Władcy czasu

Eva García Sáenz de Urturi
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów
Książka Władcy czasu
Książka Władcy czasu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów

Opis

 Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku "Cisza białego miasta".
 
 Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Władcy czasu" to spektakularne zakończenie wszystkich wątków rozpoczętych w "Ciszy białego miasta". To ostatni tom przepełnionej baskijską kulturą i tradycją fenomenalnej serii.
 
 Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilzaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników.
 
 Vitoria, rok 1192. Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho IV Mądry. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu.
 
 Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – średniowiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją.
 
 Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat materiały wydawnictwa nieprzerwanie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu. Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa bardzo niebezpieczny romans.
 
 Kraken dowie się również, że powieść Władcy czasu ma wiele wspólnego z jego własną przeszłością. To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny. 
Tytuł oryginalny: Los seniores del tiempo
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-287-1335-2, 9788328713352
Wydawnictwo: Muza
Cykl: Trylogia Białego Miasta, tom 3
Stron: 506
dodana przez: ejwa1960

Autor

Eva García Sáenz de Urturi Eva García Sáenz de Urturi
Urodzona w 1972 roku w Hiszpanii (Vitoria-Gasteiz)
Specjalistka optometrii, pracowała w sektorze optycznym przez dziesięć lat. Później pracowała jako naukowiec na Uniwersytecie w Alicante.

Książki Eva García Sáenz de Urturi

Wszystkie książki Eva García Sáenz de Urturi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

We władaniu czasu - świetny kryminał z historią w tle

{} WYBÓR REDAKCJI
11.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania trzeciej i ostatniej części trylogii Białego Miasta, miałam mieszane uczucia. Pierwszy tom "Cisza Białego Miasta" wniósł powiew świeżości w literaturę klasyfikowaną jako kryminał/thriller i zrobił na mnie duże wrażenie. Niestety, kontynuacja "Rytuały wody", okazała się jednym z moich największych rozczarow... {} Recenzja książki Władcy czasu

@Mollinka_90@Mollinka_90 {}× 21

W scenerii Kraju Basków

{} WYBÓR REDAKCJI
21.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Władcy czasu Eva Garcia Saenz de Urturi hiszpańska pisarka która dała się poznać polskiemu czytelnikowi jako autorka thrillera kryminalnego "Cisza białego miasta" i "Rytuały wody". "Władcy czasu" to ostatnia część trylogii. Myślę że czytelnicy docenili nie tylko wciągającą fabułę, ale też ogromny profesjonalizm autorki, która na potrzeby trylogi... {} Recenzja książki Władcy czasu

@Wiesia@Wiesia {}× 21

Ostatnia część trylogii - Mistrzostwo

20.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

PREMIERA 26-02-2020 Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku "Cisza białego miasta",ale to już niestety ostatni tom przepełnionej baskijską kulturą i tradycją niesamowicie dobrej serii. W Vitorii nieznany autor wydał książkę "Władcy czasu", która podbija rynek czytelniczy i zbiera coraz większą rzeszę fanów, ale też zbiega się w czasie, gdy ... {} Recenzja książki Władcy czasu

@Ewelina229@Ewelina229 {}× 14

Koniec wieńczy dzieło

13.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nadszedł więc ten wcale niewyczekiwany moment pożegnania z inspektorem de Ayalą i podkomisarz de Salvatierrą. Rozstanie było smutne, pełne żalu i już rodzącej się tęsknoty. Ale najpierw przyszło mi po raz trzeci wspólnie z bohaterami przemierzać ulice hiszpańskiej Vitorii, którą tym razem objęły mroki średniowiecza. Okrutne macki dawnych zbrodni s... {} Recenzja książki Władcy czasu

@LetMeRead@LetMeRead {}× 10

Moja opinia o książce

Opinie

@Johnson
2020-02-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Egz. Recenzyjny Posiadam Kryminał Thriller 📚2020 España

Dokładnie rok temu skończyłem czytać pierwszą część trylogii białego miasta. Do tej pory przeczytane Cisza białego miasta (1) i Rytuały wody (2) trzymały wysoki poziom uwielbienia czytelniczego. Jak sprawa się ma z Władcami Czasu

Podobnie. Książka mi się podobała, czytało się przyjemnie, choć (tak jak przy drugiej części) nieco przydługa, co wcale nie znaczy, że nużąca. Innymi słowy wolałbym przeczytać 5 krótkich tomów o inspektorze Ayali (vide Chmielarzowy Mortka) niż 3 grube sklejone w ten sposób. Ale to kwestia bardziej transportowo-czytelnicza (czytam głównie w komunikacji miejskiej) niż czepialstwo do redakcji książki, tutaj należy pochwalić doskonałe grafiki okładki i krótkie tematyczne rozdziały pomocne przy 500 stronnicowej cegle.

Fabularnie lecimy dalej ze znanymi nam już bohaterami, jest inspektor Unai López de Ayala, jego partnerka Alba i ich córka Deba. Nie brakuje tez znanej z poprzednich części partnerki Unaia, Estibaliz oraz innych postaci jak choćby poczciwy dziadek działający na całą rodzinę jak balsam. Nowy case, nowa sprawa i nowy antagonista-morderca. Sprawa, jak to miało miejsce w poprzednich częściach równie makabryczna i – co jest u tej Autorki już chyba znakiem rozpoznawczym – osadzona źródłem głęboko w historii regionu. Znów mamy piękne krajobrazy i okolice Vitorii, jednakże tym razem akcja skupia się na miejscowej wieży i okalających ją włościa...

{}× 30 | Komentarze (5) | link |
@Betsy59
2020-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2020 E-book

Ostatni tom Trylogii Białego Miasta. Największą jego zaletą jest powiązanie historii ze współczesnością. Niesamowite dla mnie odczucie, że ktoś może być dwudziestym którymś panem średniowiecznej wieży i patrzeć z niej na włości, które są w posiadaniu jego rodziny od setek lub prawie tysiąca lat. Dla kogoś z kraju, gdzie historia została brutalnie przerwana a średniowieczne zabytki prawie nie istnieją to rzecz niebywale egzotyczna. Zazdroszczę Hiszpanom, ale też Włochom i Anglikom tej ciągłości. Miałam w czerwcu jechać do Hiszpanii, żeby się chociaż otrzeć o tę historię, ale z wiadomych powodów nie wyszło... Książka była więc dla mnie namiastką podróży.
A teraz minusy. Częste przeplatanie wątku średniowiecznego ze współczesnym irytowało mnie. Zaczęłam też dostrzegać nielogiczności i naiwności w fabule. Ten kretyn Tasio... Styl- również przeciętny, zdarzają się błędy gramatyczne i składniowe. Czyta się dobrze, akcja jest wartka, lecz wydostałam się już spod uroku, który autorka rzuciła na mnie w pierwszej części.

{}× 16 | Komentarze (1) | link |
@beata87
2020-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Zakończenie trylogii, dobre zakończenie. Powieść kryminalna połączona z powieścią historyczną. Akcja dzieje się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w końcu XII w. Przeszłość łączy się z teraźniejszością, ciągłość rodu i więzy krwi stanowią ważną sieć połączeń dla całości wydarzeń.
Powieść różna od dwóch poprzedzających tomów. Na swój sposób wciągająca, chociaż bardziej intrygowały mnie losy rodów opisanych w powieści niż wątki stricte kryminalne.
Pod koniec musiałam nieźle gimnastykować umysł, by zapamiętać powiązania rodzinne i rodowe.
Ale to niezwykłe uczucie, wiedza, iż jest się potomkiem ludzi sprzed dziewięciuset lat, odkrywanie bezpośredniej historii ich życia... Poczucie tak intensywnej przynależności do tego skrawka ziemi. Niewielu ludzi może tego doświadczyć. Większość z nas cieszy się, jeśli jest w stanie odtworzyć własne drzewo genealogiczne na przestrzeni ostatnich stu lat, czyli ok. 5 pokoleń wstecz:)

{}× 10 | link |
@witch.
2020-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020

Pięknie było. Od połowy książki akcja tak przyspieszyła, że skończyłam czytać w nocy.
Klimat, język, bohaterowie - za tym będę tęsknić. Obszerna, dwutorowa fabuła, która ładnie się zazębia na koniec a wątki zmierzają do naturalnego zamknięcia.
Cała trylogia wspaniała. Liczyłam, że film na podstawie "Ciszy..." też będzie przynajmniej dobry. Och, jakże się przeliczyłam :/

{}× 9 | Komentarze (1) | link |
@dustderouver
2020-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki 2020 Posiadam

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Muza.

Chociaż ta część wydaje się być bardziej niezależna od poprzednich dwóch, dalej wskazane jest, żeby chociaż pobieżnie kojarzyć fabułę wcześniejszych historii. Raczej nie polecam czytania jej jako pierwszej.

Nasz wątek kryminalny zaczyna się w momencie, gdy na spotkaniu z autorem słynnej książki ,,Władcy czasu’’, w łazience zostaje odnaleziony martwy mężczyzna zamordowany na jeden ze sposobów przedstawionych w powieści. Rozpoczyna się nie tylko szukanie sprawcy, ale również prawdziwego autora książki. 

Tak samo jak przy dwóch poprzednich częściach, autorka utrzymuje styl pisania z perspektywy dwóch linii czasowych, tutaj współczesnej i średniowiecznej, które mają się w późniejszym czasie ze sobą odpowiednio skrzyżować. Dodatkowo, oprócz wątku kryminalnego i to nawet podwójnego, mamy również wątki obyczajowe związane z rodziną Krakena, szczególnie z jego córką – Debą, która przez część społeczności dalej jest uznawana za córkę mordercy.

Nie mogę powiedzieć, że pomysł nie był ciekawy, bo jak najbardziej był. Mnie osobiście wątek zbrodni, bazujący na jakiejś książce, którą morderca się inspiruje, zawsze bardzo się podobał. Tu mamy nawet jeszcze większy problem, bo autor książki figuruje pod pseudonimem i jest trochę jak człowiek widmo. I też nie mogę powiedzieć, że nic się nie działo, bo jak najbardziej się działo i to z postaciami, które mogły...

{}× 8 | Komentarze (2) | link |
@Kobietaczytajaca
2020-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Jest to trzeci i ostatni tom trylogii białego miasta. Pierwsza część była świetna, przy drugiej troszkę się rozczarowałam, ale ta część przebija wszystko. Mamy tutaj wydarzenia prowadzone i w czasie teraźniejszym i w czasie przeszłym. W roku 2019 Kraken zostaje przydzielony do sprawy, która ma duży związek z książką „Władcy czasu", ktrego autor pozostaje anonimowy. Morderca zabija swoje ofiary tak jak to jest opisane właśnie w tej książce, czyli przez otrucie proszkiem z hiszpańskiej muchy, zamurowanie żywcem albo przez utopienie w beczce ze zwierzętami. Wszystkie poszlaki wskazują na zamieszkałego w wieży Nograno RomiraAlvara. Jednak czy to on jest mordercą?Kraken dowie się także że książka ma wiele wspólnego z jego przeszłością i od tego czasu jego życie ulegniezmianie, alenie tylko jego. 📚
📚
Ta część jest chyba najciekawsza ze wszystkich, nie można się od niej wręcz oderwać. Mnie osobiście podobały się wydarzenia toczące się w teraźniejszości, gdyż to właśnie tam występuje postać Krakena. Człowieka interesującego, sprytnego iumiejącegodoprowadzić każdą sprawę do końca. To w tej części poznamy ostatnie losy bohaterów tej trylogii. Jedni skończą lepiej, inni troszkę gorzej. Akcja w książce jest dynamiczna, fabuła ciekawa, no i tozakończenie, z któregojestem zadowolona. Nawet powiemwam, żejest mi szkodatroszkę, żeta trylogia dobiegła już końca. Ta część również posiada sporą ilość opisów przepięknej Vitorii, jest też nieprzewidywalna i bardzo emocjonalna. Czyta s...

{}× 8 | link |
@WolneLitery
2020-02-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Co to była za seria, aż mi smutno, że już więcej nie
spotkam się z bohaterami książek Pani Evy Garcias Sáenz de Urturi. Oj
bardzo się z nimi polubiłam, byłam z nimi przez prawie 1800 stron i
będzie mi brakować Trylogii Białego Miasta! Wszyscy bohaterowie,
szczególnie Ci główni zdecydowanie nie dali się nie polubić.
Szczególnie Kraken i Alba, których początki zapowiadały się zupełnie
inaczej! Trzecia część i zakończenie zdecydowanie jest tak samo dobre
i godne polecenia, jak dwie poprzednie części. Ten kryminał ma swój
unikatowy i wyjątkowy klimat! Całe miasteczko Vitoria to tak
przepięknie miejsce, że sami zobaczycie z jaką lekkością i
przyjemnością czyta się te książki.

Ta część już mocno się zaczyna! Na początku mamy podejrzane zaginięcie
dwóch sióstr, morderstwo mężczyzny, kilka napaści, a wszystko dzieje
się podczas promocji i rosnącej popularności pewnej książki. Książka,
która ukazała się w miasteczku napisana została przez Anonima.
Niestety wydarzenia z jej są przez kogoś odwzorowywane w
rzeczywistości. Zaczyna się walka z czasem! Wszystko oczywiście
nawiązuje do pewnych wydarzeń z XII wieku, które miały miejsce w tej
małej mieścinie. Uwielbiam to w książkach autorki! Świetnie łączy
tajną przeszłość z rzeczywistością i współczesnymi wydarzeniami. Tutaj
również będzie sporo o naszych głównych bohaterach, a koniec serii
może nie jedną osobę zaskoczyć. Zdecydowanie jak planujecie...

{}× 6 | link |
@Anna30
2020-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
 
 ''Władcy czasu'' autorstwa Pani Evy García Sáenz de Urturi jest ostatnią częścią Cyklu: Trylogia Białego Miasta (tom 3), którą mogę z największą przyjemnością zaliczyć na obecną chwilę do najlepiej mi się czytającą części tej powieści.
 
 Wydarzenia opisywane przez autorkę toczyły się na przełomie dwóch odległych od siebie odstępach czasowych: Vitoria, rok 2019, Vitoria, rok 1192.
 
 W tej części cyklu trylogii ujęła mnie jeszcze mocniej praca zawodowa Krakena, któremu to nie zabrakło, mocnych wrażeń wykonując ją z ogromnym zaangażowaniem.
 
 Autorka zadbała o to, aby każdy skonstruowany przez nią wątek w rozdziałach był pomysłowo w nich rozwinięty.
 
 Muszę jedynie podkreślić, że co poniektórzy występujący w tej części cyklu bohaterowie drugoplanowi byli, myślami gdzieś bardzo daleko zachowując dystans nawet do samych siebie.
 
 Ogromnym wyzwaniem dla autora jest stworzenie powieści o tematyce kryminalnej, dobranie w nim odpowiedniego klimatu, który skłoni, Czytelnika do pomyślenia kim jest ten właściwy zabójca, dla którego życie ludzkie nie ma żadnej wartości.
 
 Atutem tej powieści jest to, że autorka doskonale stosuje słownictwo psychologiczne oraz to, że ma ona ogromny szacunek dla swoich Czytelników dzieląc się swoimi uwagami po napisaniu całości tej powieści.
 
 Polecam przeczytać tę powieść. 

{}× 6 | link |
@aleksiunka
2020-04-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Trzeci tom Trylogii Białego Miasta zaczyna się od prezentacji "Władców czasu", czyli książki wydanej w Vitorii, o której mówi całe miasto. Jest to również nazwa ostatniego śledztwa prowadzonego przez Krakena.

Podobnie jak w poprzednich tomach autorka snuje intrygę kryminalną, w której dużą rolę odgrywa przeszłość. Tym razem cofamy się do końca XII wieku i początków miasta Vitoria opisanych w pewnej kronice. Jak to miało miejsce w poprzednich częściach, makabryczne praktyki znane z kart historii znajdują naśladowców wśród mieszkańców Alavy. Autorka prowadzi akcję dwutorowo : w średniowiecznej i współczesnej Vitorii. Występują znani już czytelnikom bohaterowie, mamy kontynuację kilku wcześniejszych wątków.

Tom trzeci Trylogii to połączenie powieści historycznej, obyczajowej i kryminału. Najwięcej zastrzeżeń mam do rozdziałów, które dotyczą średniowiecza. Szczególnie raziła mnie konstrukcja i język dialogów. Sztuczny i kanciasty. Być może to wina tłumaczenia? Akcja książki trochę przydługa, śledztwo toczy się wolno, zbacza w ślepe zaułki, a rozwiązanie pojawia się nagle. Nie wiadomo jak i skąd objawia się inspektorowi.
W tomie trzecim zauważyłam większą dojrzałość głównych bohaterów. W ciągu dwóch lat odrobinę wydorośleli. Pojawiają się refleksje na temat życiowych priorytetów, pracy i kariery.
Inspektor Unai Lopez de Ayala to nadal chodzący ideał, facet bez wad, szlachetny i odpowiedzialny. No niech tam będzie, to że nie znam osobiście, nie znaczy...

{}× 4 | link |
@ksiazkowa.gladys
2020-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Początkowo ciężko było mi się wgryźć w tę książkę, ale jak już to się stało to przepadałam. W tej części przedstawione są wydarzenia z 2019 roku jak i 1192. Chociaż nie przepadam za opisami historii z tak dalekiej przeszłości, to tutaj w ogóle się nie nudziłam.

Wielkie brawa dla autorki, które udało się stworzyć tak fantastyczną historię. Połączenie teraźniejszości z przeszłością było strzałem w dziesiątkę. Dzieje się tutaj tak wiele, że nie sposób jest się nudzić. Pełno intryg, akcji i brutalności.

Teraz przyszła pora na serial na Netflixie, za który muszę koniecznie się zabrać. Czy będzie tak dobry jak książka?

{}× 3 | link |
@ewfor
2020-04-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Władcy czasu to trzecia części „Trylogii białego miasta”, thrillera historyczno-kryminalnego, którego fabuła dzieje się współcześnie oraz w średniowiecznej Vitorii.
Jest rok 2019, nieznany autor publikuje powieść historyczną opartą na kronice opowiadającej losy hrabiego don Veli. Dziwnym zbiegiem okoliczności dochodzi do niewyjaśnionych morderstw, które swoje pierwowzory miały właśnie w średniowieczu, kiedy hrabia don Vela powrócił do Vitorii z niebezpiecznej misji. Policja stara się znaleźć sprawcę zagadkowych morderstw i nie tylko udowodnić winę, ale również odnaleźć autora książki „Władcy czasu”, która prawie natychmiast po wydaniu staje się bestsellerem. Śledztwo prowadzi do wieży Nagraro, miejsca od wielu pokoleń zamieszkałego przez pierwotnego dziedzica rodu. Czy potomek hrabiego don Veli jest autorem książki? Czy tajemniczy mieszkaniec wieży byłby zdolny do dokonania morderstw odwzorowanych na tych, jakich kiedyś dokonali jego przodkowie?
Przyznam szczerze, że nie czytałam wcześniejszych dwóch części „Trylogii Białego Miasta”, ale ta ostatnia zaintrygowała mnie na tyle, że chyba uzupełnię swoją ciekawość i sięgnę po wcześniejsze publikacje.
Autorka zabiera czytelników w dwa światy, w świat współczesny (rok 2019) z mocną stroną kryminalną zaczynającą się zagadkową śmiercią bogatego przedsiębiorcy oraz zbrodni dokonanych z wyjątkowych okrucieństwem i również wyjątkowym sprytem zbrodniarza, oraz w świat historii, świa...

{}× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2020 Współpraca

O "Władcach czasu" powiedziano chyba już wszystko, ale dorzucę i swoje trzy grosze.

Pierwsza część była dla mnie objawieniem, więc ucieszyło mnie, że już doczekała się ekranizacji. Druga, nieco mniej zaskakująca, stonowana, grająca na innych emocjach. Zastanawiałam się czym zaskoczy mnie trzecia część trylogii Ciszy Białego Miasta „Władcy czasu”? Czy autorce uda się utrzymać poziom?

Powiem Wam, że podsumowując nie wystarczy napisać, że była genialna. To powieść matrioszka. Książka w książce. Opowieść w opowieści. A obie równie zajmujące, wypełnione intrygującymi zagadkami i bestialskimi zbrodniami.

Bohaterowie, których znamy, przeplatają się z postaciami ze średniowiecznej historii miasta. Ale to historia, która nie nuży, a wkręca nas w ówczesne życie, pełne walki, układów i zdrad. Z tak samo zapartym tchem śledzimy losy Diega Vali, jego najbliższych i miasta, którego bronił, jak i jego współczesnego odpowiednika, równie zdeterminowanego, Unaia.

Ktoś popełnia bestialskie zbrodnie wzorując się na tych opisanych w historycznej powieści. Unai w pogoni za prawdą narazi na niebezpieczeństwo nie tylko siebie. Czy choć raz dobro najbliższych stanie nad dobrem ogółu? Czy jego instynkt bohatera choć raz stłumi miłość do rodziny?

Zakończenie trylogii wręcz fenomenalne, nie mogłabym sobie lepszego wymarzyć.

{}× 1 | link |
@Meszuge
2020-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
AG
2020-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Edyta_Frackowiak
2020-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“...jakie dobre było życie, kiedy nie upierało się być paskudne...”
{}× 2
#
“Lepiej nie prosić o pomoc diabła, bo w końcu zawlecze cię do swojego kotła.”
{}× 4
#
“Nie wiem, ile razy można zaczynać życie od nowa, ale podejrzewam, że kiedyś w końcu człowiek stwierdza, że brakuje mu na to sił.”
{}× 7
#
“Każdy z nas decyduje, czego nie potrafi wybaczyć.”
{}× 7
#
“Nie widzisz na mnie zbroi, ale mam ją i nigdy się z nią nie rozstaję.”
{}× 1
#
Przeglądaj
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Cisza białego miasta
Cisza białego miasta Eva García Sáenz de Urturi
{}8.4/10
Seryjny morderca, który od dwudziestu lat przebywał w więzie...
Książka Rytuały wody
Rytuały wody Eva García Sáenz de Urturi
{}7.9/10
Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 – "Cisza biał...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe