Echa niewierności

Edyta Świętek
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Echa niewierności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

 "Echa niewierności" to kolejny tom cyklu "Grzechy młodości" autorstwa Edyty Świętek.
 
 Autorka zaprasza w podróż do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych. Ukazuje w niej codzienne radości i smutki, problemy wychowawcze i uroki rodzicielstwa oraz inne sprawy przeciętnej polskiej rodziny, które splatają się z realiami życia w minionej epoce.
 
 W trakcie nieudanej próby samobójczej Elżbieta traci dziecko. Jej mąż Tymek odczuwa z tego powodu niewielkie skrupuły… 


Data wydania: 2020-10-29
ISBN: 978-83-66217-81-2, 9788366217812
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Grzechy młodości, tom 2
Stron: 448
dodana przez: monica

Autor

Edyta Świętek Edyta Świętek
Urodzona 18 grudnia 1975 roku w Polsce
Wychowała w Krakowie, gdzie ukończyła Liceum Ekonomiczne w ZSE Nr 2. Po zdaniu matury zamieszkała w Podłężu. Z wyróżnieniem ukończyła Zarządzanie Firmą na Krakowskiej Akademii im.A.Frycza-Modrzewskiego. Jest aktywna zawodowo, jednocześnie tworząc po...

Pozostałe książki:

Cień burzowych chmur Rzeka kłamstw Cień zbrodni Szczyty Chciwości Łąki kwitnące purpurą
Wszystkie książki Edyta Świętek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dramatów rodzinnych ciąg dalszy.

28.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Elżbieta przytłoczona nadmiarem obowiązków i brakiem zainteresowania ze strony męża próbuje odebrać sobie życie skacząc z mostu do Brdy. Plany desperatki krzyżuje mężczyzna, który wyławia ją z wody.Przedłużająca się nieobecność żony w domu w końcu zainteresowała Tymka, który zaczyna szukać Elżbiety i w końcu dowiaduje się o nieszczęśliwym wypadku.... {} Recenzja książki Echa niewierności

@agulkag@agulkag {}× 6

Kolejna niezapomniana wizyta w Bydgoszczy

18.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

" Tak już ten świat funkcjonuje, że ludzie podzieleni są na tych, którzy tyrają, i na tych, którzy mówią im, jak mają tyrać." Echa niewierności to druga część Grzechów młodości. Pierwszą część przeczytałam,a w zasadzie pochłonęłam i pisałam o tym @Link. Jak przyjemnie było znowu znaleźć się w Bydgoszczy u rodziny Trzeciaków. Chyba niewielu jest p... {} Recenzja książki Echa niewierności

@rudemysli71@rudemysli71 {}× 4

Bardzo dobra obyczajówka

18.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Moi drodzy jest to drugi tom serii Grzechy młodości, tu znów spotkamy się z rodziną Trzeciaków. W tym tomie dzieje się bardzo dużo, gdyż jak wiecie, lub nie wiecie ta rodzina jest naprawdę duża. Tymoteusz po doprowadzeniu swojej żony Elżbiety do drastycznych decyzji, będzie chciał, a raczej musiał odpokutować. Justyna wraz z Eugeniuszem wcale nie ... {} Recenzja książki Echa niewierności

Powieściowa podróż do czasu PRL-u...

14.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"ECHA NIEWIERNOŚCI" - pod tym tytułem kryje się druga i zarazem najnowsza odsłona niezwykle intrygującego cyklu powieściowego Edyty Świętek pt. "Grzechy młodości, którego to pierwszą część mogliśmy poznać latem tego roku. Tym samym też raz jeszcze możemy przenieść się do trudnych lat PRL-u, by w tej szarej rzeczywistości poznawać barwne losy kol... {} Recenzja książki Echa niewierności

Moja opinia o książce

Opinie

KA
2020-02-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Pierwsza cześć Grzechów młodości mnie porwała i tak samo było teraz. Akcja książki „Echa niewierności” toczy się w latach 1971-1981 i poświęcona jest rodzinie Trzeciaków.
A więc mamy głównie dalsze losy najstarszego z rodzeństwa Tymoteusza i jego żony Elżbiety, uratowanej po próbie samobójczej oraz ich 5 dzieci.
W znacznie mniejszym stopniu opisywany jest brat Tymoteusza - Kazimierz, będący policjantem. Wiemy o nim w zasadzie bardzo mało, a więc, że jest wierny żonie, nie chce zostać esbekiem i woli łapać kryminalistów.
Dalej mamy losy Agaty, jej męża Wojtka i ich dwójki dzieci. W zasadzie wychodzi, że Agata nadal zdradza męża z przyjacielem braci i jest tylko kwestią czasu, kiedy sprawa ujrzy światło dzienne.
Dość dużo wątków w książce poświęconych jest najmłodszemu z rodzeństwa Eugeniuszowi oraz jego żonie Justynie i dwójce ich dzieci. Chłopak jest działaczem solidarnościowym, który za swoje przekonania trafia do więzienia.

Nie były to łatwe i lekkie czasy a pisarce udało się na podstawie losów rodziny Trzeciaków doskonale je przedstawić. Mamy więc rodzinę mieszaną, gdzie z jednej strony mamy opozycjonistę z drugiej zaś policjanta, dalej pana dyrektora z napompowanymi aspiracjami i nauczycielkę.
Niekiedy mówi się, że w rodzinie jest siła. Na łamach tej książki przekonujemy się, że bywa różnie. Mamy więc masę emocji i doskonałe kreacje jej bohaterów, co powoduje, że książkę czyta się wyśmienicie.

{}× 2 | link |
@shevill_books
2020-04-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Echa niewierności" to kolejny tom cyklu "Grzechy młodości" autorstwa Edyty Świętek.
W tym tomie ponownie spotykamy się z rodziną Trzeciaków. Autorka ma niesamowity styl pisania. Wciąga czytelnika od samego początku i jak można się było spodziewać nie zwalnia tempa i po raz kolejny udowadnia, że ma prawdziwy talent. Przedstawione historie w książce mogą nam ( młodemu pokoleniu) zobrazować dawne czasy, w których żyło się ciężko. Narzekaniom nie było końca , a wiele spraw krzyczało o pomoc.
W tej części będziemy musieli się zmierzyć nie tylko z tłem historycznym, ale także z emocjami wewnętrznymi bohaterów. Będziemy świadkami przemiany Tymoteusza, doświadczymy razem z nim trudów zmian i życia. Elżbieta również przejdzie przemianę i poczuje się wartościową kobietą. Jednak nic nie może wiecznie pięknie trwać, a czas pokazuje najlepiej co się zmienia i jak się zmienić. Najłatwiej zrozumieć to na przykładzie dorastających dzieci, za którymi, bądźmy szczerzy nie raz nie jesteśmy w stanie nadążyć. Nie możemy pominąć w tym tomie również problemów z jakimi będzie musiał zmierzyć się Eugeniusz. Justyna będzie musiała udźwignąć trud życia samotnego. Jak nic te historie musicie przeczytać i sprawdzić sama. Z tej książki bije magia, która zaprasza nas do swojego świata. Warto do niego zajrzeć i pozwolić doświadczać z bohaterami ich własnych przeżyć.

{}× 2 | link |
@reniarenia
2021-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Kolejny tom sagi rodzinnej. Podobnie do pierwszej części opisane są blaski i cienie, wzloty i upadki poszczególnych bohaterów na tle głębokiej komuny lat 70tych XX w. Co zasługuje na uznanie to wątek prześladowania przez służby tzw. wywrotowców, ludzi, którzy nie dali omamić się ówczesnej władzy.

{}× 1 | link |
@andzelikajaczynska
2020-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Pewnie zastanawiacie się czy powieść obyczajowa, która jest częścią sagi może być interesująca i wzbudzać emocje w czytelniku? No bo cóż ciekawego może być w opisywaniu życia przeciętnej rodziny? Otóż, pani Edyta jest mistrzynią opisywania takich historii. Jej lekki styl pisarski, barwne postacie, które nie są jednoznaczne oraz znakomite odzwierciedlenie epoki, w której toczy się akcja powieści, sprawiają że książkę wręcz pochłania się. Fabuła wciąga w wir wydarzeń, których doświadczają Trzeciakowie. Autorka pokazuje jak radzą sobie z problemami bohaterowie, wskazując dlaczego podejmują takie a nie inne decyzje. Jak każdy z nas, także bohaterowie popełniają błędy. Starają się wyciągać wnioski z lekcji, które dało im życie. Niestety nie wszyscy będą skorzy do zmiany swojego postępowania. Nie ma wśród nich postaci jednoznacznej. Każda z nich ma wady i zalety, tylko że w różnych proporcjach. Nie wszystkich bohaterów polubiłam. Na niektórych mam wręcz alergię, tak mnie denerwują. Ale to jest właśnie urok tej powieści, dzięki temu nie jest nudno. Ciągle coś się dzieje.

Ważnym elementem powieści jest tło historyczne. Przez Polskę przetaczają się strajki i protesty robotników. W sklepach brakuje towaru. Ludzie zaczynają odczuwać złość na panujące rządy i brak godziwej zapłaty za pracę. Wybór Karola Wojtyły na papieża jest światełkiem w tunelu, które daje im nadzieję na poprawę losu Polaków.

{} | link |
@Remma
2021-01-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane saga
AK
2020-12-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Busia1904
2020-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2020-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020
@tatiaszaaleksiej
2020-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@rudemysli71
2020-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Kobietaczytajaca
2020-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@hag
2020-02-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@kasia.rzymowska
2020-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@agulkag
2020-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Uleczka448
2019-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Echa niewierności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Rzeka kłamstw
Rzeka kłamstw
Edyta Świętek
{}8.2/10
Rzeka kłamstw to najnowsza powieść Edyty Świętek, otwierająca cykl Grzechy młodości. Autorka zaprasz...
Cień zbrodni
Cień zbrodni
Edyta Świętek
{}8.3/10
Cień zbrodni to kolejny tom cyklu Grzechy młodości autorstwa Edyty Świętek. Dla rodziny Trzec...
Szczyty Chciwości
Szczyty Chciwości
Edyta Świętek
{}8.5/10
Kolejny tom fascynującej, pełnej emocji, miłości i dramatów historii polskiej rodziny.Autorka uazuj...
Pokłosie przekleństwa
Pokłosie przekleństwa
Edyta Świętek
{}8.4/10
Wraz z przemianami gospodarczymi znacznym zmianom ulega życie rodziny Trzeciaków. Jola robi oszałam...
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe