Zanim opadnie kurtyna. Esej pisany wierszem

Kazimierz Grochmalski
Zanim opadnie kurtyna. Esej pisany wierszem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Zanim opadnie kurtyna” to czwarta książka Kazimierza Grochmalskiego, twórcy teatralnego i pisarza. Jest połączeniem eseju i poezji, w czym autor próbuje zawrzeć własną wersję „egzystencjalizmu nowego”. Określa ją jako „wolność od” w przeciwieństwie do „wolności w” egzystencjalizmu tradycyjnego.

„Wolność od” to próba manifestacji bycia poza wszelkimi zależnościami, ignorowania ich deterministycznej siły. Czy to jest w ogóle możliwe? Czy to tylko gest autora, aby odnaleźć się „gdzieś”, „po coś”, by znaleźć odniesienie do siebie samego w tej magmie trwania?
Odpowiedź zapewne niejednoznaczna, ale zaczynając od „wolności od”, otwierasz furtę do zupełnie innego wymiaru. Po to, by znaleźć się w metawymiarze czegoś znacznie bardziej istotnego dla poszczególnego trwania. Trzeba spróbować – namawia Kazimierz Grochmalski.
Data wydania: 2021-08-09
ISBN: 978-83-8159-526-1, 9788381595261
Wydawnictwo: Poligraf
Kategoria: Poezja polska
Stron: 56
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Kazimierz Grochmalski Kazimierz Grochmalski
Urodzony w 1951 roku w Polsce (Stargard Szczeciński)
Kazimierz Grochmalski – założyciel i twórca eksperymentalnego „teatru maya”. Przez ponad 20 lat w nieustannej podróży po całym świecie: stworzył 16 autorskich realizacji scenicznych, prezentując je w 22 krajach podczas 106 tournee. Reżyserował spek...

Pozostałe książki:

Teatr, którego nie było Traktat o marionetkach Uśmiech
Wszystkie książki Kazimierz Grochmalski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zanim opadnie kurtyna. Esej pisany wierszem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zanim opadnie kurtyna. Esej pisany wierszem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl