Dziwna rzecz − pisanie

Małgorzata Łukasiewicz
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dziwna rzecz − pisanie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Skąd bierze się paląca potrzeba pisania? Dlaczego do niektórych książek chcemy wracać wciąż na nowo? I jak przeplatają się tropy między poszczególnymi dziełami? W esejach zawartych w zbiorze Dziwna rzecz − pisanie Małgorzata Łukasiewicz co chwila potrąca o któreś z tych pytań, potwierdzając swój kunszt pisarski i umiejętność zawierania przemyśleń w krótkiej, zwięzłej, a przy tym swobodnej i dowcipnej formie.  
Data wydania: 2012-09-28
ISBN: 978-83-62610-33-4, 9788362610334
Wydawnictwo: WIĘŹ
Seria: Biblioteka Więzi
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 168
dodana przez: Mirko

Autor

Małgorzata Łukasiewicz Małgorzata Łukasiewicz
Urodzona 21 maja 1948 roku w Polsce (Warzawa)
Tłumaczka literatury niemieckojęzycznej, krytyczka literacka, eseistka. Studiowała języki obce i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W jej przekładzie ukazało się około 80 książek z zakresu literatury pięknej i filozofii, między innymi utwory Ro...

Pozostałe książki:

Pachnidło Siddharta Rosshalde Historia pana Sommera Kuracjusz, Podróż norymberska Przez dziki Kurdystan Austerlitz Pierścienie Saturna Czuję. Zawrót głowy Wyjechali Campo Santo Kuracjusz. Zapiski z Kuracji w Baden Radosna wiedza Zbój Czas serca Listy Dziennik wojenny. Listy Jacka Hamesha Dziwna rzecz − pisanie Gołąb Historia zapisana na drzwiach i dwie inne opowieści Jakob vun Gunten. Dziennik Klein i Wagner. Ostatnie lato Klingsora Mikrogramy Niemy prorok Pięć razy o przekładzie Rodzeństwo Tanner Rubryka pod Różą Socjologia Trąby jerychońskie Wielki karzeł i inne opowieści Album Albrechta Dialektyka oświecenia Dziennik Dziennik 1946-1949, 1966-1971 Dziwne miasto : historie i rozprawki Filozoficzny dyskurs nowoczesności. Nowe wydanie JAK BYĆ ARTYSTĄ NA PRZYKŁADZIE THOMASA MANNA Kafka idzie do kina Korespondencja Labirynt. Budowanie wieży Literatura na świecie nr 3/1996 (296) Mama Mały krajobraz ze śniegiem Minima Moralia My, czytelnicy Najsłynniejsze opowiadania Niedzielny spacer O kryzysie. Rozmowy w Castel Gandolfo 1985 tom II Opis nieszczęścia Pisma socjologiczne Podróż do Rosji Podróż do wnętrza Wiednia: szkice Poeta romantyczny i nieromantyczne czasy Poetica: wybrane eseje Pytanie o conditio humana. Wybór pism Robert Walser Rozum, słowo, dzieje Teoria i praktyka Trzy historie i jedno rozważanie W roli głównej Ferdynand Waniek W słońcu dawnych dni Wojna powietrzna i literatura Wypracowania Fritza Kochera Zmierzchanie świata
Wszystkie książki Małgorzata Łukasiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dziwna rzecz − pisanie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@abdita
2019-11-22
10 /10
Przeczytane #eseje i felietony o książkach, literaturze i wszystkim innym Posiadam Trzeba do tego wrócić

Jeśli ktoś zna teksty Małgorzaty Łukasiewicz choćby z prasy, to z pewnością nie trzeba go zachęcać do przeczytania tego zbioru perełek. Jeśli nie, a lubicie mądre teksty w których erudycja autora wygląda nienachlanie z takiego zwyczajnego z pozoru, lekkiego pisania o książkach i o wszystkim zarazem, to sięgnijcie jak najszybciej.

To na ogół nie są teksty o książkach reklamowanych gdziekolwiek. To nie są teksty o książkach tylko. Także o obrazach, opowieściach, losach ludzi. Każdy na trzy do pięciu stron po przeczytaniu których popadamy w zamyślenie. Każdy tekst zmusza do głębokiego namysłu nad tym co wiemy, co chcielibyśmy wiedzieć, co chcielibyśmy przeczytać, przemyśleć, mieć w sobie.

Książka do której na pewno trzeba i chce się wracać.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziwna rzecz − pisanie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl