Drzwi do piekła Maria Nurowska

Okładka Drzwi do piekła
autor:
Maria Nurowska
wydawnictwo:
Wydawnictwo Znak
data wydania:
2012-01-11
ISBN:
9788324018758

Opis

Daria kochała męża.
I zabiła go.
Z miłości.

Znacznie od niej starszy Edward był redaktorem naczelnym pisma literackiego. Widział w niej zdolną pisarkę i fascynująca kobietę. Nikt jednak nie znał prawdziwego oblicza ich związku - miłości, która stała się toksyczną i niebezpieczną grą.

Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie Daria trafiła do więzienia. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie..... />
Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Autorką "Drzwi do piekła" jest Maria Nurowska- jedna z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce. Znana z takich powieści jak: "Hiszpańskie oczy", "Panny i wdowy", "Po tamtej stronie śmierci" czy "Postscriptum". Tytułowym piekłem jest więzienie, gdzie trafia bohaterka Daria Tarnowska. Drzwi otwo... więcej »
Książkę pani Marii Nurowskiej poleciła mi starsza znajoma. Muszę przyznać, że podchodziłam do niej z rezerwą. Ta autorka zawsze kojarzyła mi się z powieściami dla statecznych kobiet 50+. Na szczęście się rozczarowałam i moje bezpodstawne uprzedzenia okazały się niesłuszne. Drzwi do piekła otwo... więcej »
Drzwi do piekła" autorstwa Marii Nurowskiej to ponoć najbardziej skandalizująca powieść w dorobku autorki, czy jest tak faktycznie? A jeśli tak to dlaczego? Na te pytania postaram się Wam odpowiedzieć na końcu. Marii Nurowskiej przedstawiać nikomu nie trzeba, jednak w ramach przypomnienia pos... więcej »
Maria Nurowska - polska powieściopisarka i nowelistka, ukończyła filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim, jej książki przetłumaczono na szesnaście języków. Główna bohaterka, Daria, odsiaduje wyrok w więzieniu w Kowańcu. Za zabicie męża sąd skazał ją na dwanaście lat pozbawie... więcej »
Daria – kobieta bez zawodu, mieszkania, przyjaciół, dziecka i pomysłu na książkę, trafia do więzienia za zabicie swego męża, który w oczach innych ludzi był redaktorem naczelnym pisma literackiego oraz dbającym o dom i żonę mężczyzną. Nikt jednak nie wiedział co działo się za zamkniętymi drzwiami... więcej »
Dodali do kolekcji
Castiel
granatowa93
beatta
tiwoli
Elen
Kimberlyyy
dzastin
kasandra
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!