Działa Imperium

Django Wexler
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Działa Imperium
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

GDY CICHNIE HUK DZIAŁ, ZŁOWROGA SIŁA PCHA ŚWIAT KU NOWEMU KATAKLIZMOWI
Księga czwarta „Kampanii Cienia”

Po druzgocących klęskach zadanych im przez błyskotliwego generała Janusa bet Vhalnicha nieprzyjacielskie mocarstwa zapraszają wszystkie strony konfliktu do negocjacji w nadziei zakończenia wojny. Królowa Raesinia pragnie przywrócić pokój, lecz Janus twierdzi, że jakiekolwiek próby jego zawarcia z nieprzejednanym Kościołem Zaprzysiężenia Elizjum są skazane na niepowodzenie. Dla Kapłanów Czerni nie ma bowiem pokoju z heretykami i demonami, których usiłują zniszczyć, tylko wojna na śmierć i życie. Marcus d’Ivoire i Winter Ihernglass muszą zdecydować, któremu z tych przywódców pozostaną wierni ? i jaką cenę mogą zapłacić za ostateczne zwycięstwo. Tymczasem w mrokach Elizjum budzi się złowroga siła, a jej pokonanie może oznaczać konieczność poniesienia niewyobrażalnych ofiar…

Porywająca książka z nurtu „flintlock fantasy”, prawdziwa uczta dla fanów Briana McClellana, Naomi Novik, Brenta Weeksa.
Tytuł oryginalny: The Guns of Empire
Data wydania: 2017-07-11
ISBN: 978-83-8062-166-4, 9788380621664
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Kampanie Cienia, tom 4
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 604
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Django Wexler Django Wexler Ukończył Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Pracuje w firmie Microsoft w Seattle, gdzie mieszka z dwoma kotami i chwiejną piramidą książek. Kiedy nie planuje „Kampanii Cieni”, maluje żołnierzyki i gra we wszelkiego rodzaju gry. Jest także aut...

Pozostałe książki:

Tysiąc imion Mroczny tron Cena męstwa Piekielny batalion Ashes of the Sun
Wszystkie książki Django Wexler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Działa Imperium nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
6 /10
Przeczytane Posiadam 2017 Safety Przeczytane w oryginale Safety Przeczytane w oryginale

Opinia na podstawie lektury oryginału.
Być może należę do ludzi niezwykle naiwnych, ale naprawdę liczyłem, że w czwartym tomie cyklu Django Wexlera pojawią się jakieś zupełnie nowe składniki i niespodzianki. No i pojawiły się, ale niekoniecznie miłe. Ogólnie rzecz biorąc autor dalej buduje fabułę ze znanych wcześniej elementów połączonych i opisanych w dokładnie w tym samym stylu. Czy to wada czy zaleta każdy czytelnik musi zdecydować samodzielnie; mnie zaczyna to już powoli nużyć i gdyby nie druga połowa książki musiałbym ocenić ją znacznie niżej niż poprzednie.
Powieść bezpośrednio kontynuuje wątki z poprzedniego tomu i opisuje losy wojny rozpętanej z premedytacją przez hrabiego Vhalnicha, jakoby w obronie królowej Vordanu przed zakusami jednego z odłamów lokalnego kościoła, zajmującego się głównie "walką" z demonami (tak naprawdę czarni kapłani zajmują się raczej kolekcjonowaniem demonów i wtłaczaniem ich w ciała ludzkich nosicieli w celu wykorzystania nadprzyrodzonych zdolności demonów). Głównymi bohaterami książki pozostają niezmienne członkowie armii hrabiego Vhalnicha, atakującej kraj, w którym znajduje się stolica kościoła kapłanów czerni, Elizjum. Marsz na północ i kolejne potyczki, zarówno z konwencjonalnymi wojskami jak i z demonicznymi Przekletymi Penitentami, nie wnoszą zbyt wielu nowych informacji do fabuły, chociaż zbliżamy się do rozwiązania zagadki motywów działania Vhalnicha przeciwko demonicznym kapłanom. Trudno jednak zgadnąć czy autor jedynie zwo...

| link |
@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

Czwarty już tom cyklu, który czytam z prawdziwą przyjemnością. I nadal słychać szczęk rusznic, okrzyki bitewne, a wszystko przedstawione w interesujący sposób.

W tej części nadal śledzimy losy wojny, którą wywołał diaboliczny hrabia, podobno w obronie królowej. Duchowni, którzy niby stoją na straży i strzegą mieszkańców przed demonami, raczej starają się podporządkować je swoim celom niż zajmują się ich eliminacją.

Co do samej akcji, tom czwarty w sumie opowiada tą samą historię co części poprzednie. Czyli nierówna walka, próba ratowania królestwa, złowrogie demony i oślizgli duchowni. Brak zaskoczenia, jednak jeśli ktoś zaznajomił się z poprzednimi perypetiami bohaterów, zapewne sięgnie i po tą część.

Podsumowując, nadal jest to doskonała rozrywka. Świat tu przedstawiony przypomina XVIII-XIX wieczną Europę. Czyli początki rewolucji technicznej, z magią i zmagania z demonami w tle. Jedyny minus, to jak już nadmieniłem, taki, że autor nie serwuje nam żadnego zaskakującego zwrotu akcji, czy czegokolwiek innego. W zasadzie można się domyślić, jak to wszystko się rozwiąże. Ale nie psuje to radości z lektury, a to duży plus. Tak że polecam.

| link |
HI
2019-03-26
7 /10
Przeczytane

Podobieństwo do historii Napoleona ewidentne, ale to tylko surowiec, z którego autor wyrzeźbił własną opowieść.

| link |
@Beata_
2019-11-10
6 /10
Przeczytane Posiadam E-booki

Cytaty z książki

O nie! Książka Działa Imperium. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Tysiąc imion
Tysiąc imion
Django Wexler
7/10
Pierwszy tom cyklu „Kampanie Cienia”! Wejdź w fantastyczny świat rozbrzmiewający echami salw z m...
Mroczny tron
Mroczny tron
Django Wexler
7/10
Drugi tom cyklu „Kampanie Cienia”, kontynuacja doskonałego Tysiąca imion Każdy potrafi uknuć sp...
Cena męstwa
Cena męstwa
Django Wexler
6.8/10
Trzeci tom cyklu KAMPANIE CIENIA, kontynuacja Tysiąca imion oraz Mrocznego tronu. Muszkiety i magia...
Piekielny batalion
Piekielny batalion
Django Wexler
6/10
Piąty tom cyklu „Kampanie Cienia” PORYWAJĄCA KSIĄŻKA Z NURTU „FLINTLOCK FANTASY”, PRAWDZIWA UCZT...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl