Szepty spoza nicości

Remigiusz Mróz
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów
Szepty spoza nicości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów

Opis

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.

Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.

Spoza nicości zaczynają dochodzić szepty tych, którzy nie mieli prawa przemówić…

Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-8195-382-5, 9788381953825
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Seweryn Zaorski, tom 3
Stron: 464
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Autor jest znanym literatem, aktywnym biegaczem i znawcą prawa konstytucyjnego. Jak sam o sobie pisze, jego modus operandi charakteryzuje się wyjątkowym połączeniem pracoholizmu, pasji do pisania oraz aktywnego stylu życia. Absolwent I Liceum Ogóln...

Pozostałe książki:

Kasacja Zaginięcie Rewizja cz. 2 Behawiorysta Immunitet Ekspozycja Inwigilacja Nieodnaleziona/Nieodgadniona Listy zza grobu Przewieszenie Oskarżenie Trawers Hashtag Głosy z zaświatów Kontratyp Testament Nieodgadniona Wyrok Iluzjonista Umorzenie Wybaczam Ci Czarna Madonna Szepty spoza nicości Ekstradycja Wotum nieufności Osiedle RZNiW Deniwelacja Precedens Projekt Riese Zerwa Afekt Halny Lot 202 Prędkość ucieczki Przepaść W cieniu prawa Egzekucja Chór zapomnianych głosów Ekstremista Obrazy z przeszłości Skazanie Wieża milczenia Horyzont zdarzeń Werdykt Większość bezwzględna Świt, który nie nadejdzie Turkusowe szale Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Nie ufaj mu Langer Parabellum. Głębia Osobliwości Władza absolutna Enklawa O pisaniu na chłodno Widmo Brockenu Zabójczy pocisk Zarzut Inne tonacje ciszy Połów Kabalista Inne Światy Światła w popiołach Prom Z pierwszej piłki Echo z otchłani Operacja MIR Rewers Nieodnaleziona Rewizja cz. 1
Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Siatadajta, tateł :)

28.06.2022

Trzecia część cyklu o Sewerynie Zaorskim wg mnie jest słabsza niż poprzednie i nieco mnie zmęczyła. Szczerze przyznaję, że momentami fabuła była nużąca i nudna. O ile sam wątek ideologii neonazistowskiej jest ciekawy i wart uwagi, o tyle w „Szeptach spoza nicości” był on maksymalnie rozciągnięty i jak dla mnie zbyt szczegółowy, zwłaszcza od moment... Recenzja książki Szepty spoza nicości

@landrynkowa@landrynkowa × 13

Dobre gdy idzie o sceny

11.05.2022

Ej, czy u Remka zawsze był taki rozstrzał między bardzo dobrymi, sprawnie i z talentem napisanymi i często wręcz trzymającymi nas za mordę scenami a nieposkładaniem, nietrzymaniem się kupy całej historii jako takiej? Serio pytam, to, jak ktoś niedawno obliczył, dwudziesta piąta (tamtaramtam, rocznica :D ) powieść Mroza, której reckę publikuję i pi... Recenzja książki Szepty spoza nicości

@Bartlox@Bartlox × 12

Gdy odległa przeszłość przenika do teraźniejszości...

5.08.2022

Po raz kolejny spotykamy się z Sewerynem Zaorskim, Kają Burzyńską i Michałem. Trójką dorosłych ludzi z Żeromic, których łączy o wiele więcej niż widać na pierwszy rzut oka. jak zwykle ciekawość wzięła nade mną górę i bardzo szybko pochłonęłam treść tej powieści, aczkolwiek czuję niedosyt, niecierpliwie czekam, aż dostanę w swoje ręce kolejną część... Recenzja książki Szepty spoza nicości

Niektórzy mówią, choć nie powinni...

13.03.2021

Mówi się, że po burzy przychodzi słońce. Ta myśl prawdopodobnie przyświecała autorowi. Po wstrząsającym dla większości osób zakończeniu przyszedł czas na kontynuację losów Seweryna i Kai w „Szeptach spoza nicości”. Minął rok od tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się w życiu Zaorskiego. Teraz mężczyzna marzy już tylko o jednym: zapomnieć o ... Recenzja książki Szepty spoza nicości

@Skazananaksiazki@Skazananaksiazki × 3

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Logana
2022-06-29
6 /10
Przeczytane

Po rewelacyjnym tomie drugim o Sewerynie Zaorskim ten wydał mi się znacznie słabszym. W swoich powieściach autor stara się w przystępny sposób przekazać swoją wiedzę dotyczącą jakiegoś problemu, rzeczy, które dzielą społeczeństwa. Tym razem przyszedł czas na skonfrontowanie z ideologią neonazistowską. Choć pisarz zrobił to w sposób bardzo obiektywny, bez jednoczesnej krytycznej oceny, co z pewnością nie jest łatwym zadaniem, to dla mnie zbyt dużo było informacji, zbyt wiele przywołanych organizacji, stowarzyszeń, za długo trwały dialogi, rozważania, czy poszczególne wydarzenia.

Sam wątek kryminalny obfitował w zwroty akcji, stawiał bohaterom wyzwania, a wręcz kilkukrotnie zagrażał ich życiu, by uświadomili sobie jakimi uczuciami się darzą.
Wątek obyczajowy utrzymany został w lekkim tonie, najprawdopodobniej by rozładować atmosferę. Tu rewelacyjnie sprawdzała się "mała diablica". Przewrotnie zaczęłam serię od czwartego tomu dlatego już teraz będzie mi brakować Lidki. Muszę przyznać, że jest to najlepsza postać dziecięca, z jaką miałam przyjemność się spotkać w literaturze. Genialna kreacja. Chapeau bas.

Jak wszystkie książki Remigiusza ten kryminał z neonazistami w roli głównej również czyta się bardzo szybko. Mam nadzieję, że autor nie będzie kazał długo czekać na piąty tom.

× 25 | link |
@MoniqMoniq
2022-08-04
7 /10
Przeczytane

Po raz trzeci spotkałam się z Sewerynem, Burzą i Ozzym.
Nie chce mi się wierzyć, że mąż Burzy niczego nie zauważa...
Powstała kolejna część? Czuję lekki niedosyt ich historii...

× 4 | link |
@Malwi
2021-02-09
7 /10
Przeczytane

" Szepty spoza nicości " to kolejny, trzeci już tom cyklu Remigiusza Mroza.

Głównymi bohaterami są Seweryn i Kaja. Tym razem zostają wplątani w morderstwo i walkę z neonazistami. Tajemnicze zwłoki, z zagadkowymi tatuażami, symbole, szyfry i książki pisane w języku niemieckim stanowią fabułę książki.

Jednak to co autorowi wyszło najlepiej, to rozbudowanie wątku miłosnego pełnego emocji z zaskakującym zakończeniem.

Opisując książkę nie mogę pominąć relacji jakie łączą ojca z córką. Denerwujące " tateł " , smażenie naleśników i zagadki .

Zdania na temat tej powieści są podzielone. Mnie książka się podobała, męczyące jedynie były wstawki dotyczące neonazistów i znaków gdyż przypominały fragmenty z podręcznika czy Wikipedii.

× 3 | link |
@Marcela
2021-03-06
8 /10
Przeczytane

"Szepty spoza nicości" Remigiusz Mróz.
Cykl: Seweryn Zaorski (tom 3)

Wydawnictwo: Filia
Gatunek: kryminał
Ilość stron: 464
Rok wydania: 2020

Fabuła:Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy. Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić. Spoza nicości zaczynają dochodzić szepty tych, którzy nie mieli prawa przemówić...
📖
To moje trzecie spotkanie z patomorfologiem Sewerynem Zaorski i zarazem trzecie spotkanie z twórczością autora. Powieść ta w mojej ocenia plasuje się pomiędzy "Listami..." a "Głosami..." - nie była zła, ale z drugiej strony szału również nie było.
📖📖
Zacznę od tego co mi się nie podobało. Był to wątek neonazistów i całe poszukiwanie skarbu. Nie pasowało mi to do Kai i Seweryna. Ogólnie do ich historii. Miałam wrażenie, że wątek ten został pociągnięty trochę na siłę. Tu mnie autor zawiódł. Czytając poprzednie książki miałam nadzieję na dobrą zagadkę a te poszukiwania skar...

× 2 | link |
@zaczytanaangie
2023-03-16
5 /10
Przeczytane

Seria z Sewerynem Zaorskim zaskakuje mnie w pozytywny i negatywny sposób. Jej drugi tom sprawił, że nie byłam pewna, czy chcę brnąć w nią dalej. Nie lubię jednak niedokończonych spraw, więc dość szybko zdecydowałam się na trzecią wyprawę do Żeromic. Miałam nadzieję, że dzięki temu łatwiej mi będzie zapomnieć o wcześniejszych wydarzeniach, ale niestety te nowe ich nie przysłoniły. Przynajmniej nie mi.
"Szepty spoza nicości" to książka, o której znowu mogę powiedzieć, że nie spodziewałam się takiej po Remigiuszu Mrozie. Opisana w niej historia zahacza o wątki związane z II wojną światową, w dość luźnej mimo wszystko interpretacji autora. Nie jest tajemnicą, że ja takiej literatury unikam, ale tutaj na szczęście nie było mowy o okrucieństwie tamtych czasów.
Lubię historie, w których dużą rolę odgrywa symbolika, jakieś szyfry, coś w stylu młodzieżowych powieści przygodowych. Rzadko udaje mi się cokolwiek rozwiązać, ale mimo to czerpię przyjemność z czytania o tym, jak bohaterowie to robią. Jeśli dołożyć do tego jeszcze intrygę kryminalną, to już w ogóle materiał na książkę idealną dla mnie.
Niestety ani te zagadki, ani intryga kryminalna mnie nie porwały, a jedynie nużyły. To wszystko było dla mnie takie niezbyt wciągające, zbyt wiele było tam faktów, które nic do całej historii nie wnosiło. Irytują mnie takie sprawy, nawet jeśli finalnie wszystko się jakoś łączy.
Jeszcze bardziej działało mi na nerwy udawanie, że wydarzenia z drugiego tomu nie miały miejsca....

× 2 | link |
@Angel
2021-03-07
7 /10
Przeczytane

Z Sewerynem łatwo zarwać noc! :D
To już trzecia część przygód Seweryna i Burzy, a w moim małym rankingu fajności, ten tom znajduje się na ten moment na drugim miejscu, Głosy z zaświatów (nie zza światów!) niszczyły... i tu też, na wspomnienie tego co się wydarzyło, miałam ciarki...
Seweryn wraz z Lidką wracają do Żeromic, tylko na chwilę, pokiereszowani, ale jednocześnie z całą swą zajebistością!
Poczucie humoru Seweryna, sarkazm, którym rzuca na lewo i prawo, bez względu na sytuacje, no uwielbiam! a i Lidka ma to we krwi i wcale nie jest gorsza niż tateł ;)
Kolejny raz nie mogłam oderwać się od lektury, w końcu dwie noce z rzędu musiałam się zmuszać, kiedy robiła się 1 w nocy, żeby przerwać czytanie.
Nie powiem, że wszystko jest rewelacyjne, pewne rzeczy bywają mocno naciągane, ale...who cares? ;)
Nawet cała ta historia, nieco skomplikowany wątek neonazistów, jakoś mi nie przeszkadzały, ani nie nudziły, mimo, że szczególną fanką historii nie jestem.
Ta część ma mocno rozwinięty wątek przygodowy, który w moim odczuciu nieco spycha na bok ten kryminalny. Był taki moment, że zaczęłam się zastanawiać czy dowiemy się, kto jest winny zbrodni. Na szczęście wszystko się wyjaśniło ;)
Nie wyjaśniło się za to coś innego...
Burza momentami mocno mnie irytowała, ale poza tym, cholera, nie wiem jak autor rozwiąże wątek tego trójkąta, bo moje serce zostanie złamane razem z nimi.

× 2 | link |
@mag-tur
2021-07-06
4 /10
Przeczytane

Szepty spoza nicości" to najsłabszy wg mnie tom z całej trylogii. Piewrszym niestety nie byłam zachwycona, drugi mnie poruszył a ten rozczarował. Kilka wątków na miejscu autora bym rozbudowała. Jak dla mnie, książka napisana zbyt pośpiesznie jakby Wydawca popędzał Pana Mroza a On nie mógł się skupić na pisaniu. Nie powiem, że nie jest ciekawa jednak mogłaby być lepsza bo miała o wiele większy potencjał, który został utracony.

× 2 | link |
@andrzej.trojanowski
2021-02-22
6 /10

Tym razem Remigiusz Mróz powraca trzecią częścią serii z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim „Szepty spoza nicości”. Główny bohater postanawia sprzedać dom i na dobre opuścić Żeromice. Jest trup, w zasadzie część, ale ta większa bo tylko bez głowy. Głowa może to i mały kawałek człowieka ale bez niej nie ma nic, no nie ruszysz. Burza prosi o pomoc, Seweryn pozornie się zgadza ale jak mundurowi znajdują w jego domu brakujący „łeb” to nie ma wyjścia. Domu kupcy już nie chcą. Rytualny żydowski mord, naziści, jakieś tatuaże, które mnie okropnie denerwowały, za dużo ich chociaż przyznam, szacunek bo autor odrobił lekcję. Nawet ta akcja w synagodze jest do przełknięcia pod względem organizacji służb. Ale ten romans Burzy z Sewerynem, jakoś wybitnie niemoralny akurat w tej powieści. Po prostu wykreowana niezdrowa atmosfera przykryła istotę powieści, no chyba, że to miał być romans. W czwartej części wystarczy jeden ruch aby Burza była usprawiedliwiona czego oczekuję.

× 1 | link |
@merida.zielona
@merida.zielona
2021-02-02
8 /10
Przeczytane

"Prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiedzą. Informacje, które mieli, stanowiły jedynie cichy szept spoza nicości. Ledwo słyszalny, ginący gdzieś w odmętach czasu. Powinni być wdzięczni, że udało im się usłyszeć tak wiele."

Od tragicznych wydarzeń minął rok. Seweryn powraca do Żeromic aby sfinalizować sprzedaż domu. Ma to być krótka, jednodniowa wyprawa. Niestety zrządzeniem losu Seweryn wraz z Lidką muszą zostać w Żeromicach na dłużej. Sprawy się komplikują, gdy w piwnicy jego domu zostaje znaleziona głowa trupa, na którego zgodził się "spojrzeć". To znalezisko to tylko wierzchołek góry lodowej, z którą Seweryn wraz z Burzą będą musieli się zmierzyć.

× 1 | link |
KA
@kasia.fretka
2021-02-27
3 /10
Przeczytane

Pierwsze słowo jakie ciśnie i się na usta to: kiepska.
Szybko się czyta, ale to wszystko. Relacja między głównymi bohaterami - beznadziejna. Ot taka książka dla zabicia czasu, jeśli nie ma żadnej innej pod ręką.
Rozczarowanie.

× 1 | link |
@mommy_and_books
2021-04-09
10 /10
Przeczytane

Seweryn Zaorski powraca. Trzeci tom niesamowitej i niezapomnianej serii. Jeżeli nie czytaliście poprzednich dwóch tomów („Listy zza grobu”, „Głosy z zaświatów”) koniecznie to nadróbcie.
Tym razem Seweryn przyjeżdża do Żeromic w celu sprzedaży domu. Niestety coś poszło nie tak i razem z córką musi spędzić dzień w domu. Stara się być silny dla córki, ale w głębi serca jest połamany. Nie umie się pozbierać po tragicznej śmierci swojej najstarszej córki. Jego na pozór poukładane życie burzy jego stara miłość – Kaja Burzyńska. W lesie znaleziono poćwiartowane ciało mężczyzny. Nie ma w okolicy patomorfologa – poprosiła Zaorskiego o pomoc. Czy jej odmówi? Oczywiście, że nie. Uwielbiam tą parę. Oni są dla siebie stworzeni. Tutaj znajdziecie również wątek nazistowski. Macie co czytać. Jak zwykle życie Zaorskiego i Burzy będzie zagrożone. Co łączy neonazistów i naszych bohaterów? Przeczytajcie „Szepty spoza nicości”.
Mróz stworzył niezapomnianą serię. W każdym tomie ukrywa współczesne problemy. Uwielbiam czytać o Kai I Sewerynie. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się kolejny tom. Jestem za powstaniem czwartego, piątego i kolejnego tomu. Pytanie czy Zaorski I Burza będą razem? Tego to chyba nawet sam autor nie wie.

...

| link |
@ainerbooks
@ainerbooks
2021-03-22
8 /10
Przeczytane marzec 2021

Czy zaczęłam od ostatniej części? Tak.
Czy żałuję? Ani trochę 😊
To moje drugie podejście do Mroza, po jednym falstarcie 🙈 i cieszę się, że trafiło akurat na tę książkę, bo na pewno sięgnę po kolejne 😊

Od początku wciąga i intryguje. Do tego przedstawiony temat neonazistów i Żydów - dla mnie interesujące.
Szybka akcja, sporo się dzieje, nie ma momentu na nudę.

Ciężko było się oderwać, różne scenariusze układały się w głowie, ale takiego rozwiązania sprawy się nie spodziewałam 🙈 no i to zakończenie....!
Czekam na więcej 😊

A teraz czas zabrać się za pierwszą część, którą, jak się okazuje, mam na półce od jakiegoś roku 😁🤷🏼‍♀️

| link |
@_books_and_dog_
@_books_and_dog_
2021-08-24
8 /10
Przeczytane 2021 Posiadam

Trzecia część z Sewerynem Zaorskim. Początek dla mnie ponownie zaczął się średnio. Później zaczęło się coś dziać, ale umarł gdzieś wątek kryminalny. Trochę naciągana była dla mnie cała ta historia z zanikami pamięci i neonazistami. Zaskoczyła mnie natomiast sama końcówka i może się zastanawiać co będzie dalej jeżeli autor zdecyduje się na kontynuację cyklu.

| link |
@marcello78
@marcello78
2024-01-23
8 /10
Przeczytane
UP
@up.natalia.czepiel
2024-01-04
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Tak łatwo zacząć nienawidzić, a tak trudno przestać.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Listy zza grobu
Listy zza grobu
Remigiusz Mróz
7.5/10
Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach. Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńsk...
Głosy z zaświatów
Głosy z zaświatów
Remigiusz Mróz
8.1/10
Zawód patomorfologa wymaga stalowych nerwów. Ale nawet tak wytrawny specjalista jak @Link nie może ...
Obrazy z przeszłości
Obrazy z przeszłości
Remigiusz Mróz
8.2/10
Dwadzieścia lat temu w Żeromicach zaginęła jedna z mieszkanek – prowadzący postępowanie policjanci ...
Światła w popiołach
Światła w popiołach
Remigiusz Mróz
8.1/10
Wiele lat temu w trakcie licealnej imprezy w Żeromicach doszło do tragedii – dwoje nastolatków spło...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl