Zbuntowane anioły Bray Libba

Okładka Zbuntowane anioły
autor:
Bray Libba
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324589234

Opis

Gemma Doyle opuszcza Akademię Spence i wyjeżdża na ferie świąteczne do Londynu, gdzie wesoło spędza czas z przyjaciółkami, chodzi na bale w sukniach z głębokimi dekoltami i flirtuje z przystojnym Simonem Middletonem. Wśród wszystkich tych rozrywek coraz częściej miewa przerażające wizje. Pojawiają się w nich trzy dziewczyny w bieli, którym przydarzyło się coś strasznego, a zagadkę ich losu może rozwiązać tylko wizyta w międzyświecie.Pokusa jest silna i wkrótce już Gemma, Felicity oraz Ann przemie..niają kwiaty w motyle w zaczarowanej rzeczywistości. Ku swojej wielkiej radości spotykają tam też Pippę, za którą bardzo tęskniły i która gotowa jest znów dołączyć do ich grona.Ale nie wszystko w międzyświecie ? i wokół niego ? układa się dobrze. Kartik nalega, żeby Gemma poskromiła magię, inaczej dojdzie do okropnej katastrofy. Dziewczyna chce to zrobić, gdyż w ten sposób może stanąć twarzą w twarz z najlepszą przyjaciółką swojej nieżyjącej mamy, a wielkim wrogiem Gemmy ? Kirke. Dopóki Kirke nie zostanie zniszczona, Gemma nie może spełnić swojego przeznaczenia. Lecz odnalezienie Kirke okazuje się niezwykle niebezpiecznym zadaniem?Powieść uwodzi mnogością wiktoriańskich smaczków na tle pełnego cieni i świateł Londynu w roku 1895, gdzie wielka piękność niespodziewanie może się okazać zbuntowanym aniołem.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Niektóre osoby mogą być zawiedzione tym, że akcja tej książki tak minimalnie toczy się w Akademii Spence, większość swego czasu poświęcając Londynowi i jego pięknym zakątkom. Mimo to książka ta trzyma poziom pierwszej... więcej »
Sięgając po tą część starałam się nie brać miary z poprzedniej części, która tak mnie rozczarowała. W końcu, wszyscy się zachwycają, a ja, nie wiem za bardzo dlaczego i czym. I pamiętając spotkanie z “Mrocznym sekrete... więcej »
Dzisiaj, chcąc napisać coś na blogu na temat jakiejś książki, "natknęłam" się na mojej półce na "Zbutnowane anioły" Libby Bray i zdałam sobie sprawę, że nie napisałam jej recenzji, a w kolejce czeka trzecia część! ... więcej »
Wyobraźmy sobie taką sytuację… Przenosimy się na bal, gdzie wszystkie panny chodzą w wykwintnych sukniach uszytych specjalnie na tę okazję. Nerwowo wpisują na bileciki zarezerwowane dla panów tańce, bo przecież damom... więcej »
Wiktoriański styl, piękne suknie i pełne wdzięku dziewczyny, a to wszystko na tle tajemniczego i pełnego cieni Londynu. Tak, w tej części Gemma opuszcza akademię Spence i udaje się do rodzinnego domu w stolicy Anglii.... więcej »
Książki wchodzące w skład trylogii „Magiczny krąg” z powodzeniem można porównać do rozwijającego się kwiatu. Z tomu na tom historia staje się ciekawsza i upaja czytelnika do tego stopnia, że zapomina o bożym świecie. ... więcej »
Recenzja
Recenzent: sewia
Gemma i jej przyjaciółki wyjeżdżają na święta ze Spence. Muszą na jakiś czas rozstać się ze wspólnymi spotkaniami w Międzyświecie. W czasie tak krótkiego pobytu poza murami akademii wplątuje się w miłosne gry i niemał... więcej »
Recenzja
Recenzent: sewia
Gemma i jej przyjaciółki wyjeżdżają na święta ze Spence. Muszą na jakiś czas rozstać się ze wspólnymi spotkaniami w Międzyświecie. W czasie tak krótkiego pobytu poza murami akademii wplątuje się w miłosne gry i niemał... więcej »
Po pierwszej części "Magicznego kręgu" - "Mrocznym sekrecie", którego recenzja pojawiła się niedawno, przyszedł czas na drugi tom tejże serii o równie kuszącym tytule - "Zbuntowane anioły". Pierwsza część wywarła n... więcej »
Trylogia Libby Bray należy do moich ulubionych książek, choć dopiero skończyłam czytać drugą część. Charakter obu części potrafi miło zaskoczyć i jestem pewna, że kiedyś wrócę do nich. "Zbuntowane anioły" to książk... więcej »
Niedawno recenzowałam pierwszą część trylogii „Magiczny krąg” – „Mroczny sekret”. Kiedy tylko skończyłam czytać pierwszą część, zaczęłam czytać drugą. Postanowiłam sobie, że całą trylogię przeczytam za jednym razem, ż... więcej »
Libba Bray ukończyła teatrologię na Univeristy of Texas. Mieszka w Nowym Jorku wraz z mężem i synem. Jako osiemnastoletnia dziewczyna przeżyła poważny wypadek samochodowy, po którym poddała się 13 operacjom rekonstruk... więcej »
„A jeśli zło tak naprawdę nie istnieje? Jeśli zostało wymyślone przez nas i w rzeczywistości musimy walczyć tylko z własnymi ograniczeniami? Jeśli to tylko ciągła bitwa między naszą wolą, pragnieniami i decyzjami?” ... więcej »
Całkiem niedawno miałam przyjemność przeczytać książkę „Mroczny sekret”, która jest pierwszym tomem trylogii „Magiczny krąg” autorstwa Libby Bray. Historia stworzona przez pisarkę bardzo mi się spodobała i zaintereso... więcej »
„ – Ludzie nie zawsze są tym, kim byśmy chcieli, żeby byli.” [str:448] Nigdy nie wiemy, komu można zaufać. Przyjaciele mogą okazać się wrogami. Zastanów się zanim zdradzisz komuś swoje sekrety. Uważaj- ktoś może ... więcej »
Dodali do kolekcji
aga29_12
Betsy93
FreeSoul
BP
karolinaLOL
Villandra
SlumberGirl
Judith
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!