Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 96 ocen kanapowiczów
Głosy z zaświatów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 96 ocen kanapowiczów

Opis

Zawód patomorfologa wymaga stalowych nerwów. Ale nawet tak wytrawny specjalista jak Seweryn Zaorski nie może patrzeć spokojnie na ciała kolejnych dzieci, które trafiają do zakładu patomorfologii w Żeromicach. To nie może być jedynie zbieg okoliczności. Coś lub ktoś musi kryć się za tymi tajemniczymi zgonami, mimo że na ciałach ofiar nie widać żadnych podejrzanych śladów. Zaorski postanawia zawalczyć o odkrycie prawdy. Chce, żeby światło dzienne ujrzała prawda o losach tych, których głosy z zaświatów słyszy jedynie on.

Tymczasem życie rodzinne Kai Burzyńskiej komplikuje się jeszcze bardziej. Kobieta musi stawić czoła demonom przeszłości. Sumienie kobiety nie może zaznać spokoju, a ci, których głosy odzywają się w głębi jej duszy, wołają o sprawiedliwość...

W cyklu o Sewerynie Zaorskim polski król kryminału, że nie unika tematów trudnych i aktualnych. Już na kartach poprzedniego tomu, a więc "Głosów zza grobu" odmalował przed nami rzeczywistość, którą znamy doskonale z mediów, a często niestety również z własnych doświadczeń. Drugi tom cyklu w niczym nie ustępuje poprzednikowi. To mroczna i brutalna powieść, która trzyma w napięciu od początku do końca. Sensacyjna akcja nie pozwala nawet na moment oderwać się od lektury, a pełnokrwiste postaci bohaterów długo gościć będą w głowie czytelnika.
Data wydania: 2020-01-29
ISBN: 978-83-8075-989-3, 9788380759893
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Seweryn Zaorski, tom 2
Stron: 448
dodana przez: sul_agnieszka

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Polski prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Pozostałe książki:

Kasacja Immunitet Zaginięcie Rewizja Behawiorysta
Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

No, niechże się Pan tak nie tłumaczy, Panie Mróz

WYBÓR REDAKCJI
8.01.2022

Zdarza się Wam czasem, że czytając jakąś powieść macie od pewnego momentu wrażenie, że autor zaczyna się Wam tłumaczyć? Że gdy wyjaśnia zagadki - tak, jakoś tak najczęściej takie zjawisko występuje chyba w wypadku kryminałów :) - rozwiązuje wcześniejsze wątki itd., to bardziej niż wyjaśnianie wygląda to właśnie na tłumaczenie się? Na próbę jakiego... Recenzja książki Głosy z zaświatów

BA
@Bartlox
× 19

Dzieci Zamojszczyzny

28.06.2022

Wiele książek odbieram bardzo emocjonalnie, ale nie przypominam sobie, żeby którakolwiek dotąd przeczytana sprawiła, że czułam się tak potwornie stłamszona fabułą. Tak bezsilna, wściekła i rozżalona jednocześnie… Rozumiem, że to autorska kreacja świata, ale czy można być aż takim okrutnym dla własnego bohatera? Remigiusz sprawił, że Seweryn stał s... Recenzja książki Głosy z zaświatów

@landrynkowa@landrynkowa × 11

Tam, gdzie duszna atmosfera wsiąka w małe miasteczko.

30.01.2020

Cóż mam powiedzieć, skończyłam czytać najnowszą książkę Remigiusza Mroza! Mało tego! Opowiem Wam, czy było warto. Choć fanom pewnie nie muszę... ? Zatem, wczoraj swoją premierę miała kontynuacja "Listów zza grobu", czyli "Głosy z zaświatów". To już drugi tom perypetii Seweryna i Burzy. Akcja toczy się w tym samym małym miasteczk... Recenzja książki Głosy z zaświatów

Głosy z zaświatów

18.02.2021

W końcu przeczytałam drugi tom o patomorfologu Sewerynie Zaorskim. Kupiłam sobie książkę i niestety komuś pożyczyłam, zapomniałam komu i ten ktoś wcale nie kwapi się żeby oddać. Najzwyczajniej w świecie zapomniałam o Głosach z zaświatów, ale na szczęście już jest trzecia część, więc musiałam nadrobić braki . Autora nie trzeba nikomu przedstawiać,... Recenzja książki Głosy z zaświatów

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2022-06-25
10 /10
Przeczytane

Drugi tom o Sewerynie Zaorskim przeczołgał mnie mentalnie. Końcówkę książki przerywałam trzy razy, bo nie byłam w stanie tego dalej czytać. Za każdym razem ciekawość brała górę i po chwili wracałam, by nad ranem skończyć książkę.

Po tym jak niechlubna przeszłość Seweryna wyszła na jaw stał się on w Że­ro­micach per­so­na non grata. Ktoś jednak przygotował skomplikowany scenariusz, w którym obsadził Zaorskiego w jednej z głównych ról. Wysyłając mu kolejne wiadomości naprowadza go na zwłoki dziewczynek.
Kaja Burzyńska próbuje odnaleźć spokój po ostatnich wydarzeniach. Przeszłość zamierza wystawić jej rachunek.

Kreacje psychologiczne bohaterów zostały konsekwetnie utrzymane. Diablice Zaorskiego to istne aniołki, ale ich "tateł" zaczął mnie trochę irytować. O ile sarkastyczne wypowiedzi pasowały w rozmowach z córkami, to drwina do każdej innej postaci już nie. W niektórych sytuacjach powinien zachować powagę, by pozostać wiarygodnym.

Co się tyczy fabuły, to od dawna książka mnie tak nie przeraziła jak ta i to nie z powodu brutalnych, krwawych zbrodni, ale ludzkiego bestialstwa, wynaturzenia czynów. Mój umysł zalało tsunami wściekłości, by finalnie złamać serce. Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek częstowała bohaterów powieści tyloma inwektywami.

Chyba potrzebuję "akcja: akloholizacja" i małego detoksu od serii. Na uznanie zasługuje wplecenie w fabułę "Dzieci Zamojszczyzny" oraz chorób genetycznych będących konsekwencją katastrofy ...

× 22 | link |
@Eli1605
2022-02-01
6 /10
Przeczytane 2022 Polscy autorzy 2022

Pierwsza książka o Sewerynie Zaorskim zbytnio mi się nie podobała. Ta wydaje mi się trochę lepsza. Nadal nie polubiłam głównego bohatera ale czytało mi tym razem o wiele lepiej. Chociaż pierwsza połowa nie powala. Potem jest coraz lepiej a zakończenie to już z pewnością napisał Mróz jakiego lubię. Trochę mi żal Seweryna ( bez względu na sympatię lub jej brak), nikt nie zasługuje na takie lanie od życia. Mam nadzieję, że kolejnym tomie autor przygotuje dla Zaorskiego i jego córki trochę dobrych emocji i radości.

× 18 | link |
@beata87
2020-09-07
5 /10
Przeczytane

No, chyba i ja poczułam przesyt Mrozem. Pierwsza część cyklu podobała mi się, ta powieść jest jednak dużo słabsza i nierówna. Do połowy wciągająca i intrygująca, po połowie nieszczęsny Zaorski przypominał biblijnego Hioba, waliły się na niego wszystkie nieszczęścia... Aż do wypęku.
Jestem tym znużona, po kolejną część nie sięgnę. W zakończeniu autor wyjaśnił kto i dlaczego, ale we mnie już stracił czytelniczkę tego cyklu.

× 13 | link |
@Zaczytana_martuska
2020-01-27
10 /10
Przeczytane

Jestem świeżo po przeczytaniu najnowszej książki Remigiusz Mróz "Głosy z zaświatów" FILIA Mroczna Strona
 Czy mi się podobała? Oczywiście, że tak. Świetna książka. 

Zostaje znalezione cialo dziewczynki, ale jest pewien problem niewiadomo jak doszło do jej zgonu. Oczywiście w sprawie będzie potrzebna pomoc Seweryna. Analizowane są wszystkie dowody, jednak czy śledczy czegoś nie przeoczyli? Dochodzi do kolejnych morderstw dzieci....Ale to nie wszystko. Patomorfolog dostaje tajemnicze wiadomości od Fenola. Kto to jest? Czego chce od Seweryna? Jedno jest pewne, gra w grę z naszymi bohaterami. Chce by wydarzenia z przeszłości ujrzały światło dzienne. Czy to mu się uda? Jak zakończy się śledztwo? Jaki temat poruszył w tej książce Remigiusz Mróz? Jedno jest pewne temat jest jak najbardziej aktualny. 

"Głosy z zaświatów", to kontynuacja losów Seweryna i Burzy. Co tu się działo. Wow jestem dalej pod wrażeniem. A koniec rozłożył mnie na łopatki. Nawet mi łezka w oku się zakreciła. Autor nie daje nam się nudzić. Cały czas akcja goni akcję. Remigiusz Mróz sprawił, że przeniosłam się do świata bohaterów i wraz z nimi prowadziłam śledztwo. Ale, to co nam zafundował, jestem w szoku, niespodziewałam się. Jednego wątku się domyśliłam. Ale nie sądziłam, że on aż tak się rozwinie. No normalnie chciałam aż komuś coś urwać i wsadzić w.... Ale ciii nie zdradzę więcej. Musicie sami przeczytać. Zakończenie oczywiście jak to u autora 😁, więc czekam cie...

× 6 | Komentarze (1) | link |
@natalia12329
2021-06-27
6 /10
Przeczytane

Jest to bardzo trudna książka. Mimo, że fabuła i to w jaki sposób budowane jest napięcie bardzo wciąga to ja w czasie czytania kilkukrotnie myślałam, że to koniec-chciałam zamknąć książkę i nigdy więcej już do niej nie wracać. Remigiusz Mróz pisząc niesamowitą powieść pełną zagadek, tajemnic i emocji porusza bardzo trudne tematy określane często jako TABU. Z jednej strony jest to bardzo dobre jeśli chodzi o poszerzanie wiedzy i świadomości historycznej czytelnika, zresztą właśnie za to tak uwielbiam tego autora. Jednak w tej powieści poruszony został jeszcze jeden ciężki temat i zostało to napisane w taki sposób, że ja musiałam przerywać lekturę albo zwyczajnie pomijać kilka zdań, ponieważ było to dla mnie zbyt szokujące i zwyczajnie niesmaczne. Przez to książka zaczęła mi się ciągnąć i w tym momencie mam do niej bardzo mieszane uczucia-z jednej strony jest arcydziełem, napięcie jest budowane mistrzowsko a bieg zdarzeń jest tak zaskakujący, że nie mieści się w głowie; z drugiej jednak strony bardzo ważny temat został przedstawiony moim zdaniem zbyt wnikliwie i sprawił, że nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach. Chociaż może tak właśnie musi być, żeby czytelnik nie zbagatelizował problemu. Ja jak narazie, trzy minuty po przeczytaniu ostatniego słowa, jestem nadal w ogromnym szoku, smutku połączonym z radością i lekkim niesmaku, ale na 100% sięgnę po kolejną część dopiero za jakiś czas bo na ten moment potrzebuję przerwy od tego gatunku.

× 3 | link |
@MoniqMoniq
2022-07-01
6 /10
Przeczytane

Rola tajemnic Seweryna okazała się kluczowa, co do postaci księdza odrazu wiedziałam, że coś nie gra. Aczkolwiek zakończenie wprawiło mnie w niemałe osłupienie trwające jakiś czas....

× 3 | link |
@mag-tur
2021-06-20
6 /10
Przeczytane

Pierwsza część serii z Sewerynem Zaorskim raczej nie przypadła mi do gustu. Do końca nie mogłam sprecyzować co mi w niej nie pasowało jednak pół roku temu zarzekałam się, że raczej po kontynuację nie sięgnę. I w ten weekend przerzucając elektroniczną wypożyczalnię na dłużej zatrzymałam się na tomie " Głosy z zaświatów". I o dziwo...nie mogłam przestać czytać a żeby dowiedzieć się szybciej jak sprawy się potoczą przeżucałam się na audiobooka.
Co mogę napisać o samej fabule? Jeśli ktoś czytał "Listy zza grobu" to zna głównych bohaterów, którymi są patomorfolog Seweryn Zaorski i policjantka Kaja Burzyńska. W tym tomie akcja toczy się pół roku po wydarzeniach z części pierwszej. Cisza, która spowiła Żeromice właśnie się kończy, gdyż zostaje znalezione ciało dziewczynki. Wygląda ona na 7 może 8 lat i nic nie wskazuje na to, że została zamordowana. Wygląda jakby umarła z przyczyn naturalnych i dlaczego nikt nie zgłosił jej zaginięcia? Cała sprawa nabiera rumieńców, gdy Seweryn dostaje plik mp3 z nagraniem dziecięcej kołysnaki i kilkoma słowami wypowiadanymi przez dziecko w języku niemieckim.
Czy będzie to wiarygodna wskazówka? Sprawdźcie sami.
Na zachętę dodam jeszcze, iż autor poruszył tutaj mało wielu znany fakt z historii IIWŚ - Dzieci Zamojszczyzny. Ciekawie się o nim czytało. Kolejna sprawa, którą Mróz zręcznie wplątał to konsekwencje wybuchu reaktora w Czarnobylu. To o czym pisał przypomniało mi o bardzo tragicznym zdarzeniu z tym związanym, mające miejsce ja...

× 2 | link |
@_books_and_dog_
2021-08-24
10 /10
Przeczytane 2021 Posiadam

Druga część z cyklu o Sewerynie Zaorskim. Przyznam szczerze, że na początku miałam mieszane uczucia co do tej części. jednak w pewnym momencie wszystko zaczęło się diametralnie zmieniać, aby ostatecznie całkowicie dowalić do pieca. W życiu bym nie wpadła na takie rozwiązanie sprawy jak to uczynił Pan Mróz. Najbardziej ze wszystkiego wybił mnie ksiądz Wiesiek. Już przy pierwszej wzmiance o nim pierwsza myśl moja była właśnie taka co ostatecznie się wydarzyło.

× 2 | link |
@czarna.porzeczka
2020-04-20
9 /10
Przeczytane

Całe szczęście, że pierwszą część zaczęłam czytać jak druga czyli "Głosy z zaświatów" już się ukazały, bo ciężko byłoby wytrzymać. Powrót do lubianych bohaterów, kolejne zagadki, po raz kolejny nie dzieje się tak, jak myślimy. Świetnie utkana intryga, wszystko owiane tajemnicą. Dzieje się dużo i szybko. Naprawdę duży plus dla autora za podjęcie trudnego tematu. To jedna z tych książek, które czytam z zadyszką, spieszę się żeby skończyć i dowiedzieć się o co tu chodzi, a potem przychodzi smutek, że to już koniec, że już wszystko wiem, że pora pożegnać się z bohaterami.
Naprawdę wciągająca, świetnie napisana. Polecam :)

× 1 | link |
KA
2021-02-13
7 /10
Przeczytane

Bardzo szybko się czyta. Książka sprawnie napisana, kryminał, odniesienie do historii - ja akurat znam, ale myślę, że będą osoby które będą chciały ją sobie pogłębić.
Pedofilia - czy autor umieścił ją tam gdzie umieścił, bo tak go prowadziła historia, czy zwiększył sobie liczbę sprzedanych egzemplarzy...
Moje stanowisko w sprawie pedofili jest krótkie: tępy nóż i sól, a potem specjalne miejsce w piekle.
Ale przede wszystkim wsparcie dla dzieci!

× 1 | link |
@sylwiawszolek14
2021-07-23
7 /10
Przeczytane

Ta część na pewno nie jest tak dobra jak pierwsza, jednak porusza wiele współczesnych i trudnych tematów. Z tego powodu jest to dosyć ciężka książka. Może ona dosyć mocno wpłynąć na szczególnie wrażliwych czytelników, gdyż porusza problem pedofilii i handlu dziećmi. Mimo to polecam ten tytuł i z pewnością sięgnę po trzecią część.

× 1 | link |
@izka91201
2021-02-07
9 /10
Przeczytane

Kolejna część serii o Sewerynie Zamorskim bardzo mi się podobała. Ogólnie nie czytam pana Mroza, ale tą serię chłonę, jak szalona 😁 Czekam niecierpliwie na ostatnią część :)

× 1 | link |
@mrsbookbook
2020-11-11
10 /10
PrzeczytaneNaprawdę ogromne brawa dla autora za tak świetną książkę. To było moje zaledwie drugie spotkanie z twórczością Remigiusza Mroza, ale na pewno nie ostatnie.| link |
@mszpila
2022-10-28
8 /10
Przeczytane
OW
2022-10-19
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Głosy z zaświatów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Listy zza grobu
Listy zza grobu
Remigiusz Mróz
7.4/10
Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach. Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńs...
Szepty spoza nicości
Szepty spoza nicości
Remigiusz Mróz
7.5/10
Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą trag...
Obrazy z przeszłości
Obrazy z przeszłości
Remigiusz Mróz
8.2/10
Dwadzieścia lat temu w Żeromicach zaginęła jedna z mieszkanek – prowadzący postępowanie policjanci ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl