Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy

Katarzyna Zachacz
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Za jakie działanie podjęte dziś podziękujesz sobie w przyszłości?

Może właśnie za to, że dzięki innym i sobie podjęłaś walkę z chorobą. Tak, czas w końcu powiedzieć, że zaburzenie odżywiania to schorzenie, które destabilizuje życie twoje i twoich bliskich.


Zobacz, jak młoda czynna zawodowo kobieta była blisko, żeby zrezygnować z siebie, jak bardzo niszczycielską siłą jest anoreksja, która opanowuje nie tylko ciało, ale też psychikę. Ile wysiłku trzeba włożyć w pracę nad sobą, żeby przybyło kilka dodatkowych kilogramów.


Masz przed sobą zapiski osoby, która przez to wszystko przeszła i pokonała. Kobiety, która z dużą determinacją i samozaparciem osiągnęła sukces w życiu zawodowym i prywatnym, a nie rozpoznała pierwszych oznak choroby. Osoby, której trudno było przyznać się przed sobą i bliskimi do choroby. To z nią spędziła ostatnie lata, jednocześnie podróżując po świecie jako stewardessa.


Co pomogło jej zawalczyć o siebie? Co dało jej siłę do przezwyciężenia choroby? Ty też nie bój się walczyć!

Data wydania: 2021-08-16
ISBN: 978-83-960997-8-5, 9788396099785
Wydawnictwo: BookEdit
Kategoria: Wspomnienia
Stron: 180
dodana przez: dominika.nawidelcu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niszczycielska siła anoreksji

14.09.2021

Ta książka jest debiutem i prawdziwą historią dziewczyny z marzeniami. Nie każdy ma w sobie takie pokłady szczerości i uczciwości. Nie czytam tego typu literatury, ale tytuł mnie zaintrygował. O czym może być ta książka? Okładka mnie zaciekawiła, zamówiłam i... Przekonałam się, jak bardzo niszczycielską siłą jest anoreksja. Nie jest choroba oczywi... Recenzja książki Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy

@beatazet@beatazet × 4

Ciężki temat okiem stewardesy

13.09.2021

Wielu ludzi na całym świecie żyje z przeświadczeniem, że jeśli coś ich nie dotyczy, jest w pewien sposób nieistotne. W związku z tym dużo ludzi naprawdę nie zdaje sobie sprawy, jak poważnym problemem może być anoreksja i jak poważne skutki może za sobą ciągnąć. Istnieje wiele chorób dotyczących naszego odżywania i wiele z nich pomaga nam rozróżnić... Recenzja książki Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy

@werka751@werka751 × 3

Recenzja

28.08.2021

Dzień dobry, Dzisiaj czas na recenzję książki „Z anoreksją na pokładzie. Wyznania stewardesy”, za której egzemplarz recenzencki jeszcze raz dziękuję! Książka ta stanowi wyznanie Pani Katarzyny Zachacz, która przez długi czas zmagał się z tą chorobą. Mimo, że została zatrudniona w pracy marzeń, to nie dawało jej to pełni szczęścia... Jej niedościg... Recenzja książki Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy

Recenzja

14.09.2021

Katarzyna Zachacz wykonała kawał dobrej roboty. I to nie tylko jeśli chodzi o zawartość książki ale przede wszystkim o to w jaki sposób owa książka może pomóc innym. Anoreksja, z którą przyszło jej się zmierzyć zadomowiła się nie tylko w jej ciele ale i w głowie. I to właśnie z tego miejsca najtrudniej było jej się pozbyć. Jak fałszywa przyjaciółk... Recenzja książki Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy

Moja opinia o książce

Opinie

@beatazet
2021-09-14
6 /10

Historia walki z bezwzględną chorobą.

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2021-09-17
10 /10
Przeczytane

,,Zaburzenia odżywiania są przypadłością jak alkoholizm czy seksoholizm, powiedziałabym więcej, są zdecydowanie bardziej niebezpieczne, jeśli chodzi o konsekwencje dla naszego organizmu i psychiki".

Takie książki powinniśmy promować na szeroką skalę. Sama spotkałam się z osobami, których ten temat dotyczył. Nie mogłam patrzeć jak moja koleżanka jadła w szkole kanapki. A dokładniej rzecz biorąc, kęsy. Do szkoły przynosiła zawsze dwie połówki złożonego chlebka z czego trzy połówki wyrzucała za okno, bo bardzo chciała dokarmiać ptaszki, które niby głodowały. Skórek nie jadła, bo twierdziła, że bolą ją od tego dziąsła i zostawał jej środek. Dwie reszteczki posmarowane masłem, gdzie i je zeskrobywała, bo podobno od masła bolał ją żołądek. praktycznie zostawały jej nikłe skrawki, które dzieliła na trzy razy i brała do ust tylko wtedy, kiedy pani w świetlicy na nią patrzyła. Nie mogłam pojąć dlaczego to robiła. Kiedy chciałam ją poczęstować czymkolwiek, bo wtedy w szkołach można było kupić wszystko, zawsze odmawiała. Chodziła ze mną do trzeciej klasy podstawówki i tylko przez dwa miesiące, bo potem mama ją przepisała gdzie indziej. Czasem słyszałam jak wymiotowała w toalecie, ale tłumaczyła to jelitówką. Ja sama nie znałam wtedy chorób, więc jej wierzyłam. Dosłyszałam jak wychowawczyni powtarzała innej nauczycielce, że to anoreksja, ale wzruszyłam ramionami, bo brzmiało to dla mnie tak samo jak jelitówka. Choroba, to choroba, nic nie mogłam na nią poradzić. Dopiero kie...

| link |
BA
2021-08-21
10 /10

🤍Książka wzbudziła karuzele emocji. Jest bardzo wzruszająca. Uważam, że powinna być to wręcz obowiązkowa pozycja książkowa dla młodych dziewczyn, które w dobie mediów społecznościowych codziennie oglądają "ideały" pięknej sylwetki, nie konieczne zdrowej sylwetki. (Pamiętajmy "piękno" to pojęcie względne.) Sylwetki dziewczyn/kobiet/modelek, które mimo, iż mogą wyglądać przepięknie na pozowanej fotografii na swoim profilu, niekiedy retuszowanej mogą dążyć do takiej figury w sposób drastyczny, czyli poprzez tzn. głodówki. Dlatego uważam, że rodzice tym bardziej powinni się zainteresować z pojęciem "zaburzenia odżywiania", by móc jak najszybciej zareagować i jak najlepiej dbać o swoje dzieci.

🤍Ogromnie spodobało mi się w książce porównanie walki z anoreksja do lotu samolotem. Każdy etap jest starannie opisany. Walka z zaburzeniem opisana w formie przygotowania do pierwszego lotu samolotem uważam za świetny pomysł! Książka zabiera czytelnika w świat z zaburzeniem odżywiania. W świat, w którym walczymy z wiedźma jaka jest anoreksja. Do tego te piękne, wartościowe cytaty 👏🏻😍 Nie jeden sobie zaznaczyłam kolorowym długopisem.


🤍Przede wszystkim przerażające jest to jak czuje się osoba z anoreksja, jak wylicza każda najmniejsza kalorie, jak obwinia się za to, że zjadła skromny posiłek, jak całe jej życie jest podporządkowane tej wiedźmie. Ludzie wokół nie zdają sobie sprawy, z tego względu, że osoby z anoreksja są bardzo dobrymi aktorami i genialne maskują sw...

| link |
MA
2021-08-24
8 /10

"Z anoreksja na pokładzie. Wyznania stewardesy" Katarzyny Zachacz.


Czytając tę książkę miałam całą paletę emocji wymalowaną na twarzy. Od smutku do radości. Pani Katarzyna w swojej debiutanckiej książce opowiada historię walki z zaburzeniami odżywiania.

Czy wiedzieliście, że w Stanach Zjednoczonych co 62 minuty umiera osoba chora na ED...? 1 na 10 osób nie otrzymuje pomocy...? Mną ten fakt wstrząsną.

Mam wrażenie, że obecnie choroby psychiczne (jaką niewątpliwie jest anoreksja, z którą zmagała się autorka) w dzisiejszych czasach nie są już tamatami tabu. Cieszę się, że są ludzie, którzy potrafią o tym mówić głośno. Swoim przykładem dawać przykład innym. Niezwykle cenne jest dawanie nadziei, wsparcia, rad i wskazówek w postępowaniu z chorobą. Tu należy się wielki ukłon w stronę Pani Kasi.

Cieszę się, że powstała ta książka, bo jestem pewna, że nie jedna osoba, która choruje, czuje się totalnie nie zrozumiana przez otoczenie. Ta pozycja jest idealna do podsuniecia bliskim, którzy chcą zrozumieć myślenie osoby chorej.
Zdecydowanie pozycja warta uwagi.

Jedyne co średnio przypadło mi do gustu, to metafory i porównania do lotu samolotem. Oczywiście rozumiem, że są to wyznania stewardesy i dlatego pojawiają się one w książce.

Koniec końców - polecam, szczególnie osobom, które mają w bliskim otoczeniu osobę zmagającą się z zaburzeniami odżywiania... Może po przeczytaniu tej książki łatwiej będzie Wam ją zrozumieć.
...

| link |
@nataliawozniak2812
2021-09-04
Przeczytane

Książka napisana z perspektywy osoby, która nie ma specjalistycznego doświadczenia. Oparta na własnym doświadczeniu, miesiącach bardzo ciężkiej walki z chorobą jaka jest Anoreksja. Jak większość polskiego społeczeństwa, nie byłam świadoma jak bardzo poważnym, często zagrażającym życiu, schorzeniem są zaburzenia odżywiania. Książka podzielona jest na pięć części;
1. Błędne postrzeganie zaburzeń odżywiania przez społeczeństwo
2. Pierwsze oznaki i zmęczenie chorobą
3. Podjęcie pierwszych kroków w drodze do ponownej radości z życia
4. Walka z bólem psychicznym i fizycznym
5. Pułapki spowalniające proces leczenia
Autorka prowadzi nas "przez swego rodzaju podróż po życie wolne od choroby " opisuje bardzo ważny temat. Pięknie opisana prostym językiem, aby każdy mógł ją zrozumieć. Książka nie należy do grubasów, A dzięki temu można ją bardzo szybko przeczytać. Po tą książkę powinien każdy sięgnąć i zapoznać się z nią. Może pomóc Nie jednej osobie.

| link |
@izka91201
2022-05-03
7 /10
Przeczytane
@karola.reads
2022-01-27
6 /10
Przeczytane
@kachna.janisz
2021-11-10
10 /10
@alicja.wozniakowska15
2021-09-26
10 /10
Przeczytane
MK
2021-09-14
6 /10
@werka751
2021-09-13
7 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2021-08-28
9 /10
Przeczytane
@farmerwiththebook
2021-08-19
7 /10
@ladybird_czyta
2021-08-19
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Twoje ciało jest mądrzejsze, niż ci się wydaje. Ignorując sygnały, jakie ci daje, zaprzeczasz naturze, a tym samym pogarszasz swój stan zdrowia. Twoje ciało jest niesamowicie inteligentną i sk...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl