Pod obcym niebem

Sylwia Kubik
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Pod obcym niebem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Poruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę!

Wojna, brak jedzenia i nadziei na lepsze jutro, to codzienność Lucjana i Marianny. Ona żyje w Kraju Warty, on w Generalnym Gubernatorstwie. Łączy ich jedno bieda, która sprawiła, że dobrowolnie zgłosili się na roboty do Niemiec.

Na obczyźnie, w otoczeniu wrogo nastawionych ludzi musieli szybko dorosnąć. Byli zupełnie różni: ona z drzazgą w sercu, on z głową pełną marzeń. I różne mieli plany na przyszłość. Życie jednak szybko wszystko zweryfikowało. Musieli zmierzyć się z sytuacją, której nie planowali, a która związała ich losy na zawsze.

Pod obcym niebem to przejmujący obraz czasów, gdy ludzie musieli walczyć o każdy kolejny dzień życia, a miłość ponad podziałami była prawdziwym wyzwaniem.
Data wydania: 2022-10-12
ISBN: 978-83-67343-67-1, 9788367343671
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Cykl: Pod obcym niebem, tom 1
Kategorie: Powieść polska, Romans
Stron: 368
dodana przez: landrynkowa

Autor

Sylwia Kubik Sylwia Kubik – autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, szczęśliwa żona i matka. Kocha Powiśle i Żuławy, dlatego tam najchętniej osadza fabułę swoich książek. Jej powieść „Miłość pod naszym niebem” zdobyła tytuł Książki Roku 2020 serwisu Grani...

Pozostałe książki:

Krok do miłości Tajemnica z przeszłości Testerka Leśne cuda W cieniu Majdanka Mennonitka i hrabia Zakochana zakonnica W cieniu wierzb Żuławska miłość. Dobrosława Pod naszym niebem Zimowe Żuławy. Beata Miłość pod naszym niebem Pod obcym niebem Spełnione marzenie Żuławska tajemnica. Miriam Noc na Alasce Miłość musi być! Bez przebaczenia Nasze niebo Samotnik Smaki nieba
Wszystkie książki Sylwia Kubik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Na obcej ziemi

28.02.2024

Dwuczęściową powieść Sylwii Kubik "Pod obcym niebem" poleciła mi pani bibliotekarka. A ponieważ dotąd nie czytałam żadnej książki autorki, to pomyślałam, że będzie to doskonała okazja, aby poznać pióro kolejnej polskiej pisarki. Powieść jest bardzo osobista. Opowiada rodzinną historię dziadków Sylwii Kubik - Marianny i Lucjana, którzy poznają się... Recenzja książki Pod obcym niebem

Świetna książka!

3.11.2022

Wojna, brak jedzenia i nadziei na lepsze jutro, to codzienność Lucjana i Marianny. Ona żyje w Kraju Warty, on w Generalnym Gubernatorstwie. Łączy ich jedno bieda, która sprawiła, że dobrowolnie zgłosili się na roboty do Niemiec. Na obczyźnie, w otoczeniu wrogo nastawionych ludzi musieli szybko dorosnąć. Byli zupełnie różni: ona z drzazgą w sercu, ... Recenzja książki Pod obcym niebem

Pod obcym niebem

30.12.2023

Muszę przyznać, że chociaż uwielbiam twórczość Sylwii Kubik to zwlekałam długo z sięgnięciem po jej książkę „Pod obcym niebem”. Wydawało mi się, że jest to po prostu kolejny romans rozgrywający się na tle II wojny światowej, a nie ukrywam, że czuję pewien przesyt takimi wątkami. Jakże bardzo się myliłam… Już po pierwszych stronach zrozumiałam swój... Recenzja książki Pod obcym niebem

@gabi_feliksik@gabi_feliksik

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@paulinkusia1991
2022-11-03
9 /10

Wojna, brak jedzenia i nadziei na lepsze jutro, to codzienność Lucjana i Marianny. Ona żyje w Kraju Warty, on w Generalnym Gubernatorstwie. Łączy ich jedno bieda, która sprawiła, że dobrowolnie zgłosili się na roboty do Niemiec.
Na obczyźnie, w otoczeniu wrogo nastawionych ludzi musieli szybko dorosnąć. Byli zupełnie różni: ona z drzazgą w sercu, on z głową pełną marzeń. I różne mieli plany na przyszłość. Życie jednak szybko wszystko zweryfikowało. Musieli zmierzyć się z sytuacją, której nie planowali, a która związała ich losy na zawsze.

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, bardzo miło wspominam książki Sylwii, których akcja dzieje się na Żuławach, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok jej nowej powieści, tym bardziej, że fabuła została oparta na prawdziwych wydarzeniach - losach dziadków autorki podczas II Wojny Światowej. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest niezwykle lekki i przyjemny w odbiorze, co sprawia, że przez książkę dosłownie się płynie. Ja od pierwszych stron zostałam całkowicie pochłonięta przez historię Marianny i Lucjana, czytając tą książkę byłam w zupełnie innym świecie i nie odłożyłam jej póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Historia ta została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Obserwując sytuację życiową, usposobienie bohaterów możemy z pewno...

× 1 | link |
@Oliwia_Antonina_Zalewska
2023-10-15
10 /10
Przeczytane

Pod obcym niebem - Sylwia Kubik

Jak w zeszłym roku zobaczyłam tą książkę na poczcie, to odrazu dotarło do mnie, że muszę ją posiadać w swojej biblioteczce. Lubię czytać powieści na faktach, oraz te historyczne. Tym bardziej jest to interesujące i wciągające, gdy jest to przedstawione w taki sposób jak w tej książce.
Całość dosłownie zapiera dech w piersiach. Odczucia są takie, że aż odnosi się wrażenie jakby stało się tuż obok bohaterów tej książki. Są tu takie fragmenty, że myślałam, że w wyniku szoku serce mi wyszkoczy. Niesamowite i naprawdę piękne świadectwo tamtych czasach.
Czasy wojny i nazizmu, oraz pokazanie/przekaz, że nie wszyscy Niemcy w tamtym czasie byli okrutni i źli. Najważniejszym wątkiem jest tu praca naszych rodaków na obczyźnie, oraz próba utrzymania tego co nie zostało jeszcze zabrane.
Zawsze było dla mnie niepojęte jak można być tak podłym dla swoich dzieci, tak jak matka Marianny...
Wszystko to z naprawdę piękną i prawdziwą miłością w tle. Można ją było poczuć...
Powieść, która warta jest zapamiętania i do ponownego przeczytania.
Oceniam 10/10

"- Bóg to mi dał dwie ręce, dwie nogi i głowę. O resztę już muszę zadbać. "
" [...] Nie rozumiał osób, które źle się oceniały, krytykowały czy zmuszały do zbędnej skromności. Wychodził z założenia, że w życiu należy iść z wiatrem. Po co walić głową w mur, wiedząc, że to nie przyniesienie efektu? To były dla niego puste slogany. Jego jedyną ideą, cokolwiek miałby to...

× 1 | link |
@madbed
2022-12-09
Przeczytane

"Pod obcym niebem" to historia, która wydarzyła się naprawdę, a wiadomo, że takie historie jeszcze bardziej potęgują moją ciekawość.
Tym bardziej kiedy ich fabuła osadzona jest w czasie wojennej zawieruchy.
Czy istnieje miłość ponad podziałami?

Wojna, brak jedzenia i nadziei na lepsze jutro, to codzienność Lucjana i Marianny. Ona żyje w Kraju Warty, on w Generalnym Gubernatorstwie.
Łączy ich bieda, która sprawiła, że dobrowolnie zgłosili się na roboty do Niemiec.
Ona z drzazgą w sercu.
On z głową pełną marzeń.
Ich plany na przyszłość były zupełnie inne. Niestety życie szybko je zweryfikowało, a oni musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Czy wojna to dobry czas na miłość?

"Pod obcym niebem" to idealnie dobrany tytuł do historii rozgrywającej się na kartach książki.
Tak jak zostało napisane na okładce "to nie jest zwykły romans, to świadectwo tamtych czasów" w pełni się z tym zgadzam.
To piękna i niezwykle poruszająca historia ludzi na drodze której stanęła wojna, okrutna niesprawiedliwość, ból, strata i ponizenie, a jedyne co dawało nadzieję to wiara w lepsze jutro.
Bardzo kibicowałam Mariannie i Lucjanowi,stali mi się niezwykle bliscy.
Mam nadzieję, że autorka pokusi się o kontynuację ich losów.

× 1 | link |
@Moncia_Poczytajka
2024-02-28
8 /10
Przeczytane Odwiedzamy Niemcy Odwiedzamy Polskę ❤️ 2024 ❤️ 💣 Wojenne czasy 📃 Na faktach czyli wydarzyło sie naprawdę
@gabi_feliksik
@gabi_feliksik
2023-12-30
8 /10
AN
@Ania_
2023-11-25
8 /10
Przeczytane 2023 Literatura polska Literatura obyczajowa/romans Literatura faktu/reportaż Wypożyczone z biblioteki Cykle/trylogie/sagi
@maria
2023-02-15
7 /10
Przeczytane historia/ powieść historyczna audiobook rok 2023
GA
@garbos
2023-04-25
5 /10
Przeczytane
@kamila763
2022-10-21
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pod obcym niebem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Spełnione marzenie
Spełnione marzenie
Sylwia Kubik
8.5/10
Lucjan i Marianna niesieni wojenną zawieruchą trafili na roboty u Bauerów. Tam poznali smak miłości...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl