Niedzielna torebka

Wanda Siubiela
9.8 /10
Ocena 9.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Niedzielna torebka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.8 /10
Ocena 9.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Historia polskiej społeczności oczami Julii od 1896 do 1952 roku. Jako sierotka trafia pod opiekę Romów i poznaje wspaniałych ludzi, dzięki którym chociaż przez pewien czas znajduje bezpieczną przystań w Budziszynie. W czasie ucieczki do Wrocławia, z dokumentami polskich obywateli, spotyka swojego ukochanego, który odmienia jej dotychczasowe życie i koi osierocone serce. Podczas swojego burzliwego życia Julia doświadcza smaku miłości, śmierci i nienawiści. Skrajne oblicza rzeczywistości przeplatają się do końca jej dni.

Poznaj niezwykłe życie Julii, które przypadło na okres dwóch wojen światowych, i zobacz, jak wyglądał zakrwawiony od straszliwych zbrodni świat oczami kobiety.

Dzięki tej książce możesz zagłębić się w codzienne życie polskich obywateli, pełnych nadziei na odzyskanie i utrzymanie niepodległości naszej pięknej ojczyzny.
Data wydania: 2020-02-25
ISBN: 978-83-955833-4-6, 9788395583346
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Stron: 340
dodana przez: Anna30

Autor

Pozostałe książki:

Łączka. Czarna kostka Mroczna zasłona Niedzielna torebka Podziemie Waltar - 2 tom - Kamień Królestwa Sloget Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget Bezkresna Otchłań - 10 Tom - Kamień Królestwa Sloget Gwiezdny Wir - 7 Tom - Kamień Królestwa Sloget Morze Nadziei - Tom 9 - Kamień Królestwa Sloget Ostatnie uderzenie serca - 5 Tom - Kamień Królestwa Sloget Splątany nurt rzeki Ister - 3 Tom - Kamień Królestwa Sloget Szklany Rycerz - 12 Tom - Kamień Królestwa Sloget Ukryty Spichlerz - 8 Tom - Kamień Królestwa Sloget Wieczna Zmarzlina - 4 Tom - Kamień Królestwa Sloget Wędrówka Oddzielonych - 6 Tom - Kamień Królestwa Sloget Świetlista Powłoka - 11 Tom - Kamień Królestwa Sloget
Wszystkie książki Wanda Siubiela

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Trudna historia opisana w cudowny sposób — poznajcie Julię i jej wyjątkową niedzielną torebkę

WYBÓR REDAKCJI
20.03.2022

Powieść nie była moim pierwszym spotkaniem z twórczością Wandy Siubieli. Wcześniej miałam okazję wejść do magicznego świata Nastusi w serii skierowanej do dzieci "Kamień Królestwa Sloget", którą Autorka skradła moje serce. Pomimo tego, że "Niedzielna torebka" to całkiem inna książka — skierowana do dorosłego czytelnika, porusza ważne i trudne tema... Recenzja książki Niedzielna torebka

@viki_zm@viki_zm × 13

Niedzielna torebka

23.06.2021

Od momentu, kiedy to zapoznałam się z twórczością autorską Pani Wandy Siubieli z gatunku fantasy, którą polubiłam, czytać jeszcze bardziej to zechciałam poznać ją bliżej od strony gatunku literackiego powieści, który jest memu sercu drogi, a chwilami określiłabym, jako bardzo osobisty. Tajemniczo jak dla mnie na samym początku został nadany tytuł... Recenzja książki Niedzielna torebka

@Anna30@Anna30 × 16

Walka Polaków o swoją tożsamość narodową widziana oczami kobiety

19.01.2023

Wanda Siubiela pisze przede wszystkim dla dzieci. Są to przygody małej elfki Anastazji. Jej książki zawsze mają ukryty morał, który młody czytelnik musi zrozumieć. Miałam przyjemność patronować jej ostatnią książeczkę ,,Mroczna zasłona", która jest początkiem nowej serii przygód małej elfki. Natomiast ,,Niedzielna torebka" to pierwsza książka aut... Recenzja książki Niedzielna torebka

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2022-03-20
10 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka

Trudna historia opisana w cudowny sposób — poznajcie Julię i jej wyjątkową niedzielną torebkę

Powieść nie była moim pierwszym spotkaniem z twórczością Wandy Siubieli. Wcześniej miałam okazję wejść do magicznego świata Nastusi w serii skierowanej do dzieci "Kamień Królestwa Sloget", którą Autorka skradła moje serce. Pomimo tego, że "Niedzielna torebka" to całkiem inna książka — skierowana do dorosłego czytelnika, porusza ważne i trudne tematy to i w tym przypadku wykreowany świat mnie wciągnął i w dalszym ciągu nie chce wypuścić.

Książka to fikcja literacka, ale opisane w niej wydarzenia tak naprawdę mogły się komuś, gdzieś, kiedyś przydarzyć. Wanda Siubiela akcję osadziła w latach 1896 do 1952, a główną bohaterką uczyniła Julię. Dziewczynkę poznajemy jako dziesięciolatkę, która od początku nie ma łatwo. Dziecko jest sierotą i brakuje mu tego co najważniejsze — miłości rodziców, ich wsparcia i opieki. Julka jednak z nadzieją patrzy w przyszłość i nigdy się nie poddaje, jest odważna i stara się być dobrym człowiekiem w tak trudnych czasach dwóch wojen światowych. Dziewczynka trafia w swoim życiu na wielu życzliwych ludzi, którzy służą pomocą i wsparciem. Julia wie, że rodzina ją kochała, jednak jedyną rzeczą, która jej o tym przypomina, jest niedzielna torebka babci, którą traktuje jak największy skarb.

Główną bohaterkę powieści pokochałam już od pierwszych stron — jej kreacja jest ujmująca. Początkowo...

× 2 | link |
@magdag1008
2023-01-19
10 /10
Przeczytane
@gosia4don
@gosia4don
2022-07-12
10 /10
Przeczytane
@kamila763
2021-10-11
9 /10
Przeczytane
@Anna30
2021-06-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Niedzielna torebka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl