O pisaniu na chłodno

Remigiusz Mróz
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
O pisaniu na chłodno
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów

Opis

W tej książce Remigiusz Mróz daje się poznać od dotychczas skrzętnie skrywanej strony. Opisuje swoją pisarską drogę i trzyma czytelnika w napięciu niczym w jednym ze swoich najlepszych kryminałów. Odkrywa kulisy własnego warsztatu, a ostatecznie udowadnia, że każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nienapisaną książkę.
Wszystko to robi na chłodno, ale także z przymrużeniem oka - dzięki czemu pozycja ta tonie tylko wyczerpujące kompendium pisarskie dla wszystkich, którzy myślą o stworzeniu własnej powieści, ale także porywająca, zabawna i momentami poruszająca lektura.  
Data wydania: 2018-11-28
ISBN: 978-83-7976-092-3, 9788379760923
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 304
dodana przez: bookkeeper

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Polski prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Pozostałe książki:

Kasacja Immunitet Chyłka. Zaginięcie Rewizja Ekspozycja
Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O MROZIE. NA TRZEŹWO

18.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Obiecałam sobie, że nie przeczytam już żadnej książki Remigiusza Mroza. Obiecanki cacanki. No przecież nie mogłam ominąć takiej gratki. Autor, który sam powinien uczyć się pisać, postanowił udzielić nauk innym. Och, co za smaczek! Cymesik dla recenzenta! Przeczytałam trzy książki Mroza i żadnej nie postawiłam pały. Bo te książki naprawdę dobrz... {} Recenzja książki O pisaniu na chłodno

@Rudolfina@Rudolfina {}× 6

Jak napisać książkę?

5.07.2019

Nie czytałam żadnej książki Mroza wcześniej. Dzięki tej pozycji poznałam bliżej autora i jego sposoby na kreatywne pisanie. Bardzo lubię takie ciekawostki z życia pisarzy. W książce autor często odwoływał się do mojego ulubionego pisarza - Kinga. Wiem już skąd Remigiusz czerpie inspiracje i jak z prostej sytuacji życiowej stworzyć ciekawą fabułę. ... {} Recenzja książki O pisaniu na chłodno

I wszystko jasne!

17.03.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Chyba nie ma w Polsce takiego czytelnika, który po usłyszeniu „Remigiusz Mróz” zareagowałby słowami: „nie znam”, „nie kojarzę”, „Remi... jak?”. Już prędzej usłyszymy „Nie czytałem/am jego książek, ale...”. Właśnie: ale. Nawet bez znajomości jego twórczości jesteśmy w stanie powiedzieć, kim jest ten człowiek. Trudno się temu dziwić. Przecież co kwa... {} Recenzja książki O pisaniu na chłodno

Wszystkie fascynacje, obsesje i przestrogi Remigiusza M:)

6.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Znany autor, podążając śladami innego twórcy, Stephena Kinga, postanowił wydać własny poradnik. Jego tytuł brzmi: O pisaniu na chłodno. W kraju, w którym rzekomo nikt nie czyta, jego książki rozchodzą się w milionach egzemplarzy. w wieku trzydziestu lat został najpopularniejszym współczesnym polskim pisarzem. Tym samym wzbudzając zawiść u star... {} Recenzja książki O pisaniu na chłodno

Moja opinia o książce

Opinie

@Mackowy
2021-08-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Świetnie się słuchało, chociaż to raczej zbiór banałów o zawodzie pisarza i znanych prawd, niż jakiś wiekopomny podręcznik dla początkujących pisarzy, do tego autor sam zdaje się nie stosować się do wszystkich swoich porad; na przykład poucza Mróz: nie przepisujcie Wikipedii!, za to innych trzyma się zbyt kurczowo: najważniejsze jest dobre pierwsze zdanie (pal licho resztę książki - dopowiada w myślach czytelnik).

Można się z Mroza podśmiewać w nieskończoność, ale nie zmieni to faktu, że sprzedał miliony książek i jest jednym z poczytniejszych pisarzy w ogóle, chociaż nawet formę poradniko - biografii zerżnął od Stephena Kinga.

Jednego tylko nie jestem w stanie pojąć - kto do cholery stwierdził, że wybór Krzysztofa Gosztyły na lektora będzie dobrym pomysłem?

{}× 20 | Komentarze (2) | link |
@polokokta
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2019

Dlaczego ta pozycja jest (dla mnie) bardzo dobra? Przede wszystkim za pierwszą część wspomnieniową. Niektórzy nazywają to biografią lub autobiografią, ale dla mnie zbyt uboga w fakty, żeby nią była. Z przyjemnością jednak zagłębiałam się w te powroty do dzieciństwa, do miejsc które znam. Zawsze miło czyta się o znajomych ulicach, szkole czy osiedlu. Całkowicie urzekła mnie pasja czytelnicza. Odkryłam bratnią duszę, a podwórko zrobiło się jeszcze bliższe. Ta różnorodność tematów, autorów... Chyba dopiero teraz zrozumiałam dlaczego książki RM są takie jakie są. Nabrałam nawet ochoty, żeby kolejne pozycje przesunąć do przeczytania "na już". Opinia o pierwszej części jest bardzo subiektywna. Zwyczajnie trafiła do mnie.
A część druga?? Jeżeli ktoś spodziewał się gotowego scenariusza, ram do wykorzystania, to się zawiedzie. Dostanie za to parę cennych wskazówek, które pomogą "technicznie" przygotować siebie i swoje dzieło do druku.
Jeszcze raz chciałam wspomnieć o miłości do książek, która tak mnie urzekła, że przyznałam dodatkową gwiazdkę do oceny "bardzo dobra". Pojawił się też cień. Nie wiem czy to zamierzona samokrytyka czy zwyczajny błąd, ale z powodu nadużywania tego połączenia gdy widzę go po raz kolejny dostaję drgawek. Chodzi o "popełnić" książkę, powieść, wiersz... A już konkretne wstrząsy nastąpiły przy "popełnionym kebabie" brrr...

{}× 1 | link |
MO
2019-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

To połączenie biografii z poradnikiem pisania. Poradnikiem przede wszystkim dla piszących książki, bo traktuje nie tylko o tym jak pisać, ale i jak wydać książkę. Autora, Remigiusza Mroza, można nazwać demonem szybkości pisania i wydawania kolejnych powieści. Wydaje kilka książek rocznie, a do tego w jego szufladzie z jeszcze niewydanymi dziełami niedługo wypaczy się dno tak wiele ich jeszcze czeka. Ale i on zmierzył się z tym, z czym każdy pisarz: klątwą słabego warsztatu, nudnych opisów, zawiłych, najeżonych trudnymi wyrazami sentencji czy wreszcie reaserchem wciągającym bardziej niż samo pisanie. Jednak można od Mroza nauczyć się wytrwałości i rutyny pisarza. Bo choć to wolny zawód, to jednak jeśli nie kopnie się mocno w zadek i dzień w dzień nie przysiedzi kilku godzin nie można nazwać się pisarzem, a jedynie nigdy niewydanym grafomanem. Porad jak pracować w domu, jak nie przejmować się kolejnymi odmowami wydania książki oraz jak tworzyć zgrany duet (kwartet, kwintet…) z redaktorem czy wydawcą mamy tu najwięcej. Porad jak pisać, czego unikać, skąd czerpać natchnienie – znacznie mniej i w tych kwestiach proponuje on raczej udać się do językoznawców pokroju prof. Bralczyka czy choćby na kanał Mówiąc inaczej na Youtube. Dla Mroza pisanie książek to przede wszystkim praca, ciężka praca.

Więcej na https://konfabula.pl/chyba-wszystkie-najlepsze-ksiazki-o-pisaniu/

{} | link |
@temptershell
2021-05-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@angell15
2021-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@ladymakbet33
2021-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@eliza.czyta
2020-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@tahti87
2020-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Velth
2020-08-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Tedeusz
2020-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Rudolfina
2020-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane No można, ale...
@sasetka25
2019-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@wierkiewicza
2019-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@WystukaneRecenzje
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Zaczytana_martuska
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka O pisaniu na chłodno. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl