Wojna absolutna

Miroslav Žamboch
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wojna absolutna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Twórca Koniasza podbija kosmos. Wrażenie przebywania w świadomości maszyny, nigdy jeszcze nie było tak dojmujące. Wszechświat od dawna już nie należy tylko do ludzi. Krzem kontra węgiel, krew kontra superciekłe płyny, ewolucja jest nieubłagana. Na szczęście dla homo sapiens maszyny walczą również przeciw sobie; sojusze szybko powstają i jeszcze szybciej znikają, a wciąż powstają byty stojące na pograniczu świata. Tworzyliśmy niezłe zoo, w większości sami weterani niezliczonych bitew, hybrydy techniczne sklecone z części znalezionych w magazynie. Przedstawialiśmy dziwaczną mieszankę istot o różnych stopniach rozwoju i świadomości. Niektórzy byli po prostu głupi, inni okaleczeni a jeszcze inni nadzwyczaj sprytni, ale tak nietypowi i pokręceni, że musiałem się odwracać od ich odmienności. Sztuczne Inteligencje o zaszczepionym posłuszeństwie w ich hardcorowych mózgach. No i oczywiści byli pomiędzy nami łowcy tacy jak ja. Gdy robot bojowy DB 24, którego główną umiejętnością jest agresywne prowadzenie walki i maksymalizacja siły ognia uzyska samoświadomość piekło może się okazać całkiem miłym miejscem.
Tytuł oryginalny: Turbulentní vesmír
Data wydania: 2016-09-14
ISBN: 978-83-7964-171-0, 9788379641710
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Stron: 300

Autor

Miroslav Žamboch Miroslav Žamboch
Urodzony 13 stycznia 1972 roku w Czechach (Hranice)
czeski pisarz fantasy i science fiction. Ukończył fizykę na wydziale inżynierii jądrowej Politechniki w Pradze, potem pracował w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež. Jest miłośnikiem sportów ekstremalnych (rowerowy downhill), amatorsko bok...

Pozostałe książki:

Łowcy Sierżant Na ostrzu noża, tom 2 Na ostrzu noża, tom 1
Wszystkie książki Miroslav Žamboch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Roboty muszą sobie pomagać

13.12.2020

Maksymalna @Link, minus trzy i pół g, potem tylko dwa i siedemdziesiąt pięć setnych, cześć energii moduł obronny przeniósł do tarczy. Jeśli ktoś słabo wyobraźnią ogarnia już to pierwsze zdanie, to może sobie oszczędzić rozczarowania i zrezygnować z lektury od razu. Ponieważ jest to bez wątpienia powieść nie tylko dla czytelników lubiących walki z... Recenzja książki Wojna absolutna

@tsantsara@tsantsara × 12

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Żamboch, to jeden z najciekawszych pisarzy, z którego powieściami miałem do czynienia ostatnimi czasy.Niezwykle ciekawy człowiek, który w swoich książkach zawiera to, co powinno, moim zdaniem znajdować się w takich czytadłach, tworzonych dla czystej rozrywki, nie pozbawione jednak głębszego sensu.Cykl"Koniarz", jest tego najlepszym przykładem.Fabryka Słów wydała również, inną powieść autora, dziejąca, się tym razem, w głębokim kosmosie.

Roboty zyskujące samoświadomość, to dość oklepany temat.Powstało tego mnóstwo, kinowych i telewizyjnych wariacji od groma.Że nie wspomnę o książkach, komiksach.Taki, jakby zły sen ludzkości.Maszyny stworzone do tego, aby nam pomagać, wymykają się spod kontroli i sieją zniszczenia, a cel mają jeden-pozbyć się rodzaju ludzkiego.Oczywiście to temat, główny, tychże bajdurzeń.Nie zawsze te działania mają na celu wyeliminowanie nas.

Podobnie jest w tej książce.Robot bojowy zyskuje nagle samoświadomość i próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości.Wszechświat nie przypomina miejsca, w którym można by spędzić miło czas.Na porządku dziennym, mamy ciągłe zagrożenie, wynikające z awersji między poszczególnymi grupami maszyn bojowych.Ludzi, mamy tu jak na lekarstwo, bowiem, pewnego pięknego dnia, większość wybrała życie w cyberprzestrzeni.Pozostałe jednostki, jak nadmienił nasz robot, uległy anihilacji, które to działanie było celowym ruchem pewnej maszynerii.

Podsumowująco, chciałbym nadmienić, że książka ta mnie nie zachwyciła...

| link |
@PonuryDziadyga
2021-12-26
3 /10
Przeczytane 2017
@tsantsara
2020-12-13
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Zdradę zazwyczaj opłaca się po królewsku. O ile ktoś nie zadawala się trzydziestu srebrnikami.”
#
“Mgnienie oka, wspaniała jednostka czasu.”
#
“Zawsze lubił wiadomości z pierwszej ręki, swojej własnej, jeśli to było możliwe.”
#
“z zadowoleniem unosiłem się w próżni hangaru. Ciekawie było obserwować, jak atomy materiału ścian zanieczyszczają tę próżnię.”
#
“Brakowało czasu nawet na przeklinanie.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl