Bestia i Bestia

Nathalie K. Flower
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Bestia i Bestia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Daniel swoim wyglądem bardziej przypomina postać z obrazu "Krzyk" Edwarda Muncha niż typowego meżczyznę. Hanna zaś została potwornie okaleczona.
Nic dziwnego, że oboje wzbudzają strach wśród okolicznych mieszkańców.

Kiedy krewni dziewczyny naciskają, by ta wprowadziła się do agresywnego wuja, z pomocą przychodzi Daniel. Proponuje rozwiązanie, które uchroni ją przed okrutnym losem. Nie odkrywa jednak wszystkich swoich kart.

Jak Daniel radzi sobie z odmiennością, którą ma od urodzenia?
Czy straumatyzowana Hanna zaakceptuje swoją sytuację i otworzy się na możliwości, które postawi przed nią los?
I czy bestiom pisane jest szczęśliwe zakończenie?
Data wydania: 2024-04-08
ISBN: 978-83-67822-07-7, 9788367822077
Wydawnictwo: Wydawnictwo: Self Publishing
Stron: 321
dodana przez: marcinekmirela

Autor

Nathalie K. Flower Nathalie K. Flower, na co dzień pracuję w galerii sztuki, poza tym jestem dekoratorką ślubną. Dwa lata temu się zakochałam i na szczęście mój mąż to zaakceptował. Zakochałam się w pisaniu i to właśnie jest ścieżka, która może dać mi spełnienie.

Pozostałe książki:

(Nie) żenię się Bestia i Bestia Jeszcze Raz Noc, która zmieniła wszystko Kolejny raz
Wszystkie książki Nathalie K. Flower

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bestia

12.04.2024

"Jeszcze raz" to od niej zaczęła się moja przygoda z twórczością autorki i czekam na kolejne historię. Hanna to młoda dziewczyna, która mieszka na wsi z rodzicami, siostrą jej mężem i córeczką. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia na jej drodze staje 5 młodych chłopaków. Gdy się budzi w szpitalu jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Trau... Recenzja książki Bestia i Bestia

BESTIA I BESTIA

7.04.2024

RECENZJA PATRONACKA 🩵💙„Bestia i Bestia”🩵💙 WSPÓŁPRACA REKLAMOWA — AUTOR: Nathalie K. Flower „Tak wyglądało moje życie do tej pory, ale pewne wydarzenie wszystko popsuło. Jedna noc sprawiła, że przestałam być przeciętna. Zostałam naznaczona i od teraz należałam do grupy ludzi, których zapamiętają wszyscy. Stałam się bestią w damskim wydaniu”. Au... Recenzja książki Bestia i Bestia

"Bestia i Bestia", Nathalie K. Flower

16.04.2024

"- Ja swoją ułomność... (...) ...mam od urodzenia (...) miałem tylko krótkotrwały okres buntu (...) Ty uznałaś, że Twój świat się skończył..." Zastanawialiście się czasem, jak to jest czuć się odrzuconym przez społeczeństwo? A może właśnie Ty musisz borykać się z tym problemem? Choć uważamy się za tolerancyjnych, nierzadko razi nas czyjś nieatrak... Recenzja książki Bestia i Bestia

Bestia i bestia

17.05.2024

Hania mieszka na wsi wraz z rodzicami i rodziną siostry.Była zwyczajną,przeciętna i nie wyróżniająca się niczym dziewczyną.Jednak traumatyczne wydarzenia w jej życiu pozostawiły po sobie trwałe ślady.Każdego dnia zmaga się z traumą ,którą przeżyła i brakiem wsparcia ze strony najbliższych. Daniel zwyczajny chłopak,który został odrzucony przez ... Recenzja książki Bestia i Bestia

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Jagrys
2024-05-10
4 /10
Przeczytane Wyrób książkopodobny Sympatyczne Posiadam ebook

Sugestywna okładka, tytuł poniekąd niepokojący, opis też z tych elektryzujących, czy może być coś bardziej?
Może. Artystyczne kfifatki od-nomen omen-Flower. Cytuję: Termin na za ponad trzy tygodnie, albo: na za miesiąc. Ludzie [...] szeptają między sobą, oraz fabularny crème de la crème: Facet, który zabiera pod prysznic telefon komórkowy. Serio?
Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ ten redaktorsko-korektorski blamaż to długi ciąg nieprzyjemnych zgrzytów, które skutecznie psują satysfakcję z czytania.
Książka, wbrew sugestywnej okładce, nie ma w sobie nic z dramatyzmu czy gotyckich klimatów. To karmelkowy romans new adult w czystej postaci. Prosty, klarowny, choć nieco dziecinny. I jako taka romansowa obyczajówka "Bestia i bestia" głowy nie urywa. Finał tej opowieści to pulpa z brokatu i lukru. Jednakowoż, historia prowadzona jest na tyle zgrabnie, że narracja w pierwszej osobie, której szczerze nie znoszę, jest czymś znośnym, więcej: nie gryzie i nie wadzi.
Może za sprawą postaci Daniela? To on nadaje "Bestii i bestii" ton i rytm. On wyciąga Hankę ze stuporu, on otwiera jej drzwi do przyszłości i daje kopa w motywację.
Osobna kwestia to socjologiczno-społeczno -psychologiczny motyw wiodący; sam w sobie trudny wymagający, potraktowany szczątkowo, po łebkach.
Nie mniej, gdy wyłączyć myślenie i przyjąć "Bestię i bestię" na klatę, taka jaka jest, bez czepiania się detali, można ją uznać łagodnie odprężające pocz...

× 9 | Komentarze (1) | link |
@ewelinasieradzka0106
@ewelinasieradzka0106
2024-06-01
10 /10

BESTIA I BESTIA
@nathalie.k.flower.writer

„Jeśli coś ko­chasz, puść to wolno. Kiedy do cie­bie wróci, jest twoje. Jeśli nie, nigdy twoje nie było”

"Daniel swoim wyglądem bardziej przypomina postać z obrazu "Krzyk" Edwarda Muncha niż typowego mężczyznę. Hanna zaś została potwornie okaleczona. Nic dziwnego, że oboje wzbudzają strach wśród okolicznych mieszkańców.
Kiedy krewni dziewczyny naciskają, by ta wprowadziła się do agresywnego wuja, z pomocą przychodzi Daniel. Proponuje rozwiązanie, które uchroni ją przed okrutnym losem. Nie odkrywa jednak wszystkich swoich kart."

Akceptujcie siebie takimi jakimi jesteście?

Człowiek ciągle doszukuje się w sobie zbyt dużego brzucha, grubych łydek, zbyt rzadkich włosów, zbyt gęstych itd.... Niestety społeczeństwo i czasy w których żyjemy skupiają się na wyglądzie i pięknie, zapominamy że to nasze wnętrze powinno być najważniejsze dla nas samych oraz dla drugiego człowieka.

BESTIA I BESTIA to nie jest zwykła historia. To historia która uświadamia nam, że wygląd człowieka jest nieodzowną cząstka nas, która odpowiada za nasze szczęście. To przepiękna historia o akceptacji samych siebie. Akceptując samych siebie, stajemy się szczęśliwymi ludźmi. Autorka tą historią wywołała eksplozje uczuć, doznań, przemyśleń. Jest tu wiele bólu, cierpienia, niesprawiedliwości ale również i dobroci oraz zrozumienia. Piękna i wzruszająca powieść, którą każdy z nas powinien przeczytać. Uwierzcie mi, że sp...

| link |
@kasienkaj7
2024-04-16
9 /10
Przeczytane

Jedna z moich ulubionych autorek.

| link |
@mag-tur
2024-07-17
8 /10
Przeczytane
@zaczytana_kociara87
2024-05-17
10 /10
Przeczytane
KD
@kd.mybooknow
2024-05-10
8 /10
@lalkabloguje
2024-04-12
10 /10
Przeczytane Patronat
BA
@anianiezgodka
2024-04-10
10 /10
Przeczytane
@marcinekmirela
2024-04-07
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Tak wyglądało moje życie do tej pory, ale pewne wydarzenie wszystko popsuło. Jedna noc sprawiła, że przestałam być przeciętna. Zostałam naznaczona i od teraz należałam do grupy ludzi, których zapamiętają wszyscy.
Stałam się bestią w damskim wydaniu.
Nie było tu nikogo, dlatego rozpłakałam się na głos. Tak jak wtedy, tak teraz na pewno nikt mnie nie słyszał. Nieszczęście wylewało się z każdej komórki mojego ciała.
Tak wyglądało moje życie do tej pory, ale pewne wydarzenie wszystko popsuło. Jedna noc sprawiła, że przestałam być przeciętna. Zostałam naznaczona i od teraz należałam do grupy ludzi, których zapamiętają wszyscy. 
Stałam się bestią w damskim wydaniu.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl