Na psa urok

autor: Kevin Hearne
Na psa urok
4.56
Ocena 4.56 na 5 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Atticus O'Sullivan to gwiazda rockowa wśród magików - ten przystojny Irlandcz...
Atticus O'Sullivan to gwiazda rockowa wśród magików - ten przystojny Irlandczyk to tak naprawdę ostatni z druidów. Polegając na swych nadprzyrodzonych mocach, wrodzonym sprycie i uroku osobistym, już od dwóch tysięcy lat ucieka przed pewnym celtyckim bogiem. Kiedy jednak w sennym miasteczku Tempe...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788375104967
Wydawnictwo: Rebis

Recenzje

Irlandia w nowej odsłonie – recenzja książki „Na psa urok” Kevina Hearne’a
Zasadniczo boję się eksperymentów książkowych. Mam swoje ulubione gatunki (a w zasadzie odmiany gatunkowe), które należą do mojego top 5 i jeśli mam wybierać między np. dobrze zapowiadającym się kryminałem, a książką zaklasyfikowaną jako coś zupełnie mi nieznanego, z reguły stawiam na konwencję s...
"Ostatni z druidów przeciwko światu"
Do serii o druidzie autorstwa Kevina Hearne'a ogromnie mnie ciągnęło po ogromie zachęcających opinii, jednak niestety okazję do przeczytania dostałam dopiero teraz, jednak lepiej późno niż wcale. Zabrałam się za przygody Atticusa O'Sullivana z ogromnym zapałem, bardzo pozytywnie nastawiona, mając...
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2012-01-14
Przeczytane (2012-01-14)
Nie spodziewałam się takiego bohatera, kompletnie mnie zaskoczył. Wyobrażałam go sobie całkowicie inaczej. Jak na mój gust Atticus był zbyt, hmm, dzisiejszy i bezpośredni. W każdym razie zabrakło mi u niego czegoś, co jednak by pokazywało jego wiek, był za bardzo nowoczesny. Zauważyłam też zbyt wiele nieścisłości i sądzę, że trzeba tę książkę odbierać jako swego rodzaju żart autora. Jeśli chodzi o akcję to podobała mi się jej szybkość i dynamiczność. Oraz oczywiście tło zdarzeń, taka celtycka, druidzka oprawa. Polecam.
@Natula
@Natula 2011-09-08
Przeczytane (2011-01-01)
„Na psa urok” to wyśmienita powieść, pełna oryginalnych postaci z duża dawką humoru i z genialnie zaplanowaną intrygą. Książka ta jest idealną lekturą dla miłośników fantasy, mocnych wrażeń, a także zwolenników dobrego żartu. Wygodnie usiądźcie, zapnijcie pasy i cieszcie się towarzystwem Atticusa O' Sullivna – gorętszy towar szybko się nie trafi.
@jarka.trocka
@jarka.trocka 2011-10-16
Przeczytane (2011-10-16)
Genialna, zabawna i pełna akcji książka. Przeczytałam ją jednym tchem i od razu ucieszyłam się, że mam jeszcze drugą część. Nieporównywalna do niczego. Świetni bohaterowie, niestandardowa historia oraz sporo humoru. Zdecydowanie polecam!
@agata17ko
@agata17ko 2011-09-28
Przeczytane (2011-09-28)
Świetna książka, spodziewałam się kolejnej powieści, w której króluje romantyczne zakochanie i marne tło główne, a tu wielkie zaskoczenie:D Zaskakujące motywy, które trzymały napięcie i wątki, z których się uśmiałam! naprawdę polecam.
@Alfir
@Alfir 2012-06-07
Przeczytane (2012-06-07)
Bardzo dobra książka. Szczególnie polecam osobom, które lubią opowieci gdzie jest wielu bogów, z różnych kultur oraz tym którzy uwielbiają się pomiac.
@independent
@independent 2017-03-27
Przeczytane (2017-01-01)
Czytadełko jak na mój gust. Zgadzam się Atticus był za nowoczesny. Nie został ukazany w żaden sposób jego wiek i duch starożytności.Nie polecam.
@Fonin
@Fonin 2012-03-04
Przeczytane (2012-03-04)
Coś wspaniałego. Bohater czarujące, a jego pies rozkoszny. Akcja leci jak szalona byle do przodu. Naprawdę polecam bo warto.
Autorzy
Kevin Hearne
Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi robić piesze wycieczki,...
Inne książki:
Książka Raz wiedźmie śmierć
Książka Między młotem a piorunem. Kroniki Żelaznego Druida
Książka Zbrodnia i Kojot
Książka Kijem i mieczem
Książka Kronika wykrakanej śmierci
Współtworzący tą stronę
puchar @raven @raven pierwsza opinia