazowo. Jeszcze teraz wzdrygam się na samo ich przypomnienie. W tej ...
{}× 1 | link |
@Betsy59
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2019 E-book
Lepsza niż część druga, lecz słabsza, niż pierwsza. Autor nie nudzi już tak strasznie wykładami, lecz cała rzecz nie ma uroku nowości. Akcja przewidywalna, powtarzają się te same schematy (np. w każdej części musi być co najmniej jeden zamach na życie Abella). Główny plus, to historia mennonickich osadników na Mierzei Wiślanej i wydobycia bursztynu tamże. Minus – znowu przypisy na końcu książki. Aby się zorientować w której miejscowości na znanej mi Mierzei toczy się akcja (autor podaje tylko niemieckie nazwy)- musiałam co chwila włączać Google.
{}× 1 | link |
@ZapomnianaBiblioteka
@ZapomnianaBiblioteka
2018-12-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Zima 1934 r. zapadnie na długo w pamięci zamieszkującej Żuławy Wiślane społeczności mennonitów. 9 stycznia Emma Winter, członkini tej wspólnoty, znajduje w domu modlitwy zmasakrowane ciało starszego gminy Wima Oxelrode. Śledztwo w sprawie bestialskiej zbrodni prowadzi radca kryminalny Christian Abbel. Radca podejrzewa, że mordercy należy szukać w kręgu mennonitów. Niestety już pierwszego dnia napotyka na szereg przeszkód...

Więcej na:
http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2018/12/szkaratna-gebia.html
{}× 1 | link |
@Nina
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Justyna_K
2019-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ejwa1960
@ejwa1960
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-booki Posiadam

Co czytać po książce “Szkarłatna głębia”- Krzysztof Bochus

Książka Lista Lucyfera
Lista Lucyfera Krzysztof Bochus
{}7/10
Błyskotliwy, przewrotny thriller o samotności, mroku i złu,...
Książka Czarny manuskryt
Czarny manuskryt Krzysztof Bochus
{}7.4/10
Mroczny kryminał rozgrywający się w fascynujących latach 30....
Książka Martwy błękit
Martwy błękit Krzysztof Bochus
{}7.4/10
W Sopocie znalezione zostają zwłoki znanego żydowskiego kole...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}