Bieniowski. Kordian. Anhelli

Juliusz Słowacki
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Bieniowski. Kordian. Anhelli
Książka Bieniowski. Kordian. Anhelli
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Beniowski Poemat dygresyjny, w którym autor drwi nie tylko ze swoich literackich oponentów ale i rozprawia się z paradygmatem romantycznej miłości dystansując się do stylistyki własnej epoki uznawanej przez wielu za świętą. "Kordian" W dramacie autor dokonuje swoistego rachunku sumienia polskiej narodowej myśli niepodległościowej, przeciwstawiając się mickiewiczowskiej wizji jednostki-profety, która miałaby poświęcić swoje życie na ołtarzu ojczyzny. "Anhelli" Poemat pisany prozą stylizowany na biblijną przypowieść, dziejący się na Sybirze, wśród zesłańców politycznych kilku generacji. Jako utwór paraboliczny zawiera wielorakie i polityczne sensy przewodnie. Jest bowiem opowieścią o losie pols kim od czasu utraty niezależności, o polskiej drodze do wolności. Jest też przypowieścią o niszczącej sile cierpienia.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7309-398-0, 9788373093980
Wydawnictwo: Amercom
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 247

Autor

Urodzony 4 września 1809 roku w Polsce ( Krzemieniec )

Juliusz Słowacki urodził się 4 września 1809r. w Krzemieńcu. Jego rodzice - Euzebiusz i Salomea - byli ludźmi za pan brat z literaturą. W domu Słowackich uwielbiało się twórczość klasycystów. Gdy Juliusz miał 8 lat, jego matka wyszła za mąż po raz dr...

Książki Juliusz Słowacki

Wszystkie książki Juliusz Słowacki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bieniowski. Kordian. Anhelli nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Nemo
2019-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2019-07-15) Katalog M-Z

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się