Avatar @natalia12329

♥Natalia♥

@natalia12329
10 obserwujących.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 3 dni temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
10 obserwujących.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 3 dni temu.

Cytaty

Każde nasze działanie wynika z tego, że wyobrażamy sobie jego skutek w przyszłości i jesteśmy go ciekawi.
Większość ludzi jest prostytutkami. Tylko niektórzy nie usłyszeli jeszcze odpowiedniej ceny.
Jeśli masz problem, na który pożytkujesz czas i energię, to w istocie masz dwa problemy.
Jeżeli sztuczna inteligencja nie umie rozpoznać w internecie obrazka z przejściem dla pieszych i światłami, to może nie powinniśmy używać samoprowadzących się samochodów.
Że należy bać się nie tych, o których wiadomo, że są niebezpieczni, tylko tych, którzy pozostają nieznani.
Tożsamość określają bardziej konflikty i dylematy niż to, w czym ludzie się zgadzają. Co to znaczy być Europejczykiem w 2018 roku? (...) Znaczy to raczej zajadle kłócić się o imigrację, o Unię Europejską i o granice kapitalizmu.
Tak naprawdę cywilizacja europejska jest tym, co z nią robią Europejczycy, tak jak chrześcijaństwo jest tym, co z nim robią chrześcijanie, islam jest tym, co z nim robią muzułmanie, judaizm zaś jest tym, co z nim robią żydzi. (...) Tym, co definiuje ludzkie grupy, są w większym stopniu zmiany, jakich doznają, niż jakakolwiek ciągłość (...).
Facebook oraz inni giganci online na ogół traktują ludzi jak zwierzęta audiowizualne - dwoje oczu i dwoje uszu podłączone do dziesięciu palców, ekranu i karty kredytowej. Decydującym krokiem ku zjednoczeniu ludzkości jest uznanie, że ludzie mają ciała.
Tym jednak, czego być może tak naprawdę ludziom potrzeba, są narzędzia, które posłużą im do nawiązania kontaktu z własnymi doświadczeniami.
Miliony twoich braci w rodzinie, jaką jest naród, oraz miliony twoich towarzyszy w partii komunistycznej nie mogą dać ci poczucia bliskości, jakie zapewnia jeden prawdziwy brat czy przyjaciel. Wskutek tego ludzie prowadzą coraz bardziej samotne życie na pospinanej coraz większą liczbą połączeń planecie.
Politycy przypominają odrobinę muzyków, a instrumentem, na którym grają, jest ludzki system emocjonalny i biochemiczny.
Globalizacja będzie jednoczyła świat w poziomie, zacierając granice między państwami, ale zarazem będzie dzieliła ludzkość w pionie.
Wyhodowaliśmy uległe krowy, które produkują ogromne ilości mleka, ale pod innymi względami są zdecydowanie gorsze od swych dzikich przodków, mniej zwinne i mniej zaradne. Teraz tworzymy potulnych ludzi (...)
Zdolność odnajdywania drogi jest jak mięśnie - nieużywana zanika.
(...) nasze uczucia nie stanowią odzwierciedlenia "wolnej woli". Są raczej biochemicznymi mechanizmami, których używają wszystkie ssaki i ptaki, aby szybko obliczać prawdopodobieństwo przetrwania i reprodukcji.
Gdyby demokracja była kwestią racjonalnego podejmowania decyzji, nie byłoby najmniejszego powodu, by wszystkim dawać równe prawa wyborcze - a być może nawet, by wszystkim dawać w ogóle jakiekolwiek prawa wyborcze.
(...) bez względu na to, jak bolesny jest upadek z bardzo wysoka, najpierw trzeba tam wejść.
Wierz lub nie, wszyscy chcemy jak najlepiej. Źródłem całego zła na świecie jest to, że nikt nie może dojść do porozumienia, czym jest to "najlepiej".
Królowa to najsilniejsza figura na szachownicy. Ale bez względu na to, jak silna jest bierka szachowa, nie może zapominać, że zawsze jest ręka, która ją przesuwa.
Samotność zamienia duszę w suchą gąbkę, która z wdzięcznością przyjmuje każdy płyn, jaki na nią spada.
Zrobienie z kogoś człowieka kosztuje całe życie ciężkiej pracy; skończenie z nim - zaledwie delikatnego pociągnięcia za spust.
Homo sapiens ma to do siebie, że po prostu z natury trudno go zadowolić. Ludzkie szczęście w mniejszym stopniu zależy od obiektywnych warunków niż od naszych oczekiwań.
(...) nie możemy sobie pozwolić na kolejne nieudane modele, wojny światowe i krwawe rewolucje. Tym razem takie nieudane eksperymenty mogłyby się skończyć wojnami jądrowymi, potwornymi modyfikacjami genetycznymi i całkowitym rozpadem biosfery.
To się właśnie dzieje z kontrolą: nie działa tylko w jedną stronę. Żeby pociągać za sznurki marionetki, musisz przywiązać je do własnych palców. I pewnego dnia może się okazać, że marionetka też zaczyna za nie pociągać.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl