Zęby smoka

Margit Sandemo
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Zęby smoka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis

O miłości, zdradzie i nienawiści. Fascynująca opowieść o potomkach Tangela Złego, który zawarł pakt z Diabłem. Zdobyła serca czytelników na całym świecie.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7558-060-0, 9788375580600
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Cykl: Saga o Ludziach Lodu, tom 19
Stron: 254
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Margit Sandemo Margit Sandemo
Urodzona 23 kwietnia 1924 roku w Norwegii (Østre Toten)
Margit Sandemo jest norweską pisarką, znaną przede wszystkim z bestsellerowej serii Saga o Ludziach Lodu. Jej książki łączą w sobie romans, kryminał, powieść historyczną i fantastykę. Margit Sandemo jest drugą córką Andersa Underdala i jego żony Els...

Pozostałe książki:

Zauroczenie Polowanie na czarownice Otchłań Tęsknota Grzech śmiertelny Zamek duchów Córka hycla Samotny Bestia i wilki Zimowa zawierucha Ślady szatana Wiatr od wschodu Miłość Lucyfera Ogród śmierci Anioł o czarnych skrzydłach Kwiat wisielców Demon i panna Gorączka Głód Dom w Eldafjord Zemsta Góra demonów Kobieta na brzegu Magiczny księżyc Przewoźnik Fatalny dzień Miasto strachu Wiosenna ofiara Woda zła Czy jesteśmy tutaj sami? Odrobina czułości Skrzydła kruka Demon nocy Diabelski jar Nieme głosy Więźniowie czasu Zęby smoka Książę Czarnych Sal Ostatni rycerz tom 14 Skandal Dziedzictwo zła Martwe Wrzosy Urwany ślad Magiczne księgi Dom upiorów Droga w ciemnościach Cisza przed burzą Lód i ogień Blask twoich oczu Wieża nadziei Jasnowłosa A gwiazdy od wieków nucą tę pieśń... Bezbronni Czarny anioł Oblicze zła Czarownice nie płaczą Irlandzki romans Między życiem a śmiercią Przeklęty skarb Próba ognia Skarga wiatru Tajemnica władcy lasu Zaklęty las Annabella Droga na zachód Dziewica z Lasu Mgieł Echo Gdzie jest turbinella? Las ma wiele oczu Mężczyzna z ogłoszenia Narzeczona Fabiana Odnalezione szczęście Ognisty miecz Sol z Ludzi Lodu Zły sen Córka Mrozu Dom hańby Klasztor w Dolinie Łez Klucz do szczęścia Królewski list Mężczyzna z Doliny Mgieł Noc Świętojańska Przeznaczenie Samotny wilk Strachy Stygmat czarownika W mroku nocy Wyspa Nieszczęść Znak Łzy odchodzącej nocy Światła elfów Amulety Białe kamienie Chłopiec z Południa Cienie Czarne róże Dzieci samotności Fatalna miłość Głód życia Małżeństwo na niby Milczące kolosy Morze miłości Móri i Ludzie Lodu Na ratunek Ocalenie Oset wśród róż Ostatnia podróż Pewnej deszczowej nocy Podstęp Przyjacielu kim jesteś? Saga o królestwie światła Wielkie wrota Skrzydła demona Tajemnica Gór Czarnych Tajemnice starego dworu Trudno mówić "nie" Trzy orły Ucieczka Uprowadzenie W nieznane W śnieżnej pułapce Wiedźma Zapomniane królestwa Zbłąkane serca Zimowe marzenia Żelazna dziewica Ciemność Lilja i Goram Nie dla mnie miłość Nierozwikłana zagadka Przybysz z dalekich stron Sindre, mój syn W cieniu podejrzeń Wymarzony przyjaciel Wyprawa Zaginiony Złoty ptak Światełko na wrzosowisku
Wszystkie książki Margit Sandemo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zęby smoka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane 📚 Posiadam Odwiedzamy Austrię Odwiedzamy Serbię Saga o Ludziach Lodu

Przenieśmy się w świat baśni, magii, istot nadprzyrodzonych, gdzie trwa odwieczna walka dobra ze złem...

Skandynawska saga opowiadająca dzieje rodu Tengela Dobrego począwszy od XVI w., a skończywszy na czasach prawie współczesnych - XX wiek. Nad Ludźmi Lodu, jak są popularnie nazywani, ciąży okrutne dziedzictwo ich złego przodka zwanego Tengelem Złym. Aby uzyskać nieśmiertelność i panować nad światem zawarł on pakt z diabłem, na skutek którego w każdym pokoleniu miał się urodzić przynajmniej jeden potomek - indywidualista - obdarzony w szczególny sposób. Od wieków dzieci z niezwykłymi zdolnościami noszą w sobie piętno ich złego, demonicznego, skarłowaciałego przodka i mają za zadanie szerzyć zło na świecie. Potrafią więc czarować, wykorzystywać swoją niezwykłą siłę woli, leczyć, używać magii do różnych celów, nawiązywać kontakty z nadprzyrodzonymi istotami. Odkąd Tengel Dobry postanowił się przeciwstawić swemu złemu przodkowi, a zło zamieniać w dobro, jego potomkowie znają historię rodu i mają za zadanie przygotować się przez lata na ostateczną walkę z Tengelem Złym. Swoje niezwykłe zdolności powinni wykorzystywać dla szerzenia dobra, choć jest to bardzo trudne zadanie ponieważ, osoby obciążone dziedzictwem zostały wybrane do zwalczania dobra, a nie odwrotnie.

Ludzie Lodu często dla swojej rodziny byli nadzwyczaj ciepli, mili i kochający, przejawiali też ogromną empatię dla zwierząt i osób skrzywdzonych przez życie, ale często oskarżano ich o czary i nie akc...

| link |
@Rakshell
2023-10-07
7 /10
Przeczytane

Solve, syn Daniela dopiero w swoim dorosłym życiu uświadomił sobie, że jest dotknięty złym dziedzictwem. Już wkrótce okaże się, że był jednym z najbardziej obciążonych. Od tej pory obserwujemy tylko jego powolny upadek i zatracenie się w maniakalnym czynieniu zła. Młody mężczyzna porzuca swoją rodzinę i zatraca się w zdobywaniu pozycji, bogactwa i kobiet. Jego plany zmieniają się, kiedy w jego życiu pojawia się ktoś, kto bardzo go potrzebuje. Solve przekracza kolejne granice okrucieństwa, które skupia się na... jego synu.

Jest to bardzo mocna i drastyczna część Sagi o Ludziach Lodu. Margit Sandemo wykreowała postać do szpiku kości złą, którą nic nie usprawiedliwia i nie uzasadnia. Do tej pory obciążeni mniej lub bardziej walczyli ze swoim obciążeniem, Solve jednak z łatwością oddaje się mrocznemu wezwaniu.

Dziewiętnasty tom odbiega od swoich poprzedników, a przez to ożywia całą serię. Jest to miła odmiana i udowadnia, że autorka ma jeszcze wiele pomysłów na kolejne przygody potomków Tengela Dobrego.

| link |
@Aiwlys
@Aiwlys
2009-12-06
10 /10
Przeczytane Norweskie sagi Na półce

Jak ja nie mogłam znieść tego całego Solve. Wszystko co z nim związane było okropne. Z wyjątkiem małego Heike. Tak mi go było żal, czasem aż drżałam, gdy coś złego miało go spotkać. Na szczęście Margit postawiła na jego drodze Elenę.

| link |
@memento_mori
@memento_mori
2012-01-05
10 /10
Przeczytane

Płakałam czytając tę książkę i zdecydowanie najlepsza okładka z całej sagi.

| link |
@book.book.pl
2023-02-25
7 /10
Przeczytane

Fajna fabuła, szybko się czytało, godna polecenia.

| link |
@WhiteBunny
@WhiteBunny
2012-02-11
Przeczytane

Książka po prostu wzruszająca...

| link |
PA
@paulina.gasior1
2022-10-10
8 /10
Przeczytane
@Nina
2022-09-18
7 /10
Przeczytane Audiobooki 2022
@eufrozyne
2021-10-10
7 /10
Przeczytane
@Driada
@Driada
2021-10-08
5 /10
Przeczytane
@Klementynka
2021-08-18
9 /10
Przeczytane literatura skandynawska fantasy saga rodzinna moja bilioteczka
@Anjo
2021-05-01
6 /10
Przeczytane ✅Fantasy, sci- fi ✅Skandynawskie klimaty ✅Przeczytane dawno temu...
@witwona
2020-04-02
3 /10
Przeczytane
@OutLet
2019-12-30
8 /10
Przeczytane Saga o Ludziach Lodu
@KAMCIO370
@KAMCIO370
2009-10-05
10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Zęby smoka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zauroczenie. Saga o Ludziach Lodu
Zauroczenie. Saga o Ludziac...
Margit Sandemo
8.3/10
Silje, córka Arngrima, miała zaledwie 17 lat, gdy zaraza w 1581 roku zabrała wszystkich jej bliskic...
Polowanie na czarownice.
Polowanie na czarownice.
Margit Sandemo
8.0/10
Silje, szczęśliwa żona Tengela, zamieszkała wraz z mężem, w dolinie Ludzi Lodu. A jednak dziewczyna...
Otchłań
Otchłań
Margit Sandemo
8.2/10
Dwudziestoletnia Sol Angelica wybierała się w wielki świat. Nareszcie była wolna, nareszcie mogła zr...
Tęsknota
Tęsknota
Margit Sandemo
7.9/10
Irja Mattiasdatter była ciężka, niezdarna i zniekształcona przez chorobę. Ludzie wyśmiewali się z n...
Grzech śmiertelny
Grzech śmiertelny
Margit Sandemo
7.8/10
W Europie trwa Wojna Trzydziestoletnia, w której tryby dostali się też młodzi synowie Ludzi Lodu. C...
Dziedzictwo zła
Dziedzictwo zła
Margit Sandemo
7.3/10
Tarjei Lind z Ludzi Lodu złożył obietnicę swojemu dziadkowi Tengelowi, że węzełek zawierający tajemn...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl