Wielcy Filozofowie 12 Etyka

Baruch Spinoza
Wielcy Filozofowie 12 Etyka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowa, wyjątkowa kolekcja Gazety Wyborczej i Wydawnictwa Naukowego PWN. W ramach 24-tomowej serii prezentuje najsłynniejsze dzieła najważniejszych filozofów ostatnich dwóch tysiącleci: od Arystotelesa i Platona po Heideggera i Kołakowskiego. Pisma zostały tak dobrane, by zapoznać czytelnika z klasyką filozoficzną, wszystkimi najważniejszymi nurtami i szkołami filozoficznymi, a także by pokazać różnorodność tematów, podejmowanych przez myślicieli na przestrzeni wieków. Kolejne tomy ukazują specyficzny dla danej epoki styl myślenia i problematykę, która także dziś okazuje się nieoczekiwanie aktualna i ważna. Dają też czytelnikowi sposobność dotknięcia mniej uchwytnych elementów kultury, często decydujących o naszym rozumieniu świata, zarówno minionego, jak i współczesnego. Dają szansę z odkrywania ?nowego? w powszednich zjawiskach i docierania na wiele sposobów do prawdy, co na nowo ujmuje i tłumaczy nasze współczesne doświadczenia i problemy. Kolekcja dzieł najsłynniejszych filozofów proponuje czytelnikowi kanon filozofii ? wiedzę absolutnie obowiązkową. Pozwala obcować z myślami najbardziej przenikliwych umysłów w dziejach. To prawdziwa klasyka, która w dzisiejszym świecie ? przyznajmy, trochę powierzchownym ? przynosi ulgę i ożywienie.
Data wydania: 2010-10-01
ISBN: 978-83-01-16209-2, 9788301162092
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: Wielkie dzieła filozoficzne
Kategoria: Filozofia
Stron: 356

Autor

Baruch Spinoza Baruch Spinoza
Urodzony 24 listopada 1632 roku w Holandii (Amsterdam)
Baruch Spinoza, Benedictus Despinoza, Benedictus d’Espinoza – filozof niderlandzki pochodzenia sefardyjskiego/portugalskiego zaliczany do grona największych filozofów zachodu. Urodził się w Amsterdamie, w rodzinie marranów, która uciekła z Portugal...

Pozostałe książki:

Pisma wczesne Traktaty Etyka Etyka w porządku geometrycznym dowiedziona Traktat polityczny
Wszystkie książki Baruch Spinoza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wielcy Filozofowie 12 Etyka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielcy Filozofowie 12 Etyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl