Życiownia Spółka z o.o.

Katarzyna Prusisz
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Życiownia Spółka z o.o.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

To ludzie są największym skarbem, na jaki możemy trafić w życiu.

Katarzyna, otwarta i towarzyska właścicielka salonu kosmetycznego, ma szczęście do spotkań z wyjątkowymi ludźmi. Pewnego dnia, odwiedzając w szpitalu swojego umierającego ojca, poznaje Teresę. Wkrótce otrzymuje w spadku po niej pamiętnik pełen tajemnic z przeszłości oraz… grupę nowych przyjaciółek, których skomplikowane losy przewracają do góry nogami jej poukładane, dojrzałe życie. Kolejne spotkania i perypetie inspirują ją do bliższego przyjrzenia się swoim lękom i zmierzenia się z nimi. A to jeszcze nie koniec niespodzianek: czeka na nią miłość w najbardziej romantycznym mieście na Ziemi, ale w najmniej spodziewanym momencie…

Życiownia to pełna emocji powieść, w której – tak jak w życiu – śmiech miesza się ze wzruszeniami i strachem. Uświadamia, że nigdy nie jest za późno, aby coś naprawić, postawić na swoim albo zacząć od nowa.
Data wydania: 2021-09-27
ISBN: 978-83-8219-522-4, 9788382195224
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Wspomnienia
Stron: 340
dodana przez: NovaeRes

Autor

Katarzyna Prusisz W 1991 roku ukończyłam pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim. Niestety praca w ramach zawodu wyuczonego nie stała się moja pasją. Zastąpiłam ją małżeństwem i macierzyństwem, z czego po kilku latach zostało mi tylko to drugie. Nie poddałam się przeciwn...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Życiownia Spółka z o.o." Katarzyna Prusisz

26.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzisiaj zaprezentuję Wam książkę o bardzo oryginalnym tytule, czyli "Życiownia Spółka z o.o." Katarzyny Prusisz. Patrząc na jej okładkę, z początku ominęłam tę książkę, bo wydała mi się niezbyt ciekawa. Jednak nagle po jakimś czasie coś mnie skłoniło do przeczytania opisu z tyłu okładki i to właśnie on zachęcił mnie do zapoznania się z tą książką,... {} Recenzja książki Życiownia Spółka z o.o.

@martyna748@martyna748 {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

„Życiownia Spółka z o.o.” okazała się zabawną historią, w której autorka połączyła wątki obyczajowe z elementami kryminalnymi i mistycznymi, gdyż co pewien prezentuje różne przepisy na wspomagające nasze działania rytuały i życiowe wskazówki oraz refleksje i przemyślenia motywujące do innego spojrzenia na wiele spraw, z którymi spotykamy się w życiu.

Fabuła nie jest od razu tak oczywista, gdyż bohaterka opowiada nam o swoich przeżyciach nieco chaotycznie, skacząc po różnych tematach, stąd mamy wrażenie, jakbyśmy siedzieli z nią w jej salonie wysłuchiwali jej zwierzeń. W tym chaosie jest jednak metoda i sens, gdyż w sumie składa się on na spójną historię, w której przedstawione wcześnie osoby i sytuacje mają swoje znaczenie. Podążając za kolejnymi epizodami, dosięgają nas różnorodne emocje, od wesołości, poprzez wzruszenie, rozdrażnienie aż po obawę i lęk. Motywami przewodnimi są obrazki z życia głównej bohaterki oraz pamiętnik Teresy, dzięki któremu pojawiają się tajemnice, grono nowych, nieco zwariowanych przyjaciółek paryskich, intryga oraz miłość, które wkracza nieoczekiwanie, przełamując dotychczasowe, w miarę ułożone życie Katarzyny.

To bardzo lekka, pełna optymizmu, ale też dramatyzmu opowieść o życiu, w którym może wydarzyć się wszystko, zarówno miłe chwile, jak i te smutniejsze, ale wszystko, co się wokół nas dzieje, ma swój cel dopiero z perspektywy czasu możemy ocenić ich wartość. To opowieść o tym, że zawsze trzeba mieć świadomość, o co prosi...

{}× 2 | link |
@jkucner618
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że relacje międzyludzkie to najbardziej skomplikowana rzecz na całym świecie. Nigdy nie byłam w tym dobra. Już dawno odkryłam, że "socjalizacja" i "integracja" to słowa, których szczerze nienawidzę. Sami więc rozumiecie, że moja nieumiejętność przeprowadzenia normalnej konwersacji, nie mówiąc już o otwarciu się przed kimś, wyklucza dużo rzeczy w mojej egzystencji. Tak czy siak, nawet jeśli ludzi unikam jak ognia, warto przełamywać swoje bariery, bo skłamałabym, gdybym nie powiedziała, że to największy skarb, na jaki mogłabym trafić.

Katarzyna to otwarta i towarzyska właścicielka salonu kosmetycznego z niebywałym szczęściem do spotkań z wyjątkowymi ludźmi. Pewnego dnia, odwiedzając w szpitalu umierającego ojca, główna bohaterka poznaje Teresę. Wkrótce otrzymuje po niej w spadku tajemniczy pamiętnik pełen tajemnic z przeszłości oraz grupę nowych przyjaciółek! Kolejne spotkania i perypetie inspirują ją do bliższego przyjrzenia się swoim lękom i zmierzenia się z nimi. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, ponieważ miłość czeka na nią w najbardziej romantycznym mieście na Ziemi, aczkolwiek w najmniej spodziewanym momencie..

Już od pierwszej strony zaimponowało mi poczucie humoru autorki. O dziwo, nie skręcałam się z zażenowania ani nie chciałam wyrzucić książki przez okno (moje poczucie humoru jest specyficzne, okej?), ale wręcz płakałam ze śmiechu! Katarzyna Prusisz nadała powieści niezły charakter. Jest lekka, a...

{} | link |
@angela95_95
2021-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@martyna748
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“To ludzie są największym skarbem, na jaki możemy trafić w życiu”\”
{}
#
“Czasami lepiej jest mieć mniej i żyć spokojnie, niż zadawać się z niewłaściwymi ludźmi”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe