Alfabet. Wybór z pamięci 90 - latka

Ryszard Matuszewski
Alfabet. Wybór z pamięci 90 - latka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ryszard Matuszewski w swoim barwnym, długim życiu miał okazję poznać najważniejsze i najwybitniejsze postaci kultury polskiej XX wieku: poetów, pisarzy, reżyserów, aktorów i polityków. Po latach wspomina ich z sympatią, odrobiną sentymentu, czasem ironii. Epizody z prywatnego życia autora i jego przyjaciół – narciarskie wyczyny Stanisława Lema w Zakopanem, wspólne tańce Matuszewskiego z Ernestem Brylem w Azerbejdżanie czy wycieczka z Jerzym Turowiczem do Wielkiej Brytanii – ukazują ich z nieznanej nikomu strony. Cennym uzupełnieniem tych opowieści są unikatowe fotografie z prywatnych zbiorów.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-207-1764-8, 9788320717648
Wydawnictwo: ISKRY
Stron: 528

Autor

Ryszard Matuszewski Ryszard Matuszewski
Urodzony 18 sierpnia 1914 roku w Polsce (Warszawa)
Wybitny historyk literatury, krytyk literacki, eseista, tłumacz, autor podręczników. Ukończył stołeczne gimnazjum im. Adama Mickiewicza, w którym jego klasowymi kolegami byli m.in. krytyk literacki i eseista Jan Kott i słynny "kurier z Warszawy" Jan...

Pozostałe książki:

Moje spotkania z Czesławem Miłoszem Chmury na pogodnym niebie Wisławy Szymborskiej dary przyjaźni i dowcipu Strofy o porach roku Przyleciał anioł cały malinowy
Wszystkie książki Ryszard Matuszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Alfabet. Wybór z pamięci 90 - latka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Alfabet. Wybór z pamięci 90 - latka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl