Zakłamani

Joanna Dulewicz
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Książka Zakłamani
Książka Zakłamani
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

 Seria morderstw, korupcja, handel żywym towarem i ludzie jak demony, oplątani siecią kłamstw… 
Prezes zarządu spółki medycznej i szef prywatnego kieleckiego szpitala ginie bez wieści. Rok później jego żona wraca na stałe do rodzinnego miasteczka. Pracująca dotychczas w szkole jako polonistka Eryka staje się prawną reprezentantką interesów męża, zasiada w zarządzie spółki i zostaje szefową szpitala. 
Wkrótce pod jej domem zostają odnalezione zwłoki pobitej i zgwałconej Ukrainki. Sprawę przejmuje kielecka policja, w której pracę rozpoczyna właśnie Patryk Wroński, były uczeń Eryki. Zgłębia on tajniki zawodu pod okiem pani inspektor, która słynie z niestandardowych metod pracy i niewyparzonego języka… 
Już wkrótce przyjdzie im zmierzyć się z niewyobrażalnym złem. 

Data wydania: 2020-03-11
ISBN: 978-83-66517-26-4, 9788366517264
Wydawnictwo: Czwarta Strona
dodana przez: Justyna_K

Autor

Joanna Dulewicz – ukończyła filologię angielską i zarządzanie. Obecnie związana jest z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie pracuje nad doktoratem z literaturoznawstwa, a także prowadzi zajęcia z literatury oraz konwersatoria. Jest au...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zakłamani

W nieznanych okolicznościach znika szef kieleckiego dobrze prosperującego, prywatnego szpitala. Żona zaginionego Eryka, musi zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją, zwłaszcza że decyduje się objąć obowiązki męża nie posiadając w tym kierunku żadnej wiedzy ani doświadczenia. Ponadto wkrótce pod do... czytaj dalej »

"Zakłamani"

Eryka po zaginięciu męża wraca na stałe do rodzinnego miasteczka. Przejmuje również obowiązki męża i tym samym zostaje dyrektorką szpitala, który do Marcina należy. Niedługo potem w życiu Eryki zaczynają dziać się złe rzeczy. Pod jej domem zostają odnalezione zwłoki pobitej i zgwałconej kobiety. Sp... czytaj dalej »

Debiut kryminalny "Zakłamani"

@Link PREMIERA : 11.03.2020 TUTYŁ : Zakłamani AUTOR : Joanna Dulewicz WYDAWNICTWO: Czwarta Strona OCENA : 8🌟/10🌟 ______________ Kilka postów niżej przedstawiłam wam debiutancką powieść Joanny Dulewicz. Był to jedynie opis i nie byłam jeszcze po lekturze. Nie wiedziałam czego się spodziewać. I, uwie... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@coolturka104
2020-04-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Zwyciężczyni konkursu kryminalnego organizowanego przez Wydawnictwo Czwarta Strona, Joanna Dulewicz debiutuje powieścią "Zakłamani".
Części akcji dzieje się w Kielcach, część w fikcyjnej miejscowości Zbijów, położonej również w województwie świętokrzyskim.

Starszy aspirant Albert Rendziński, ksiądz Wojtek Pająk oraz Eryka Olbracht, to trójka przyjaciół ze szkolnej ławy.
Ksiądz Wojtek rok wcześniej, w wypadku samochodowym, stracił przyrodnią siostrę, z którą był mocno związany. Uznano to za samobójstwo, czemu on nie chce dać wiary. Tego samego dnia znika bez śladu mąż Eryki.
Ta choć jest polonistką z wykształcenia, musi przejąć jego interesy i zostaje szefową prywatnego kieleckiego szpitala.
Niedługo potem przed jej domem znalezione zostają zwłoki młodej dziewczyny. To Ukrainka brutalnie zgwałcona i pobita na śmierć.

Dość mocno rozbudowane tło społeczno-obyczajowe dla jednych może stanowić atut, innych może zwyczajnie znudzić, a całkiem dobry pomysł na książkę, ulega zbytniemu rozmyciu i rozproszeniu.
Natłok nazwisk i postaci wprowadza lekki chaos powodując małe zagubienie, a każda z nich zdaje się pełnić ważną w tej historii rolę.
Dziwnym zabiegiem było częste podkreślanie antypatii jaką żywił ksiądz Wojtek do Eryki, zwłaszcza, że z ich relacji nie można było tego odczytać, sama Eryka sprawiała normalne i bardzo neutralne wrażenie. Wolę sama wyrobić sobie stanowisko wobec danej postaci, nie lubię jak ktoś odgórnie narzuca mi co p...

{}× 6 | link |
@ksiazka_w_pigulce
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Wykonałam w zakresie tej książki drobny błąd – zaczęłam zbyt wcześnie czytać opinie innych i mimochodem uprzedzać się co do debiutu autorki, która popełniła wygraną w konkursie kryminalnym wydawnictwa organizowanym ubiegłego roku. Wyczyn mój odbił się echem: z wyczuwalną niechęcią i niemałym oporem podchodziłam do książki, a niejako przyczyną szybszego sięgnięcia była chęć czytania przedpremierowego. I wiecie co? Chyba muszę oszczędzić sobie wrażeń innych, by samodzielnie i bez sugestywnych uprzedzeń sięgać po plany czytelnicze.
Obiektywnie przyznając – Joanna Dulewicz nie napisała perfekcyjnej książki, ale chyba musicie się ze mną zgodzić, że jak na debiut to bardzo dobra pozycja, a momentami można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia nie z laikiem, a rasowym autorem. Na moim koncie jest wiele autorskich debiutów, jakie dotychczas miałam okazję czytać, ale jeszcze nikt prócz pana Dudzińskiego nie przekonał mnie do siebie równie mocno jak właśnie ta autorka. Zachwycam się pomysłem, wielowątkowym śledztwem, zagmatwanymi rodzinnymi relacjami, poszczególnymi bohaterami, dialogami, ciętym językiem i charyzmą dwójki śledczych, którzy w końcu sprawiają wrażenie realnych, a nie kolejnych wyidealizowanych wydmuszek na potrzeby zaspokojenia czytelnika, jakie nam ostatnio na jedno kopyto serwują autorzy.
Zaginięcie prezesa jednego z kieleckich szpitali jest początkiem gorzkich zdarzeń, jakie nawiedzają Zbijowo i okoliczne miejscowości. Stery przejmuje jego żona, która ni...

{}× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-04-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane 2020 Współpraca Posiadam

Sztuką jest zamieścić w jednej powieści kilka intrygujących wątków, ale mistrzostwem połączyć je w tak spójną i dopracowaną całość. A jeśli jest to debiut pisarski, jak w przypadku książki "Zakłamani", to zasługuje na słowa najwyższego uznania.

Prezes prywatnej lecznicy rozpływa się w powietrzu. Jego żona Eryka przejmuje prowadzenie biznesu, choć kosztuje ją to wiele stresów. Mimo, że od zaginięcia męża minął rok, kobieta nie poddaje się i próbuje za wszelką cenę ustalić co się z nim stało. Tymczasem przed jej domem zostają znalezione zwłoki pobitej i zgwałconej Ukrainki, która leczyła się w klinice Eryki. Czy to nie zbyt wiele tragicznych wydarzeń, jak na tak niewielką miejscowość i jedną osobę? Na tym jednak horror kobiety się nie kończy.

Młody policjant i były uczeń Eryki, Patryk Wroński, pod okiem swojej oryginalnej szefowej próbuje przeanalizować wszystkie wątki, by odkryć prawdę. Stosowane przez niego metody nie zawsze są etyczne, ale może okażą się skuteczne? Dowie się więcej niż się spodziewał, również o przeszłości swoich bliskich.

Bezpardonowa walka w biznesie, zawistna i plotkarska społeczność, która tylko czeka, by komuś powinęła się noga. Zbrodnie i kłamstwa, dwulicowość i hipokryzja, nawet ze strony osób, które powinny świecić przykładem. To wszystko buduje klimat powieści, napisanej tak lekkim językiem, że strony umykają jedna za drugą. Jednak to bohaterowie, tak prawdziwi ze swoimi lękami, wyborami, samotnością są duszą tej opow...

{}× 1 | link |
KS
2020-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Eryka Olbrach jest byłą polonistką. Zaginięcie jej męża Marcina zmusza ją do przejęcia obowiązków prezesa w jego szpitalu, a także do powrotu do rodzinnego miasteczka. Nowe nieoczekiwane obowiązki stanowią dla niej nie lada wyzwanie. Pewnego wieczoru, gdy pod płotem jej domu znalezione zostaje martwe ciało Ukrainki, w życiu Eryki pojawia się strach. Czy to jakiś znak? Czy może to mieć związek ze zniknięciem Marcina? Całą sprawą zajmuje się kielecka policja z Leną Chmiel i Patrykiem Wrońskim na czele. Surowa pani inspektor zrobi wszystko, aby rozwikłać tę zagadkę. Okaże się, że za śmiercią Ukrainki chowa się o wiele więcej tajemnic i zła...

Uwielbiam kryminały i thrillery, dlatego też zawsze staram się doszukiwać dobrych stron każdej takiej książki. 'Zakłamani' niestety byli dla mnie rozczarowaniem. Historia w głównej mierze skupia się na trzech bohaterach — Eryce, Patryku i księdzu Wojciechu Pająku, ale poza nimi mamy też ogrom innych pobocznych postaci. Między wszystkimi bohaterami jest bardzo dużo powiązań. No i właśnie te powiązania sprawiły, że w moim odczuciu fabuła była bardzo zawiła. Odkrywałam wiele tajemnic, różnych drugoplanowych wątków i jednocześnie nie mogłam jakoś tego wszystkiego ze sobą połączyć, gubiłam się. Książka jest bardzo długa (540 stron!) i mam wrażenie, że dotknięto tutaj zbyt wielu różnych rzeczy. Nie skupiono się na jednym, czy dwóch konkretach. Gdzieś w trakcie czytania zatraciłam też cel książki. Nie czułam, że w logiczny sposób zbl...

{} | link |
@Ksiazkoholik_paula
2020-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@miedzyksiazkami
2020-05-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@albin.sylwia
2020-05-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
KR
2020-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2020-04-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@tea_book_coffee
2020-03-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Loletka.
2020-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Monika_Bocwinska
2020-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@RudaRecenzuje
2020-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@wez_przeczytaj
2020-03-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@oczytanakryminolog
2020-03-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Recenzenckie Średniaki
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Zakłamani”- Joanna Dulewicz

Książka Nikt się nie dowie
Nikt się nie dowie Agnieszka Pietrzyk
{}7/10
Najnowszy kryminał bestsellerowej autorki thrillera...
Książka Magazyn
Magazyn Rob Hart
{}7.3/10
Przerażająco prawdziwa powieść o tym, co się dzieje, kiedy ...
Książka Z moich kości
Z moich kości Marcin Dudziński
{}8.3/10
Nadszedł czas, żeby ukrócić jego męki. Złapał za sznur na ...
Książka Upiory spacerują nad Wartą
Upiory spacerują nad Wartą Ryszard Ćwirlej
{}7.2/10
Ten kryminał warto przeczytać! Pewnego czerwcowego poranka 1...
Książka Stulecie kryminału
Stulecie kryminału Opracowanie Zbiorowe
{}8.1/10
Stulecie kryminału. Tysiące możliwych scenariuszy. Siedemna...

Cytaty z książki

“-Naprawdę nie zauważyłeś jeszcze, że ludzie niejasko ze swej natury nie są życzliwi?”
{}
#
“Tuż pod skórą, pod tą racjonalną powłoką, szalały jej demony. Wstyd, poczucie porażki, niechęć do samej siebie. Tak właśnie to odczuwała. Kilka razy przemknęło jej przez myśl pytanie, czy była...”
{}
#
“Mam na głowie tyle problemów, że gdybym chciała się zajmowac tym, co ludze o mnie gadają, to już dawno bym zwariowała.”
{}
#
“Założył jednak jedną ze swych masek, podniósł się z klęczek i wyciągnął do młodego dłoń.”
{}
#
“Wmawiała sobie, że musi być silna, że da radę. Miała jednak świadomość, że jej prywatne demony zaczynają się już okopywać.”
{}
#
Przeglądaj
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}