Labirynt kłamstw Tess Gerritsen

Okładka Labirynt kłamstw
autor:
Tess Gerritsen
wydawnictwo:
MIRA
data wydania:
2011

Opis

Telefon po północy

W środku nocy Sarah budzi telefon. Kobieta dowiaduje się, że jej mąż Geoffrey, który miał w tym czasie przebywać służbowo w Londynie, zginął w pożarze berlińskiego hotelu. Informuje ją o tym Nick O'Hara, były agent, który z powodów dyscyplinarnych został przeniesiony do pracy w Departamencie Stanu. Nick zaprasza Sarah na spotkanie w celu załatwienia wszystkich formalności związanych ze śmiercią jej męża.

Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i roz..poczyna prywatne śledztwo. Z pomocą Nicka wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zaangażowani są wysoko postawieni przedstawiciele amerykańskiego rządu, CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, dowiaduje się, że mężczyzna, za którego wyszła za mąż, nie tylko ukrywał przed nią swoją prawdziwą tożsamość, ale też prowadził podwójne życie. Szybko przekonuje się również, że jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie...

* * *

Gerritsen ma wystarczająco dużo do powiedzenia, aby konkurować z Michaelem Connellym, Harlanem Cobenem, a nawet wspaniałym Denisem Lehane'em. Znakomicie.

Crime Time

Bez odwrotu

Gdy w pewien deszczowy wieczór Catherine Weaver jedzie w odwiedziny do swojej przyjaciółki, nagle z lasu prosto pod koła jej samochodu wybiega mężczyzna. Spanikowana kobieta, pewna, że właśnie zraniła człowieka, natychmiast zawozi go do szpitala. Jednak na miejscu doznaje kolejnego szoku - okazuje się, że obrażenia mężczyzny powstały na skutek postrzelenia, a nie w wyniku potrącenia samochodem. Przestraszona Catherine jedzie do przyjaciółki, u której spędza noc. Tymczasem w szpitalu pojawia się mężczyzna, który podaje się za brata postrzelonego Victora Hollanda i zabiera wszystkie jego rzeczy.

Nad ranem Catherine dokonuje przerażającego odkrycia - ktoś zamordował jej przyjaciółkę. Przerażona natychmiast wraca do San Francisco, gdzie odnajduje ją ścigany przez płatnych morderców Victor. Okazuje się, że feralnej nocy zostawił w jej samochodzie tajne dowody obciążające pewną firmę. Z powodu tych dokumentów zginął kolega Victora. Na niego także wydano już wyrok. Victor wyjaśnia wszystko Catherine i pokazuje prasowe doniesienia o zabójstwie kobiety o nazwisku Catherine Weaver. Teraz obojgu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

* * *

To przerażające, jak dobra w tym co robi, jest Tess Gerritsen.

Harlan Coben

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Tess Gerritsen jest współczesną amerykańską pisarką znaną niemal na całym świecie. Jej dzieła takie jak choćby ,,Dawca’’, ,,Skalpel’’, ,,Autopsja’’, ,,Grawitacja’’, ,,Bez skrupułów’’ itp. regularnie ukazują się na lis... więcej »
  Tess Gerritsen z zawodu jest lekarzem internistą, tak samo jak jej mąż. Swoją pierwszą powieść wydała w 1987 roku, ale dopiero książka wydana w 1996 roku przyniosła jej największą sławę. Nosiła tytuł „Dawca” i to właś... więcej »
  Tess Gerritsen to współczesna pisarka amerykańska. Ukończyła studia medyczne, ale to właśnie pisarstwo fascynowało ją od najmłodszych lat. Na skutek zbiegu okoliczności w 1987 roku zadebiutowała swoją pierwszą książk... więcej »
  Labirynt kłamstw
  Recenzent: archer81
  Tess Gerritsen to całkiem nowe nazwisko wśród książek które czytam. Na wielu blogach oraz portalach literackich dość często natrafiałam na to nazwisko. Opinie o książkach tej autorki to peany na jej cześć. Kiedy nadar... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Martynka86
  jotgol
  toska82
  granatowa93
  oktawia123
  tala86
  Kobaltowa
  sylwiiii
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!