Precedens

Remigiusz Mróz
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 47 ocen kanapowiczów
Precedens
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 47 ocen kanapowiczów

Opis

Do Joanny Chyłki zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Kobieta dopuściła się brutalnego morderstwa, a wszystko to transmitowała w mediach społecznościowych. Nie przyznaje się jednak do zarzucanego czynu, zapewniając Chyłkę, że popełniła przestępstwo doskonałe. I że nie zostanie za nie skazana.
Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-66553-81-1, 9788366553811
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Joanna Chyłka, tom 12
Stron: 512
dodana przez: Sargento_Garcia

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Polski prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Pozostałe książki:

Kasacja Immunitet Chyłka. Zaginięcie Rewizja Ekspozycja
Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Assassin's Creed: Chyłka

{} WYBÓR REDAKCJI
15.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

No więc pała bęc. Miało być zabawnie i śmiesznie, coś w stylu Papryk Vege obnaża brutalny świat beznadziejnych książek Mroza. Ale nie będzie. Postaram się krótko. Generalnie prawda jest taka, że książka była tak nudna, odtwórcza i na siłę napisana, że tu nawet bardzo nie ma na co wylać jad w recenzji. Remigiusz Mróz ostatecznie zmienił konwenc... {} Recenzja książki Precedens

@Johnson@Johnson {}× 42

Kolejne spotkanie z Chyłką i Kordianem, które wciąż nas porywa bez reszty!

{} WYBÓR REDAKCJI
25.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Za każdym razem, gdy zasiadam do lektury najnowszej odsłony cyklu "Joanna Chyła", zadaję sobie pytanie - czy to już...? Czy to już nastąpi ten oto moment, że poczuję znużenie tym spotkaniem, wtórność relacji i przedłużanie na siłę opowieści, która liczy już kilkanaście części... I w przypadku lektury najnowszej odsłony tej serii - powieści "Prece... {} Recenzja książki Precedens

@Uleczka448@Uleczka448 {}× 4

Nie wierz we wszystko co widzisz

26.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Rzecz w tym, że nawet kiedy sprawa wydaje się oczywista, czasem taka nie jest. Pozory są od tego, żeby mylić." (str.93) To już dwunaste spotkanie z kontrowersyjną parą prawników. Jako, że nie można ich nie lubić to z przyjemnością śledziłam ich dalsze losy. Chyłka zakończyła chemioterapię, odstawiła wszystkie używki postanawiając odbić sobie ze ... {} Recenzja książki Precedens

@asach1@asach1 {}× 10

Chyłka, Chyłeczka.

17.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z serią z Chyłką i Zordonem jest już tak, że sięgam po nią z przyzwyczajenia. Na początku każdy jeden tom bardzo mi się podobał, później powoli mnie irytowały i książkę potrafiłam czytać przez 2-3 miesiące. Jednak nie powstrzymuje mnie to przed zamawianiem kolejnych części i cieszeniem się jak dziecko, że nowa Chyłka już jest ;) Od razu mówię, że... {} Recenzja książki Precedens

Moja opinia o książce

Opinie

@Eli1605
2021-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2021 2021

Książki Pana Remigiusza czytam już z sentymentu dla wysiłku autora i niejako poczucia obowiązku. Nie lubię zostawiać niedoczytanych książek ani rozpoczętych cykli. Po ostatnich, niemal absurdalnych, przygodach Chyłki i Zordona ta opowieść wydaje się być bardziej realną. I w tym wypadku podobał mi się pomysł na fabułę. To rzeczywiście był precedens w polskim prawodawstwie. Czy tak jest w rzeczywistości to nie wiem, nie mam z prawem nic wspólnego. Chyłka jakby trochę złagodniała, mniej wulgaryzmów. I na koniec zapowiedź dalszych losów bohaterów. W sumie to zaciekawiło mnie, co autor dla nich przewidział? Pewnie przeczytam kolejny tom. I tak aż skończy się ten cykl.

{}× 20 | link |
@Sargento_Garcia
2020-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Sensacja kryminał

Przeczytałem tylko i wyłącznie z sentymentu do ciętego języka Chyłki. Książka obfituje w oklepane schematy, które zwyczajnie czytelnika nudzą.

Jedna gwiazdka na plus za pomysł. Dałbym dwie, ale w moim odczuciu można było z tego pomysłu wycisnąć znacznie więcej dynamiki, napięcia i zwrotów akcji.

{}× 18 | link |
@beata87
2020-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Rewelacyjny tom cyklu prawniczego R. Mroza. Czy udało się przeprowadzić zbrodnię doskonałą? Nasi bohaterowie bronią kobiety, która dokonała brutalnego morderstwa. Ona jest pewna bezkarności...
Powieść jest spójna, intryga nieprzewidywalna, wciągająca. To jeden z lepszych tomów o Chyłce i Zordonie. A Autor wykazał się niewykazywaną dotychczas dozą romantyzmu.

{}× 10 | link |
@kryminal_na_talerzu
2020-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

„Precedens” to 12 tom cyklu thrillerów prawniczych o Joannie Chyłce autorstwa Remigiusza Mroza. Tym razem prawniczka i jej partner Kordian bronią aktorki, która twierdzi, że znalazła kruczek prawny pozwalający popełnić zbrodnię doskonałą, po czym w filmiku na żywo dokonuje brutalnego morderstwa… I właśnie głównie na tym zagadnieniu skupia się ta książka. Nie tylko wzbudza w czytelniku ogromną ciekawość, przez co powieść, jak zawsze u Mroza, jest nieodkładalna, ale też jest pretekstem by trochę pogadać o samym prawie, o jego stanowieniu i zasadności przestrzegania. Bardzo mi się to podobało, w końcu w pełni skupiamy się na aspektach prawnych, co dla mnie jest głównym powodem, dla którego sięgam po ten gatunek literacki. Jest też trochę akcji na sali sądowej, jest trochę akcji w ogóle, oczywiście jest też pewien tajny spisek, który zagraża dwójce głównych bohaterów, a który nadaje fabule dynamizmu. Na stopie prywatnej głównych bohaterów w końcu bez zbędnych melodramatów, co też mnie bardzo cieszy :) Ogólnie, tak jak gdzieś w okolicy dziewiątego tomu miałam już trochę dosyć, tak teraz te dwa ostatnie tomy rozbudziły moją ciekawość cyklu na nowo. To dobra rozrywka, polecam!

{}× 6 | link |
@miedzytytulami
2020-10-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Z Chyłką jest tak, że albo się ją polubiło w pierwszym tomie albo wcale. Ja niestety chyba wytracam prędkość przy ochach i achach na temat tej serii. Bądźmy szczerzy, za chwilę zrobi się z tego jakieś fantasy. Mam wrażenie, że autor momentami trochę przesadza. Absurd goni absurd, a króliki wyskakują z kapelusza. To zaczyna być męczące.

{}× 2 | link |
@kat.czyta
2020-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Niezmiennie uwielbiam serię z Chyłką, choć każda kolejna część przyprawia mnie o większą ilość "zawałów".
Nieodkładalna, wciągająca. Jestem w stanie przymknąć oko na niektóre niedociągnięcia. To zdecydowanie jedna z lepszych serii i nie mogę się doczekać kolejnej części!

{}× 2 | link |
@andrzej.trojanowski
2020-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Remigiusz Mróz w najnowszej powieści, dwunastej o Chyłce, „Precedens” dotyka ważkiego problemu. Nie zdradzając napiszę tylko, co zrobić w przypadku gdy jedna z najnowocześniejszych metod badania i porównywania śladów zawodzi. Nie można wskazać sprawcy a tym samym skazać i sprawić aby sprawiedliwości stało się zadość. Nawet dzisiaj wróciła sprawa wypadku drogowego z ofiarą śmiertelną ale sprawcy nie można wskazać, ubolewa rodzina zmarłej dziewczyny. Widocznie i pozostałe badania porównawczo-identyfikujące zawiodły. Jest napięcie i ciekawość. No bo jak się można czuć, gdy dzwoni kobieta i mówi, że zabije. I faktycznie, mało tego publikuje materiał z egzekucji na portalu twierdząc, że popełniła zbrodnię doskonałą a ona będzie wolna. Całość powieści jest okraszona bardziej autentycznymi, niewymuszonymi dialogami, wręcz czasem ironicznymi. Autor też humorystycznie odnosi się do rzeczywistości co też daje poczucie, że to może się zdarzyć jutro …

{}× 1 | link |
@maczek89
2021-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Pomysł na fabułę bardzo fajny. Jak zawsze zakończenie mega. Jednak, moim zdaniem książka powinna liczyć z 300 stron , dlaczego? już wyjaśniam
Czytając miałam wrażenie, że za dużo jest chyłki i zordona - ich relacji. Miałam wrażenie, że czytam obyczajówkę a nie kryminał. Ponadto nie podobało mi się jakich manier nabrał Zordon.. Wiadomo z kim przystajesz... a przede wszystkim za dużo " ćpania i chlania" Autor bardziej skupił się na relacji Zordona i Chyłki niż na morderstwach, dlatego męczyłam się czytając ten tom. Mam nadzieję, że 13 będzie lepszy.

{}× 1 | link |
@ladymakbet33
2021-01-30
Przeczytane

Chyłka i Zordon powracają!

Czas na recenzję kolejnej książki jednego z najpopularniejszych polskich autorów.

Zapewne większość z Was już zdążyła zauważyć, że jestem dość wymagającą czytelniczką i trudno schlebić moim gustom. Jest jednak pewien twórca, któremu to się udało. To właśnie Remigiusz Mróz. Swoją przygodę z jego książkami rozpoczęłam w 2017 roku od serii z przebojową Joanną Chyłką i spółką.

Czy zbrodnia doskonała istnieje?

Tym razem na bohaterów czekają kolejne perypetie i nowi wrogowie. Lecz jedno się nie zmienia: tupet i pewność siebie pani mecenas, które są jej atrybutami. Obserwujemy dojrzewanie emocjonalne Zordona i zaangażowanie w związek z niedoszłą patronką.

Do Joanny Chyłki zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Kobieta dopuściła się brutalnego morderstwa, a wszystko to transmitowała w mediach społecznościowych. Nie przyznaje się jednak do zarzucanego czynu, zapewniając Chyłkę, że popełniła przestępstwo doskonałe. I że nie zostanie za nie skazana.

W dotychczasowej twórczości ten płodny pisarz porusza wiele istotnych problemów społecznych: przemoc wobec kobiet, świadome zaginięcia ludzi, choroba psychiczna.

Nie do końca zgadzam się z kwestiami, które wypowiadają bohaterowie, niekiedy trącą ''myszką". Nie mam nic przeciwko feminatywom, bo o ile mecenaska jest do zaakceptowania, to sędzini brzmi ku...

{} | link |
@a.dekowska
2020-10-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Kolejny odcinek przygód Chyłki i Gordona. Ta część trochę mniej trzymała w napięciu ale historia ciekawiła. Zakończenie sprawiające, że czeka się na kolejną część. To już uzależnienie ☺️

{} | link |
TO
2022-01-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
KA
2021-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@monika8905
2021-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Marguerita
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
NA
2021-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Precedens. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kasacja
Kasacja
Remigiusz Mróz
{}8.0/10
Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oska...
Zaginięcie
Zaginięcie
Remigiusz Mróz
{}8.0/10
Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc...
Rewizja
Rewizja
Remigiusz Mróz
{}8.0/10
Szary człowiek kontra wielka korporacja. Dyskryminacja kontra tolerancja. Chyłka kontra Oryński. Żon...
Immunitet
Immunitet
Remigiusz Mróz
{}8.1/10
Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo czło...
Inwigilacja
Inwigilacja
Remigiusz Mróz
{}8.0/10
Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warsza...
Oskarżenie
Oskarżenie
Remigiusz Mróz
{}7.6/10
Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadz...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl