Zapach cytrusów

Katarzyna Kielecka
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Zapach cytrusów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Miłość jest jak cytrusy – cierpka i słodka zarazem.

Ada, u boku Bartka, wraca do równowagi po nieudanym związku. Czy ich krucha miłość przetrwa zaskakującą wieść o ciąży?
Tymek przed domowymi awanturami ucieka w świat lotniczej pasji. Jak daleko posunie się osamotniony chłopiec, by zatrzymać matkę i ocalić rodzinę?
Stefan opuszcza zakład karny. Mierzy się z uczuciem, które przed dwiema dekadami doprowadziło do zbrodni. Czy odbudują z Heleną dawną bliskość?
Zapach cytrusów to pełna życiowej prawdy powieść o trudzie kompromisów, przebaczaniu, a także o odwadze dokonywania niewygodnych wyborów, by dać sobie i najbliższym szansę na lepsze jutro.

Poznaj dalsze losy bohaterów powieści Cytrusowy gaj.
Data wydania: 2021-09-09
ISBN: 978-83-66573-66-6, 9788366573666
Wydawnictwo: Szara Godzina
Cykl: Cytrusowy gaj, tom 2
Stron: 408
dodana przez: Vernau

Autor

Katarzyna Kielecka Katarzyna Kielecka Autorka publikacji dla dzieci oraz powieści obyczajowych. Nie stroni od trudnych psychologicznie i społecznie tematów, dostarcza okazji do wzruszeń, bilansując je lekkością pióra i poczuciem humoru. Niekiedy wplata w swoje historie wątki sensacyjne ...

Pozostałe książki:

Sedno życia Pod tym samym niebem Piętno dzieciństwa Cytrusowy gaj Na tej samej ziemi
Wszystkie książki Katarzyna Kielecka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zapach cytrusów

WYBÓR REDAKCJI
25.10.2021

Katarzyna Kielecka to mieszkanka Łodzi, matka dwóch dorastających chłopców, właścicielka bokserów. Na co dzień pracownik banku, z wykształcenia pedagog specjalny. Jest autorką wielu publikacji, w tym wierszy i opowiadań dla dzieci. Pisze też książki obyczajowe. Jej debiutancka powieść pt. "Sedno życia" ukazała się w 2019 roku. "Zapach cytrusów" ... Recenzja książki Zapach cytrusów

Ponownie w pięknym, a jednocześnie trudnym świecie, tak podobnym do tytułowych cytrusów

7.04.2022

"Zapach cytrusów" jest kontynuacją losów bohaterów poznanych w innej książce Katarzyny Kieleckiej - "Cytrusowy gaj". Warto czytać je właśnie w takiej kolejności, w jakiej zostały napisane, chociaż Autorka często nawiązuje do wydarzeń z pierwszego tomu. Mimo wszystko cała fabuła, kreacja bohaterów i wiele wydarzeń, czy zachowań dużo łatwiej zrozumi... Recenzja książki Zapach cytrusów

@viki_zm@viki_zm × 15

Cytrusowe szczęście

2.09.2021

"Każdy dostaje od losu swoją porcję goryczy". Cytrusy niosą swoim smakiem pewną sprzeczność. Z jednej strony kusi nas bowiem ich słodycz, a z drugiej, odrzuca cierpkość, przynosząca gorzkawo-kwaśny posmak. Podobnie jest z życiem. Urzekła mnie ta analogia i symbolizm, które wzbogacają całą tę opowieść o pokręconych ludzkich losach i krętych ... Recenzja książki Zapach cytrusów

@awiola@awiola × 8

Zapach cytrusów

4.11.2021

Bardzo lubię książki Katarzyny Kieleckiej. Dlatego z radością sięgnęłam po książkę "Zapach cytrusów". I już żałuję, że nie miałam okazji przeczytać pierwszej części z tej serii "Cytrusowy gaj". W książce mamy kilku bohaterów. Ada zmaga się z traumą z przeszłości, jaką zgotował jej były narzeczony. Dziewczyna próbuje ułożyć sobie życie z Bartkiem, ... Recenzja książki Zapach cytrusów

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2022-04-07
7 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Współpraca recenzencka

Ponownie w pięknym, a jednocześnie trudnym świecie, tak podobnym do tytułowych cytrusów

"Zapach cytrusów" jest kontynuacją losów bohaterów poznanych w innej książce Katarzyny Kieleckiej - "Cytrusowy gaj". Warto czytać je właśnie w takiej kolejności, w jakiej zostały napisane, chociaż Autorka często nawiązuje do wydarzeń z pierwszego tomu. Mimo wszystko cała fabuła, kreacja bohaterów i wiele wydarzeń, czy zachowań dużo łatwiej zrozumieć znając poprzednią część. Sam tytuł jest mocno symboliczny w kontekście całej powieści, a po przeczytaniu już kilku stron szybko nasunie się skojarzenie, dlaczego taki, a nie inny wybrała Autorka.

Ada po nieudanym związku z Jackiem czuje się szczęśliwa u boku Barta. Przy nim może być sobą i wreszcie zaznać spokoju. Ich względnie poukładane życie burzy niespodziewana wiadomość o ciąży. Jak sobie z nią poradzą i czy ich miłość przetrwa tę próbę?

W książce ponownie wracamy do przeszłości bohaterki — jej ojciec po wielu latach wychodzi na wolność, a Ada postanawia nawiązać z nim kontakt. Jak przebiegnie proces resocjalizacji Stefana i jak na jego powrót zareagują mieszkańcy?

W tym tomie bliżej przyglądamy się również rodzinie Bartka i panującym w niej relacjom. W książce pojawią się również nowi bohaterowie, którzy urozmaicą fabułę, a ich losy będą znaczące na tle całej powieści. Poznajemy między innymi dziesięcioletniego Tymka, który nie może pogodzić się z ...

× 5 | link |
@Bibliotecznie
2021-10-14
8 /10
Przeczytane

Kolejna historia spod pióra Katarzyny Kieleckiej już za mną. I znowu przykro się było rozstawać z bohaterami, których polubiłam i z ciekawością śledziłam ich losy. Takie opowieści można czytać i czytać, a człowiek wciąż jest ciekawy, co będzie dalej.

W tej powieści spotykamy się z Bartkiem i jego bratankiem Tymkiem, którego dziesięcioletni świat w jednej chwili zmienił się w kupę gruzu. Drugą fantastyczną parą są pani Ludmiła i jej pierzasta przyjaciółka Zoja, złotodzioba papuga, wymuszająca na właścicielce głośne odtwarzanie muzyki Czajkowskiego. Jest również Ada, której autorka zafundowała sporo perturbacji i niebezpiecznych sytuacji, ale także przyjemne chwile i pozytywne uczucia. Zanim jednak kobieta będzie musiała podjąć najważniejszą decyzję, zdąży kogoś odrzucić, od kogoś uciec, kogoś odzyskać... Podsumowując, będzie się działo!

Życiowa fabuła wciąga i sprawia, że bohaterowie szybko stają się nam bliscy, jakby mieszkali za ścianą i mijali się z nami na klatce. Idealnej całości dopełniają realizm sytuacyjny i wachlarz emocji. Do tego plastyczne opisy i charakterni bohaterowie - to przepis na naprawdę smakowitą historię.
Bokserka Kufa jest cudowna, chociaż pojawia się tym razem na krótko. Jednak sympatyczny zwierzęcy bohater sprawia, że pamięta się go nawet, jeśli wystąpił w jednej scenie.

W powieściach Kasi Kieleckiej lubię przede wszystkim piękny język, ale także wplecione w tekst pr...

× 2 | link |
@ejwa1960
2022-03-28
6 /10
Przeczytane Romans/obyczajowe/sensacja Z biblioteki 2022
@ewazia64
2022-01-15
9 /10
Przeczytane
@Busia1904
2021-12-14
8 /10
Przeczytane
@gosia.zalewska12
2021-11-04
7 /10
@KsiazkowoCzyta
2021-10-01
7 /10
Przeczytane
@kasiarz1983
2021-10-25
7 /10
Przeczytane
@awiola
2021-09-02
8 /10
Przeczytane
@Vernau
2021-12-12
8 /10
Przeczytane Literatura obyczajowa

Cytaty z książki

“Miłość się nie starzeje i w każdym wieku może smakować słodko, zwłaszcza gdy ma ogromną szansę stać się czyjąś ostatnią. ”
#
“Nie wiedziała, że tęsknota może tak boleć (...). Bardziej niż złamane kości, sińce i rany, bardziej niż zaropiały ząb albo gwóźdź wbity w stopę. ”
× 1
#
“Grunt to mieć cel i wierzyć w sukces.”
× 1
#
“Ludzie poganiają czas, a potem sami nie potrafią za nim nadążyć.”
× 1
#
“Czas w oczach dziecka to rozciągliwe, plastyczne pojęcie i nie poddaje się żadnym schematom.”
× 2
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Cytrusowy gaj
Cytrusowy gaj
Katarzyna Kielecka
7.7/10
Ada, nauczycielka w przyszpitalnej szkole, wiedzie szczęśliwe życie u boku Jacka. Planuje ślub, jed...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl