Cud babiego lata

Marlena Ledzianowska
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Cud babiego lata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Pełna nadziei historia o tym, że nigdy nie jest za późno, by walczyć o siebie. Gdy Julia Niepołomska dowiaduje się, że mąż ją zdradza, przeżywa prawdziwy szok. I nie ma dla niej znaczenia, że sama również go zdradziła – jako pierwsza. Oboje decydują się jednak zawalczyć o swój związek i skorzystać z pomocy psychoterapeuty, by naprawić to, co doprowadziło do kryzysu małżeńskiego. Przed nimi długa droga, której cel jest mglisty i niepewny. Czy na splątanych przez czas ścieżkach uczuć odnajdą ponownie drogę do siebie? Toksyczne relacje rodzinne, depresja, wyniszczająca zazdrość i lęk przed samotnością. Cud babiego lata to poruszająca opowieść o nieustannym błądzeniu w poszukiwaniu upragnionej miłości i odwadze, która pozwala ją ocalić.
Data wydania: 2022-04-05
ISBN: 978-83-8219-729-7, 9788382197297
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 320

Autor

Marlena Ledzianowska Marlena Ledzianowska Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowe Studium Public Relations w WSB w Toruniu (wiedza przydatna przy nauce wystąpień publicznych). Pracowałam w różnych typach szkół przez 12 lat. Uczyłam języ...

Pozostałe książki:

Cud babiego lata Samobójstwo
Wszystkie książki Marlena Ledzianowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cud babiego lata

WYBÓR REDAKCJI
24.05.2022

Julia i Marek są dojrzałym małżeństwem. Zostają postawieni przed niezwykle trudnym, życiowym, egzaminem. Egzaminem z przebaczenia. Marek zdradza żonę z kobietą poznaną w sieci, by zagłuszyć depresję oraz lęk po śmierci matki, która znęcała się nad nim w dzieciństwie. Julia również kiedyś zdradziła Marka, z młodszym od siebie mężczyzną, usprawiedli... Recenzja książki Cud babiego lata

Miłość ze skazą

23.05.2022

Recenzja przedpremierowa  „Niczego nie osiągnie się przymusem. Człowiek powinien czuć się w związku wolny.” Zdrada wydaje się czynem jednoznacznym, godnym napiętnowania, stawiająca wiarołomną osobę w gorszym świetle. Powieść „Cud babiego lata” pokazuje, że tego rodzaju zdarzenie ma ona różne oblicza i dwie strony medalu. Autorka pokazu... Recenzja książki Cud babiego lata

@Mirka@Mirka × 9

Trudność rodzinnych relacji międzyludzkich

9.06.2022

Miałam okazję przeczytać pierwszą powieść autorki, jaką jest Pani Marlena Ledzianowska. Autorka w książce ,,Cud babiego lata" przedstawia trudy zawiłych relacji międzyludzkich, jakie występują w związku małżeńskim Julii i Marka. Główni bohaterowie zmagają z trudnymi emocjami, relacjami, czasem wręcz toksycznymi osobami tzw. "fałszywi przyjaciele".... Recenzja książki Cud babiego lata

W poszukiwaniu szczęścia

28.07.2022

Książka "Cud babiego lata" Marleny Ledzianowskiej przyciągnęła moja uwagę przepiękna okładką, która skojarzyła mi się ze spokojem i pewnego rodzaju nostalgią. Jak się okazało pierwsze skojarzenie było nieco błędne, ponieważ autorka postanowiła ukazać nam jak toksyczne i męczące potrafią być relacje rodzinne. Niemniej jednak lekturę uważam za bardz... Recenzja książki Cud babiego lata

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@bookaholic.in.me
2022-07-09
7 /10

Niektórym wydaje się, że doprowadzenie do ślubu sprawia, że drugi człowiek już na zawsze będzie obok, skrupulatnie dotrzymując składanej przysięgi. Małżeństwo to jednak nie wyrok śmierci, a praca nad nim powinna się odbywać przez cały czas jego trwania, niezależnie od ilości wspólnie spędzonych lat. Nie jest to łatwe zadanie i zbyt często spychane na margines. A nie można brać za pewnik obecności drugiej strony, gdy nie przykłada się wagi do jej potrzeb i nie daje odczuć, że jest w naszym życiu niezbędna. Nawet małe gesty potrafią zdziałać cuda, wystarczy jedynie odrobina dobrej woli i czas, jaki jesteśmy chętni poświęcić, by relację pielęgnować. W innym wypadku skutki mogą być opłakane, a gdy przyjdzie się w tym zorientować może być za późno na ratowanie czegokolwiek.
Julka z zawodu i powołania jest nauczycielką. Dodatkowo dość prężnie prowadzi korepetycje dla uczniów i robi to z dużą przyjemnością, a w wolnych chwilach pisze powieści dla kobiet. Może się pochwalić długim stażem małżeńskim, jej córka niedawno wyfrunęła z domu i rozpoczyna życie na własną rękę, a ona powinna się cieszyć życiem. Niestety, nie wszystko jest takie jak pozornie wygląda. Bowiem ona od lat żyje z mężem na odległość, z uwagi na ich pracę, a ta rozłąka skutecznie wpływa na rozluźnienie łączących ich więzi. Choć Julka jest piękną kobietą, przyciągającą męskie spojrzenia, to nie potrafi zwrócić uwagi swojego męża na tyle, by poświęcił jej czas nie tylko w fizycznym wymiarze. Coraz bardzi...

× 1 | link |
AZ
@azarewiczu
2022-07-05
7 /10

Kiedy popatrzyłam na okładkę tej książki i przeczytałam opis, pomyślałam sobie, że to w sumie może być fajna lektura na letnie dni - lekka, łatwa i przyjemna.
Lecz z każdą przewrócona stroną powieści, wiedziałam, że byłam w błędzie.
"Cud babiego lata" @maspazja nie jest historią sielankową. Pod tą piękną okładką skrywają się prawdziwe emocje, rozterki, życie...
Jest w niej wiele łez, niezrozumienia, nieustannej walki o miłość, akceptację, wybaczenie.

Julia i od Marek od ponad dwóch dekad są małżeństwem. Od pewnego czasu żyją jednak osobno. Marek coraz rzadziej przyjeżdża do domu.
Tęsknota za mężem i poczucie osamotnienia sprawiają, że Julia wpada w ramiona kochanka.
Po pewnym czasie, dowiaduje się, że Marek także ją zdradza. Z początku jest zdesperowana, lecz z czasem pragnie zawalczyć o małżeństwo, zawalczyć o miłość. Oboje poddają się terapii. Marek uczęszcza także na terapię indywidualną. Tam opowiada o toksycznej relacji że swoją matką, a także walce z depresją. Te rozmowy przynoszą ukojenie.
Zarówno on jak też Julia mają nadzieję na to, że dla nich poraz kolejny wzejdzie słońce, że znajdą nić porozumienia, że przetrwają najgorszy czas.

"Cud babiego lata" to naprawdę wartościowa książka. O nieustannej walce i wierze w lepsze jutro.× 1 | link |
@mamazonakobieta
2022-09-21
5 /10
Przeczytane

Julia i Marek są małżeństwem z dorosłą córką. Mężczyzna pracuje w zupełnie innym mieście, przez co widują się dość rzadko. Kiedyś to ona go zdradziła, teraz on ją. Ich małżeństwu daleko do ideału jednak mimo wszystko postanawiają zawalczyć. Nie będzie to łatwa droga, a pomóc mają terapie. Czy się uda? Co doprowadziło do tego, że jest tak źle między nimi? Czy jest jeszcze co ratować?

Nie będę ukrywać, że po książce spodziewałam się dużo więcej i choć nie uważam, że jest zła, trochę się zawiodłam. Pomimo że mamy poruszone trudne tematy, jak zdrada, depresja, toksyczna matka, osobiście nie czułam wielkich emocji podczas czytania. Książkę przeczytałam, historia w niej nawet mi się podobała, jednak nie zostanie ze mną na długi czas. Czytamy ją z dwóch perspektyw czasowych – w momencie, kiedy dochodzi do zdrady Marka oraz w czasie obecnym.

Jeśli chodzi o bohaterów, mają wady i zalety. Zarówno Marek, jak i Julia mają swoje za uszami. Czasami ich zachowanie było dość dziwne i niezrozumiałe (nie mogę wam podać dokładnych przykładów, jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele z książki). Jednak ogólnie ich polubiłam i życzyłam, aby wszystko potoczyło się dobrze.

„Cud babiego lata” to książka na leniwe popołudnie, kiedy chcemy poczytać coś, co nie wymaga od nas wielkiego zaangażowania i nie wywołuje wielu emocji.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - ...

| link |
CZ
@patrycjasprzedaz1
2022-07-17
8 /10

Książka pełna nadziei... idealny opis oddający całość historii. Myślałam, że to idealna lekka pozycja na lato, jednak zaskoczyłam się problemem poruszonym w książce, który przyprawił mnie o wszystkie możliwe emocje.

IG: Czytomanka

👉Główna bohaterka odkrywa, że zdradził ją mąż. Przeżywa prawdziwy szok, mimo że zdradziła jako pierwsza. Małżeństwo próbuje walczyć o przetrwanie i spróbować uporać się ze wspólnymi zdradami, dlatego korzystają z wizyty u psychoterapeuty.

👉Historia pokazuje trudne relacje, toksyczne, depresję, zazdrość i lęk przed samotnością. Myślałam, że sięgam po lekką książkę, a tu się okazało, że to bardzo wartościowa pozycja. Szczerze polecam! Naprawdę warto się jej przyjrzeć.

| link |
@kubera_anna
2022-08-01
6 /10
MA
@magda.panus
2022-07-31
3 /10
@DieLeseratte
2022-07-28
7 /10
Przeczytane
@joanna123
2022-06-19
6 /10
Przeczytane
@Olga_Majerska
2022-05-24
7 /10
Przeczytane
@sandra-molek_ksiazkowy
2022-06-09
7 /10
Przeczytane
@Mirka
2022-05-23
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Dostrzega też swoją urodę, urodę kobiety po przejściach, która w rozpaczy odnajduje siłę, w ruinie - możliwość budowania, w popiele - diament.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl