Bez przebaczenia

Sylwia Kubik
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Bez przebaczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Ile potrzeba siły, by pogodzić się z przeszłością i ruszyć naprzód?

Ta dziewczyna nie ma szczęścia. Dorastała w poprawczaku, jest kelnerką w nocnym klubie. Wydarzenia sprzed lat sprawiają, że nie umie cieszyć się życiem. Czuje, że musi o siebie zawalczyć. I postanawia… wziąć udział w gali KSW. Podczas treningów poznaje zawodnika MMA Cypriana. Jest też kolega z pracy, który nieoczekiwanie udziela jej wsparcia… Czy to wystarczy, by zacząć budować nowe życie?

Druga po „Nocy na Alasce” powieść z cyklu „Harde babki” o niepokornych, twardych i niebanalnych bohaterkach, które walczą o swoje miejsce w męskim świecie. „Noc na Alasce” została bardzo dobrze przyjęta przez czytelniczki.Alasce” została bardzo dobrze przyjęta przez czytelniczki.

Wydanie 1 - Wyd. Harde
Data wydania: 2024-04-24
ISBN: 978-83-8343-313-4, 9788383433134
Wydawnictwo: Harde
Cykl: Harde babki, tom 2
Kategoria: Romans
Stron: 336
dodana przez: Vernau

Autor

Sylwia Kubik Sylwia Kubik – autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, szczęśliwa żona i matka. Kocha Powiśle i Żuławy, dlatego tam najchętniej osadza fabułę swoich książek. Jej powieść „Miłość pod naszym niebem” zdobyła tytuł Książki Roku 2020 serwisu Grani...

Pozostałe książki:

Krok do miłości Tajemnica z przeszłości Testerka Leśne cuda W cieniu Majdanka Mennonitka i hrabia Zakochana zakonnica W cieniu wierzb Żuławska miłość. Dobrosława Pod naszym niebem Zimowe Żuławy. Beata Miłość pod naszym niebem Pod obcym niebem Spełnione marzenie Żuławska tajemnica. Miriam Noc na Alasce Miłość musi być! Bez przebaczenia Nasze niebo Samotnik Smaki nieba
Wszystkie książki Sylwia Kubik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bez przebaczenia

8.05.2024

"Bez przebaczenia" jest drugim tomem seriiHarde babki. Tym razem Sylwia Kubik przeprowadzi nas przez meandry walk MMA. To dużo bardziej poruszająca i naszpikowana emocjami odsłona twardych babek. Poznajcie zatem historię Lilki, pokazującej, że nic nie dzieje się bez powodu. Za każdą tragedią stoi bowiem przyczyna. "Kolejny raz ją odtrącił, kolejn... Recenzja książki Bez przebaczenia

@iza.81@iza.81 × 5

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Spizarnia_ksiazek
2024-05-03
8 /10
Przeczytane

"Trze­ba mieć w życiu coś sta­łego, coś, co bę­dzie naszą latar­nią wśród życio­wych zawi­ro­wań. Osto­ją, która daje poczu­cie sta­bi­li­za­cji i bez­pie­czeń­stwa."

Tak trudno odciąć się od przeszłości, zapomnieć i wymazać z pamięci to, co nas dotknęło. Wspomnienia bolą, uwierają, ranią pomimo upływu czasu. Bolesne blizny wyryte są w sercu Lilki. Jej życie to ciągła walka z przeciwnościami, własnymi słabościami, a przede wszystkim ta najważniejsza: o siebie. "Prze­trwać. To był jej cel." Przeżycia mają olbrzymi wpływ na jej obecne życie. Szansę na rozliczenie się z demonami przeszłości dostrzega w stoczeniu walki w oktagonie z osobą, która wyrządziła jej ogromną krzywdę. Stawiając wszystko na jedną kartę trenuje pod okiem znakomitego trenera, by dojść do formy i wziąć udział w zawodach MMA.

Druga odsłona cyklu Harde babki porusza i chwyta za serce. Ze wzruszeniem odkrywałam historię Lilki, której życie nie oszczędzało. Traumatyczne dzieciństwo przekuła w siłę i determinację, przy czym, nie zatraciła swojej wrażliwości. Doświadczona przez życie nauczyła się sama dbać o siebie, imponując wewnętrznym zaparciem. Cieszyłam się, gdy na swojej drodze spotkała osoby, które, dały jej wsparcie, którego nigdy wcześniej nie zaznała. Kibicowałam, by wreszcie zamknęła za sobą ten trudny rozdział życia. Sam motyw walk w oktagonie przedstawiony bardzo wiarygodnie, ukazując, jak wiele pracy i poświęceń kosztuje, by osiągnąć sukces. Dr...

× 5 | link |
@przyrodazksiazka
2024-05-04
10 /10
Przeczytane

Książki autorki najbardziej lubię za to, że tutaj kobiety nigdy się nie poddają. Choćby były w najbardziej beznadziejnej sytuacji życiowej, to zawsze znajdą z niej jakieś wyjście. Podkreśla również, że każdy z nas marzy o stabilności w różnych sferach swojego życia. Jedni by chcieli stabilności w rodzinie, inni posiadać tą drugą połówkę, a jeszcze inni marzą o pracy i spełnieniu marzeń. Autorka podkreśliła, że niekiedy mocno trzeba się nagimnastykować, by zbliżyć się do swojego celu. Niektórzy muszą przejść serię wyrzeczeń, ale najciekawsze jest to, że wierzą, iż im się powiedzie. Wiedzą, że będzie trudno, później może i gorzej, ale według nich warto, bo cel do którego dążą nie ma dla nich ceny. W momencie, kiedy Lilka ćwiczyła, jej trener niezbyt miło się zachowywał. Obrażał ją twierdząc, że pomylił się co do jej osoby. Tutaj można by rzec, że albo myślał tak naprawdę, albo to był jego sposób do zagrzewania osoby do walki o to do czego dąży. Należy pamiętać, że to my sami wyznaczamy sobie granice, nie inni. To, co trapi główną bohaterkę będziemy stopniowo poznawać wracając do przeszłości, która jest oznaczona innym drukiem. To tam przeczytamy o tym jakim dla innych była zerem i jak znęcali się nad nią rodzice i rówieśnicy. Wiele czasu utrwało zanim jako tako doszła do siebie, dlatego teraz pragnie najbardziej na świecie stanąć do walki ze swoją rywalką i wygrać. Ale czy wszystko będzie takie proste? Czy aby tylko sama walka stoi jej na drodze do szczęścia?
Słuchajci...

| link |
@iza.81
2024-05-08
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bez przebaczenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Noc na Alasce
Noc na Alasce
Sylwia Kubik
8.2/10
Cykl inicjuje współpracę Sylwii Kubik z Wydawnictwem Harde. Wspólnym mianownikiem tytułów z serii H...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl