Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget

Wanda Siubiela
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Pozwól sobie na niezwykłą podróż wspólnie z rodzeństwem: ośmioletnią Nastką, dwunastoletnim Markiem i szesnastoletnim Michałem, oraz ich przyjaciółmi, przemierzając różne wymiary rzeczywistości. Zanurzając się w serii Kamień Królestwa Sloget, przeżyjesz z nimi niezapomniane chwile, balansując pomiędzy jawą a snem. W pierwszej części ‒ Wzgórze Olch ‒ poznasz Nastusię, jej rodzinę, przyjaciółkę Izkę i opiekuna Tratala. Odwiedzisz jarmark ze straganami należącymi do istot zamieszkałych w okolicznych królestwach. Anastazja zostaje rzucona na drogę, której wcześniej nawet by sobie nie wyśniła. Będzie musiała zmierzyć się z własnymi lękami i jako mała dziewczynka zrozumieć otoczenie, w którym się znajdzie. Czy sobie poradzi, gdy ma zaledwie osiem lat?

Data wydania: 2019-06-17
ISBN: 978-83-953599-0-3, 9788395359903
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Kategorie: Fantasy, Dla dzieci
Stron: 78

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget

25.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Autorka książki pt. '' Wzgórze Olch - 1 Tom-Kamień Królestwa Sloget'' Pani Wanda Siubiela opisuje, w niej co może, się wydarzyć trojga rodzeństwu, gdy na swojej drodze spotykają, się z różnego rodzaju przygodami mając to na uwadze, że będą z czasem wspólnie je pokonywać z udziałem osób, którym mogą w pełni zaufać. Do przeczytania tej oto książki ... {} Recenzja książki Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget

@Anna30@Anna30 {}× 7

"(...) z dobrym i współczującym sercem będziesz mogła przemierzać nieznane dla nas tereny"

19.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Recenzja będzie od serca, ponieważ tak właśnie otrzymałam tę książkę. Już na wstępie bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji, dzięki czemu miałam możliwość poznać tę wyjątkową historię, cudowną dedykację i autograf. Seria "Kamień Królestwa Sloget" to uniwersalne książki idealna zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Autorka pod ... {} Recenzja książki Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget

@viki_zm@viki_zm {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2021-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam 2021 Książka papierowa Współpraca recenzencka

"(...) z dobrym i współczującym sercem będziesz mogła przemierzać nieznane dla nas tereny"

Recenzja będzie od serca, ponieważ tak właśnie otrzymałam tę książkę. Już na wstępie bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji, dzięki czemu miałam możliwość poznać tę wyjątkową historię, cudowną dedykację i autograf.

Seria "Kamień Królestwa Sloget" to uniwersalne książki idealna zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Autorka pod przykrywką magicznego świata, fantastycznych bohaterów i bardzo ciekawych przygód ukryła uniwersalne prawdy, a także wartości, którymi powinniśmy się kierować. Taki sposób połączenia fantastyki z codziennością bardzo przypadł mi do gustu i chociaż zazwyczaj wybieram książki z innego gatunku to ta bardzo mi się podobała.

W pierwszym tomie akcja płynie niespiesznie, dopiero poznajemy bohaterów. I tak dowiadujemy się, że główna bohaterka to ośmioletnia elfka Anastazja, na którą wszyscy wołają Nastka. To dziewczynka o dobrym sercu, zawsze chętna do pomocy i zjednująca sobie przyjaznych ludzi. Nastusia mieszka na Wzgórzu Olch wraz z rodzicami, ukochaną babcią Aliną i dwójką braci - dwunastoletnim Markiem i szesnastoletnim Michałem. Dziewczynka bardzo kocha swoją rodzinę i przysłowiowo można by powiedzieć, że "skoczyłaby za nimi w ogień". Nastka przyjaźni się z rusałką Izką, o której również dowiemy się wiele podczas trwania akcji książki. W świecie elfów podobnie jak ludzi Anastazja jest dalej małą dziewczynką, na któr...

{}× 1 | link |
@mamazonakobieta
2021-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Anastazja wraz z rodziną wybrali się na jarmark, gdzie oglądają, podziwiają i słuchają niezwykłych historii (m.in. jak wykonać rusałki). Co jeszcze zobaczą na jarmarku? O czym się dowiedzą?

Wiem, że bardzo mało zdradzam z fabuły, jednak książka jest cieniutka i zdradzając więcej, odbiorę przyjemność odkrywania tej historii samemu. Książka przeznaczona jest dla dzieci i nadaje się dla nich doskonale, zarówno dla tych młodszych, jak i tych starszych (Ameli zdecydowanie się podobała). Zabiera młodego czytelnika do magicznego świata elfów.

Anastazja, a raczej Nastka jak wszyscy się do niej zwracają, jest małą elfinką. Mieszka z rodzicami. Jest bohaterką ciekawą, miłą, pomocną, dającą się lubić.

„Wzgórze Olch – 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget” jest tomem pierwszym serii, nie ma tu jeszcze szybkiej akcji i wielu zdarzeń. Autorka zapoznaje nas z bohaterami i wpuszcza nas do ciekawie wykreowanego świata. Ameli książka się podobała i z ochotą sięgnie po kolejne tomy, a jest ich sporo. Polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/05/wanda-siubiela-ksiazka-pt-wzgorze-olch.html

{} | link |
@Anna30
2021-04-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“(...) z dobrym i współczującym sercem będziesz mogła przemierzać nieznane dla nas tereny.”
{}× 1
#
“Lubię wracać myślami do tamtych dni - pełnych nadziei, przyjaźni oraz niesamowitych przygód. Serce czuje tęsknotę za chwilami z dzieciństwa. ”
{}× 1
#
“Uważam, że walka do niczego dobrego nie prowadzi, a zrozumieniem i dobrym słowem można osiągnąć więcej, niż może zwojować nawet najlepszy wojownik z mieczem w ręce.”
{}× 1
#
“Każde z moich wnucząt jest inne. Ale to dobrze. Każde z nich włoży do rodziny inne wartości, a razem będą służyć dzielnie krainie. ”
{}× 1
#
“Twój uśmiech jest równie piękny co ten kamyk. Masz dobre serce i widać to w każdym twoim geście. ”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl