Wewelsburg zamek świętego graala SS

Igor Witkowski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Wewelsburg zamek świętego graala SS
Książka Wewelsburg zamek świętego graala SS
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wielkim entuzjastą mitologii Graala był także młody intelektualista Otto Rahn, którego szybko awansowano w SS do rangi pułkownika. Rahn nauczał, że mężni bohaterowie walczą o czystość krwi ze słabszymi rasami i ich zwodniczymi ideologiami np. chrześcijaństwem. Są wezwani, by sprzeciwiać się woli okrutnie panującego demona Jehowy, Boga Żydów. Aryjczycy wypowiedzieli się po stronie Lucyfera-Apollina, by ustanowić na powrót kult Słońca, wzbogacony naturalistyczną moralnością. Rahn nazywa to nowe rycerstwo "dworem Lucyfera", być może świadomie nawiązując do nazwy, jaką można spotkać w aktach Świętej Inkwizycji w odniesieniu do średniowiecznej sekty katarów.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-88259-39-5, 9788388259395
Wydawnictwo: WIS-2
Stron: 154

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rzetelna historia podana na tacy!

Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, bez względu na to, czy interesuje się historią czy nie. Napisana w sposób przystępny, rzetelny, sięgający źródeł i co najistotniejsze obnaża mechanizmy i zalążki powstania machiny zbrodniczej, której autorem byli sami ludzie. Ile z tych pomysłów przetrwało do dzisiaj pod zmienionymi nazwami?

KR
@krystian688

Moja opinia o książce

Opinie
@Vemona
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2014 Poszukuję do swojej biblioteczki Pożyczone od kogoś / wypożyczone Historia Prehistoria
Opowieść o okultyzmie Himmlera, jego inspiracjach, ludziach, których słuchał i podziwiał, cytaty z listów, wywołujące ciarki, mimo znajomości historii, oraz zaskoczenie, że nawet z Himmlerem można się w pewnych kwestiach zgadzać. Wypowiedział zdania, które wyjątkowo trafiają mi do przekonania, mimo świadomości, kim był ten człowiek. "...Człowiek nie jest niczym szczególnym.Jest jedynie częścią tej Ziemi...."
{} | link |
KR
@krystian688
2013-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wewelsburg zamek świętego graala SS. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}