To, co bliskie sercu

Katherine Center
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 49 ocen kanapowiczów
To, co bliskie sercu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 49 ocen kanapowiczów

Opis

Cassie Hanwell wiedzie spokojne i poukładane życie. Pracuje w straży pożarnej w teksańskim mieście Austin i jako jedna z nielicznych kobiet regularnie uczestniczy w wielu akcjach. Pewnego dnia niespodziewany telefon od matki burzy jej spokój. Poważnie chora kobieta, która przed laty porzuciła męża i córkę, teraz potrzebuje jej pomocy.
Staroświecka jednostka strażacka w Massachusetts, gdzie przenosi się Cassie, w niczym nie przypomina jej poprzedniego miejsca pracy. Brakuje funduszy i nowoczesnego sprzętu, a nowi koledzy są nieokrzesani i mają swoje grubiańskie zwyczaje. Nie są zachwyceni, gdy do ich męskiego zespołu dołącza kobieta. Sumienna i obowiązkowa Cassie staje przed dużym wyzwaniem: musi odnaleźć się w nowym środowisku, a oprócz tego naprawić relacje z matką i uporać się z koszmarami z przeszłości. Na jej drodze staje też zabójczo przystojny strażak, przez którego trzymanie się zasady: "Nigdy nie umawiaj się z nikim z pracy" może się okazać niewykonalne.
Wkrótce uczucia do kolegi z jednostki okażą się jej najmniejszym zmartwieniem. Splot dramatycznych wydarzeń wystawi odwagę Cassie na próbę. Czy dziewczyna okaże się wystarczająco silna i zdeterminowana, by zawalczyć o to, co dla niej najważniejsze?
Tytuł oryginalny: Things You Save in a Fire
Data wydania: 2020-06-03
ISBN: 978-83-287-1384-0, 9788328713840
Wydawnictwo: Muza
Stron: 480
dodana przez: Justyna_K

Autor

Katherine Center Katherine Center
Urodzona 4 marca 1972 roku w USA
Amerykańska pisarka urodzona w 1972 roku. Ukończyła Vassar College i program Creative Writing Uniwersytetu w Houston. Center jest autorką kilku książek, które opisuje jako „słodko-gorzkie komiczne powieści”. Publikuje dla m.in. „Vanity Fair” i „USA ...

Pozostałe książki:

To, co bliskie sercu Milion nowych chwil Będę twoim bodyguardem To, czego pragniesz
Wszystkie książki Katherine Center

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

To, co bliskie sercu

WYBÓR REDAKCJI
1.06.2020

,, To, co bliskie sercu’’ Katherine Center - PREMIERA 3 czerwca – Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza. Gdy zadamy dziecku pytanie - Kim chciał byś być? to - dziewczynki odpowiedzą piosenkarką, nauczycielka..….,a chłopcy krzykną policjantem, strażakiem, lekarzem….. W miarę jak dorastamy, nasze dziecięce marzenia się zmieni... Recenzja książki To, co bliskie sercu

@ela_r22@ela_r22 × 14

Walka z ogniem

WYBÓR REDAKCJI
11.07.2020

Dziś potrzebowałam czegoś optymistycznego i stąd mój wybór padł na "To co bliskie sercu" Katherine Center, która swą premierę miała 3 czerwca.Słyszałam wiele dobrego o tej powieści i dostałam o wiele więcej niż oczekiwałam. Główną bohaterkę - Cassie, polubiłam od samego początku to dziewczyna z misją: uwielbia pomagać innym i ratować ludzkie życi... Recenzja książki To, co bliskie sercu

Poplątane ścieżki miłości

WYBÓR REDAKCJI
22.05.2020

Wielkimi krokami zbliża się 3 czerwca - dzień premiery najnowszej powieści Katherine Center pt. "To, co bliskie sercu". Zawsze towarzyszy mi szczególna ekscytacja, kiedy sięgam po książkę na długo przed jej premierą, a tym większa tym razem, że było to również moje pierwsze spotkanie z autorką, porównaną w zapowiedziach do Jodi Picoult czy Emily G... Recenzja książki To, co bliskie sercu

× 12

Gdy praca wyznacza drogę...

WYBÓR REDAKCJI
15.06.2020

"To co bliskie sercu" to najnowsza powieść Katherine Center, której pióro mogłam poznać za sprawą poprzedniej książki zatytułowanej "Milion nowych chwil". Pamiętam, że historia Margaret, która na skutek tragicznego wypadku doznaje trwałego urazu i musi zupełnie przewartościować swoje życie wywarła na mnie ogromne wrażenie. Powieść trafiła na półkę... Recenzja książki To, co bliskie sercu

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Anna30
2020-06-22
8 /10
Przeczytane

'' To, co sercu bliskie'' autorstwa Pani Katherine Center jest powieścią, w której przedstawiła rolę pracy w straży pożarnej, relację codzienną w podejściu do kolegów do ratowniczki, głównej bohaterki imieniem Cassie.

Podróż, do której zaprasza, nas autorka powinna uświadomić nam, że bohaterka się realizować w pracy zawodowej pomimo tego, że dzielnie walczy, dzielnie ze stereotypami próbując zachować dystans, jaki ją w niej obowiązuje.

Muszę podkreślić to, że Cassie ma wyjątkowo mocny charakter, a co najważniejsze podkreśla to jej kobiecą wartość i nie boi się wyrażać swoich myśli w relacjach damsko-męskich.

Nie zabraknie w tej powieści opisanych chwil pełnych wzruszeń, sytuacji, w których bohaterzy muszą podejmować życiowe i zawodowe wyzwania, a każdy z nich chce udowodnić, że potrafi walczyć o swoje miejsce pracy i zaznaczyć w niej swój udział.

Powieść ta składa się z 29 rozdziałów napisanych z zastosowaniem w nich barwnego języka oraz trafnie została zamieszczona czcionka, która ułatwiała ich czytanie.

Atutem w tej powieści jest to, że autorka mogła podzielić się własnymi refleksjami z pracy, którą wykonuje jej mąż służący w ochotniczej pracy pożarnej i dzięki temu Czytelnik mógł poznać z bliska jego ciężką ratowniczą pracę.

Postacią, która mi się spodobała w tej, powieści najbardziej był Owen, który potrafił okazać dużo uczucia, pomimo że cierpiał, ale za to zawsze potrafi znaleźć sposób na poprawienie nastroju.
...

× 8 | link |
@moj.ksiazkowy.raj
@moj.ksiazkowy.raj
2020-06-19
8 /10
Przeczytane

Autorką książki "To, co bliskie sercu" to amerykańska pisarka Katherine Center, która specjalizujący się powieściach obyczajowych. Pracująca w straży pożarnej Cassie to przykład kobiety, którą przeszłość dopada w najmniej oczekiwanym miejscu. W dniu tak szczególnym i wyjątkowym, gdy miała odebrać wyróżnienie za bohaterką podstawę z rąk samego burmistrza, los zrobił jej niezłego psikusa. Zamiast burmistrza pojawił się ON, ten który skrzywdził ją w młodości, więc nie pozostało jej nic innego jak dać mu niezły łomot. Właśnie ta sytuacja i telefon od matki powoduje, że Cassie musi się przenieś do innej jednostki na drugim końcu kraju i zacząć wszystko od nowa... A nie będzie łatwo, bo w jej zawodzie jako nieliczna kobieta w straży będzie musiała udowodni swoją wartości, przy stereotypowym myśleniu mężczyzn, którzy uważają, ze kobieta w straży nie ma czego szukać. Ale zanim to nastąpi, najpierw będzie musiała stawić czoła matce i nauczyć się wybaczać kobiecie, która przed lat ją tak mocno zraniła i opuściła, a teraz zapowiada się, że zostawi ją po raz drugi... "To, co bliskie sercu" to urocza i pełna emocji powieść o uczuciach i miłości, która wzrusza i porusza ważne tematy. Czytając ją nie raz się wzruszyłam, ale i tez się uśmiechnęłam, bo w książce nie brakuje też uroczego humoru. Dla mnie samej tematyka "matka-córka-choroba" to bardzo trudne tematy, gdyż odcisnęły piętno w moim życiu. Mimo to przebrnęłam przez ten temat, bo nie ukrywam, że się go bałam. Autorka ukazuje, ró...

× 4 | link |
@jelonka11
2020-06-03
7 /10
Przeczytane

dużo się tu dzieje: jest trudna relacja matki z córką, jest miłość, jest gwałt, jest przebaczenie, nieuleczalna choroba a także realia pracy amerykańskiego strażaka (w tym także kobiety, która wchodzi w ten jakże męski świat a w remizie nawet nie ma dla niej osobnego wc ;)

× 4 | link |
@ewfor
2020-07-01
8 /10
Przeczytane

Kiedy przeczytałam jakiś czas temu pierwszą książkę tej autorki, to wiedziałam, że z przyjemnością sięgnę po kolejne. Styl jakim pisze jest lekki, łatwy i przyjemny chociaż w fabule nie brakuje ciężkich i dramatycznych wątków.
Narracja jest w pierwszej osobie czasu przeszłego, co lubię w książkach, bo zawsze mam takie odczucie, że siedzę sobie na pogaduchach w główną bohaterką i słucham jej zwierzeń.
Muszę przyznać, że świetnie przedstawione są osobowości występujących w powieści postaci. I mam tu na myśli zarówno główną bohaterkę, jak i bohaterów drugoplanowych. Cassie jest kobietą silną, odważną ale również bardzo empatyczną i uczuciową. Pewne zdarzenia z jej przeszłości ukształtowały ją w konkretny sposób, ale nie pozbawiły marzeń. I chociaż boi się uczuć, boi się miłości, boi się dotyku czy związku z mężczyzną, to cały czas podświadomie o tym wszystkim marzy. W pracy postrzegana jest raczej jako kumpel, a nie kobieta, co wcale jej w życiu nie przeszkadza. Dąży wciąż do perfekcyjności i do udowodnienia (nie wiadomo czy samej sobie czy męskiemu gronu współpracowników), że jest najlepsza w tym co robi. Ale boi się zaangażować w poważny związek.
Ale hormony potrafią zbałamucić każdego i kiedy wreszcie udaje jej się zakochać, tak spontanicznie a zarazem bardzo mocno, to strach przed utrata pracy musi walczyć z tą miłością. Nie jest to łatwe dla Cassie, bo związki miłosne w straży są może nie tyle zabronione, co z całą pewnością są ...

× 3 | link |
@Kobietaczytajaca
@Kobietaczytajaca
2020-06-21
5 /10

Cassie pracuje, jak na kobietę w dosyć nietypowym miejscu, czyli straży pożarnej. Jest w gronie osób zasłużonych i posiada szacunek wśród kolegów. Jest to też kobieta z zasadami i jedna z tych zasad to nie pozwolenie sobie na uczucia wśród kolegów z pracy. Kiedy jej mama prosi o pomoc, aby zamieszkała wraz z nią i pomogła jej w normalnym funkcjonowaniu po operacji, nie jest do końca przekonana. Los jednak sprawia, że Cassie musi przeprowadzić się do Massachusetts i tam podjąć pracę w swoim zawodzie. Nie jest łatwo, gdyż koledzy nie są do końca przekonani co do nowej koleżanki, a jednostka jest bardzo uboga i mało wyposażona. Jednak ona nie poddaje się i próbuje wszelkimi możliwymi sposobami przekonać ich do siebie. Jest też jeden problem na horyzoncie kobieta zaczyna coś czuć do jednego z nich. Czy uczucia wezmą górę?
💓
💓
Książka należy do kategorii romansu i szczerze powiedziawszy samego romansu moim zdaniem jest tu nie dużo. Autorka skupiła się i to bardzo na dokładnym przedstawieniu pracy strażaków, co momentami skutkowało nudą. Główna bohaterka niezwykłe sympatyczna, posiadająca swoje demony kobieta. Początek to zapoznanie nas z bohaterami, później adaptacja Cassie w nowym miejscu, różnego typu kawały, jakie koledzy im robią. Dopiero przy końcu coś tam się rusza i zaczyna mocno ciekawić. Mamy tu tajemnice sprzed lat, które wpływają na dystans kobiety do mężczyzn, żal córki do matki za porzucenie oraz próba odbudowania relacji matka-córka. Jeżeli chcecie s...

× 3 | link |
@kasia.rzymowska
2020-07-04
9 /10
Przeczytane

Cudownie wzruszająca powieść o strażaczce. Kobiecie, która na co dzień staje w szranki z mężczyznami, starając się udowodnić, że zasługuje na szacunek i uznanie. Główna bohaterka jest bardzo dobra w tym, co robi, a praca strażaka to jej wielka pasja.
👩‍🚒
Cassie jest też bardzo skryta oraz mocno skrzywdzona w dzieciństwie. W dniu jej szesnastych urodzin opuszcza ją matka, wybierając innego mężczyznę, a córkę pozostawiając pod opieką ojca. Tego dnia spotyka ją też inna trauma, o której dziewczyna nie opowiada nikomu. Kiedy jednak po kilkunastu latach główna bohaterka otrzymuje telefon od matki, z prośbą aby Cassie przez rok opiekowała się nią z powodu choroby - dziewczyna mimo pierwotnych oporów przenosi się do niej. Jej decyzja nie jest jednak altruistyczna, Cassie raczej nie ma wyboru.
👩‍🚒
W nowej jednostce, do której trafia, kobiety nie są akceptowane i Cassie musi ciężko pracować nad zmianą uprzedzeń współpracowników.
Tam jednak poznaje też Owena, co znacznie komplikuje całą sytuację.
👩‍🚒
W powieści oprócz wątku walki z uprzedzeniami, poruszony jest też temat przebaczania. Dowiadujemy się o trzech krokach w procesie przebaczenia, które może w pełni zaistnieć dopiero po ich wypełnieniu. Widzimy też stopniowe otwieranie się głównej bohaterki i jej radzenie sobie z wydarzeniami z przeszłości tak, aby odzyskać spokój.
👩‍🚒
Powieść ta zasługuje na uznanie. Podczas lektury wzrusza i bawi, wciągając czytelnika w historię ekipy strażackiej. B...

× 3 | link |
@kamaczyta90
@kamaczyta90
2020-06-18
Przeczytane

Początkiem miesiąca odbyła się premiera "To, co bliskie sercu". To było moje drugie spotkanie z Katherine Center. Poprzednia książka autorki "Milion nowych chwil" nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. A jak było z najnowszą pozycją? Jesteście już po lekturze książki?

Cassie jako jedna z nielicznych z kobiet pracuje w straży. Jest ratowniczką z powołania i z tym zawodem wiąże swoją przyszłość. Odważna na codzień dziewczyna jest natomiast bardzo ostrożna w okazywaniu uczuć i nawiązywaniu nowych relacji. Jej poukładane życie zmienia nieoczekiwany telefon od matki, z którą raczej nie utrzymuje kontaktów. Kobieta prosi córkę o zaopiekowanie się nią i pomoc w codziennych obowiązkach. Za sprawą niefortunnego zdarzenia Cassie postanawia wyjechać do matki i zacząć pracę w nowej jednostce, której niestety sporo brakuje do poprzedniego miejsca pracy. Sytuacja jest na tyle skomplikowana, że do tej pory w jednostce byli sami mężczyźni i nagle do zespołu dołącza "panienka" co niektórym może się nie podobać. Dużym wsparciem dla Cassie okazuje się być również nowo przyjęty Owen, nieoczekiwanie do którego dziewczynie zaczyna mocniej bić serce...

Ciężko mi sobie wyobrazić co mogła czuć bohaterka w tak nowym miejscu pracy, gdzie nie do końca była akceptowana przez to, że jest innej płci. Niestety dyskryminację można spotkać na każdym kroku... Podobał mi się sposób w jaki autorka poruszyła ten temat.

"to, co bliskie sercu" to opowieść o odwadze radzenia sobie w typ...

× 2 | link |
@ksiazkowa.gladys
@ksiazkowa.gladys
2020-06-19
8 /10
Przeczytane

Cassie to silna i niezależna kobieta. Jej zawód różni się od zawodu innych kobiet. A mianowicie Cassie jest strażakiem. Praca pojawiła się zupełnie przypadkiem ale kobieta pokochała ten zawód. To ona właśnie sprawia jej wielką satysfakcję. Mimo, że jest to bardzo odważna kobieta, to w okazywaniu swoich uczuć jest bardzo uważna. Wszystko zmienia telefon od matki, która prosi ją o opiekę. Zaczyna pracę w nowej jednostce. To tam na jej drodze pojawia się Owen. Jest dla niej wielkim wsparciem w nowym miejscu pracy, gdzie nie do końca jest akceptowana. Jak rozwinie się ta znajomość? Czy Cassie w końcu otworzy swoje serce?

Ta książka bardzo mi się podobała. Lubię bohaterki, które są niezwykle silnymi kobietami. To książka o odwadze i o odmienności. W tym przypadku kobieta w pracy typowej dla mężczyzn. O akceptacji i przebaczaniu. Można z niej dużo wynieść i się nauczyć. Polecam każdemu!

× 2 | link |
@Patriseria
@Patriseria
2020-07-26
10 /10
Przeczytane

To co bliskie sercu to kolejna urocza historia, która łączy sobie wątki obyczajowe i miłosne. Katherine Center zaprasza nas do męskiego świata, w którym kobiety muszą wykazać się nie lada odwagą. Dodatkowo pokazuje różnice społeczne, które w dalszym ciągu są w stanach odczuwalne, zwłaszcza wśród starszego pokolenia.
Autorka w uroczy, z dużym wyczuciem tworzy wątek miłosny. Pozwala mu się powoli rozwijać, w sposób naturalny, tak jakby miało to miejsce w realnym życiu. Sceny bliskości są ze smakiem, to nie jest erotyk, więc próżno się doszukiwać szczegółów, ale pobudzają zmysły.
Podobają mi się postacie i intryga, która została zawarta. Całe poprowadzenie wątku kryminalnego jest przemyślane, a zwroty akcji niejednokrotnie zaskakują. Nie mam wrażenia, że pojawiają się zbędne postacie.
Jest jednak coś, czego mi brakowało. W momencie, w którym okazuje się, że główna bohaterka przenosi się do szowinistycznego środowiska nastawiłam się na ciężką przeprawę, tutaj zabrakło tego pazura. Nie pojawiają się złośliwości, jeśli już to na poziomie akceptowalnym, nie ma ostracyzmu. Wszyscy obchodzą się z nią jak z jajkiem. W mojej ocenie mogłoby pojawić się także trochę więcej szczegółowych scen z wyjazdów (zwłaszcza, że autorka miała wsparcie i konsultacje).
Podoba mi się, że w całej historii autorka nawiązała do swojej poprzedniej książki (Milion nowych chwil), pomimo, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Ta powieś...

× 1 | link |
@shevill_books
@shevill_books
2020-06-23
10 /10
Przeczytane

„Zawsze sądziłam, że przebaczenie z czasem przyjdzie samo. Że mój żal pomału wyblaknie, jak stara blizna, aż w końcu nie będę już potrafiła go odnaleźć. Ale tak się nie stało. On wcale nie wyblakł, tylko jakby stwardniał.”

Cassie Hanwell jest strażaczką. Na co dzień walczy z potężnym żywiołem, lecz w swoim życiu osobistym jest bardzo ostrożna. Mieszka w Austin które uwielbia, jednak kiedy jej mama, która zostawiła ją w wieku szesnastu lat, dzwoni do niej i prosi o przyjazd do Massachusetts z powodu złego stanu jej zdrowia, Cassie czuje, że nie ma wyboru, więc zgadza się. Planowała jedynie pracować dalej w swoim zawodzie i opiekować się mamą. Nigdy nie pomyślałaby, że spotka mężczyznę, który ją zauroczy. Ale wiadomo jak to jest z planami.
“To, co bliskie sercu” jest wspaniałą książką. Śmiałam się na niej tak, że momentami aż płakałam i bolał mnie brzuch. Książka jest tak realistyczna, że nie mogłam się od niej oderwać i całkowicie w niej utonęłam, czułam się jakbym była główną bohaterką, przez każdy jej ból, był moim bólem, płakałam nie tylko ze śmiechu, ale i smutku. Postacie są wykreowane cudownie, są takie realne. Styl pisarki jest również przyjemny, nim się obejrzałam a dobrnęłam już do końca historii. Uwielbiam, i bardzo polecam!


× 1 | link |
@esclavo
2020-07-05
8 /10
Przeczytane

Moje pierwsze spotkanie z autorką i od razu takie pozytywne zaskoczenie! Spodziewałam się dobrego romansu, jednak takiego bardziej sterotypowego - przyjemnego i przewidywalnego, a ta opowieść jest nieszablonowa i nieodkładalna.

Katherine Center stworzyła historię, którą czyta się z wypiekami na twarzy i nawet na sekundę nie chcę się jej odłożyć. Pokazuje nam męski świat, gdzie zdawałoby się nie ma miejsca dla kobiety, bo bycie strażakiem jest wymagające i niebezpieczne, ale Cassie udowadnia jak bardzo takie myślenie jest mylące. Powieść jest niebanalna, realistyczna, a bohaterowie dający się lubić. Główna bohaterka to twarda kobieta, silna i niezależna, ale taką ją ukształtowało życie i niełatwe doświadczenia. Z biegiem historii odkrywamy te momenty, obserwujemu jaką drogę musiała przebyć Cassie.

Jest to książka o miłości, o przebaczeniu i o dawaniu sobie szansy na szczęście. Nie jest to głupiutki romans, a wartościowa powieść obyczajowa. Optymistyczna, chociaż chwilami smutna, emocjonalna i prawdziwa. Taka jak życie. Bardzo polecam.

× 1 | link |
WE
@wet.czyta
2020-07-18
9 /10
Przeczytane

. „Reakcja na zło tego świata nie powinien być strach przed miłością, lecz coś dokładnie przeciwnego” - to cytat, który sobie zaznaczyłam i który strasznie mi się spodobał i jest strasznie idealny dla tej książki!
.——————————————————
.
. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, ze książka to nie tylko książka o miłości - owszem jest ona przepełniona miłością ale nie tylko miłością w rekacji człowiek-człowiek, ale także w rekacji człowiek-praca/pasja. To powieść, która pokazuje jak ciężko jest kobieta w zawodach, które z natury wykonują sami mężczyźni. To opowieść o tym, jakie piętno pozostawia po sobie krzywdząca przeszłości i nieprzyjemne wydarzenia. Ukazuje sile, jaka maja w sobie kobiety i jaka potrafią uwolnić z siebie w obliczu potrzeby, a także jaką skorupę w koło siebie potrafią zbudować aby nie dać znowu się skrzywdzić. To książka o poświeceniu życia w imię miłości jaka jest pasja i chęć pomagania innym.
. Warto zaznaczyć, że W książce nie brakuje także zabawnych elementów, które nie raz dały o sobie znać na tyle, ze parsnełam śmiechem.
.
. Bardzo polubiłam główna bohaterkę - Cassie, która zaimponowała mi swoją siła, pomysłowością i zawzięciem, przede wszystkim to chłopczyca - sama nią jestem dlatego doskonale rozumiałam jej zdziwienie na swój widok i dziwne uczucie gdy wystroiła się na rodzinna uroczystość 🙈 A Frycek to dopiero agent! Można by rzecz - ideał mężczyzny. Jednym słowem - postacie świetnie wykreow...

| link |
CZ
@czytac.lubie
2020-06-22
8 /10
Przeczytane Posiadam

"To, co bliskie sercu" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jestem zadowolona z lektury!

Cassie jako jedna z nielicznych kobiet pracuje w straży pożarnej w teksańskim mieści. Jest ceniona przez przełożonych i współpracowników. Pewnego dnia telefon od chorej matki zmienia jej życie. Musi zmienić miejsce zamieszkania, a tym samym miejsce pracy. Nowi koledzy nie są zachwyceni pojawieniem się kobiety w straży. Nie została zaakceptowana przez wszystkich, ale poznaje tam sympatycznego Owena. Cassie musi odnaleźć się w nowym środowisku. Okazuje się też, że jej matka jest nieuleczalnie chora. Czy znajomość z Owenem pomoże jej, czy uda się jej przetrwać w nowym miejscu? To odważna, mądra kobieta, w życiu której nie wszystko było dobre. Bardzo uczuciowa, można jej zawsze zaufać.

Akcja książki przebiega szybko, bohaterowie interesujący, emocji nie brakuje,, wychodzą tajemnice sprzed lat, które nie pomagają w relacji z matką.

Historia bardzo wciąga, nie jest to typowy romans (jak można by sądzić choćby po okładce). Autorka ukazała życie kobiety, która musi sobie radzić w męskim towarzystwie w pracy i jest nawet lepsza od niejednego z nich.

Polecam tę książkę - dobra lektura, momentami wesoła, ale też smutna. Przeczytajcie!

| link |
@_alex_sandra_mama_
@_alex_sandra_mama_
2020-08-14
8 /10
Przeczytane

.
"To co bliskie sercu"
Książka ta jest dobra jako odskocznia od ciężkich, krwawych fabuł i idealna do czytania przy herbacie 😊
Podobno niektórzy otrzymywali wraz z egzemplarzem chusteczki 🤔 ja jednak dostałam sam egzemplarz i dobrze, bo ten dodatkowy element był mi zupełnie zbędny 😉 Historia opisana w książce, co prawda jest przepełniona uczuciami takimi jak miłość, smutek czy oddanie ale różnież determinacją i siłą.
Główna bohaterka to niezależna kobieta, zawodowy strażak, która zmuszona przez pewne nieprzyjemne wydarzenia zostaje zmuszona do zmiany miejsca zamieszkania i pracy. Jej życie zmienia się o 180° pod wieloma względami a jej plany i życiowe założenia totalnie nie idą w parze z tym co się dzieje. To co zdawało się, że już dawno zostało zakopane głęboko w umyśle i duszy naszej bohaterki, ożywa na nowo a ona sama nie jest w stanie zapanować nad uczuciem które w niej ożywa i zaskakuje ją samą.
"Kiedy człowiek, dobrze już wie, jakie trudne jest życie, a jednak mimo to wybiera miłość… To nie jest oznaka słabości, tylko odwagi."

| link |
@kasiao88
@kasiao88
2023-02-16
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

„Owszem, na świecie jest mnóstwo niewyobrażalnego cierpienia. Ale nie będzie dobrze, jeśli z tego powodu nie pozwolimy sobie na nadzieję, miłość, odczuwanie rozkoszy. Przeciwnie, należy cieszyć się każdą drogocenną sekundą tych uczuć, które na nas spływają. Reakcją na zło tego świata nie powinien być strach przed miłością, lecz coś dokładnie przeciwnego. Powinno się właśnie kochać do szaleństwa, kiedy tylko można”
,, Przecież zawsze jakoś sobie dajemy radę, prawda?.... potrafimy raz za razem podnosić się po kolejnych ciosach i dalej robić swoje.’’
Kwadrans przed czasem to pół godziny spóźnienia
„Nie mów za dużo. Pamiętaj, że gdy kobieta sądzi, że dzieli się spostrzeżeniami, mężczyzna uważa, że ona marudzi”.
Zbyt wiele już przeżyłam, żeby nie pamiętać, że stale ocieramy się o śmierć. Wciąż tracimy tych, których kochamy. Rozczarowujemy się nawzajem, nie potrafimy drugiego człowieka zrozumieć. Gubimy się, czujemy się osamotnieni, ulegamy złości.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl