Żydzi i Niemcy Eseje Listy Rozmowa

Gershom Scholem
Żydzi i Niemcy Eseje Listy Rozmowa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zbiór esejów Gershoma Scholema przedstawia tego najwybitniejszego dwudziestowiecznego znawcę żydowskiego mistycyzmu od mało znanej w Polsce strony, ukazuje go bowiem jako świadka i wnikliwego komentatora społecznych i intelektualnych przemian, jakie dokonywały się w świecie niemieckich Żydów na początku XX wieku. Tom obejmuje pasjonujące rozważania Scholema o dziejach relacji żydowsko-niemieckich, analizy myśli najwybitniejszych przedstawicieli niemieckiego żydostwa jego czasów (Martina Bubera, Franza Rosenzweiga i Waltera Benjamina), fascynującą, korespondencyjną dyskusję z Benjaminem poświęconą znaczeniu dzieła Franza Kafki, znakomity tekst o hebrajskim nobliście S,Y, Agnonie, a także oryginalne refleksje Scholema o kabale i teologii żydowskiej. Całość dopełnia obszerny wywiad z Scholemem, w którym uczony snuje opowieść o swoim życiu, tłumacząc przy tym, dlaczego został syjonistą i dlaczego zainteresował się kabałą.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-86872-65-7, 9788386872657
Wydawnictwo: Pogranicze - Fundacja
Stron: 403
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Gershom Scholem
Urodzony 5 grudnia 1897 roku
Gershom Scholem - filozof, profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, badacz żydowskiego mistycyzmu, znawca problematyki Kabały.

Pozostałe książki:

Kabała i jej symbolika Judaizm. Parę głównych pojęć Mistycyzm żydowski i jego główne kierunki O mistycznej postaci bóstwa O podstawowych pojęciach judaizmu Żydzi i Niemcy Eseje Listy Rozmowa
Wszystkie książki Gershom Scholem

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Żydzi i Niemcy Eseje Listy Rozmowa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żydzi i Niemcy Eseje Listy Rozmowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat