7 razy dziś

7 razy dziś
3.97
Ocena 3.97 na 5 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów
Sam Kingston jest ładna, popularna, ma idealnego chłopaka i trzy najlepsze pr...
Sam Kingston jest ładna, popularna, ma idealnego chłopaka i trzy najlepsze przyjaciółki. Mija kolejny dzień jej wspaniałego życia. Niestety wieczorna impreza przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót. Kiedy Sam budzi się następnego dnia, z przerażeniem odkrywa, że znowu jest piątek 12 lutego, jeszcz...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788375151152
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte

Recenzje

Jeśli nadejdzie jutro
„Podobno tuż przed śmiercią całe życie staje człowiekowi przed oczami. W moim przypadku było inaczej.” Czy kiedykolwiek pragnąłeś cofnąć czas? Czy gdybyś dostał drugą szansę, postąpiłbyś tak samo, a może coś byś zmienił? Zastąpił swoją decyzję jakąś inną, lepszą? Na pewno znajdą się osoby, które ...
"Nadzieje na jutro są atrakcyjne, póki dziś nie stało się wczoraj".
Czasami zdarza mi się marzyć o tym, by cofnąć czas i móc zmienić pewne sytuacje, naprawić błędy, które w przeszłości popełniłam. I choć wiem, że jest to niemożliwe, to wciąż tkwi we mnie nadzieja, że w jakiś sposób dałabym radę tego dokonać i zredukować szkody, których dawniej dokonałam. Myślę, ż...
Napisz swoją opinię

Opinie

@szarikow
@szarikow 2011-11-20
Przeczytane (2011-01-01)
Oj widzę, że będę musiała zakończyć dobrą passę. Z racji, że podczas czytania książki nie zauważyłam ŻADNYCH pozytywnych stron powieści, postanowiłam wypisać wszystkie wady w punktach. 1. Zgorszenie moralne. Według książki "7 razy dziś" wartość człowieka przelicza się na jego popularność!!! Nie dałam rady czytać pewnych momentów, w których to główna bohaterka wraz ze swoimi przyjaciółkami prowadziła dialogi na temat seksu, chłopaków i ich sytuacji w szkole. Były one zdumiewająco ciekawe i wysnuwały nieprawdopodobne wnioski! Nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać!!! Natomiast podczas wyśmiewania koleżanek i przedmiotowego traktowania rówieśników postawa dziewczyn była przedstawiana jako coś normalnego wręcz niezbędnego w naszym życiu. Według tego pseudo dzieła literackiego większość ludzi znanych i cenionych przeze mnie jest zerem, bo woli nie wrzucać się w oczy. Co więcej, zwierzęce wręcz zachowania głównej bohaterki oraz jej przyjaciółek- wyśmiewanie, dręczenie zawsze na koniec było obracane w taki sposób, że prześladowca nagle stawał się ofiarą, a ofiara katem! Żałosne! 2. Język. Ktoś napisał, że "autorka ma niesamowicie lekkie pióro". Moim zdaniem w tym przypadku "lekkie pióro" jest równe językowi na miarę dwunasto-czternastolatki, która nie przeczytała w życiu ani jednej książki. Jest to kompletna amatorszczyzna, a w niektórych momentach autorka nie potrafiła nawet sklecić zdania o więcej niż jednym orzeczeniu!!!!!!! Nie wspomnę już o inteligencji i elokwencji pisarki. Żenada! 3. Akcja. Akcja- żadna. Wlokła się za mną przez 3 tygodnie i za każdym razem musiałam zmuszać się do katorgi jaką było dla mnie czytanie "7 razy dziś". Wylewać łzy?! Chyba nad głupotą ludzkich pomysłów i zachowań opisanych w owej książce. Wciągająca?! Na pewno nie w moim przypadku! 4. Zakończenie. Już chyba gorszego nie mogło być! Dla mnie było jedynie kopią dnia szóstego o zmienionych szczegółach. Autorka najwidoczniej na koniec chciała stworzyć atmosferę tajemnicy, ale efekty opłakane, jak wszytko w "7 razy dziś". Dla mnie pisarka ośmieszyła się wydając tę książkę i pokazała jedynie poziom swojej inteligencji. Zmarnowany czas!
@Jjolka
@Jjolka 2014-07-24
Przeczytane (2014-07-24)
Bardzo chciałam ją przeczytać! Gdy w końcu dorwałam ją w bibliotece obiecałam, że błyskawicznie ją skończę. Tymczasem... po 50 stronach miałam jak najbardziej dość. Ale zmuszałam się by czytać dalej bo przecież akcja może nabrać tempa. Chyba spodziewałam się jakiegoś fantasy które naprawdę mocno mnie zaskoczy. Tutaj sam tytuł zdradza, że te siedem razy będziemy przeżywać śmierć bohaterki. Młodej i popularnej bohaterki a przez to próżną, złą i etc. Która ma jeszcze gorszych znajomych... I oczywiście liczyłam, że kurczę, że naprawdę bohaterka zmieni się całkowicie, tak że ją polubię. Niestety wszystkie jej pobudki były kierowanie tylko jej dobrem, nie innych. Sorry, ale nie rusza mnie historia Samanthy i jej kumpeli. Zupełnie. Przeczytałam, zirytowałam się, odhaczyłam z listy, zapomniałam.
@cassandra9891
@cassandra9891 2012-02-01
Przeczytane (2012-01-01)
Przyznam, że szczególną uwagę zwracam na rekomendacje pewnego autora, a jest nim nikt inny jak tylko Jay Asher. To autor książki "Trzynaście powodów", która na zawsze zapadła mi w pamięć. Jeśli spodobała wam się powieść "Pomiędzy światami" Jessica Warman (także rekomendowana przez Ashera) to "7 razy dziś" również was pochłonie. Nie jest to powieść o duchach, ale przekaz obu opowieści jest bardzo zbliżony. Lauren Oliver zasłużyła sobie jednak na indywidualne brawa i chętnie sięgnę po jej antyutopijną serię, bo przekonałam się jakie rzeczywistości potrafi wyczarować, wciągnać w nie czytelnika i nie wypuścić go aż do chwili gdy on także ulega jakieś niezwykłej zmianie. Info o jej najnowsze serii na blogu ;)
2U
@2u2a 2012-08-28
Przeczytane (2012-08-28)
“7 razy dziś” jest udanym debiutem autorki Lauren Oliver. Książkę, która została okrzyknięta międzynarodowym bestsellerem, przetłumaczono na dwadzieścia jeden języków. Jest to powieść, która pozostaje w pamięci na długo, a co najważniejsze - naprawdę zmusza do myślenia. Sam Kingston wiedzie idealne życie. Jest ładna, popularna, ma trzy przyjaciółki, z którymi tworzy tzw. “elitę” szkoły średniej. Ma świetnego chłopaka, którego zazdroszczą jej wszystkie dziewczyny. Wszystko pięknie. Bohaterka niczym się nie przejmuje i nie ma powodów do zmartwień. Nie zauważa istotnych rzeczy, które dzieją się w jej życiu. Więcej na: http://recenzjum.blogspot.com/2012/08/7-razy-dzis.html
@Ania1986
@Ania1986 2013-02-11
Przeczytane (2013-02-11)
"7 razy dziś" to debiutancka powieść Lauren Oliver. To również moje pierwsze spotkanie z twórczością tejże autorki. Jak wypadło? Znakomicie. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem stylu autorki. Jest lekki i przyjemny i totalnie wciąga. Mimo, że jest to na pograniczu fantastyki, to jednak wydaje się takie realne. Z pewnością sięgnę po kolejne powieści autorki, a i do tej chętnie kiedyś wrócę.
@kraken
@kraken 2012-01-27
Przeczytane (2012-01-27)
Nie wzruszyła mnie ani trochę. Nie uroniłam ani jednej łzy. Jednak wciągnęła mnie niemiłosiernie. Zdecydowanie daje do myślenia i warto ją przeczytać, zastanowić się trochę nad swoim życiem. Irytowało mnie spojrzenie na szkołę średnią i młodzież w sposób amerykański: wyśmiewanie, szydzenie, walka o popularność - wszystko to na porządku dziennym. Zakończenie mimo wszystko zaskakujące.
@Courage
@Courage 2011-09-16
Przeczytane (2011-09-16)
Na początku może drażnić acz końcówka wyciska z co najmniej 10 litrów łez. Z jednej strony chciałabym by Sam udało się jakimś cudem wrócić do świata żywych, choć z drugiej chylę czoło dla autorki: zachowała swoją koncepcję do końca i zakończyła powieść w wielkim stylu.
@Melinaa
@Melinaa 2012-01-13
Przeczytane (2012-01-13)
Jak dla mnie rozkręca się dopiero po dwustu stronach. Potem już jakoś leci. Żadnej łzy nie uroniłam, chociaż przyznam że czułam się trochę zaskoczona końcówką. Podobała mi się wewnętrzna przemiana Sam, natomiast jej "przyjaciółki"... szkoda gadać.
@Liv
@Liv 2012-09-01
Przeczytane (2012-09-01)
bardzo mi się podobała. Nieco bezpruderyjna wizja młodości, ale nie tylko. Książka o wartościach, o życiu, o wyborach.. Polecam Jedyne, co mnie rozczarowało to zakończenie, ale i tak uważam ją za jedną z lepszych książek, które czytałam.
@Rebellish
@Rebellish 2011-02-20
Przeczytane (2011-02-15)
Zachęcam do przeczytania. Książka ta jest naprawdę ciekawą lekturą, w której można znaleźć wiele wartości i ustosunkować je do swojego życia. Jest przy okazji wspaniałym sposobem na miłe spędzenie czasu. :)
Autorzy
Oliver Lauren
Amerykańska pisarka, Lauren Oliver jest znana z powieści dla młodych osób.Absolwentka University of Chicago i programu MSZ na Uniwersytecie Nowojorskim. Lauren jest obecnie pełnoetatową pisarką i m...
Inne książki:
Książka Before I Fall
Książka Delirium
Książka Requiem
Książka Delirium Trylogia
Książka Panika
Współtworzący tą stronę
puchar @Rebellish @Rebellish pierwsza opinia