Dziewczyna z pociągu

autor: Paula Hawkins
Dziewczyna z pociągu
6.78
Ocena 6.78 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów
Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsz...
Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być ta...
Pełny opis
Data wydania: 2015-10-21
ISBN: 978-83-8031-065-0 ( 9788380310650 )
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI
Stron: 328
puchar @hrynia1989 @hrynia1989 pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Żyć cudzym żcyciem
Nie lubię sięgać po bestsellery wtedy, gdy jest o nich głośno. Wolę trochę odczekać i na spokojnie sięgnąć po tytuł, który mnie interesuje. Chodzi o to, że nie chcę, aby cudze opinie zaważyły na moim własnym osądzie. Dlatego, kiedy emocje opadają, biorę do ręki książkę, na którą od dłuższego czasu m...
Nie mogłam się oderwać!
Codziennie, każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Ty jej nie widzisz, ale ona widzi Ciebie. Codziennie zatrzymuje się w tym samym miejscu, przed szeregiem domów i obserwuje ludzi tam mieszkających, i wiodących swoje życie. Zazdrości im, czuje się jakby była częścią ich życia, choć prz...
Napisz swoją opinię

Opinie

GO
@Gosia 2019-04-11
Przeczytane (2019-04-10)
„Dziewczyna z pociągu”, to debiut Pauli Hawkins który zdecydowanie nie pozostał bez echa. O książce słyszeli wszyscy. Niemniej jednak bardzo długo zbierałam się za jej przeczytanie, gdyż pierwsze moje podejście nieco mnie znudziło. Akcja książki rozkręca się dość opieszale, ale z czasem nabiera nieco szybszego tępa. Główna bohaterka Rachel to młoda kobieta, która nadużywa alkoholu. Mąż Tom zostawił ją dla innej kobiety, a jej jest niezwykle ciężko pogodzić się z jego odejściem. Nie potrafi na nowo poukładać sobie, coraz częściej i z większą intensywnością poszukując pocieszenia w kieliszku. Często zdarza się jej nękać byłego męża i jego nową żonę telefonami, czy po pijaku ich odwiedzać. Każdego dnia przemierza tą samą trasę pociągiem, obserwując mijające domy i zamieszkujących ich ludzi. Odnosi wrażenie jakby ich znała, a gdy pewnego dnia jedna z kobiet, którą „znała” z domu, który każdego dnia mija pociągiem, zaginęła Rachel angażuje się w sprawę. Podczas czytania kolejnych stron uświadamiamy sobie, jak wiele możemy nie wiedzieć o osobach, które teoretycznie znamy. Narracja książki prowadzona jest pierwszoosobowo, z perspektyw kilku osób, co znacznie ułatwia jej czytanie i odnalezienie się w historii. Historia jest ciekawa, niemniej jednak autorka w bardzo łatwy sposób daje nam się domyśleć, kto za wszystkim stoi, przez co nie buduje takiego napięcia podczas czytania. Ciekawa, choć uważam, że jednak nieco przereklamowana książka.
@ewoola
@ewoola 2016-04-10
Przeczytane (2016-04-10)
To nie jest literatura dla mnie: męczą mnie książki i wynurzenia pijanych brytyjek. Do tego podglądaczek mających coś z wariata...? Nasze alkoholiczki mają przynajmniej klasę, gdy o sobie piszą. To jedno. Za to zero punktów. A drugie, daję 3 za mimo wszystko ciekawą fabułę. Obstawiałam dwie osoby jako mordercę i czekałam do samego końca, żeby się dowiedzieć prawdy.
@coconut
@coconut 2016-06-29
Przeczytane (2016-06-26)
Może gdyby nie fakt, że na okładce jest napisane, że trudno domyślić się zakończenia, to by mnie ono zaskoczyło, a tak spodziewałam się, że podrzucane tropy są mylne. Ogólnie jest to całkiem ciekawa historia, tajemnicza, pełna możliwości, chociaż - jak wielu innym - przeszkadzały mi główne bohaterki i ich pijacko-skandaliczne zachowania. Niemniej jednak polecam.
@Aqua137
@Aqua137 2016-10-24
Przeczytane (2016-10-24)
Wszyscy się książką zachwycali, a ja muszę, niestety, stwierdzić, że lektura była dość przeciętna. Ani akcja nie była tak wciągająca, że nie można się było oderwać od czytania, ani sama historia jakoś mnie nie powaliła. Wręcz denerwowało mnie to ciągłe skakanie po osobach i liczę na to, że film jest lepiej zrobiony.
AR
@Ariocha 2019-04-05
Przeczytane (2019-04-01)
Niestety meczaca, przereklamowana ksiazka. Nie wiem co ma tu "trzymac w napieciu", jedynie zenujace poczynania glownej bohaterki pasuja jakos do tego opisu. Dosyc szybko wpadlam na to kto jest morderca. 4 gwiazdki za to, ze do pewnego momentu nie bylam pewna czy cala historia nie jest jedynie pijackim urojeniem.
@mallcziki
@mallcziki 2016-02-27
Przeczytane (2016-02-27)
mnie ta książka nie porwała. Po takim rozgłosie i p poleceniach Kinga, liczyłam na coś co wyrwie mnie z majt, niestety rozczarowałam się. Nie wiem czego, ale "wyznania alkoholiczki" byłoby może adekwatnym tytułem. Ale jak mówię - to tylko moja ocena i możecie się z nią nie zgodzić, bo ile ludzi tyle opinii.
KR
@KingaRosa 2016-02-27
Dzięki dużemu rozgłosowi na temat tej książki zachęciła się do przeczytania jej . Książka wydaje się nie oszałamiająca bo większość wątków da się przewidzieć ale co najważniejsze to książka pochłania i trzyma w napięciu . Mi osobiście się spodobała .
KE
@klaudia25ck 2016-03-05
Przeczytane (2016-03-05)
Tak jak zapewne wielu czytelników przyciągnął mnie rozgłos tej książki. Liczyłam na wielkie "wow" i niestety czegoś mi zabrakło, książka napisana w bardzo dobry przystępny sposób, ale zabrakło elementu zaskoczenia.
EW
@Ewik 2019-01-25
Miejscami trochę męcząca, dużo poszlak rzuconych, które dopiero pod koniec zaczęły się składać na całość. Typowałam mordercę i gdy już byłam pewna swojego wyboru, okazywało się, że to była ślepa uliczka.
@hrynia1989
@hrynia1989 2015-10-26
Przeczytane (2015-10-26)
Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Książka pochłania, trzyma w napięciu. Zakończenie do przewidzenia. Fajna, ale chyba bez szału.
Autorzy
Paula Hawkins
Paula Hawkins
Paula Hawkins – brytyjska pisarka. Urodziła się i wychowała w Harare w Zimbabwe. Jej ojciec był profesorem ekonomii i dziennikarzem ekonomicznym. W 1989 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie studi...
Inne książki:
Książka Zapisane w wodzie
Książka Into the Water
Książka Pakiet Sekret w ich oczach / Dziewczyna z pociągu / Moje córki krowy
Książka Pakiet Thrillery, które nie pozwolą zasnąć
Tagi
#thriller