Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski.

Stephen Bown
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

 
Prawdziwa historia największej, najdłuższej i najdroższej ekspedycji naukowej wszech czasów. Udanej, tragicznej i do tej pory nieopowiedzianej

Stephen R. Bown - autor książki „Amundsen. Ostatni wiking” zabiera nas w fascynującą i niebezpieczną XVIII-wieczną podróż. Wyprawa nazwana Wielką Ekspedycją Naukową miała za zadanie zbadać obszary od Petersburga przez Syberię aż po wybrzeża Ameryki Północnej. Zlecona przez cara Piotra I Wielkiego kosztowała jedną szóstą rocznych przychodów Imperium Rosyjskiego. Dowodzona przez legendarnego Duńczyka – Vitusa Beringa obejmowała ponad trzy tysiące naukowców i żeglarzy. Była jednym z najbardziej ambitnych i tragicznych przedsięwzięć w annałach historii morskiej i arktycznej.

„Wyspa niebieskich lisów” to pasjonująca opowieść o czasach wielkich przygód, kiedy naukowcy byli prawdziwymi bohaterami i niebezpieczeństwa doświadczali na własnej skórze w imię nauki, pieniędzy, sławy i uznania. 

Data wydania: 2020-03-25
ISBN: 978-83-66278-62-2, 9788366278622
Wydawnictwo: Poznańskie
Stron: 379
dodana przez: malinka.a

Autor

Pozostałe książki:

Amundsen. Ostatni Wiking
Wszystkie książki Stephen Bown

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bohaterscy odkrywcy.

{} WYBÓR REDAKCJI
25.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ostatnio wracam do czytana książek o tematyce podróżniczej. Tym bardziej gdy na rynku pojawiają się takie wspaniałości jakie prezentuje nam Wydawnictwo Poznańskie. Należę do osób, które chętniej czytają o tym co było kiedyś, niż o tym co dzieje się teraz. W sumie to od zawsze wyprawy największych odkrywców pobudzały moją wyobraźnie. Kilka miesięcy... {} Recenzja książki Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski.

@Nigrum@Nigrum {}× 13

Wielka wyprawa Wielkiej Rosji

2.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z ogromną niecierpliwością czekałam na tę książkę i byłam szalenie ciekawa, w jaki sposób Stephen. R. Bown zaprezentuje czytelnikom wciąż nienachalnie znaną – a przynajmniej tak mi się wydaje – wyprawę Beringa, nazwaną Wielką Ekspedycją Północną. Jak wywiązał się z tego zadania? Moim skromnym zdaniem całkiem, całkiem, choć są lepsi. Ale teraz nie ... {} Recenzja książki Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski.

@martyna.153@martyna.153 {}× 3

Fantastyczna opowieść o wielkiej wyprawie

22.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ta książka to powieść o największej, najdroższej i najdłuższej ekspedycji naukowej - 10 letniej Drugiej Wielkiej Wyprawie Kamczackiej. Historia losów dwóch okrętów Św. Piotra i Św. Pawła, zaplanowana przez wizję cara Rosji Piotra, która pokazuje z jak wielkim przedsięwzięciem mieli do czynienia około 300 lat temu ludzie, złaknieni odkrywania nowyc... {} Recenzja książki Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski.

FOX

18.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Takie mamy teraz czasy, że by móc udać się w podróż sięgamy po coś w zastępstwie. Jedną z takich opcji jest czytanie. Jeżeli zastanawiacie się, jaką książkę wybrać, polecam Wyspa Niebieskich Lisów, rzecz o legendarnej wyprawie Beringa. Nazwisko Wam na pewno znane choćby z geografii 😉 Cieśnina Beringa, Morze Beringa, Wyspa Beringa oraz sam Vitus B... {} Recenzja książki Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski.

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@czytanie.na.platanie
2020-06-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2020 Współpraca

Świat, który znamy, pod względem geograficznym, nie ma przed nami wielu tajemnic. Wszystko co nieznane, zostało odkryte. Ale jeszcze 300 lat temu, wiele obszarów pozostawało niewiadomą przyciągając wizjonerów, ludzi, których marzeniem było zapisać się na kartach historii dokonując spektakularnych odkryć.

Bez wątpienia największą, niezwykle ambitną i szalenie drogą była trwająca ponad 10 lat Wielka Ekspedycja Północna dowodzona przez Duńczyka, Vitusa Beringa. Wizja cara Rosji, Piotra Wielkiego, finansującego wyprawę, uruchomiła machinę, która miała być nie tylko ukoronowaniem jego panowania pełnego sukcesów i reform wprowadzających Rosję na ścieżkę nowoczesności, ale i poszerzeniem granic Imperium, otwarciem na nowe szlaki handlowe.

Śledząc losy wyprawy zerkałam od czasu do czasu na mapę, by pojąć ogrom dokonań ludzi, których teraz moglibyśmy posądzić o nadmierne ryzykanctwo, wręcz szaleństwo. Ludzi, którzy przemierzali tysiące kilometrów w niesprzyjających syberyjskich warunkach, by wypłynąć na niezbadane wody Pacyfiku. To czego doświadczali i przede wszystkim jak walczyli o przetrwanie, wzbudza przerażenie i podziw.

Pamiętajcie, że to literatura faktu. Nie znajdziecie tu dialogów, a wiele dat i faktów. Dostaniecie za to niesamowitą historię, którą napisało życie, wsparte wizją i determinacją wielu ludzi. Gorąco Was zachęcam do jej poznania. To nie tylko opowieść o odkryciach zmieniających przyszłość świata, niewyobrażalnych trudach podróży, al...

{}× 2 | link |
@Fredkowski
2020-09-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@kasia.rzymowska
2020-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@czerwonakaja
2020-04-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Nigrum
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam
@martyna.153
2020-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Poszukuję do swojej biblioteczki

Cytaty z książki

O nie! Książka Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl