Literatura

Literatura
Oficyna powstała w 1990 roku i na początku była znana jako 86PRESS (od adresu siedziby na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi). W 1995 roku zmienilła nazwę na Wydawnictwo Literatura.
W czasie naszej ponad 25-letniej już działalności wydawniczej ich książki były wielekrotnie nagrodzone przez jury Literackiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, Polską Sekcję IBBY, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Jury Nagrody Edukacja XXI, nagród Książka Przyjazna Dziecku, Żółta Ciżemka, Miasta Stołecznego Warszawy i Nagrody im. Leopolda Staffa. Wiele tytułów zostało też wpisanych na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

W ich ofercie są powieści obyczajowe dla młodszych (To lubię!) i starszych czytelników (Plus minus 16, Klub łowców przygód), opowiadania i powieści historyczne (A to historia!), opowiadania dla dzieci młodszych (Poduszkowce, seria Z parasolem). Najbardziej rozpoznawalną serią są Wojny dorosłych – historie dzieci, czyli opowiadania o wojnie przedstawione z punktu widzenia dziecka – prosto, bez patosu.

Nowości

Zapowiedzi

Popularne w ostatnim czasie

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl