Uporczywe upodobanie. Zapiski kolekcjonera

Jerzy Marian Stelmach
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Uporczywe upodobanie. Zapiski kolekcjonera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka Uporczywe upodobanie to arcyciekawy zapis refleksji i przemyśleń kolekcjonera, pasjonata i miłośnika sztuki, profesora Jerzego Stelmacha, prawnika, filozofa, autora licznych publikacji, poświęconych m.in. filozofii prawa. Książka ta jest przede wszystkim, choć nie tylko, opowieścią o filozofii kolekcjonowania sztuki. Autor porusza jednak jeszcze co najmniej kilka innych kwestii. Stara się pokazać, jak wielkie znaczenie może mieć pasja w życiu każdego człowieka, zwłaszcza we współczesnym świecie, wśród cywilizacji tandety, przypadku i nadmiaru. Zajmuje się też problemem granic sztuki i jej interpretacji. Niewielka książeczka, składająca się z siedmiu krótkich rozdziałów, dających się zresztą czytać w dowolnej kolejności i niezależnie od siebie, to po prostu komentarz do własnej kolekcjonerskiej przygody autora. Ostatecznie jednak, jak stwierdza w zakończeniu: nie o słowa tu chodzi, nawet jeśli są ważne, lecz o to wszystko, co znajduje się po drugiej stronie słów, czyli właśnie o rzeczy, ludzi i o uporczywe upodobanie. Książka powstała we współpracy z wydawnictwem Bosz.
Data wydania: 2012-12-12
ISBN: 978-83-264-4182-0, 9788326441820
Wydawnictwo: BOSZ
Kategorie: Architektura, Kultura
Stron: 200

Autor

Jerzy Marian Stelmach Jerzy Marian Stelmach
Urodzony 25 lutego 1954 roku w Polsce (Kraków)
Jerzy Stelmach – teoretyk i filozof prawa, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny.

Pozostałe książki:

Metody prawnicze. Logika - analiza - argumentacja - hermeneutyka Krakauer Augsburger Rechtsstudien Analiza ekonomiczna w zastosowaniach prawniczych Sztuka manipulacji Szkice z filozofii głupoty
Wszystkie książki Jerzy Marian Stelmach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uporczywe upodobanie. Zapiski kolekcjonera nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@abdita
2019-11-22
7 /10
Przeczytane Posiadam #architektura, sztuka i muzyka

Cytaty z książki

O nie! Książka Uporczywe upodobanie. Zapiski kolekcjonera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl