"Nieustraszony. Reckless" Cornelia Funke

Okładka "Nieustraszony. Reckless"
autor:
Cornelia Funke
wydawnictwo:
Egmont
data wydania:
2013

Opis

Na Jakubie Recklessie ciąży Klątwa Czerwonej Nimfy – ćma, którą chłopak nosi na sercu, już wkrótce ugryzie po raz ostatni, ucinając nić jego życia. Jakub wraz z wierną Lisicą muszą znaleźć antidotum. Ale ani woda z zaczarowanej studni sułtana, ani krew nordyckiego dżina nie pomagają. Jedyna nadzieja w legendarnej kuszy, niebezpiecznej broni, zdolnej jednym strzałem unicestwić całe armie lub ożywić zmarłego. Rozpoczyna się wyścig z czasem, bowiem kuszy szuka również jeden z najlepszych łowców skar..bów – goyl Neron.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Allegro.pl - Nowe/używane -
Swistak.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -

Słowa kluczowe

Cornelia Funke to autorka, która wielu osobom podbiła serca swoimi niesamowitymi opowieściami. "Rekless. Nieustraszony" to druga książka pisarki po którą miałam okazję sięgnąć i mogę szczerze stwierdzić, że autorka i ... więcej »
Jakub Reckless nosi piętno ćmy na sercu, z każdym dniem zbliża się jego śmierć. Poszukiwacz, aby cofnąć klątwę wykorzystał wszystkie magiczne rzeczy, które mogły mu pomóc. Jednak ich moc okazała się za słaba. Jedyn... więcej »
Doskonale pamiętam dni, kiedy czytałam pierwszą część serii. O książce zrobiło się bardzo głośno. Każdy chciał poznać dalsze przygody Jakuba, a premiera kontynuacji nie była jeszcze zaplanowana. Myślałam sobie: "O mat... więcej »
Jakub Reckless udowodnił, że powodowany miłością do brata potrafi dokonać cudów, za które teraz przyjdzie mu słono zapłacić... Wypowiedzenie imienia Czarnej Nimfy sprowadziło na niego Klątwę jej siostry Czerwonej Nimf... więcej »
„Nieustraszony” to druga część przygód Jakuba Recklessa. Autorka zwana niemiecka Rowling, utwierdziła mnie w przekonaniu, że jej talent potrafi rozkochać czytelnika. Po książkę sięgnęłam zafascynowana pierwszą częścią... więcej »
Dzisiaj 222 rocznica uchwalenia konstytucji. Gdy spogląda się jednak na mapę świata za lustrem, który jest odzwierciedleniem losów historii naszego, można odnieść inne wrażenie. Wspomniana mapka to istotny dodatek dos... więcej »
Przed kilkunastoma laty ojciec Jakuba Recklessa przeszedł na drugą stronę lustra i słuch po nim zaginął. W ślady ojca poszli także jego synowie, najpierw Jakub, który stał się słynnym łowcą magicznych artefaktów, a p... więcej »
W poprzednim tomie o przygodach Jakuba Recklessa, młodzieniec musiał zmierzyć się z klątwą, która dotknęła jego młodszego brata. Will został zraniony przez goyla na skutek czego zaczął zmieniać się w kamień. Powoli za... więcej »
Przed kilkunastoma laty ojciec Jakuba Recklessa przeszedł na drugą stronę lustra i słuch po nim zaginął. W ślady ojca poszli także jego synowie, najpierw Jakub, który stał się słynnym łowcą magicznych artefaktów, a po... więcej »
Po udanym spotkaniu z "Kamiennym ciałem" czym prędzej zabrałam się za kontynuowanie serii, która niespodziewanie znalazła sobie stałe miejsce w moim sercu. Wiedziałam już mniej więcej czego mogę się spodziewać po ksią... więcej »
Niedawno przeczytałam „Kamienne ciało” – pierwszy tom serii Reckless autorstwa znanej i cenionej niemieckiej pisarki Cornelii Funke. Z przyjemnością sięgnęłam po drugą część tej baśniowej serii. Lektura „Nieustraszone... więcej »
Historia Jakuba rozpoczyna się na długo przed tym, nim jego ciało skalane zostało ćmą podarowaną przez nimfę, której ukradł imię. Jego przygody sięgają daleko wstecz, do czasów, gdy jedynie obserwował własnego ojca wy... więcej »
Na Jakubie ciąży Klątwa Czarnej Nimfy, niczym tykająca bomba, która niedługo wybuchnie. Tik tak, tik tak, czasu brak. Śmierć dla Jakuba nie ma postaci Kostuchy lecz ćmy w jego ciele. Klątwa, która tylko czeka na jego ... więcej »
Na Jakubie Recklessie ciąży klątwa Czarnej Nimfy. Chłopakowi pozostało niewiele czasu, zanim ćma uczepiona jego serca przetnie wszystkie nici jego życia. Razem z wierną Lisicą młody łowca skarbów poszukuje odtrutki... więcej »
"Jaki jest największy skarb, który kiedykolwiek znalazłeś?" Muszę przyznać się do tego, że Cornelia Funke jako autorka, do tej pory, zupełnie nic mi nie mówiła. Słyszałam jej nazwisko parę razy, wiedziałam, że je... więcej »
nieustraszony
Recenzent: Clarissa
Wcześniej dodałam recenzję „Kamiennego Ciała”. Było to naprawdę spory kawałek czasu temu. W międzyczasie przeczytałam kilka książek, w tym kontynuację serii „Reckless”, czyli „Nieustraszony”. Po raz kolejny wkroczyłam... więcej »
Dodali do kolekcji
Nerezza
miiincik
cassandra9891
Sheen
Patiopea
iza122
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!