Na psa urok Kevin Hearne

Okładka Na psa urok
autor:
Kevin Hearne
wydawnictwo:
REBIS
data wydania:
2011
ISBN:
9788375104967

Opis

Atticus O?Sullivan to gwiazda rockowa wśród magików ? ten przystojny Irlandczyk to tak naprawdę ostatni z druidów. Polegając na swych nadprzyrodzonych mocach, wrodzonym sprycie i uroku osobistym, już od dwóch tysięcy lat ucieka przed pewnym celtyckim bogiem. Kiedy jednak w sennym miasteczku Tempe w Arizonie, gdzie się ostatnio zaszył, pojawia się ponętna bogini śmierci Morrigan, jako forpoczta celtyckiego panteonu, Atticus nie ma złudzeń ? zanosi się na poważne kłopoty?
Na psa urok to pierws..zy tom cyklu urban fantasy. Hearne wypełnia ten świat barwnymi postaciami. Jest tu gadający wilczarz irlandzki i wataha wilkołaków-wikingów, i piękna barmanka opętana przez hinduską boginię, wampir-prawnik i? polskie wiedźmy, którym udało się umknąć nazistom. Szalona mieszanka mitów i współczesności, bohater obdadrzony ciętym dowcipem, niespodziewane zwroty akcji ? to dość, by rozchichotany czytelnik przeczytał powieść jednym tchem.
Kevin Hearne urodzil się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z żoną i córką w tycim acz przytulnym domku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Na psa urok
  Recenzent: Natula
  Kiedy książka pojawiła się na rynku, pomyślałam sobie, że to kolejny ciężki kaliber z mitologią celtycką w tle. Po części miałam rację, bo powieść obfituje w celtyckie mity, jednak daleko jej do ciężkostrawnej pozycji, która nadmiarem informacji stłamsi czytelnika. Po przeczytaniu „ Na psa urok” ... więcej »
  Według mitologii celtyckiej druidem nazywano kapłana, który przewodził obrzędom i ceremoniom religijnym. Posiadał on umiejętności zielarskie, a także potrafił wywróżyć przyszłość z wnętrzności zwierząt. Wielu z nas z pewnością kojarzy druida Panoramixa ze sławnej serii o niepoddającej się, galij... więcej »
  Do serii o druidzie autorstwa Kevina Hearne'a ogromnie mnie ciągnęło po ogromie zachęcających opinii, jednak niestety okazję do przeczytania dostałam dopiero teraz, jednak lepiej późno niż wcale. Zabrałam się za przygody Atticusa O'Sullivana z ogromnym zapałem, bardzo pozytywnie nastawiona, ma... więcej »
  Bardzo lubię, kiedy w książkach zagranicznych (i to nie tych czerpiących z II Wojny Światowej) pojawiają się polskie motywy. Taka duma z własnej narodowości (patriotyzm?). Nie wiem dlaczego, ale już tak mam. Kiedy w tekście odkrywam odwołanie do naszego kraju, od razu robi mi się cieplej na duszy... więcej »
  Zasadniczo boję się eksperymentów książkowych. Mam swoje ulubione gatunki (a w zasadzie odmiany gatunkowe), które należą do mojego top 5 i jeśli mam wybierać między np. dobrze zapowiadającym się kryminałem, a książką zaklasyfikowaną jako coś zupełnie mi nieznanego, z reguły stawiam na konwencję s... więcej »
  Ta książka to nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Przyszła sobie i w ogóle nie zwracałam na nią uwagi. Do czasu, kiedy moje dwie ulubione klientki zaczęły mi ją wychwalać pod niebiosa. Stwierdziłam, że jednak coś w niej musi być. Przeczytałam parę stron i już wiedziałam, że to jest książka, ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Oksa
  jarka.trocka
  AstroZombie
  karka10
  iziu08
  coconut
  Kobra94
  Kasiasnoopy
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!