Żona diabła

Magdalena Szweda
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Żona diabła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Autorka Króla Midasa i Doręczyciela powraca z nową, ekscytującą powieścią!

Dante Fiorucci jako przyszły spadkobierca mafijnego królestwa na polecenie ojca musi się ożenić. Dzięki małżeństwu dwie rodziny mafijne zawrą sojusz, a Dante będzie mógł przejąć konkurencyjny klub, którego właścicielką jest jego przyszła żona.

Dwudziestopięcioletnia Alice Galante jak na córkę mafii jest całkiem niezależna. Zarządza odziedziczonym po dziadku klubem i może poszczycić się tym, że jest on najpopularniejszym lokalem w mieście. Trudny charakter dziewczyny sprawił, ze do tej pory ojciec z nikim jej nie swatał. Ale do czasu…

Teraz Alice ma zostać żoną Dantego Fiorucci. Szybko orientuje się, że mężczyzna oczekuje od niej podporządkowania i całkowitego posłuszeństwa. Dodatkowo nie ma zamiaru być jej wierny. Wszystko, co udało się zbudować Alice, zostaje jej brutalnie odebrane.
Data wydania: 2022-01-05
ISBN: 978-83-8178-719-2, 9788381787192
Wydawnictwo: NieZwykłe
Kategoria: Romans
Stron: 272
dodana przez: bookaholic.in.me

Autor

Magdalena Szweda Miłośniczka zwierząt, literatury oraz rękodzieła. Od ponad roku z powodzeniem publikuje swoje opowiadania w internecie.

Pozostałe książki:

Król Midas Król Ulicy Żona diabła Pączuś Doręczyciel
Wszystkie książki Magdalena Szweda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Żona diabła"

25.01.2022

„Z pozoru miałam wszystko, ale tak naprawdę nie posiadałam nic.” Dante Fiorucci to niebezpieczny mężczyzna, po śmierci ojca ma przejąć władzę, stanie na czele mafii. Ojciec nakazuje mu się ożenić. Przez to małżeństwo zostanie zawarty sojusz. Jego przyszła żona prowadzi konkurencyjny klub, który odziedziczyła po dziadku i szybko doprowadziła do je... Recenzja książki Żona diabła

Żona diabła ♥️♥️

27.01.2022

Witam, dziś mam dla was recenzję książki Żona diabła ♥️ Autorki Magdaleny Szwedy ♥️. Alice Galante to dwudziestopięcioletnia młoda kobieta wychowała się w mafijnej rodzinie, mimo tego ojciec pozwala jej zarządzać odziedziczonym po dziadku klubem, a jest on najpopularniejszy w okolicy. Jej ciężki charakter pozwalał jej na, to by ojciec nie swatał ... Recenzja książki Żona diabła

@monika032890@monika032890 × 1

Żona diabła

24.01.2022

Alice nie jest typową kobietą mafii. Od zawsze czuła się niekochana, nieakceptowana przez rodzinę, a wszystko przez to, że była dziewczynką. Tylko dziadek miał dla niej czas i serce, to on ją nauczył wielu rzeczy, a gdy zmarł, zostawił jej klub. Kobieta prowadzi go samodzielnie, z czego jest bardzo dumna, tym bardziej że jest on bardzo znany. Dant... Recenzja książki Żona diabła

Żona diabła

19.01.2022

Nie zawsze dostajemy to co chcielibyśmy i niekiedy trzeba poświęcić się w imię czegoś. I tak właśnie stało się z Alice, była córką mafii wiedziała jaki obowiązek na niej spoczywa, ale gdzieś tam głęboko w niej tliła się nadzieja że nigdy do tego nie dojdzie. Wychowywana twardą ręką dziadka, przejęła po nim klub który był jednym z najlepszym. Ale j... Recenzja książki Żona diabła

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@bookaholic.in.me
2022-01-12
7 /10

Kolejne spotkanie z twórczością Autorki śmiało mogę zaliczyć do udanych. "Żona diabła" to pełna akcji i pędzących wydarzeń książka, która nie daje chwili wytchnienia. I choć jednym z najważniejszych wątków jest próba zbudowania związku przez głównych bohaterów to warto zwracać uwagę na wszelkie szczegóły, które pozwolą wysnuć pewne domysły co do kolejnych wydarzeń. Autorka jak zawsze zadbała o to, aby każdy, nawet niewielki element opowieści był dopracowany i odpowiednio zamknięty, nie ma tu miejsca na niedomówienia czy zaniechania, a ja niezwykle cenię coś takiego w literaturze. Choć sam wątek mafijny jak i aranżowanego małżeństwa może wydawać się już oklepany, to tutaj nie znajdziemy kalki z innych pozycji, bowiem bardzo mocno czuć tu zarówno autorski pomysł jak i pióro Pani Magdaleny.
Alice uchodzi za niezwykle silną kobietę z charakterem, której nie da się poskromić. Jej niewyparzona buzia i zamiłowanie do ironizowania niejednokrotnie wpędziły ją w kłopoty, ponieważ nie tak wygląda rola kobiety w świecie mafii. W przypadku tej bohaterki nie warto dać się zwieść pozorom. Jej niezależność i twarda skorupa są w większości maską, którą perfekcyjnie nauczyła się nosić każdego dnia. W środku tkwi skrzywdzona dziewczyna, niekochane dziecko oraz obawiająca się o przyszłość kobieta. Jednak pokazanie słabości w świecie, w którym przyszło jej żyć może przynieść konsekwencje nawet śmiertelne. Czy mąż wybawi ją z czyhających dookoła opresji, a może sam będzie jej katem?
D...

| link |
@za.czyta.na
2022-03-29
8 /10
Przeczytane

Alice to silna, stanowcza i waleczna kobieta, która zna zasady życia w rodzinie mafijnej. Mimo to nie do końca się im poddaje. Od najmłodszych lat została mocno skrzywdzona przez najbliższych. Jedyną ostoją był dla niej dziadek, po którym odziedziczyła klub, którym dziś zarządza i który jest jej miłością.
Dante to silny, przystojny i władczy przyszły don, któremu ludzie schodzą z drogi. Mężczyzna, który wie czego chce od życia i zawsze to dostaje.
Kiedy para dowiaduje się, że mają zostać małżeństwem, starają się odwieść rodziny od tego pomysłu, ostatecznie jednak muszą się temu podporządkować i spełnić wolę swoich ojców.
Czy dwie tak charakterne i silne osoby zdołają się dogadać? Czy zaaranżowane małżeństwo bez uczuć ma prawo przetrwać? Czy między Alice a Dante zrodzi się uczucie?
Już od pierwszych stron Alice stanowiła dla mnie zagadkę. Z jednej strony silna i niezależna kobieta, która nie pozwalała sobą pomiatać, z drugiej bez większego sprzeciwu potrafiła podporządkować się woli rodziców oraz męża. Dante z kolei, mimo początkowej niechęci, z czasem zyskiwał w moich oczach.
Mafia, porachunki, brutalność, zemsta, tajemnice, intrygi, strach i ból. Trudne relacje rodzinne, brak miłości i troski względem własnego dziecka, a także zgoda na jego krzywdzenie. Aranżowane małżeństwo, rodzące się uczucie i namiętność. Na pewno nie można się przy tej książce nudzić.
"Żona Diabła" napisana jest przyjemnym językiem, dzięki czemu czyta się ją lekko i szybko. ...

| link |
@lukaszgrudzinski21
2022-01-20
8 /10

Alice ma 25lat i prowadzi odziedziczony po dziadku klub. Niezależna i pyskata. Ale życie w świecie mafijnym obowiązuje do małżeństwa i ojciec właśnie ma dla niej kandydata.
Dante Fiorucci przyszły spadkobierca mafijnego królestwa. Również i jemu ojciec każe się żenić. Mężczyzna chce mieć posłuszną żonę i nie planuje zrezygnować z kochanek.
I tak Alice zaczyna trącić wszystko po kolei co należało do niej.

Bohaterzy są super wykreowani i bardzo ich polubiłam. Bohaterka żyje w świecie mafii ale nie daje sobie wejść na głowę. Pyskata i waleczna i nie raz udowodni nam że kobieta to nie słaba płeć. Ale również ma rodziców których nienawidzi a problemy z wujem stają się coraz poważniejsze. Więc bohaterka będzie miała wiele problemów. Co do bohatera również pojawiają się komplikacje w świecie mafijnym ale co do małżeństwa szybko z niechęci przechodzi do miłości. Ja osobiście od jego osoby nie zauważyłam momentu zakochania nagłe zaczęło mu zależeć a u bohaterki to trwało i do samego końca mu nie zaufała. Emocje nie opuszczają nas podczas czytania ponieważ kłopoty i niespodziewane akcje pojawiają się bardzo często a na spokój bohaterzy nie mogą sobie pozwolić. Oczywiście pojawiają się wrogowie którzy będą mieszać. W tej książce znalazło się wiele postaci których znienawidziłam np matkę bohaterki miałam ochotę udusić. Książkę przeczytałam w błyskawicznym tempie i bardzo mi się ona spodobała była nieprzewidywalna i pełna różnych emocji. Zdecydowanie warto mieć przy ...

| link |
@kami2002polan
2022-03-19
8 /10

😈Recenzja😈

"Nie od­czu­wa­łam już lęku przed śmier­cią. Ja się nawet z nią za­przy­jaź­ni­łam."

Dante i Alice mieli wkrótce zostać małżeństwem, jednak nie z wyboru a z przymusu. Będzie to aranżowane małżeństwo, gdzie nie ma grama miłości. Oboje pochodzą z różnych rodzin mafijnych. On jest nieobliczalnym diabłem ona młodą i wyszczekaną kobietą. Oboje mają charaktery, które tworzą ze sobą mieszankę wybuchową. Czy te dwa trudne charaktery będą umiały odnaleźć wspólny język? Czy małżeństwo sprawi, że narodzi się między nimi miłość czy nienawiść?

"Żona diabła" jest to książka, która od pierwszej strony chce, by jej historia była odkrywana. Każda strona ciekawi coraz bardziej. Relacja między bohaterami dzieje się w dość zawrotnym tempie, co w moim odczuciu jest trochę na minus, gdyż nie możemy poczuć tego rodzącego się uczucia między bohaterami.
Postać Alice wciąż pozostaje dla mnie zagadką. Z jednej strony jest pyskata, a z drugiej poddaję się wszystkim rozkazom męża. Ale to właśnie jest taki smaczek, który wzbudza moją ciekawość.
Książka ta ma motyw aranżowanego małżeństwa, który miałam już okazję czytać i tutaj spędziłam miłe chwile. Znajdziemy tutaj tajemnice, intrygi i wiele niewypowiedzianych słów, które sprawiają, że książka staje się taką twierdzą, którą musimy podbić.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale na pewno nie ostatnie. Polecam wam przeczytać tę książkę, jeśli jeszcze jej nie znacie.

| link |
@mamazonakobieta
2022-01-24
9 /10
Przeczytane

„Żona diabła” to książka, z którą spędziłam miło czas i ze swojej strony polecam.

| link |
@SunaiConte
2023-08-15
9 /10
Przeczytane
@aleksandra390
@aleksandra390
2023-05-23
10 /10
RY
@RyokoTomoka
2022-02-27
7 /10
Przeczytane
@monika032890
@monika032890
2022-01-27
10 /10
@tatiaszaaleksiej
2022-01-25
7 /10
Przeczytane
KA
@kburzynskamiszczuk
2022-01-19
10 /10
Przeczytane
@historie_budzace_namietno
2022-01-19
9 /10
Przeczytane 2022 Egzemplarz recenzencki

Cytaty z książki

O nie! Książka Żona diabła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl